Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 minutes ago, LELELO said:

Καλησπέρα παίδες.. Νομίζω πως πριν τη 12 στη φωτογραφία selfie μπορούσες να ενεργοποιήσεις τη βελτιστοποίηση σκηνής. Νομίζω πως τώρα την έχουν απενεργοποιήσει.. Μπορεί κάποιος που θυμάται πως ήταν με την 11 να το επιβεβαιώσει; στο επισυναπτόμενο screenshotη επιλογή δεν είναι διαθέσιμη..

Καμία άποψη??

Screenshot_20220101-201130_Camera.jpg

Εγώ είμαι με την 11 ακόμα. Ούτε στην 11 μπορείς να την ενεργοποιήσεις. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _dimdim_ said:

Εγώ είμαι με την 11 ακόμα. Ούτε στην 11 μπορείς να την ενεργοποιήσεις. 

Μια χαρά.. σε ευχαριστώ πολύ..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , καλη χρονια με υγεία !

  Καλός σας βρήκα!

Μια ερώτηση 

Έχω το S21 ultra και το φορτίζω με αυτό τον φορτιστή,  είναι εντάξει?

16410981908095777527344652518495.jpg

Edited by Nikos Nikolaou
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γιατί τόσο καιρό δεν το είχα χρησιμοποιήσει το wifi calling γιατί δεν το χρειαζόμουν.  Σε ορισμένες φωτογραφίες σε screen shot που βλέπω από άλλα παιδιά με full σήμα δείχνει το εικονίδιο του wifi calling  . Ενώ σε μένα βλέπω ότι όταν πέφτει κάτω από την δεύτερη μπάρα σήματος τότε ενεργοποιητε κ εμφανίζεται.  Είμαι ακόμα βέβαια στην 11 έκδοση αν παίζει ρόλο αυτό που δεν το πιστεύω.  Είμαι με Vodafone κ έχω μία κάρτα σιμ μέσα.  Έτσι δουλεύει ή μπορώ να έχω συνέχεια το wifi calling ως προτεραιότητα; 

Link to comment
Share on other sites

Κανεις τα εξής.

Τηλεφωνο / πας επάνω δεξιά 3 τελιτσες / ρυθμίσεις  / κλήσεις wifi / πατάς προτίμηση κλήσης και  επιλέγεις σε wifi. Έτσι δεν χάνεις κλήσεις σε μέρη του σπιτιού που δεν έχεις σήμα και είσαι συνδεδεμένος ασυρματα σε router. Εάν το κάνεις έτσι,  θα φαίνεται το σύμβολο που λες πάντα,  όταν είσαι συνδεδεμένος σε router  ανεξάρτητα του σήματος που θα έχεις στο κινητό σου.

Εάν επιλέξεις σε δίκτυα κινητής τότε ενεργοποιειται αυτόματα όταν χάνεις το σήμα σου, θεωρητικά πάντα. Να ναι καλά οι παροχοι μας.

Γιαυτό και το βλέπεις όταν πέφτουν οι γραμμές στο σήμα σου. 

38 minutes ago, challenge143 said:

Παιδιά μια ερώτηση γιατί τόσο καιρό δεν το είχα χρησιμοποιήσει το wifi calling γιατί δεν το χρειαζόμουν.  Σε ορισμένες φωτογραφίες σε screen shot που βλέπω από άλλα παιδιά με full σήμα δείχνει το εικονίδιο του wifi calling  . Ενώ σε μένα βλέπω ότι όταν πέφτει κάτω από την δεύτερη μπάρα σήματος τότε ενεργοποιητε κ εμφανίζεται.  Είμαι ακόμα βέβαια στην 11 έκδοση αν παίζει ρόλο αυτό που δεν το πιστεύω.  Είμαι με Vodafone κ έχω μία κάρτα σιμ μέσα.  Έτσι δουλεύει ή μπορώ να έχω συνέχεια το wifi calling ως προτεραιότητα; 

 

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Προτίμηση κλήσεις μόνο σε wifi δεν το βρίσκω εγώ εκτός κ αν εννοείς  αυτό εδώ που θα ανεβάσω αλλά η λειτουργία του παραμένει έτσι όπως τα έγραψα ποιο πάνω 

Screenshot_20220102-103559_Call settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, challenge143 said:

Προτίμηση κλήσεις μόνο σε wifi δεν το βρίσκω εγώ εκτός κ αν εννοείς  αυτό εδώ που θα ανεβάσω αλλά η λειτουργία του παραμένει έτσι όπως τα έγραψα ποιο πάνω 

Screenshot_20220102-103559_Call settings.jpg

Πάτησε στο κλήσεις wifi  (οχι στο κουμπί) στα πράσινα γράμματα θα σου βγάλει παράθυρο με τις επιλογές που σου είπα.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν υπάρχουν καν τα πράσινα γράμματα για να μου εμφανίσει επιλογές..τι στο καλό;;;

Screenshot_20220102-111611_Call settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Nikos Nikolaou said:

Ρωταω γιατι κατα την φόρτιση, σφυριζει .

Εάν είναι κινέζικος τότε σφυρίζει είτε κλέφτικα είτε αδιάφορα για το τι αντικείμενο φορτίζει.

 

Πέραν της πλάκας 2 τινά μπορεί να συμβαίνουν.

1.    Το καλό σενάριο.

Μερικοί φορτιστές οταν γυρίζουν από κανονική σε γρήγορη φόρτιση,  επειδή η τάση η το ρεύμα αυξάνεται, για να δημιουργηθεί περισσότερη δύναμη για την κίνηση μαγνητικών πεδίων εχουν ταυτόχρονα αύξηση και ηχητικών κυμάτων. Όταν το φορτίο φτάσει σε κάποιο βαθμό στο επαγωγικο σύστημα ή αύξηση των ηχητικών κυμάτων είναι μεγάλη με αποτέλεσμα να την ακούς ως σφύριγμα. 

2.  Το κακό σενάριο.

Προβληματικό φορτιστής δηλ. Επικίνδυνος.

 

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
33 minutes ago, Nikos Nikolaou said:

Ρωταω γιατι κατα την φόρτιση, σφυριζει .

Γιατί πιθανότατα είναι noname κινέζικος και αμφιβόλου ποιότητας. Γιαυτό σου απάντησα πιο πάνω το "θεωρητικά ναι".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μίλτο αν μπορείς να  βοηθήσεις πως δίνεις δικαιώματα για να έχει προτεραιότητα το wifi calling καλοδεχουμενο γιατί έφαγα το τόπο κ δεν μπορώ να το βρω.  Μήπως λόγο παροχου δεν μου το εμφανίζει ; αλλά και  πάλι δεν είναι λογικό  .

Screenshot_20220102-121708_Call settings.jpg

Screenshot_20220102-115959_Wi-Fi Calling.jpg

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, challenge143 said:

Φίλε Μίλτο αν μπορείς να  βοηθήσεις πως δίνεις δικαιώματα για να έχει προτεραιότητα το wifi calling καλοδεχουμενο γιατί έφαγα το τόπο κ δεν μπορώ να το βρω.  Μήπως λόγο παροχου δεν μου το εμφανίζει ; αλλά και  πάλι δεν είναι λογικό  .

Screenshot_20220102-121708_Call settings.jpg

Screenshot_20220102-115959_Wi-Fi Calling.jpg

Βλέπω δεν ενεργοποιειται το volte σου αυτό είναι λογικά θέμα παροχου. Ψάξε πως ενεργοποιειται ανάλογα τον παροχο σου. Ίσως χρειαστεί να στείλεις κάποιο μνμα.

Από κει και μετά για το wifi calling έχω κάνει ότι σου έγραψα παραπάνω τίποτα διαφορετικό.

Την περιαγωγή δεδομένων την έχω απενεργοποιημενη. Αυτό όμως σε εμένα δεν αλλάζει το από κάτω ακόμα και αν την ενεργοποιησω.

Κάνε και καμιά επανεκκίνηση στη συσκευή σου, μετά τις αλλαγές στις ρυθμίσεις σου.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Το volte δουλεύει κανονικά.  Η αλήθεια είναι ότι πριν μέρες που το κοίταγα μπορούσα να το ενεργοποιώ και απενεργοποιώ.  Σήμερα πήρα μια προσφορά για απεριόριστα data από την Vodafone κ δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.  Έκανα κ επανεκκίνηση στην συσκευή τα ίδια.  Τι να πω δεν ξέρω τι να κοιτάξω η τι κόλλημα έχει φάει τώρα η συσκευή. Με το που πάει μια γραμμή ο πάροχος τότε δουλεύει κ το wifi calling. Σηκώνω τα χέρια ψηλά.  

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, challenge143 said:

Το volte δουλεύει κανονικά.  Η αλήθεια είναι ότι πριν μέρες που το κοίταγα μπορούσα να το ενεργοποιώ και απενεργοποιώ.  Σήμερα πήρα μια προσφορά για απεριόριστα data από την Vodafone κ δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.  Έκανα κ επανεκκίνηση στην συσκευή τα ίδια.  Τι να πω δεν ξέρω τι να κοιτάξω η τι κόλλημα έχει φάει τώρα η συσκευή. Με το που πάει μια γραμμή ο πάροχος τότε δουλεύει κ το wifi calling. Σηκώνω τα χέρια ψηλά.  

Έτσι πρέπει να δουλεύει όταν έχεις επιλέξει να το έχεις να δουλεύει με δίκτυα κινητής. 

Δεν είναι λάθος. Το να μην έχεις επιλογή όμως όντως είναι ένα θέμα. Ας βοηθήσει και οποίο άλλο παοδο ξέρει κάτι περισσότερα. Αν και θεωρώ είναι θέμα παροχου μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, vaggouras90 said:

Συγνωμη που ξαναρωταω καποιο αξιοπιστο προστατευτικο οθονης εχετε να προτεινετε;

Εγώ έχω εδώ και 2 μήνες Whidestone dome glass και όλα καλά. 

Κανένα πρόβλημα με το δακτυλικο. 

Νομίζω είναι ότι καλύτερο υπάρχει γι αυτό και το πήρα. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kountoura said:

Εγώ έχω εδώ και 2 μήνες Whidestone dome glass και όλα καλά. 

Κανένα πρόβλημα με το δακτυλικο. 

Νομίζω είναι ότι καλύτερο υπάρχει γι αυτό και το πήρα. 

 

Δεν υπαρχει κανα θεμα με το υγρο αν χωθει πουθενα; γιατι κατι τετοιες βλακειες μου ελεγαν στο s8 στο service που το ειχα παει.

Edited by vaggouras90
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, miltos74 said:

Έτσι πρέπει να δουλεύει όταν έχεις επιλέξει να το έχεις να δουλεύει με δίκτυα κινητής. 

Δεν είναι λάθος. Το να μην έχεις επιλογή όμως όντως είναι ένα θέμα. Ας βοηθήσει και οποίο άλλο παοδο ξέρει κάτι περισσότερα. Αν και θεωρώ είναι θέμα παροχου μάλλον.

Ούτε εγώ έχω την επιλογή. Είμαι με vodafone

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, miltos74 said:

Εάν είναι κινέζικος τότε σφυρίζει είτε κλέφτικα είτε αδιάφορα για το τι αντικείμενο φορτίζει.

 

Πέραν της πλάκας 2 τινά μπορεί να συμβαίνουν.

1.    Το καλό σενάριο.

Μερικοί φορτιστές οταν γυρίζουν από κανονική σε γρήγορη φόρτιση,  επειδή η τάση η το ρεύμα αυξάνεται, για να δημιουργηθεί περισσότερη δύναμη για την κίνηση μαγνητικών πεδίων εχουν ταυτόχρονα αύξηση και ηχητικών κυμάτων. Όταν το φορτίο φτάσει σε κάποιο βαθμό στο επαγωγικο σύστημα ή αύξηση των ηχητικών κυμάτων είναι μεγάλη με αποτέλεσμα να την ακούς ως σφύριγμα. 

2.  Το κακό σενάριο.

Προβληματικό φορτιστής δηλ. Επικίνδυνος.

 

https://www.techinn.com/gr/sbs-tetrpd18w-20w-wall-charger/137900820/p

 

Δεν ξερω αν ειναι Κινεζικος

16411384366484828284353007345112.jpg

Edited by Nikos Nikolaou
Δεν ξερω αν ειναι Κινεζικοσ
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Strofigkas said:

Ούτε εγώ έχω την επιλογή. Είμαι με vodafone

Άρα φίλε κ εσύ από ότι κατάλαβα δουλεύεις σαν εμένα. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, challenge143 said:

Άρα φίλε κ εσύ από ότι κατάλαβα δουλεύεις σαν εμένα. 

Ναι. Όταν πέφτει το σήμα του δικτύου ενεργοποιείται το wifi calling

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

https://www.techinn.com/gr/sbs-tetrpd18w-20w-wall-charger/137900820/p
 
Δεν ξερω αν ειναι Κινεζικος
16411384366484828284353007345112.thumb.jpg.e994a6dc26a0d33567a6aef39c8c42a0.jpg
Άλλαξε άμεσα φορτιστή. Μη το πολύ ψάχνεις. Σφυριζε ένας κινέζικος ασύρματος εμένα και μου χάλασε τη μπαταρία σε S9+

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...