Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εκπληκτική διαχείριση μπαταρίας με το τελευταίο update. Ειλικρινά θα το σκεφτώ πολύ αν θα κάνω άλλη αναβάθμιση. f9406028ff221c11796c517556b5e94d.jpg

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2022 at 2:10 ΜΜ, zouk said:

Απλά μου την σπάει που την βλέπω. Το θέμα είναι ότι ούτε έπεσε κάτω ούτε τίποτα. 

Αν  βαλεις μεμβρανη η τζαμακι δεν θα φαινεται.

Εγω μετα απο 20 μηνες αποφασισα να μην εχω προστασια οθονης στο S20+. Καλα ειναι.... Αραχνιες θα μαζεψει αλλα δεν προκειται να τις ψαχνω.

Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2022 at 2:10 ΜΜ, zouk said:

Απλά μου την σπάει που την βλέπω. Το θέμα είναι ότι ούτε έπεσε κάτω ούτε τίποτα. 

Αναρωτιεμαι...αν βαλεις ενα τζαμι DOME GLASS η καποιο αλλο που μπαινει με κολλα UV ...δε θα επουλωσει εμφανισιακα η κολλα την ελαφρια αυτη γρατζουνιτσα ? Και σε συνδυασμο με το τζαμι απο πανω θα φαινεται ολο σαν νεα οθονη !

Λεω εγω τωρα....για σκεψου το....

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Δεν επουλωνει η κολλα. Παντως με τζαμακι η μεβρανη δεν μπορεις να δεις τις γρατζουνιες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει το παραπάνω spen θεωρείται ότι θα δουλέψει στο s21 ultra? 

 Samsung Galaxy Tab S3 9.7 SM-T820 T825C S pen Replaceme Stylus Black Silver Intelligent 100% Samsung Original

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, GMF80 said:

Δεν επουλωνει η κολλα. Παντως με τζαμακι η μεβρανη δεν μπορεις να δεις τις γρατζουνιες.

Σκεφτόμουν να ξαναβάλω την εργοστασιακη μεβρανη.. Φοβάμαι όμως ότι θα φαίνεται η γρατσουνιά.. 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, zouk said:

Σκεφτόμουν να ξαναβάλω την εργοστασιακη μεβρανη.. Φοβάμαι όμως ότι θα φαίνεται η γρατσουνιά.. 

10 ευρώ είναι. Μία δοκιμή θα σε πείσει κ θα μάθουμε και μεις τελικά αν έκανε δουλειά. 😀

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα όποιος μπορεί να με βοηθήσει και να μου πει αν γίνεται  να λυθεί το πρόβλημα και τι φταίει που συμβαίνει αυτό. 

Έχω το Huawei gt2e smartwatch και τα galaxy buds+ ακουστικά. Όταν είναι συνδεδεμένα και οι δύο συσκευές και δέχομαι ή παίρνω εγώ κλήση εξερχόμενη, δεν είναι default τα ακουστικά (δεν είναι ούτε το τηλέφωνο) όπως θα έπρεπε, με αποτέλεσμα να πρέπει να το ορίσω εγώ. Αυτό το θεωρώ απαράδεκτο μιας και το τηλέφωνο και τα ακουστικά είναι ίδιας εταιρείας και θα έπρεπε να ήταν προεπιλογή.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον ασχοληθεί

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι να λέμε η μπαταρία έχει ξεφύγει με το νέο update... 8,5 ώρες SOT σε 27 ώρες με μικτή χρήση WiFi και data... Δεν υπάρχει το κινητό! d412f6f0416cc7a83ecadd4820fbc916.jpg

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Τι ρολόι την κάνει τη ζημιά. Κάνε τη ρύθμιση από αυτό, αν γίνεται. Αν δεν είχες το ρολόι και μόνο το κινητό και τα ακουστικά θα δούλευαν περίφημα. Όλες οι κλήσεις θα πήγαιναν στα ακουστικά. Τα Huawei είναι ότι χειρότερο σε λειτουργίες ρολόι μπορεί να σου τύχει σε συνεργασία με κινητά και γενικά.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

επειδή και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα ποια μάρκα (πλην ακριβών Samsung κλπ) ρολογιού δεν θα έκανε αυτό το πρόβλημα λες; τα xiaomi amazfit κλπ;

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, zouk said:

Σκεφτόμουν να ξαναβάλω την εργοστασιακη μεβρανη.. Φοβάμαι όμως ότι θα φαίνεται η γρατσουνιά.. 

Το εχω κανει πολλες φορες. Για αραχνιες μιλαμε βεβαια, γρατζουνιες ορατες κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες φωτος. Εκει αν βαλεις προατασια δεν μπορει να φανει με κανενα τροπο.

Και εγω αν βαλω καποια στιγμη που θα αποκτησει περισσοτερεε και φαινονται θα ειναι η εργοστασιακη. Κουρασρηκα με τα τζαμακια που σε αγχωνουν καθε φορα που πας να βγαλεις τη θηκη.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα χρημάτων αλλά λειτουργιών που σου κάνουν τη ζωή πιο εύκολη. Και αυτό δεν το έχει κανένα Huawei. Αν πάρουμε και θέμα τιμής το gt2 έχει 30 ευρώ λιγότερο από το active 2 της Samsung και σε λειτουργίες δε συγκρίνονται. Το gt2 pro είναι στα ίδια χρήματα περίπου. Δε μιλάω για το 4 που είναι ότι καλύτερο όταν έχεις τηλέφωνο Samsung λόγω τιμής, μιας και το ανέφερες. Πιστεύω ότι με 30 ευρώ περισσότερα αγοράζεις ένα πραγματικό smart watch . Οπότε ή πετάς τα χρήματα σου ή αγοράζεις κάτι πραγματικά smart watch

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μωρέ να πάω σε Samsung watch αλλά την αυτονομία του gt2 την θέλω! η ούτως ή άλλως το ρολόι μόνο για ώρα το θέλω πιο πολύ και όχι για smart watch. αλλά τουλάχιστον όταν έχω συνδέσει και τα ακουστικά jabra να γίνεται σωστά η επιλογή που θα πάει ο ήχος! τώρα έχω απενεργοποιησει τις κλήσεις από το να απαντώνται από το ρολόι γιατί εκεί γίνεται το μπλέξιμο

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέματακια που αντιμετωπίζω με το κινητό και τι λύσεις προτείνετε :

1. Σε εξοικονόμηση ενέργειας ξαφνικα χανει την ομαλότητα σε frames (κινηση). Για να επανέλθει ανοιγοκλεινω την εξοικονόμηση

2. Αργεί να συνδεθεί όταν έχω κλειστό το wifi και το ανοίξω και όταν είμαι σε απόσταση (πχ διπλανό δωματιο) από το router

3. Έχω ένα ρολόι της huawei συνδεδεμένο και το Bluetooth του αυτοκινήτου. Όταν κάνω η δεχτώ κάποια κλήση και είμαι στο αυτοκίνητο πρώτα στέλνει την κλήση στο ρολόι και μετά στο αυτοκίνητο με αποτέλεσμα να χάνω τον ήχο της κλήσης τα πρώτα 5-7 δευτερόλεπτα μέχρι να συνδεθεί τελικά με τι αυτοκίνητο. 

4. Μου έχει σπάσει τα νεύρα το μενού που έχει μόλις με καλέσει κάποιος στο κάτω μέρος της οθονης για να στείλεις μήνυμα αντί να απαντήσεις. Πολλές φορές όπως το βγάζω από την τσέπη κατά λάθος μπαίνω στο μενού των sms και κάποιες φορές παταω και φευγει και το μήνυμα χωρις να το θελω 

Αν δεν βαριέστε και γνωρίζετε κάτι βοήθηστε!

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gthebest said:

Θέματακια που αντιμετωπίζω με το κινητό και τι λύσεις προτείνετε :

1. Σε εξοικονόμηση ενέργειας ξαφνικα χανει την ομαλότητα σε frames (κινηση). Για να επανέλθει ανοιγοκλεινω την εξοικονόμηση

2. Αργεί να συνδεθεί όταν έχω κλειστό το wifi και το ανοίξω και όταν είμαι σε απόσταση (πχ διπλανό δωματιο) από το router

3. Έχω ένα ρολόι της huawei συνδεδεμένο και το Bluetooth του αυτοκινήτου. Όταν κάνω η δεχτώ κάποια κλήση και είμαι στο αυτοκίνητο πρώτα στέλνει την κλήση στο ρολόι και μετά στο αυτοκίνητο με αποτέλεσμα να χάνω τον ήχο της κλήσης τα πρώτα 5-7 δευτερόλεπτα μέχρι να συνδεθεί τελικά με τι αυτοκίνητο. 

4. Μου έχει σπάσει τα νεύρα το μενού που έχει μόλις με καλέσει κάποιος στο κάτω μέρος της οθονης για να στείλεις μήνυμα αντί να απαντήσεις. Πολλές φορές όπως το βγάζω από την τσέπη κατά λάθος μπαίνω στο μενού των sms και κάποιες φορές παταω και φευγει και το μήνυμα χωρις να το θελω 

Αν δεν βαριέστε και γνωρίζετε κάτι βοήθηστε!

Για το πρώτο το έχω και εγώ και άρχισε να συμβαίνει με το τελευταίο update ιανουαρίου ας ελπίσουμε στο επόμενο να το διορθώσουν δεν χρειάζεται να κλήσεις την εξοικονόμηση φτιάχνει και με το να κλειδώσεις το κινητό και να το ξεκλειδώσεις

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

@gthebest
Για το 4:
ΤΗΛΕΦΩΝΟ - 3 τελείες επάνω δεξιά - ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - "Μηνύματα γρήγορης απόρριψης".
Σβήσε όλα τα μυνήματα και λογικά δεν θα εμφανίζεται η επιλογή για απόρριψη με SMS.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Για το ρολόι και το Bluetooth χω και εγώ θέμα που δε μου ανοίγει απευθείας το Bluetooth της Samsung πχ και πρέπει να διαλέξω εγώ χειροκίνητα, αλλά δε βλέπω να υπάρχει λύση

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, costsa41 said:

Τι ρολόι την κάνει τη ζημιά. Κάνε τη ρύθμιση από αυτό, αν γίνεται. Αν δεν είχες το ρολόι και μόνο το κινητό και τα ακουστικά θα δούλευαν περίφημα. Όλες οι κλήσεις θα πήγαιναν στα ακουστικά. Τα Huawei είναι ότι χειρότερο σε λειτουργίες ρολόι μπορεί να σου τύχει σε συνεργασία με κινητά και γενικά.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δοκίμασα και δημιουργία ρουτίνας αλλά πάλι τίποτα. Εννοείται ότι όταν είναι μόνο μια συσκευή δουλεύει άψογα

6 minutes ago, DjTony said:

Για το ρολόι και το Bluetooth χω και εγώ θέμα που δε μου ανοίγει απευθείας το Bluetooth της Samsung πχ και πρέπει να διαλέξω εγώ χειροκίνητα, αλλά δε βλέπω να υπάρχει λύση

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Είναι δυστυχώς τραγικό. Δεν φταίει το ρολόι. Καταλαβαίνω την λογική ότι επειδή έχεις δύο συνδεδεμένες συσκευές δεν μπορεί να ξέρει που το θέλεις default. Αλλά δώσε μου επιλογή ή τρόπο να το επιλέξω εγώ

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Είναι τρελό το ότι δε σου δίνει επιλογή να είναι τα ακουστικά by default πάντα πρώτη συσκευή.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DjTony said:

Ακριβώς. Είναι τρελό το ότι δε σου δίνει επιλογή να είναι τα ακουστικά by default πάντα πρώτη συσκευή.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Λοιπόν παιδιά για παίξτε μπάλα έτσι :

Εμένα δείχνει να παίζει όπως πρέπει

Screenshot_20220131-193514_Bixby Routines.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χωρις την ενισχυμενη εστιαση ποσο κοντα μπορειτε να πατε χωρις να θολωσει η φωτογραφια; 

Edited by vaggouras90
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, halkpao said:

Λοιπόν παιδιά για παίξτε μπάλα έτσι :

Εμένα δείχνει να παίζει όπως πρέπει

Screenshot_20220131-193514_Bixby Routines.jpg

Δεν παίζει δυστυχώς σωστά. Κρίμα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, costsa41 said:

Εγώ που έχω ακουστικά και ρολόι Samsung όταν φοράω τα ακουστικά πάντα οτιδήποτε σε κλήση και ειδοποίηση έρχεται στα ακουστικά. Πουθενά αλλού. Και είναι λογικό. Όταν φοράς ακουστικά αυτή είναι η χρήση τους. Πάντα τα βλέπει σαν πρώτη συσκευή.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όταν είχα κ εγώ το ρολόι όχι όμως κάτι ακριβό όντως έπαιζαν κ εμένα έτσι όπως το λες . Τώρα λόγο ότι χάλασε το ρολόι κ έχω μόνο τα Bluetooth δεν έχω την επιλογή να βοηθήσω τα παιδιά. Έχω την εντύπωση ότι η ρύθμιση που πρέπει να κάνεις είναι από το ρολόι. Δεν ανεβάζεις κάποιο screenshots μήπως τους βοηθήσουμε,; 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά για παίξτε μπάλα έτσι :
Εμένα δείχνει να παίζει όπως πρέπει
1564323848_Screenshot_20220131-193514_BixbyRoutines.thumb.jpg.8ac22b7e029a64e6ddcebc73f308ca48.jpg
τον έφτιαξα τον κανόνα δουλεύει σωστά εκτός από όταν λήγει η ρουτίνα που αντιστρέφει την "σύνδεση με μια συσκευή Bluetooth - ακουστικά jabra"!
επειδή αντιστρέφει την σύνδεση τα αποσυνδέει! EDIT οκ ξεσυνδεει τα ακουστικά στην αντιστροφή αλλά μετά ξανασυνδεονται όταν πάω να καλέσω ξανά ευτυχώς! EDIT2 μπα ακύρωσα την ρουτίνα γιατί αργούσε να κάνει την μετάβαση όταν απαντώ. αρχίζει στο τηλ και μετά από 3 δευτερόλεπτα πάει στο Bluetooth. κρίμα και φάνηκε καλή λύση!


5433820f840be59d7c289487fc05c6cb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...