Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, challenge143 said:

Περίεργο σαν να μαζευεσται αρκετοί με το θέμα αυτό.  Το έχετε κάνει ποτέ επανεκκίνηση την συσκευή μετά το update.  Λέω μήπως...γιατί δεν έχω παρατηρήσει κάτι σε μένα.  Μήπως έχετε αλλάξει άλλον λανσερ κ σας δημιουργεί αυτό θέμα ;

Το είχα παρατηρήσει και εγώ έτσι μπήκα στην διαδικασία Factory Reset και τελείωσε το πρόβλημα. 

Όλα πάνε τώρα ομαλά. 

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι το κανε και σε μενα δε το χα προσεξει μεχρι να το πειτε ειμαι με καθαρο περασμα καλα δεν ειναι και κατι τραγικο.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, challenge143 said:

Περίεργο σαν να μαζευεσται αρκετοί με το θέμα αυτό.  Το έχετε κάνει ποτέ επανεκκίνηση την συσκευή μετά το update.  Λέω μήπως...γιατί δεν έχω παρατηρήσει κάτι σε μένα.  Μήπως έχετε αλλάξει άλλον λανσερ κ σας δημιουργεί αυτό θέμα ;

Ναι για την επανεκκίνηση. Ποτέ άλλο λανσερ. Όχι cleen install. Πράγματι δεν είναι πρόβλημα, εάν δεν φτιαχτεί σε νέο update, θα είναι μια ευκαιρία για factory reset.

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2022 at 12:55 ΠΜ, thanostc said:

Καλησπέρα σε όλους!Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά αν έχουν αναφερθεί αυτά που θέλω να ρωτήσω αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό οπότε είπα να ρωτήσω.. έχω το τηλέφωνο δύο μήνες και είμαι στο android 12 αγορασμενο από Γερμανό οπότε με GREECE(COS) firmware. έχω δύο ερωτήσεις:

1. Εχθές ενώ το τηλέφωνο ενώ ήταν idle και φόρτιζε σε ασύρματο φορτιστή Samsung έτυχε να το έχω μπροστά μου στο γραφείο και το είδα..έκανε μόνο του επανεκκίνηση χωρίς προφανή λόγο..με το που επανεκκίνησε είδα ότι είχε έρθει μήνυμα από Vodafone που έχω κάρτα ζητώντας να κάνει install ρυθμίσεις ίντερνετ και MMS.. το αναφέρω μήπως έχει σχέση..έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό με το restart?

2. Επειδή όπως είπα έχει ROM GREECE COS μπορώ να βάλω την GREECE EUR χωρίς πρόβλημα προκειμένου να μην έχει όλα αυτά τα extra από cosmote? Να υποθέσω ότι χάνεις και την εγγύηση έτσι?

οι ρυθμισεις που σου ηρθαν ειναι παροχου δν ειναι απαραιτητο να τις κανεις!!για να αλλαξεις ρομ θελει μονο με samkey και  1 πιστωση..σαφως και δν χανεις εγγυηση

 

 

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ΟΤαν τα λεγα εγω ...  
Το έκανε και σε μένα, που είχα κάνει επαναφορά.

Για δούμε το pixel 6 pro θα κάνει τέτοια;
Το περιμένω μέχρι τέλος της εβδομάδας λογικά

Στάλθηκε από το POCO F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε γενικές γραμμές Καλά τα πάει αλλά κάποιες φορές τόσο στο Facebook όσο και στο internet( τον browser της Samsung) μπορεί να φάει τρελό λαγκάρισμα Οπότε σβήνω όλες τις ανοιχτές εφαρμογές και το κινητό μετά ρολάρει κανονικότατα.. δεν το λες και ότι Πιο φυσιολογικό Οπότε περιμένω και εγώ να φτιαχτεί. Επίσης μετά την μεγάλη αναβάθμιση και κάποιες ημέρες Αργότερα θα του έκανα εργοστασιακές ενώ καθημερινά του κάνω σίγουρα μία επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, LELELO said:

 ενώ καθημερινά του κάνω σίγουρα μία επανεκκίνηση

σοβαρα μιλας ? Μια στο μηνα του κανα κι αν τυχει ! 😅

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kek said:

σοβαρα μιλας ? Μια στο μηνα του κανα κι αν τυχει ! 😅

Είναι θέμα συνήθειας για μένα από παλαιότερα κινητά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Απορία. Είδα σήμερα μια μικρή γρατσουνια στην οθόνη.. Μόνο αισθητική είναι η ενόχληση. Δν ενοχλεί στην αφή. Ξέρουμε καθόλου κόστος? 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η κυρια καμερα απο θεμα εστιασης σε εγγραφο πως σας φαινεται το s8 μοω θεωρω τραβαει καλυτερα. Το εχετε προσεξει;

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, zouk said:

Καλημέρα.. Απορία. Είδα σήμερα μια μικρή γρατσουνια στην οθόνη.. Μόνο αισθητική είναι η ενόχληση. Δν ενοχλεί στην αφή. Ξέρουμε καθόλου κόστος? 

Εννοεις να αλλαξεις οθονη για μια γρατζουνια; 

Κατω απο 350 αποκλειεται στο S21 U

Link to comment
Share on other sites

Just now, costsa41 said:

Υποδειγματική. Σχεδόν κάθε μέρα το κάνω, λόγω δουλειάς, και από υπολογιστή και κανονικό έγγραφο. Είναι η ιδέα σου σίγουρα. Ούτε με το s10 plus τόσο καλή, πόσο μάλλον με το s8 που αναφέρεις. Που το θυμήθηκες; Είχα το 8 plus και ξέρω.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με την ενισχημενη εστιαση που μου βγαζει βγαινει καθαρα.  Χωρις ομως και με φλας οχι.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει σε κανονικο φωτισμο εστιαζει αψογα αλλα αν βγαλεις τις 2 κουκιδες που εμφανιζει κ βγαλεις με φλας δεν εστιαζει τοσο καλα. Μου φαινεται πολυ περιεργη γενικα γιατι προερχομενος απο το s8 αυτο δεν εστιαζε καπου συγκεκριμενα. Το s21 ultra ομως εστειαζει σε ενα αντικειμενο κ το πισω βγαινει θολο υπαρχει τροπος να αλλαξει αυτο;

Edited by vaggouras90
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GMF80 said:

Εννοεις να αλλαξεις οθονη για μια γρατζουνια; 

Κατω απο 350 αποκλειεται στο S21 U

Απλά μου την σπάει που την βλέπω. Το θέμα είναι ότι ούτε έπεσε κάτω ούτε τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

320 ευρώ με φπα. Αλλάζει και μπαταρία, καθώς και το πλαίσιο περιμετρικά καθώς έρχεται πακέτο.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bromonano2 said:

320 ευρώ με φπα. Αλλάζει και μπαταρία, καθώς και το πλαίσιο περιμετρικά καθώς έρχεται πακέτο.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Αλλάζει κ το πίσω τζαμι? 

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει κ το πίσω τζαμι? 
Ναι, ξέχασα να το γραψω
Επίσης ανάλογα την περίοδο και τον προμηθευτή η τιμή μπορεί να πέσει μέχρι τα 250 ευρω

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, bromonano2 said:

Ναι, ξέχασα να το γραψω
Επίσης ανάλογα την περίοδο και τον προμηθευτή η τιμή μπορεί να πέσει μέχρι τα 250 ευρω

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

Αρα κοινώς γίνεται καινούργιο.. 😜 😜 Να ξέρω αν χειροτέρεψει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zouk said:

Αρα κοινώς γίνεται καινούργιο.. 😜 😜 Να ξέρω αν χειροτέρεψει. 

είχες βγάλει την μαμα ζελατίνα;

Link to comment
Share on other sites

Αρα κοινώς γίνεται καινούργιο.. Να ξέρω αν χειροτέρεψει. 
Ναι και άμα τους "πιέσεις" κατά 99% θα σου αλλάξουν και θύρα type c και άλλα καλούδια. Εμένα προσωπικά πήραν την μητρική και την έβαλαν σε καινούργιο τηλέφωνο.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, pchrono said:

είχες βγάλει την μαμα ζελατίνα;

Εδώ και μήνες. Κ ξαφνικά σήμερα είδα τη γρατσουνιά 

8 minutes ago, bromonano2 said:

Ναι και άμα τους "πιέσεις" κατά 99% θα σου αλλάξουν και θύρα type c και άλλα καλούδια. Εμένα προσωπικά πήραν την μητρική και την έβαλαν σε καινούργιο τηλέφωνο. emoji6.png

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Το θέμα ήταν να μπορούσα να το έκανα εντός εγγύησης δωρεάν 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Μέσα στην εγγύηση για να περασει ή κατασκευαστικο λάθος ή burn in. Σπασμένη /γρατσουνισμενη οθόνη δεν περνάνε με τίποτα, καθώς δεν μπορούν να την δικαιολογησουν ,ούτε και κατά την αφαίρεση της από αυτούς, καθώς βγαίνει μαζί με το περιμετρικά πλαίσιο και είναι αδύνατο να σπασει κατά την εξαγωγή.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, vaggouras90 said:

Ενταξει σε κανονικο φωτισμο εστιαζει αψογα αλλα αν βγαλεις τις 2 κουκιδες που εμφανιζει κ βγαλεις με φλας δεν εστιαζει τοσο καλα. Μου φαινεται πολυ περιεργη γενικα γιατι προερχομενος απο το s8 αυτο δεν εστιαζε καπου συγκεκριμενα. Το s21 ultra ομως εστειαζει σε ενα αντικειμενο κ το πισω βγαινει θολο υπαρχει τροπος να αλλαξει αυτο;

Όντως με είχε πεδέψει επίσης, το παω στην "Επαγγελματική" στον "W" φακό Με φλας συνήθως, ζοομ στο X2 και τα υπόλοιπα στο αυτόματο.  

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GeoGlx said:

Όντως με είχε πεδέψει επίσης, το παω στην "Επαγγελματική" στον "W" φακό Με φλας συνήθως, ζοομ στο X2 και τα υπόλοιπα στο αυτόματο.  

 

Συμβαινει κ σε σενα δλδ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...