Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια σε οποιον δεν ειναι κόπος μπορεί να βγαλει ένα αντικείμενο με φλας σε σχετικα κοντινή απόσταση με την κύρια κάμερα χωρις δηλαδή την ενίσχυση ζουμ και να μου την στείλει; Σας ευχαριστώ πολύ όποιον έχει το χρόνο και ασχοληθεί.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου κ μενα πιο κοντα με φλας δε βγαζει καλα απλα δεν μπορω να το συνηθισω το s8 και το lg g8 που εχω με φλας απο κοντα βγαζουν πεντακαθαρες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, costsa41 said:

Βγάζει όμως πεντακάθαρες χωρίς φλας. Είναι η κάμερα του έτσι. Δε χρειάζεσαι το φλας.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι οχι στα πολυ κοντινα ομως εκει μονο με ενισχυμένη εστιαση οπου μπαινει αλλη καμερα σε λειτουργια.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που βγήκε το s22 ultra θαρρώ πως θα έχουμε σταδιακή υποβάθμιση σε ταχύτητα,κάμερα, μπαταρία κλπ μέσω των αναβαθμίσεων.. Μια τεχνική που κάνουν χρονιά οι εταιρείες..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, LELELO said:

Τώρα που βγήκε το s22 ultra θαρρώ πως θα έχουμε σταδιακή υποβάθμιση σε ταχύτητα,κάμερα, μπαταρία κλπ μέσω των αναβαθμίσεων.. Μια τεχνική που κάνουν χρονιά οι εταιρείες..

Η Samsung δεν το έκανε και δεν νομίζω να το κάνει. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, LELELO said:

Τώρα που βγήκε το s22 ultra θαρρώ πως θα έχουμε σταδιακή υποβάθμιση σε ταχύτητα,κάμερα, μπαταρία κλπ μέσω των αναβαθμίσεων.. Μια τεχνική που κάνουν χρονιά οι εταιρείες..

Η Samsung συνήθως δίνει και features από το νέο μοντέλο και στο παλιό

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, SpeedRacer said:

Η Samsung δεν το έκανε και δεν νομίζω να το κάνει. 

 

37 minutes ago, baspats said:

Η Samsung συνήθως δίνει και features από το νέο μοντέλο και στο παλιό

Μακάρι παίδες..  

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, vaggouras90 said:

Ναι οχι στα πολυ κοντινα ομως εκει μονο με ενισχυμένη εστιαση οπου μπαινει αλλη καμερα σε λειτουργια.

Αυτό συμβαίνει επειδή είναι μεγαλύτερος ο αισθητήρας του s21U, ουσιαστικά διπλάσιος και κατα συνέπεια  δεν μπορεί να εστιάζει στην ίδια κοντινή απόσταση και για αυτό επιλέγει και σου αλλάζει αυτόματα φακό. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@SpeedRacer +1.000

@baspats +1.000

Απλά να επιβεβαιώσω αυτά που έγραψαν τα παιδιά από την δική μου εμπειρία χρήσης τον τελευταίο χρόνο με το Samsung fe 5g. Το ξεκίνησα με Android 10  πήρε 11 δίχως να χάσει απολύτως τίποτα και τώρα εδώ κι ένα μήνα περίπου με το android 12 one Ui 4 η συσκευή πυροβολεί ακατάπαυστα έχοντας βελτιώσει μάλιστα την λειτουργία σε full gestures που είχε κάποια ελαφριά σκαλακια και δεν ήταν τόσο ομαλή στην αρχική σελίδα με το άνοιγμα της  την επιστροφή και την επαναφορά της σε αυτή. Επίσης τα πάει περίφημα πια στην αυτόματη φωτεινότητα, αρκετά πιο ακριβής και φωτεινή προσαρμοζεται πιο σωστά στις εκάστοτε συνθήκες φωτισμού και έχω την αίσθηση ότι πρέπει να τσίμπησε και κάποια Nits σε εξωτερική χρήση, πάντα φυσικά αναφέρομαι στην επιλογή με αυτόματη φωτεινότητα. 

Ένα τακ θα έλεγα ότι έχασε σε διαχείριση μπαταρίας όμως θες η χρήση θες η καλύτερη απόδοση που ουσιαστικά αυτό μετράει για μένα, δεν με απασχολεί καθόλου, το αντίθετο το κινητό έγινε ακόμα πιο σβέλτο ομαλό και με αίσθηση φωτεινωτερης οθόνης. 

Συνεπώς θεωρώ πως στις αναβαθμίσεις της η σαμμυ τα πάει περίφημα και το s21U θα παραμείνει μια εξαιρετική επιλογή  τώρα και μελλοντικά για ένα και δύο τουλάχιστον χρόνια...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

S20+. 2 update μετα το μου φαινεται αρκετα ανωτερο απο οτι οταν βγηκε, δεν εχει χασει πουθενα, ουτε  στη μπαταρια.

Καποιοι που εχουν τα κινητα 2 χρονια χωρις να προσεχουν τον τροπο φορτισης κ περινμενουν οτι ενα update θα βελτιωσει μια φθαρμενη μπαταρια απλα κανουν λαθος.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, konakis said:

@SpeedRacer +1.000

@baspats +1.000

Απλά να επιβεβαιώσω αυτά που έγραψαν τα παιδιά από την δική μου εμπειρία χρήσης τον τελευταίο χρόνο με το Samsung fe 5g. Το ξεκίνησα με Android 10  πήρε 11 δίχως να χάσει απολύτως τίποτα και τώρα εδώ κι ένα μήνα περίπου με το android 12 one Ui 4 η συσκευή πυροβολεί ακατάπαυστα έχοντας βελτιώσει μάλιστα την λειτουργία σε full gestures που είχε κάποια ελαφριά σκαλακια και δεν ήταν τόσο ομαλή στην αρχική σελίδα με το άνοιγμα της  την επιστροφή και την επαναφορά της σε αυτή. Επίσης τα πάει περίφημα πια στην αυτόματη φωτεινότητα, αρκετά πιο ακριβής και φωτεινή προσαρμοζεται πιο σωστά στις εκάστοτε συνθήκες φωτισμού και έχω την αίσθηση ότι πρέπει να τσίμπησε και κάποια Nits σε εξωτερική χρήση, πάντα φυσικά αναφέρομαι στην επιλογή με αυτόματη φωτεινότητα. 

Ένα τακ θα έλεγα ότι έχασε σε διαχείριση μπαταρίας όμως θες η χρήση θες η καλύτερη απόδοση που ουσιαστικά αυτό μετράει για μένα, δεν με απασχολεί καθόλου, το αντίθετο το κινητό έγινε ακόμα πιο σβέλτο ομαλό και με αίσθηση φωτεινωτερης οθόνης. 

Συνεπώς θεωρώ πως στις αναβαθμίσεις της η σαμμυ τα πάει περίφημα και το s21U θα παραμείνει μια εξαιρετική επιλογή  τώρα και μελλοντικά για ένα και δύο τουλάχιστον χρόνια...

Συμφωνώ σε όλα, απλά ημπαταρία, με τη δική μου χρήση, έχει χάσει μια ώρα οθόνης... Βέβαια δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και να χανει η μπαταρια η να ειναι μετρια ποσο δυσκολο ειναι μεσα στην ημερα να γινει μια 15 λεπτη φορτιση;

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stapd_21 said:

Συμφωνώ σε όλα, απλά ημπαταρία, με τη δική μου χρήση, έχει χάσει μια ώρα οθόνης... Βέβαια δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα

Άμα το εκθέτεις συνεχώς σε υψηλές θερμοκρασίες και παίζεις ενώ φορτίζει,ίσως κ να ισχύει αυτό που λες. Εγώ βλέπω από τις καλύτερες μπαταρίες σε κινητά και με οθόνη που ρουφάει μπαταρία για πλάκα! 

S22 ultra  σαν note είναι,αφού έχει κ πενάκι,αλλά για να πας εκεί πιστεύω ότι οι μόνες διάφορες είναι η φόρτιση στα 45w και η κάμερα,κάτι άλλο δεν είδα να έχει αλλάξει!

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, gambitzx said:

Άμα το εκθέτεις συνεχώς σε υψηλές θερμοκρασίες και παίζεις ενώ φορτίζει,ίσως κ να ισχύει αυτό που λες. Εγώ βλέπω από τις καλύτερες μπαταρίες σε κινητά και με οθόνη που ρουφάει μπαταρία για πλάκα! 

S22 ultra  σαν note είναι,αφού έχει κ πενάκι,αλλά για να πας εκεί πιστεύω ότι οι μόνες διάφορες είναι η φόρτιση στα 45w και η κάμερα,κάτι άλλο δεν είδα να έχει αλλάξει!

Μπά, ούτε παιχνίδια, ούτε υψηλές θερμοκρασίες. Το φορτίζω μέχρι το 85% και μέχρι το βράδυ είμαι στο 20%, ενώ με την 11, είχα ένα 30-35, από το 80%. Αμελητέες διαφορές βέβαια και ούτε σκέφτομαι να αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2022 at 12:51 ΜΜ, stapd_21 said:

Μπά, ούτε παιχνίδια, ούτε υψηλές θερμοκρασίες. Το φορτίζω μέχρι το 85% και μέχρι το βράδυ είμαι στο 20%, ενώ με την 11, είχα ένα 30-35, από το 80%. Αμελητέες διαφορές βέβαια και ούτε σκέφτομαι να αλλάξω.

Εγώ πρώτη φορά δοκίμασα να το φορτίσω στο 85 κ όταν ξύπνησα το πρωί , το φορτιζα σβηστό ήταν 84 . Όντως σας γράφει ότι πάει 85 κ γράφει πλήρη φόρτιση ή όχι;

Κ ένα wallpaper  από s22 που παρέθεσε ένας φίλος σε άλλο νήμα. 

https://mega.nz/file/rF4m0A4b#4uvkL-WbwxnNesYHpRsm5NBz1ZsKgvYWir6EIAY-C6Q

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, σε παλιότερο NOTE υπήρχε η επιλογη να σβήνει η AOD αν τοποθετουσα το κινητο με την οθόνη προς τα κατω.... Υπάρχει αυτη η δυνατοτητα τωρα?

Στάλθηκε από το Galaxy S21 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kek said:

Αν θυμάμαι καλά, σε παλιότερο NOTE υπήρχε η επιλογη να σβήνει η AOD αν τοποθετουσα το κινητο με την οθόνη προς τα κατω.... Υπάρχει αυτη η δυνατοτητα τωρα?

Στάλθηκε από το Galaxy S21 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εννοείται πως υπάρχει 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρυ για το άσχετο. Δίνω το s21 ultra 12/256 ασημί. Αν ενδιαφέρεται κανείς ας στείλει προσωπικό μηνυμα για λεπτομερειες

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kek said:

Αν μπορείς να μου πεις και ΠΟΥ??? 🤣🤣🤣

Ήθελα και εγώ να ναθω...

 

Just now, petraKOS07 said:

Ήθελα και εγώ να μαθω...

 

 

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Quote

Αν θυμάμαι καλά, σε παλιότερο NOTE υπήρχε η επιλογη να σβήνει η AOD αν τοποθετουσα το κινητο με την οθόνη προς τα κατω.... Υπάρχει αυτη η δυνατοτητα τωρα?

 

ψαχνω αλλα δε βρισκω κατι....!!!

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kek said:

 

ψαχνω αλλα δε βρισκω κατι....!!!

Ρυθμίσεις,  Συνθέτες Λειτουργίες, Κινήσεις και Χειρονομίες. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο βλέπω...Eπαναλαμβανω,θελω να σβηνει η AOD οταν το εχω αναποδα ωστε να μη καταναλωνει μπαταρια.

Υπαρχει τροπος ? Ξερει καποιος ?

 Screenshot_20220212-180939_Settings.thumb.jpg.6d839b7b2529003e8a86793745992dad.jpg

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kek said:

Αυτο βλέπω...Eπαναλαμβανω,θελω να σβηνει η AOD οταν το εχω αναποδα ωστε να μη καταναλωνει μπαταρια.

Υπαρχει τροπος ? Ξερει καποιος ?

 Screenshot_20220212-180939_Settings.thumb.jpg.6d839b7b2529003e8a86793745992dad.jpg

Σε ότι αφορά AOD θα το βρεις : κλείδωμα οθόνης,  always on display με συνδυασμό σίγαση με χειρονομίες συν ρυθμίσεις , οθόνη , προστασία από τυχαία αγγίγματα,  κάνει αυτό που ζητάς 

Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, SpeedRacer said:

Σε ότι αφορά AOD θα το βρεις : κλείδωμα οθόνης,  always on display με συνδυασμό σίγαση με χειρονομίες συν ρυθμίσεις , οθόνη , προστασία από τυχαία αγγίγματα,  κάνει αυτό που ζητάς 

Με μπερδευεις ακομα περισσοτερο τωρα ! Βρε συ,θελω οταν γυριζω το κινητο με την οθονη στο τραπεζι,κομοδινο πχ ,να σβηνει η AOD ωστε να μη χαλαει μπαταρια αφου ετσι κι αλλιως γυρισμενο ειναι και δε φαινεται....νομζω πιο παλια υπηρχε αυτη η επιλογη....αν θυμαμαι καλα φυσικα! Καποια πιο συγκεκριμένη βοηθεια ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...