Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις απόλυτο δίκιο κ συμφωνώ, απλά στο κινητό δεν χρεισημοποιω πληρωμές σε τράπεζα κ στο play store πολλές φορές μετά από αναβάθμιση τα κάνουν... μαντάρα.  Η αλήθεια είναι ότι θέλω να τις κάνω όταν περάσω την 12 γιατί έχω να ενημερώσω κοντά στις 60 εφαρμογές.  Αλλά με τρώει να περάσω την 12 από την  στιγμή που δεν έχετε πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έκανα μέσω odin τις αναβαθμίσεις αλλά έχανα το ΟΤΑ. πλέον λόγω χρόνου δε προλαβαίνω. Τι πρέπει να κάνω για να επανέλθει το ΟΤΑ? Έχω περάσει τη προηγούμενη DBT με odin και έχει βγει ακόμη μια και δε την παίρνω... Τι πρέπει να κάνω; ευχαριστώ

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο ποτε χανετε το Ota εαν φλασαρεις με odin?

Απλα εαν φλασαρει καποιος με odin εκδοση που δεν βγηκε και για Ελλαδα τοτε μενει χωρις Ota να το ξεκαθαρισουμε....

Μια χαρα ερχονται ολα τα Ota  με Odin.

Υπαρχουν χωρες που ενδιαμεσα κανει εχτρα  update  η  sammy δεν ταιριαζουν παντα οι κωδικοι του λειτουργικου με το Ελληνικο να το κοιτατε αυτο.

Ποιο απλα δηλαδη ας πουμε στην γερμανια μπορει να ανεβουν 2 λειτουργικα με πατς γεναρη και Ελλαδα 1 για να εχεις Ota  πρεπει να φλασαρεις το γερμανιας που θα ταιριαζουν οι κωδικοι του με το Ελληνικο εφοσον θες γερμανικο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Απο ποτε χανετε το Ota εαν φλασαρεις με odin?
Απλα εαν φλασαρει καποιος με odin εκδοση που δεν βγηκε και για Ελλαδα τοτε μενει χωρις Ota να το ξεκαθαρισουμε....
Μια χαρα ερχονται ολα τα Ota  με Odin.
Υπαρχουν χωρες που ενδιαμεσα κανει εχτρα  update  η  sammy δεν ταιριαζουν παντα οι κωδικοι του λειτουργικου με το Ελληνικο να το κοιτατε αυτο.
Ποιο απλα δηλαδη ας πουμε στην γερμανια μπορει να ανεβουν 2 λειτουργικα με πατς γεναρη και Ελλαδα 1 για να εχεις Ota  πρεπει να φλασαρεις το γερμανιας που θα ταιριαζουν οι κωδικοι του με το Ελληνικο εφοσον θες γερμανικο.
Αν το κινητό είναι ολλανδικό και φλασαρω την τελευταία ολλανδική, μετά θα παίρνει όλα τα ολλανδικά update κάθε μήνα μόνο του με ΟΤΑ? Η επειδή έχω ελληνική sim μου λες για ελληνικά update? Αν είναι έτσι να βάλω την τελευταία ελληνική και οπότε έρχονται δε με νοιάζει, αρκεί να έρχονται.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε Tony εφοσον θες να φλασαρεις πχ.ολλανδικη  θα κοιταξεις ο κωδικος του ολλανδικου λειτουργικου πχ.ΧΧΚΑ να ειναι και της Ελλαδας ΧΧΚΑ.

Στην ολλανδια μπορει στον ιδιο μηνα να εχουν βγαλει 2 λειτουργικα με το ιδιο πατς του ιδιου μηνα εσυ πρεπει να φλασαρεις  αυτο που ο κωδικος του ταιριαζει το Ελληνικο οχι τα αλλο που εβγαλε γιατι εκεινο ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΩΣ ΚΩΔΙΚΟΣ ΙΔΙΟΣ ΜΕ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ.

Μαλλον τοσο καιρο πολλοι κατοχοι που την πατατε αθελα σας δεν εχεται αντιληφθει  οτι σε πολλες χωρες βγαινουν και δυο-τρια λειτουργικα με το ιδιο πατς μεσα στο μηνα ενω στην ελλαδα παντα Ενα!

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ενα τελευταιο παραδειγμα για να μη ταγραφω τσαμπα....

 

 

Πχ.ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΜΕ ΠΑΤΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ. ΧΧΧΚΚA

ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΜΕ ΠΑΤΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΧΧΧΚΚΣ

 

ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΠΑΤΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΧΧΧΚΚΑ.

 

ΟΠΟΙΟΣ ΠΧ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΛΑΣΑΡΕΙ ΟΛΛΑΝΔΙΚΟ ΘΑ ΦΛΑΣΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕ ΚΑΤΑΛΗΞΗ" ΚΑ " ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΕΑΝ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΦΛΑΣΑΡΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ  ΤΟ "ΚΣ" ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΟΤΑ.

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΣ ΔΕΝ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΙΜ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Οκ το γερμανικό έχω firmware ΑΛΛΑ είναι ίδιο με το τελευταίο ελληνικό... Αναμένω να βγει το επόμενο ελληνικό να δω αν θα έρθει ΟΤΑ

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ilka71 said:

υπάρχει AOD στο galaxy store με ΑΝΑΛΟΓΙΚΌ ρολόι; όλες με ψηφιακό είναι;

Και στο τηλέφωνο σου έχει AOD με αναλογικό. Ρυθμίσεις - > κλείδωμα οθόνης - >στυλ ρολογιού (έχει και αναλογικά ρολόγια) 

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Και στο τηλέφωνο σου έχει AOD με αναλογικό. Ρυθμίσεις - > κλείδωμα οθόνης - >στυλ ρολογιού (έχει και αναλογικά ρολόγια) 
ναι αλλά λέω από το store δεν έχει κανένα με αναλογικό
Link to comment
Share on other sites

Αντε μάγκες τελικά την έκανα κ εγώ την αναβάθμιση σε 12 μου ήρθαν 2 μάλλον το άλλο ήταν ενημέρωση ασφαλείας. Όντως όλα πάνε καλά προς το παρόν.  Αν δεν θυμάμαι θα ενοχλήσω.  Έκανα καθαρή εγκατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με τη 12 παρατηρώ εξαιρετική διαχείριση μπαταρίας. Αυτό δεν το είχα πριν.Ειμαι πια με 7 ώρες SOT και 36 ώρες αναμονής,με δύο ενεργές Sim Δεν ξέρω αν άλλαξαν κάτι τα δίκτυα στις ρυθμίσεις τους αλλα η αλλαγή στην αυτονομία είναι εμφανέστατη!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι δείχνει να βαστάει καλά παρόλο που το έχω ταράξει στις εργοστασιακες επαναφορες κ στήσιμο έχω φτάσει από 84 τώρα 36 κ ακόμα όλο κ θυμάμαι κ βάζω.  Αυτό που έκανα από την αρχή γιατί για μένα με χαλάει είναι να απενεργοποιησω την κλιμάκωση παραθύρων στο 0 γιατί στο 1 το αισθάνομαι ποιο αργό κ έχει τεράστια διαφορά για τα δικά μου γούστα.  Προς το παρόν δεν έχω βρει κάτι αρνητικό. 

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεμα που εχω εδω και μερες με Samsung browser...

Δεν μου συγχρονιζει με τπτ τους σελιδοδεικτες και στο S21 και στο tab S7 ...

Σε αντιθεση με τον beta που συγχρονιζει κανονικα....

Το χει παρατηρησει κανεις,

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το στυλ ειδοποιήσεων παιδιά τελικά δεν το εφτιαξαν; μόνο το βασικό δουλεύει στο edge; 

Edit. Οκ άκυρο δουλεύει σωστά πλέον. 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... Οι ειδοποιήσεις βελτιώθηκαν καθόλου; Δηλαδή, έρχονται στην ώρα τους, κυρίως gmail, ή πρέπει να ανάβεις οθόνη για να τις δεις; Είχα το note 8 και το FE 5G για κάποιο διάστημα και υπήρχε θέμα. Αν και μάλλον θέμα Android πρέπει να είναι...

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες που το δουλεύω με την 12 δεν έχω παρατηρήσει καθυστέρηση με τα email . Δεν ξέρω αν τα 5 με 10 λεπτά καθυστέρηση το θεωρείς πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Σρο iphone έρχονται ακαριαία, αλλά ψάχνω αφορμή να γυρίσω σε συσκευή με πενάκι...

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τις ειδιποιήσεις είναι πρόβλημα του gmail app. Το έχω παρατηρήσεις σε διάφορες συσκευές. Εγώ πλέον δουλεύω το outlook για όλους του λογαρισμούς mail που έχω κι έρχονται όλα στην ώρα τους, ακόμα και τα nail από το gmail. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο η αλήθεια είναι για να μην παρεξηγηθώ ότι email δουλειάς κ να έχω πάρει όλα έρχονται στην ώρα τους  ,κάποια διαφορετικά κοτσωβολου media mark  ίσως να μην το πάρεις την ώρα που αναγράφει αλλά με καθυστέρηση μικρή.  Όσα email πάντως ανταλλάσω στην δουλειά δεν υπάρχει πρόβλημα.  Ένα παλικάρι έχει αναφέρει κ για τον Samsung email το οποίο πολλοί το θεωρούν ανώτερο.  Προς το παρόν το έχω συνηθίσει το Gmail αλλά αν δω θέματα δεν θα μου κάνει κόπος να κατεβάσω της Samsung. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2022 at 5:56 ΜΜ, doganos said:

Γερμανικό το έκανα. 1 Ιανουαρίου και διόρθωνει προβλήματα λέει, σταθερότητα κτλ

Σαν να μας καθυστέρησε λίγο την αναβάθμιση Ιανουαρίου για τα ελληνικά τηλέφωνα.. Όχι ότι θα αλλάξει κάτι Αν την κάνουμε πέντε μέρες αργότερα αλλά κουβέντα να γίνεται Μιας και μας καλόμαθε η Samsung..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vaggouras90 said:

Τσιμπησα το πενακι με την θηκη σιλικονης της σαμσουνγκ να ναι καλα η μεγαλη αλυσιδα που το σκοτωσε σε τιμη!

Από που??? Το ψάχνω τελευταία και δεν το χει κάνεις...αν δε θες να γράψεις εδώ στείλε pm..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LELELO said:

Από που??? Το ψάχνω τελευταία και δεν το χει κάνεις...αν δε θες να γράψεις εδώ στείλε pm..

Ο "κοτσος" δεν δεν ξερω αν επιτρεπεται να πω αλλα θα καταλαβες το χε πριν λιγο διαθεσιμο αλλα εξαντληθηκε ισως ειχε λιγα κομματια και το τσιμπησα 24 με μεταφορικα 27.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...