Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σιλικόνης δε ξέρω φίλε, αλλά η Pitaka carbon είναι απίστευτη θήκη. Πολύ λεπτή και ελαφριά. Για τζάμι είναι μονόδρομος αυτά με uv . Dome tmax και mocolo.

 

Πουου τη βρήκες φίλε την pitaka?

Link to comment
Share on other sites

Στην δίκη μου παραγγελία , ήρθε από Ευρώπη μέσα σε μια εβδομάδα ... χωρίς να κάνω κάτι εγώ ....

Αλλά μπορείς να στείλεις ένα μήνυμα και να στο επιβεβαιώσουν ή να το ζητήσεις σαν επιλογή σου.

Αν θυμάμαι καλά έχει 3 points στην Ευρώπη

 

Η αισθηση της θηκης ειναι κοκκαλινη η ειναι καπως μαλακη? Γιατι δεν μαρεσουν οι τερμα σκληρες θηκες.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

 

Μακαρι να υπηρχε mate 40 pro να παρει καποιος και να δουλευουν ολα. Εννοειται εκει θα πηγαινα. Αλλα ελλειψη αυτης της καταστασης...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Η αισθηση της θηκης ειναι κοκκαλινη η ειναι καπως μαλακη? Γιατι δεν μαρεσουν οι τερμα σκληρες θηκες.

 

Αν θες λίγο μαλακή αίσθηση αλλά αρκετά λεπτή σχεδόν όσο η pitaka και με καλή προστασία, αυτή που πήρα από Αμαζόν είναι ότι καλύτερο έχω πάρει ποτέ σε θήκη γενικά, και πολύ πιο φθηνή.

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B08QHZTJ14/ref=ppx_yo_mob_b_track_package_o0_img?ie=UTF8&psc=1

 

 

Η φωτογραφία δεν είναι τόσο καλή αλλά αν θες να σου στείλω το κινητό φώτο με τη θήκη δεν έχω θέμα. Πραγματικά την έχω ευχαριστηθει τρομερά. Σκέψου πήρα την γνήσια δερμάτινη και δεν την έβαλα ποτέ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή την πήρες καινούργια; Αν ναι δεν έχεις εγγύηση εκτός και αν το πήρες γνωρίζοντας το. Δε γύρισε στα ελληνικά επειδή δεν έχει OXM CSC όπου έχει και τα ελληνικά CSC.

 

 

Εγώ τελικά έβαλα την ρομ Ινδονησίας και η ηχογράφηση δουλεύει κανονικά αλλά όχι στο WIFI CALLING .

 

το κινητο το πηρα καινουργιο,πριν το ανοιξω πηρα τηλ. samsung υποστηριξη και μου ειπε το παληκαρι οτι εχει εισαχθει για την Ελλαδα. Σημερα ξαναπηρα τηλ. samsung υποστηριξη και του ειπα οτι προκειται για κινητο που προοριζεται για Αργεντινη και μου απαντησε οτι απο imei βρισκει οτι ειναι ελληνικο vodafone,και εχει κανονικα εγγυηση στην Ελλαδα.Τι αλλο πρεπει να κανω?ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Πουου τη βρήκες φίλε την pitaka?

Την αγόρασα από το επίσημο site. Στέλνουν από Γερμανία ή από ευρωπαϊκή χώρα ανάλογα το που είναι διαθέσιμη ,οπότε γλιτώνεις τελωνείο. Σήμερα την παρέλαβα και είναι απίστευτη. Είναι σαν να μη φοράς καθόλου θήκη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το κινητο το πηρα καινουργιο,πριν το ανοιξω πηρα τηλ. samsung υποστηριξη και μου ειπε το παληκαρι οτι εχει εισαχθει για την Ελλαδα. Σημερα ξαναπηρα τηλ. samsung υποστηριξη και του ειπα οτι προκειται για κινητο που προοριζεται για Αργεντινη και μου απαντησε οτι απο imei βρισκει οτι ειναι ελληνικο vodafone,και εχει κανονικα εγγυηση στην Ελλαδα.Τι αλλο πρεπει να κανω?ευχαριστω.
Έδωσες το imei η serial number ; εφόσον σου είπαν ότι έχει εγγύηση οκ. Αλλά μου έκανε εντύπωση μιας και η Αργεντινή δεν είναι στην Ευρώπη. Εγώ πάντα παίρνω στην Smartec και δίνω ΙΜΕΙ.
Link to comment
Share on other sites

εδωσα το imei,και εγω εχω μπερδευτει,και το phono info γραφει Αργεντινη,το παιδι απο samsung ειπε ελληνικο vodafone,δευτερα θα παρω και την smartec.
Link to comment
Share on other sites

εδωσα το imei,και εγω εχω μπερδευτει,και το phono info γραφει Αργεντινη,το παιδι απο samsung ειπε ελληνικο vodafone,δευτερα θα παρω και την smartec.
από πού το πήρες αν επιτρέπεται ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει μια θήκη της nilkin που μπορείς να την βρεις εύκολα στην Ελλάδα σε καλή τιμή με πορτάκι πίσω στην κάμερα για να το προστατεύει βέβαια είναι σκληρή. Την συσκευή την έχω από την Τετάρτη κ την χρησιμοποιώ συνέχεια κ όντως όπως είχα διαβάσει μέσα από εδώ, μπαταρία του είναι από άλλο πλανήτη. Πραγματικά δεν πέφτει με τίποτα. Πολύ γρήγορη συσκευή κ εντυπωσιακή οθόνη (απλά έχω παρατηρήσει στην aod δεν μου εμφανίζει πάντα τις αναπάντητες κλήσεις) υπάρχει περίπτωση να φταίει η sim μου που είναι παλιά ?
Link to comment
Share on other sites

εδωσα το imei,και εγω εχω μπερδευτει,και το phono info γραφει Αργεντινη,το παιδι απο samsung ειπε ελληνικο vodafone,δευτερα θα παρω και την smartec.
Μήπως είχε ανοιχτεί; Δωσε το serial number και ρώτησε τους ποτε έγινε ενεργοποίηση. Επίσης στις πληροφορίες συσκευής, εκεί που λέει πληροφορίες λογισμικού, τι σου λέει στο csc;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχε ανοιχτεί; Δωσε το serial number και ρώτησε τους ποτε έγινε ενεργοποίηση. Επίσης στις πληροφορίες συσκευής, εκεί που λέει πληροφορίες λογισμικού, τι σου λέει στο csc;

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το κουτι ηταν κλειστο,εδωσα imei ,στις πληροφοριες λογισμικου γραφει ARO/ARO/ARO/EUX.τηλεφωνησα και σερβις samsung πατρας και ειπαν το ιδιο Ελληνικο vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή η vodafone εμπορεύεται συσκευές παγκόσμια μπορεί με διαφορετικό software να έχει hardware που της επιτρέπει να παίζει μπάλα και νότια Αμερική και Ευρώπη;

Εδώ βρήκα συσκευή από cosmote που ηταν από Βουλγαρία και από Γερμανό συσκευή Ρουμανίας. Όταν και οι 2 μέχρι πρόσφατα πουλούσαν μόνο συσκευές μέσω Samsung hellas

Link to comment
Share on other sites

τελικά τι πρέπει να κοιτάμε αν θέλουμε ελληνικό πριν να αγοράσουμε ? ξέρει κάποιος με σιγουριά να μου πει!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το κουτι ηταν κλειστο,εδωσα imei ,στις πληροφοριες λογισμικου γραφει ARO/ARO/ARO/EUX.τηλεφωνησα και σερβις samsung πατρας και ειπαν το ιδιο Ελληνικο vodafone

 

ARO ειναι Αργεντινη. Αρα προοριζεται για Αργεντινη

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ARO ειναι Αργεντινη. Αρα προοριζεται για Αργεντινη

 

συμφωνω οτι προοριζεται για Αργεντινη.απο τη στιγμη που η επισημη samsung και το σερβις λεει Ελληνικο vodafone και ισχυει η εγγυηση,τι να κανω.υπαχει περιπτωση να εχει προβλημα λειτουργιας με cosmote ?

Link to comment
Share on other sites

Versions: SM-G998B, SM-G998B/DS (International); SM-G998U (USA); SM-G998U1 (USA unlocked); SM-G998W (Canada); SM-G998N (Korea); SM-G9980 (China)

 

Κοίτα στις ρυθμίσεις/πληροφορίες κινητού. Τι μοντέλο σου γράφει. Διασταύρωσε μετά το μοντέλο με κάποιον που έχει ευρωπαϊκό.

Εάν είναι ίδια τότε έχετε ίδια συσκευή με άλλο software οπότε τότε καταλαβαίνουμε ότι η vodafone παίζει μπάλα με εύρος συσκευών πέραν του καθαρά ευρωπαϊκού. Φυσικά με την έγκριση της samsung. Δεν γίνεται όλοι όσους ρώτησες να έκαναν λάθος.

 

Εάν το μοντέλο είναι το ίδιο με το ευρωπαϊκό τότε το μόνο θέμα που θα έχεις θα είναι σε software.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Versions: SM-G998B, SM-G998B/DS (International); SM-G998U (USA); SM-G998U1 (USA unlocked); SM-G998W (Canada); SM-G998N (Korea); SM-G9980 (China)

 

Κοίτα στις ρυθμίσεις/πληροφορίες κινητού. Τι μοντέλο σου γράφει,.

 

Κωδικος μοντελου SM-G998B

Link to comment
Share on other sites

τελικά τι πρέπει να κοιτάμε αν θέλουμε ελληνικό πριν να αγοράσουμε ? ξέρει κάποιος με σιγουριά να μου πει!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Τα ελληνικά, στη συσκευασία έχουν ένα αυτοκόλλητο που λέει Samsung Hellas και τα περιεχόμενα της συσκευασίας, έτσι τουλάχιστον παραλαμβάνω τις συσκευές από Public .

 

Εγώ προσωπικά ζητάω το IMEI και παίρνω τηλέφωνο τη Smartec. Αυτοί με βάση το ιμει σου λένε από ποια χώρα είναι η συσκευή και αν έχει εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά, στη συσκευασία έχουν ένα αυτοκόλλητο που λέει Samsung Hellas και τα περιεχόμενα της συσκευασίας, έτσι τουλάχιστον παραλαμβάνω τις συσκευές από Public .

 

 

 

Εγώ προσωπικά ζητάω το IMEI και παίρνω τηλέφωνο τη Smartec. Αυτοί με βάση το ιμει σου λένε από ποια χώρα είναι η συσκευή και αν έχει εγγύηση.

δεν γράφουν το imei στην συσκευασία πανω παρά μόνο samsung Hellas?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσει κάποιος φίλος εάν το δικό του ευρωπαϊκό είναι το ιδιο, να ηρεμήσει ο Σπυρος

 

Αγορά από πλαίσιο SM-G998B/DS

Έκδοση λογισμικού Eur

Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

https://www.galaxyrom.com/firmware/g998bxxu2auc8-galaxy-s21-ultra-sm-g998b-vgr-greece-vodafone-vgr.html

 

Θεωρω είναι αποκλειστικά της vodafone η συσκευή και έχει εγγύηση κανονική όπως σου είπαν. Όπως και δικά της firmwares. Προφανώς είναι για Αργεντινή η συσκευή αλλά είναι προφανώς συσκευές της vodafone με κοινό hardware με επίσημη εγγύηση της samsung.

Εάν δεν σε ενοχλεί σε θέμα χρόνου ποτε θα λαμβάνεις updates κράτησε τη και απόλαυσε το κινητό σου. Εάν θες οπωσδήποτε να είναι αποκλειστικά ελληνικό πήγαινε εκεί που το αγόρασες και ζήτησε ελληνική συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Κωδικος μοντελου SM-G998B

 

Το EUX είναι ευρωπαϊκή ένωση, είσαι οκ.

Το δικό μου ήταν πριν το αλλάξω

XEH/XEH,XEH/EUX,XEH

Link to comment
Share on other sites

δεν γράφουν το imei στην συσκευασία πανω παρά μόνο samsung Hellas?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Γράφουνε το ιμει κανονικά. Όλες οι συσκευασίες το γράφουνε.

 

Απλά αυτά που πήρα από public έχουν ένα έξτρα αυτοκόλλητο που λέει Samsung Hellas.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...