Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά η Ltpo λειτουργία της οθόνης δεν μπορώ να πω ότι με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο όταν είχα την συσκευή. Βέβαια δεν έχει ιδιαίτερα θέματα όπως διάβαζα στο νήμα του 1+ 9 Pro με πολλά σπασιματάκια στο σκρολ. Τρεις βδομάδες κόπια δίπλα δίπλα όταν το είχα μαζί με το fe 5g αυτό που περιγράφεις στα "ξυπνήματα" της συσκευής ή όταν διάβαζα άρθρα κλπ δίχως να μετακινηθεί κέρσορας στο πλάι ή η σελίδα γενικότερα, έκανε μερικά σπασιματάκια κάτι το οποίο δεν ισχύει όταν η συσκευή είναι συνεχώς σε εγρήγορση και συνεχόμενη λειτουργία κι όχι αδρανής. Το fe με τα σταθερά 120hz ήταν ομαλότερο. Αυτό αποκόμισα εγώ προσωπικά, επαναλαμβάνω τρεις βδομάδες μαζί δύο κάρτες SIM ίδιας εταιρείας ίδια συμπεριφορά ίδια ποιότητα κλήσεων όλα περίπου κόπια. Δεν μπαίνω σε διαδικασία Vs που συνολικά είναι ανούσιο, απλά αναφέρω ότι για μένα που δίνω την μέγιστη σημασία στην βελούδινη λειτουργία θεωρώ ότι θέλει βελτίωση ή το σωστότερο επιλογή μόνιμη λειτουργίας των Frames κι όχι μεταβαλλόμενη αποκλειστικά. Όπως έγραψα και σε προηγούμενο ποστ  δουλεύω τις συσκευές μου και θέλω από αυτές την μέγιστη απόδοση δεν θυσιάζω κάτι για θέμα ενέργειας εκτός σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

8 minutes ago, costsa41 said:

Το messenger όπως και το Facebook είναι γενικά προβληματικές εφαρμογές και πολλές φορές χρειάζεται ενημέρωση για να δουλέψουν σωστά. Δεν κάνει το παραμικρό. Ο ρυθμός ανανέωσης του είναι βελουδινος και ακαριαίος με το που θα το αγγίξεις και θα καταλάβει ότι κάτι θα κάνεις. Μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση αυτό το πράγμα πραγματικά. Σε γενικές γραμμές είναι το πιο smooth τηλέφωνο που έχω πιάσει στα χέρια μου και έχουν περάσει μόνο ναυαρχίδες. Κανένα τηλέφωνο από αυτά που κυκλοφορούν και είναι samsung δεν έχει την απόκριση του , τη μπαταρία του, την κάμερα του.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμενα ενημερωμενες ειναι απλα αυτο προσεξα αυτο λεω αν θελετε σας το βγαζω και φωτογραφια να το δειτε εμφανιζει με το που ξεκλειδωνεις την οθονη και σου χουν στειλει μηνυμα μαυρες γραμμες που κυλουν απο την μεση της οθονης στα δεξια αστραπιαια.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ενημερωμενες ειναι απλα αυτο προσεξα αυτο λεω αν θελετε σας το βγαζω και φωτογραφια να το δειτε εμφανιζει με το που ξεκλειδωνεις την οθονη και σου χουν στειλει μηνυμα μαυρες γραμμες που κυλουν απο την μεση της οθονης στα δεξια αστραπιαια.
Δεν μου ακούγεται φυσιολογικό αλλά για hardware πρόβλημα, απορώ που δεν στο κάνει και σε άλλες περιπτώσεις.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κανει σε καμια αλλη περιπτωση. Απλα σας το πα να το τσεκαρετε και σεις αν εχετε messenger το κανει μονο οταν το ξεκλειδωνω κ εχει ερθει μηνυμα στο messenger δεν το κανει σε καμια αλλη περιπτωση. Πριν την ενημερωση του ιανουαριου δεν το εκανε.

Screenshot_20220205-174948.png

Edited by vaggouras90
Link to comment
Share on other sites

Άσε να έρθει και του Φεβρουαρίου η ενημέρωση και αν συνεχίσει έφυγες για Smartec

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εσας δε το εχει κανει σε κανεναν; μου φαινεται κουλο γιατι το κανει μονονστο messenger και θα πουν οτι φταιει η εφαρμογη. απλα πρεπει να στε πολυ παρατηρητικοι γιατι το κανει στιγμιαια.

Edited by vaggouras90
Link to comment
Share on other sites

Σε εσας δε το εχει κανει σε κανεναν; μου φαινεται κουλο γιατι το κανει μονονστο messenger και θα πουν οτι φταιει η εφαρμογη. απλα πρεπει να στε πολυ παρατηρητικοι γιατι το κανει στιγμιαια.
Όχι δε το κάνει σίγουρα. Είμαι τόσο ψείρας που θα το έβλεπα πίστεψε με.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DjTony said:

Όχι δε το κάνει σίγουρα. Είμαι τόσο ψείρας που θα το έβλεπα πίστεψε με.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Απλα χρειαζεται ανοιχτοχρωμο φοντο για να το δεις και να εχεις κλεισει την φουσκα δλδ να χει κλεισει το messenger και να σου εχουν στειλει μηνυμα και μετα να ξεκλειδωσεις την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2022 at 11:02 ΜΜ, alex61 said:

Μπορείς να μας πεις πουουου μπορούμε να δούμε το βίντεο αυτό? Thanks 

 

Το βίντεο δεν τα λέει λάθος,από την άλλη σαν χρήστης που έχει πάρει ναυαρχίδες καθώς κ κατώτερα κινητά Android και παλαιότερα iPhone,θα σου πω ότι η φθορά της μπαταρίας είναι αμελητέα και είτε κάνεις αυτά τα βήματα είτε όχι,σε βάθος χρόνου θα έχεις κ πάλι φθορά. Απλά αν δεν ακολουθείς τα βήματα ίσως ευχαριστηθείς περισσότερο την συσκευή.

Είναι σαν τις θήκες που είναι βιβλίο, προστατεύουν,είναι όμως άβολες και δεν χαίρεσαι το κινητό,οπότε βάζω μια καλή θήκη και χαίρομαι την συσκευή.

Το νόημα σε όλα αυτά που γράφω είναι ότι καλώς ή κακώς αλλάζουμε συσκευές συχνά (έστω κ αν το συχνά σημαίνει 2 χρόνια), οπότε εδώ κ μερικά χρόνια προτιμώ να ευχαριστιεμαι τη συσκευή. Αυτά!

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vaggouras90 said:

Απλα χρειαζεται ανοιχτοχρωμο φοντο για να το δεις και να εχεις κλεισει την φουσκα δλδ να χει κλεισει το messenger και να σου εχουν στειλει μηνυμα και μετα να ξεκλειδωσεις την οθονη.

Εγώ πιστεύω ότι δεν έχει πρόβλημα η συσκευή σου από την στιγμή που στο κάνει συγκεκριμένα κ εννοείται ότι τσάμπα θα το πας στην Samsung γιατί το μόνο που θα σου κάνουν είναι ένα φορματ που καλό θα ήταν να του κάνεις και εσύ κ να δεις πως συμπεριφερεται , θα πρότεινα κ μια άλλη λύση να βάλεις ένα φόντο της Samsung να δεις αν στο κάνει γιατί αν η φωτογραφία που έχεις βάλει ειναι συμπιεσμένη με άλλο φορματ ίσως να σου δημιουργεί τέτοια θεματακια.  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, challenge143 said:

Εγώ πιστεύω ότι δεν έχει πρόβλημα η συσκευή σου από την στιγμή που στο κάνει συγκεκριμένα κ εννοείται ότι τσάμπα θα το πας στην Samsung γιατί το μόνο που θα σου κάνουν είναι ένα φορματ που καλό θα ήταν να του κάνεις και εσύ κ να δεις πως συμπεριφερεται , θα πρότεινα κ μια άλλη λύση να βάλεις ένα φόντο της Samsung να δεις αν στο κάνει γιατί αν η φωτογραφία που έχεις βάλει ειναι συμπιεσμένη με άλλο φορματ ίσως να σου δημιουργεί τέτοια θεματακια.  

Ειναι της samsung το φοντο εκανα και φορματ και το κανει μονο εκει στο μεσεντζερ. Πουθενα αλλου κ γω θεωρω οτι κατι παιζει με την εφαρμογη. Χωρις την εφαρμογη η χωρις τις εικονες συνομιλητών δε το κανει. Ευχαριστω παντως για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Στην δικιά μας συσκευή έχει κάποιο κόλπο να δούμε πόσο της εκατό είναι το ποσοστό της μπαταρίας μας; 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι της samsung το φοντο εκανα και φορματ και το κανει μονο εκει στο μεσεντζερ. Πουθενα αλλου κ γω θεωρω οτι κατι παιζει με την εφαρμογη. Χωρις την εφαρμογη η χωρις τις εικονες συνομιλητών δε το κανει. Ευχαριστω παντως για την απάντηση.
Αφού έκανες και format και συνεχίζει φεύγεις για Samsung. Λογικά θα περάσουν από τεστ το κινητό και θα έχει πρόβλημα καμιά πλακέτα καμία οθόνη κλπ. Είναι πράγματα που εννοείται δε τα βλέπουμε εμείς. Έχω Samsung από το S. Όλη την S σειρά κάθε χρόνο. Έχω επισκεφθεί το service της samsung πολλές φορές για διάφορους λόγους. Έχουν βρεθεί προβλήματα στη συσκευή που δεν τα είχα παρατηρήσει και είχαν όντως πρόβλημα. Οπότε πήγαινε, δεν έχεις να χάσεις κάτι

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DjTony said:

Αφού έκανες και format και συνεχίζει φεύγεις για Samsung. Λογικά θα περάσουν από τεστ το κινητό και θα έχει πρόβλημα καμιά πλακέτα καμία οθόνη κλπ. Είναι πράγματα που εννοείται δε τα βλέπουμε εμείς. Έχω Samsung από το S. Όλη την S σειρά κάθε χρόνο. Έχω επισκεφθεί το service της samsung πολλές φορές για διάφορους λόγους. Έχουν βρεθεί προβλήματα στη συσκευή που δεν τα είχα παρατηρήσει και είχαν όντως πρόβλημα. Οπότε πήγαινε, δεν έχεις να χάσεις κάτι

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Θα περιμενω λιγο να βγει η ενημερωση εγω δεν ειχα την καλυτερη εμπειρια με service στο s8 απο την smartec και ετσι δε θελω. Το προβλημα παρουσιαστηκε μετα την ενημερωση του ιανουαριου. Το πολυ πολυ να το δωσω να παω σε κατι αλλο. Ξερουμε ποτε περιπου βγαινει; 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, costsa41 said:

Αν εννοείς την υγεία της μπαταρίας με εφαρμογή αλλά δεν είναι τόσο αξιόπιστες. Αν εννοείς το ποσοστό επί της 100 στις ρυθμίσεις της μπαταρίας έχει επιλογή να το δείχνει πάνω δεξιά δίπλα στο εικονίδιο της μπαταρίας.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι για την υγεία εννοώ όπως παρέθεσε ένα παλικάρι με το βίντεο για το iPhone. Εννοείται από την στιγμή που δεν είναι αξιόπιστο δεν κατεβάζω κάτι απλά από περιέργεια ρωτάω, έτσι και αλλιώς δεν είμαι από τους ανθρώπους που θα κάνουν οικονομία στην μπαταρία 😁

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω λιγο να βγει η ενημερωση εγω δεν ειχα την καλυτερη εμπειρια με service στο s8 απο την smartec και ετσι δε θελω. Το προβλημα παρουσιαστηκε μετα την ενημερωση του ιανουαριου. Το πολυ πολυ να το δωσω να παω σε κατι αλλο. Ξερουμε ποτε περιπου βγαινει; 
Εντύπωση μου κάνει που δεν έμεινες ικανοποιημένος διότι όπως προείπα έχω πάει πολλές συσκευές, όπως και γνωστοί με samsung όλοι εκεί πάνε. Πάντα όλα ήταν άψογα.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να λέει το παλικάρι ότι δεν είναι ικανοποιημένος έτσι και αλλιώς δεν έχει δείξει τέτοια δείγματα η συσκευή.  Απλά τον  έχει χαλάσει αισθητικά μετά την αναβάθμιση αυτό που του κάνει η συσκευή στο message η οθόνη.  

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, challenge143 said:

Δεν νομίζω να λέει το παλικάρι ότι δεν είναι ικανοποιημένος έτσι και αλλιώς δεν έχει δείξει τέτοια δείγματα η συσκευή.  Απλά τον  έχει χαλάσει αισθητικά μετά την αναβάθμιση αυτό που του κάνει η συσκευή στο message η οθόνη.  

για το σερβις της samsung ειπα, οχι για τη συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, DjTony said:

 

Εμενα η εμπειρια μου μετα απο 3 φορες αλλαγη οθονης μπαταριας αλλαγη κονεκτορα και 2 φορες μητρικη στο s8 και το προβλημα να εξακολουθει να παραμενει μου επιτρεπει να μην εχω την καλυτερη αποψη. Σαν συσκευη ηταν αψογη μεχρι που παρουσιασε το ghosting και χρειαστηκε αλλαγη οθονης. Γιαυτο και δε θελω σε καμια περιπτωση να το παω σερβις.

Edited by vaggouras90
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως ένας από τους κύριους λόγους που παραμένω κι εγώ πελάτης από εποχή S2 είναι η εγγύηση/service αχρείαστα να είναι, ωστόσο καταλαβαίνω πως θα τύχει και η κακή στιγμή της συσκευής/επιχείρησης.

Σε κάθε περίπτωση με μια πρώτη ματιά φαίνεται hardware issue. Επειδή βέβαια με κάποιο update μπορεί να κόλλησε η εναλλαγή των Hz και να στο κάνει μόνο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις, θα πρότεινα να ξεκινήσεις δοκιμάζοντας διαγραφή δεδομένων και cache της εφαρμογής, επανεκκίνηση κινητού και επανεγκατάσταση. Αν έχεις τα ίδια αποτελέσματα μπορείς να δοκιμάσεις και εναλλαγή μεταξύ επιλογών 60/120hz στις ρυθμίσεις της συσκευής να δεις αν στο κάνει και στις 2 περιπτώσεις.

Τέλος μπορείς να περιμένεις την επόμενη ενημέρωση και μαζί με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να δεις αν θα στο ξανακάνει, διαφορετικά μονόδρομος το service μιας και αν είναι όντως θέμα hw με τον καιρό θα επιδεινωθεί.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sofos_5 said:

Η αλήθεια είναι πως ένας από τους κύριους λόγους που παραμένω κι εγώ πελάτης από εποχή S2 είναι η εγγύηση/service αχρείαστα να είναι, ωστόσο καταλαβαίνω πως θα τύχει και η κακή στιγμή της συσκευής/επιχείρησης.

Σε κάθε περίπτωση με μια πρώτη ματιά φαίνεται hardware issue. Επειδή βέβαια με κάποιο update μπορεί να κόλλησε η εναλλαγή των Hz και να στο κάνει μόνο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις, θα πρότεινα να ξεκινήσεις δοκιμάζοντας διαγραφή δεδομένων και cache της εφαρμογής, επανεκκίνηση κινητού και επανεγκατάσταση. Αν έχεις τα ίδια αποτελέσματα μπορείς να δοκιμάσεις και εναλλαγή μεταξύ επιλογών 60/120hz στις ρυθμίσεις της συσκευής να δεις αν στο κάνει και στις 2 περιπτώσεις.

Τέλος μπορείς να περιμένεις την επόμενη ενημέρωση και μαζί με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να δεις αν θα στο ξανακάνει, διαφορετικά μονόδρομος το service μιας και αν είναι όντως θέμα hw με τον καιρό θα επιδεινωθεί.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
 

ευχαριστω φίλε μου για την απάντηση σου έχω δοκίμασει όσα αναφερεις και το κάνει σε όλες τις περιπτώσεις μόνο στο μέσσεντζερ σε οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή όπως px ινστα facebook  δε το κάνει. Και γίνεται μόνο κατα το ξεκλείδωμα δεν το παρουσιάζει σε καμιά αλλη περιπτωση και σε καμια εφαρμογή. Ελπίω να βγεί σύντομα η ενημέρωση.

Edited by vaggouras90
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις το messenger lite να δεις αν στο κάνει

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, vaggouras90 said:

Εμενα η εμπειρια μου μετα απο 3 φορες αλλαγη οθονης μπαταριας αλλαγη κονεκτορα και 2 φορες μητρικη στο s8 και το προβλημα να εξακολουθει να παραμενει μου επιτρεπει να μην εχω την καλυτερη αποψη. Σαν συσκευη ηταν αψογη μεχρι που παρουσιασε το ghosting και χρειαστηκε αλλαγη οθονης. Γιαυτο και δε θελω σε καμια περιπτωση να το παω σερβις.

Δεν γίνεται να αλλαζεις 3 φορες οθονη πλακετες κλπ και να εξακολουθει το προβλημα και να μη σου αντικαθιστουν τη συσκευη, απλα δε γινεται. κατι αλλο παιζει. επισης λες το κανει μονο στο μεσσεντζερ κατα το ξεκλειδωμα. τι σχεση εχει το ξεκλειδωμα με το μεσσεντζερ? εννοεις να εχεις αφησει ανοιχτη την εφαρμογη, να κλειδωνεις το κινητο και να προσπαθεις να το ξεκλειδωσεις? wipe cache απο το recovery εκανες?

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DjTony said:

Δεν γίνεται να αλλαζεις 3 φορες οθονη πλακετες κλπ και να εξακολουθει το προβλημα και να μη σου αντικαθιστουν τη συσκευη, απλα δε γινεται. κατι αλλο παιζει. επισης λες το κανει μονο στο μεσσεντζερ κατα το ξεκλειδωμα. τι σχεση εχει το ξεκλειδωμα με το μεσσεντζερ? εννοεις να εχεις αφησει ανοιχτη την εφαρμογη, να κλειδωνεις το κινητο και να προσπαθεις να το ξεκλειδωσεις?

Δεν την αντικαταστησαν γιατι την ειχαν ηδη αντικαταστησει μια φορα πιο παλια γιατι εχανε κλησεις και απο το s8 μετα απο διαφορα lg που δυστυχώς τα παρατησε πηγα στο s21 ultra. Λεω οτι οταν δεν λειτουργει το messenger και ξεκλειδωνω ειτε οταν δεν μου εχουν στειλει μηνυμα και αναβω την οθόνη και ξεκλειδωνω δεν εχω γραμμες.

Link to comment
Share on other sites

Πως ξέρεις ότι δεν λειτουργεί το messenger; Αυτό προσπαθώ να καταλάβω.. Βγάλε την εφαρμογή για μια εβδομάδα. Η βάλε το lite. Και δοκίμασε το

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...