Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, ilka71 said:

τον έφτιαξα τον κανόνα δουλεύει σωστά εκτός από όταν λήγει η ρουτίνα που αντιστρέφει την "σύνδεση με μια συσκευή Bluetooth - ακουστικά jabra"!
επειδή αντιστρέφει την σύνδεση τα αποσυνδέει! EDIT οκ ξεσυνδεει τα ακουστικά στην αντιστροφή αλλά μετά ξανασυνδεονται όταν πάω να καλέσω ξανά ευτυχώς! EDIT2 μπα ακύρωσα την ρουτίνα γιατί αργούσε να κάνει την μετάβαση όταν απαντώ. αρχίζει στο τηλ και μετά από 3 δευτερόλεπτα πάει στο Bluetooth. κρίμα και φάνηκε καλή λύση!


5433820f840be59d7c289487fc05c6cb.jpg
 

Αυτό γίνεται όπως τα λες. Πάντως είναι πιο κοντά στο όπως πρέπει να είναι

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να ενημερώσω κι εγώ από τη μεριά μου ότι η μπαταρία έχει βελτιωθεί αισθητά μετά την τελευταία ενημέρωση. Άνετα 8 ώρες οθόνης ή και παραπάνω. Έχει βελτιωθεί πολύ η κατανάλωση ειδικά σε κατάσταση αναμονής.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ενεργό το προστασία μπαταρίας έως το 85%? Αυτό το 15% που χάνεις μες τη μέρα για μένα είναι πολύτιμο.. Δε θεωρώ ότι έως το 85% θα κρατάει παραπάνω μες τη μέρα...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DjTony said:

Έχετε ενεργό το προστασία μπαταρίας έως το 85%? Αυτό το 15% που χάνεις μες τη μέρα για μένα είναι πολύτιμο.. Δε θεωρώ ότι έως το 85% θα κρατάει παραπάνω μες τη μέρα...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Ε νταξει και καλα στρεσαρετε η μπαταρια σιγα το στρες λιγο πριν το τελος του δευτερου χρονου πας και την αλλαζεις εφοσον συνεχιζεις και κρατας την ιδια συσκευη.

Σαχλες....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DjTony said:

Έχετε ενεργό το προστασία μπαταρίας έως το 85%? Αυτό το 15% που χάνεις μες τη μέρα για μένα είναι πολύτιμο.. Δε θεωρώ ότι έως το 85% θα κρατάει παραπάνω μες τη μέρα...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Εγώ προσωπικά δεν το έχω, το φορτίζω ανά δεύτερη μέρα κ προσπαθώ να το χαρώ όσο πάει το τηλέφωνο. Δεν θα κάτσω να κοιτάω κατανάλωση ούτε να σκάσω. Παρεμπιπτόντως 8 ώρες εγώ προσωπικά δεν βγάζω αν κ είναι πολύ καλή η μπαταρία του ,είμαι στις 6 με 6,5 ώρες .

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συμφωνώ σε τέτοιες συσκευές δεν κάνω συμβιβασμούς και υπαναχωρήσεις πάντα τις δουλεύω σε φουλ σπεκς εκτός κι αν πρόκειται για έκτακτη ανάγκη οπότε αλλάζει το θέμα. Μπλουτούθια WiFi δεδομένα συγχρονισμοί και φυσικά maximum ανάλυση και frame rate για πλήρη απόλαυση δίχως σπασίματα κλπ. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια...

Μπορώ να κάνω μεταφορά των σελιδωδεικτων από το chrome στο samsung internet explorer? 

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DjTony said:

Βλέπω κάθε μέρα update στο play store στα Cartier services... Τι είναι αυτό;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

το κινητό μας είναι κόσμημα! Γιαυτο !😅😘

δες εδω: https://www.cartier.com.au/

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ποσο πανω κατω υπολογιζετε οτι θα πεσει η τιμη του μολις κυκλοφορισει το 22?

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, bvb said:

Καλησπερα. Ποσο πανω κατω υπολογιζετε οτι θα πεσει η τιμη του μολις κυκλοφορισει το 22?

Έτσι όπως έχουν γίνει οι τιμές τόσο υψηλές μην περιμένεις πολλά. Για να έχεις μία εικόνα υπολόγισε σε σκρουτζομαγαζα τιμές black Friday ️ κ ίσως λίγο λιγότερο. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό. Υποθέτω έχουν Huawei ρολόι που είναι προβληματικό σε πολλά και σε αυτό. Αν δεν μπορούν να κάνουν ρύθμιση από το ρολόι τότε δε γίνεται κάτι. Θα πρέπει να το συνηθίσουν. Το ρολόι τότε κάνει τη ζημιά. Αν υπήρχε μόνο το τηλέφωνο και ακουστικά όλα θα ήταν καλά.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατά τη διάρκεια της κλήσης ή ενώ χτυπάει στο ρολόι, μπορείς να μπεις στο τηλέφωνο στις Bluetooth ρυθμίσεις της συγκεκριμένης συσκευής και να απενεργοποιήσεις τις επιλογές όπως στη φωτογραφία. Έτσι θα χτυπάει μεν και το ρολόι σε κάθε κλήση, στην απάντηση όμως θα πηγαίνει κατευθείαν στα ακουστικά.

Εναλλακτικά αν απαντήσεις από ακουστικά (πχ. με διπλό κλικ) θα πάει επίσης αυτόματα στα ακουστικά.

Έχω το ίδιο θέμα με το αμάξι... πάντα δέχεται ως πρώτη επιλογή το αμάξι, περίεργος μπελάς!

Sent from my SM-G996B using TapatalkScreenshot_20220202-223052_Settings.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση

Στις ρυθμίσεις δικτύου υπάρχει επιλογή να δίνεις προτεραιότητα στις κλήσεις μέσω wifi έναντι των κλήσεων δικτύου;

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι την αγορά του (αν κ με φοβίζει η μπαταρία του) τώρα που θα βγει το s22 αλλά και πάλι βλέπω ότι υπάρχει σε λίγα μαγαζιά. 

Δε νομίζω να γίνει μεγάλη έκπτωση στην τιμή δυστυχώς. 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, suspect21 said:

Καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση

Στις ρυθμίσεις δικτύου υπάρχει επιλογή να δίνεις προτεραιότητα στις κλήσεις μέσω wifi έναντι των κλήσεων δικτύου;

Προτεραιότητα δεν ξέρω, προτίμηση όμως έχει. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο ή αν εννοείς αυτό. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό εννοεί.

Κλήσεις_Wi-Fi[1].jpg

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2022 at 7:33 ΜΜ, DjTony said:

Έχετε ενεργό το προστασία μπαταρίας έως το 85%? Αυτό το 15% που χάνεις μες τη μέρα για μένα είναι πολύτιμο.. Δε θεωρώ ότι έως το 85% θα κρατάει παραπάνω μες τη μέρα...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Μπα δεν το χρησιμοποιώ,100% και ας πεθάνει στα 2 χρόνια. Που δεν θα πεθάνει,τόσες συσκευές είχα της εταιρείας.

Το κάνω χρήση και γω με όλα. Φανταστείτε μπορεί να βγάλω κ 3 κ 4 ώρες οθόνη,αφού έχω όλη μέρα αναμμένα Bluetooth, δεδομένα και είναι συνδεδεμένα ρολόι και ακουστικό,που να αντέξει,για μένα κ το 15% είναι σημαντικό,δεν θα ζήσει παραπάνω νομίζω,ίσως κάνα 3 μηνό πιο λίγο

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, _dimdim_ said:

Προτεραιότητα δεν ξέρω, προτίμηση όμως έχει. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο ή αν εννοείς αυτό. 

 

6 ώρες πριν, seranata said:

Μάλλον αυτό εννοεί.

Κλήσεις_Wi-Fi[1].jpg

Αυτό εννοώ, σας ευχαριστώ πολύ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, suspect21 said:

Καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση

Στις ρυθμίσεις δικτύου υπάρχει επιλογή να δίνεις προτεραιότητα στις κλήσεις μέσω wifi έναντι των κλήσεων δικτύου;

Μόνο σε cosmote την έχεις αυτή την πολυτέλεια 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει s21u με ότι έχει παρουσιαστεί μέχρι τώρα δεν νομίζω κι εγώ ότι αξίζει η μετάβαση στο επερχόμενο s22u . Μονάχα η επιλογή ακόμα πιο φωτεινής οθόνης (στα 1750+. Νιts σε μια ήδη όμως φωτεινή οθόνη όπως του s21u 1500 είναι ) και το ενσωματωμένο (;) Πενάκι που φημολογείται στο νέο μοντέλο... κάμερες πάνω κάτω τα ίδια , επεξεργαστής με ερωτηματικά ... κομπλέ με τα μέχρι τώρα δεδομένα οι κάτοχοι s21U.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έμεινα με note 8 και μαράζι γιατί δεν ήρθε ποτέ ένα note 21 ,ναι αν η τιμή είναι εκεί στο 1200 θα το έκανα. Ένα χρόνο δεν μπορώ να αποφασίσω μεταξύ Note 20 ultra και S21 ultra οπότε αν ενωποιηθουν ναι πιστεύω θα αξίζει για 3 χρόνια συσκευή .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έμεινα με note 8 και μαράζι γιατί δεν ήρθε ποτέ ένα note 21 ,ναι αν η τιμή είναι εκεί στο 1200 θα το έκανα. Ένα χρόνο δεν μπορώ να αποφασίσω μεταξύ Note 20 ultra και S21 ultra οπότε αν ενωποιηθουν ναι πιστεύω θα αξίζει για 3 χρόνια συσκευή .
Η τιμή λογικά θα είναι 1299 το 8/128 και 1349 το 12/256. Εγώ το αναμένω πως και πως . Αν ενδιαφέρεται κάποιος για s21 ultra 256 από σχεδόν αντικατάσταση προ καποιων ημερων , αγορασμενο απο Γερμανο με κουτια ,παρελκομενα, με τις ζελατίνες πίσω, μπροστά και περιμετρικα ας στείλει πμ.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, costsa41 said:

Συμφωνώ απόλυτα. Και αυτά βλέπω και με αποτρέπουν να πάω στο 22 γιατί με όλα αυτά που γράφεις ανοιχτά και δεδομένα και ρολόι 24 ώρες και ακουστικά και όχι τόσο καλό σήμα κινητής βγάζω πιο πολλές ώρες οθόνη. Είναι ότι καλύτερο σε μπαταρία.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ε ναι γι'αυτό έδωσα κ τόσα λεφτά,για να έχω συσκευή αξιόπιστη. Είδα και ένα βίντεο προχτές που εξηγούσε πως πρέπει να φορτίσεις το κινητό, αναφέρεται στα iphone μεν αλλά η χρήση είναι για όλες τις συσκευές.

Για μένα αυτό που καταστρέφει την μπαταρία είναι η συνεχής φόρτιση το βράδυ,η χρήση του κινητού και το κυριότερο αν την ώρα που το φορτίζεις το χρησιμοποιείς ταυτόχρονα,καθώς η θερμοκρασία είναι ο νούμερο 1 εχθρός.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gambitzx said:

Ε ναι γι'αυτό έδωσα κ τόσα λεφτά,για να έχω συσκευή αξιόπιστη. Είδα και ένα βίντεο προχτές που εξηγούσε πως πρέπει να φορτίσεις το κινητό, αναφέρεται στα iphone μεν αλλά η χρήση είναι για όλες τις συσκευές.

Για μένα αυτό που καταστρέφει την μπαταρία είναι η συνεχής φόρτιση το βράδυ,η χρήση του κινητού και το κυριότερο αν την ώρα που το φορτίζεις το χρησιμοποιείς ταυτόχρονα,καθώς η θερμοκρασία είναι ο νούμερο 1 εχθρός.

Μπορείς να μας πεις πουουου μπορούμε να δούμε το βίντεο αυτό? Thanks 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερεςςςς λοιπον κ σημερα προσεξα το εξης οταν ξεκλειδωνεις την οθονη και σου εχει ερθει μηνυμα στο messenger παρουσιαζει στιγμιαια κατι μαυρες καθετες γραμμες λογικα ωφειλονται στο ρυθμο ανανεωσης. Χωρις το messenger δε το κανει. Ελπιζω να το διορθωσουν καποια στιγμη αν θελετε τσεκαρετε το και σεις παιδια αν δε σας ειναι κοπος. Εμενα ειναι ελληνικο απο πλαισιο. Αυτο που αναφερω ειναι στιγμιαιο και καλο ειναι να εχετε ανοιχτοχρωμο φοντο. Και παλι αναφερω μονο στο messenger.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...