Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Γιατί από το πρωί μού βγάζει αυτό το μήνυμα όταν μπαίνω στην εφαρμογή του what's up;

 

 

https://imgur.com/a/MF5qq

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Γιατί από το πρωί μού βγάζει αυτό το μήνυμα όταν μπαίνω στην εφαρμογή του what's up;

 

 

https://imgur.com/a/MF5qq

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Το δικό μου λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Γιατί από το πρωί μού βγάζει αυτό το μήνυμα όταν μπαίνω στην εφαρμογή του what's up;

 

 

https://imgur.com/a/MF5qq

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Για τσέκαρε γιατί βγήκε σήμερα update της εφαρμογής στο google play

 

MI 5 via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε γιατί βγήκε σήμερα update της εφαρμογής στο google play

 

MI 5 via Tapatalk

Το έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση, και πάλι τα ίδια.

 

Σε κατάστημα Cosmote που πήγα μού είπαν ότι δεν έχουν κάποια ενημέρωση για πρόβλημα, μου επιβεβαίωσαν φυσικά ότι το νούμερό μου είναι what's up, ενώ στέλνοντας Υ στο 1313 μού ήρθε κανονικά μήνυμα με το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας, internet και χρημάτων!!!!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δοκίμασα τα πάντα, αν και δεν μ' έχει ρωτήσει για επιβεβαίωση του αριθμού μου μέσω sms.

 

Πάντως τώρα βλέπω πως παρόλο που εγκατέστησα την εφαρμογή από την αρχή, μου γράφει πως η τελευταία ενημέρωση είναι από τις 26/7.

Δεν ξέρω σ' εσάς αν γράφει σημερινή ημερομηνία (κάποιος έγραψε νωρίτερα για update), οπότε θα περιμένω μήπως μου έρθει το update και διορθωθεί το πρόβλημα.

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το είχε βγάλει αυτό το μήνυμα όταν είχα συνδέσει το what's up μου σε κινητό χωρίς κάρτα sim και έκανα να το ανοίξω κάποιες μέρες και μετά εμφάνιζε αυτό.

Έκανα στην εφαρμογή εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και εκκαθάριση δεδομένων, επανεκκίνηση το κινητό και μετά μπήκε κανονικά βάζοντας τον κωδικό που μου ήρθε στο κινητό που χρησιμοποιώ για βασικό.

Κάνε και το update που βγήκε σήμερα για να είσαι σίγουρος. Πήγαινε στο play store και κάνε μόνος σου αναζήτηση, λογικά θα στο βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ξερω η λογικη λεει οχι σε αυτο οου θα ρωτησω αλλα ας την κανω να μου φυγει η περιέργεια στο πακέτο του wu 4 ευρω 3 γιγα μια βδομαδα αν αγορασω τα 600 mb στ9 καπακι πανε ολα για ενα μηνα??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες που λέτε για νέα έκδοση εφαρμογής what's up, εμένα γιατί δε μου ήρθε τίποτα ακόμα; Η σελίδα της εφαρμογής στο Play Store γράφει τελευταία ενημέρωση 26 Ιουλίου. :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ουτε σε μενα,αργει να φανει σε ολους,την αλλη φορα με την νεα εκδοση ειχαν περασει αρκετες μερες μεχρι να ερθει.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε και το ανανεωμένο http://www.cosmote.gr :

Έχει τη δυνατότητα ενεργοποίησης διάφορων υπηρεσίων (πχ φραγή εξερχομένων κλήσεων στο εξωτερικό) και άμεσης γνωστοποίησης των κωδικών PUK1 και PUK2, όπως και ανάλυσης κλήσεων αφού ληφθεί pin στον αναφέρομενο #sim.

Δε νομίζω ότι οι άλλες εταιρίες προσφέρουν κάτι τέτοιο άμεσα και friendly user διαδικτυακά.

 

Cosmote_gr_3_10_2017.jpg

 

Δείχνει τη δυνατότητα ενεργοποίησης πακέτων (ομιλίας, sms, data) διαδικτυακά από το cosmote.gr, αλλά δε βλέπω ακόμα πρακτικά να μπορείς να το κάνεις:

 

cosmote_gr_3_10_2017.jpg..Cosmote_TV_Go_5_GB_3_10_2017.jpg

 

Ίσως στο μέλλον δοθεί και πρακτικά αυτή η δυνατότητα (που έχουν οι άλλες εταιρίες) και μέσω xxxxxx.gr

Όπως και η δυνατότητα να ενημερώνεσαι για τη λήξη σύνδεσης (12μηνο και 13μηνο) που δεν υπάρχει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Η Κοσμοτε αρχίζει να παίρνει μεγάλη διαφορά μπροστά από τους υπόλοιπους, η DT το πήρε πολύ ζεστά το θέμα. Αγοράστε μετοχές νωρίς.
Link to comment
Share on other sites

Η Κοσμοτε αρχίζει να παίρνει μεγάλη διαφορά μπροστά από τους υπόλοιπους, η DT το πήρε πολύ ζεστά το θέμα. Αγοράστε μετοχές νωρίς.

 

Όντως, θα συμφωνήσω. Το είχα γράψει και εγώ πριν λίγους μήνες εδώ.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αν βάλω μια SIM WhatsUp σε ένα MiFi, υπάρχει τρόπος από κάποια συσκευή κινητής να το έλεγχο μεσο του app?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αν βάλω μια SIM WhatsUp σε ένα MiFi, υπάρχει τρόπος από κάποια συσκευή κινητής να το έλεγχο μεσο του app?

 

Εφικτό υπό προϋποθέσεις.

Εγκατέστησε το app Whats'Up στην συσκευή που θες χωρίς τη sim μεσα

Και μετά άνοιξε τη συσκευή με την άλλη sim μέσα.

 

ΑΝ σου "χάσει" κάποια στιγμή ξανακάνε το ίδιο στη συσκευή που έχεις το app (πιθανά να χρειαστεί απεγκατάσταση το app και επανεγκατάσταση).

Να "βλέπει" wifi (και όχι data της άλλης sim) η συσκευή σου όταν ανοίγεις το app Whats'Up.

 

ΑΝ η συσκευή που έχεις το app "βλέπει" το wifi που "δίνει" το mifi που έχεις μέσα τη sim WU, μπορείς να λινκάρεις και http://myinternet.cosmote.gr/main και να παρακολουθείς τα data του WU σου.

Link to comment
Share on other sites

Εφικτό υπό προϋποθέσεις.

Εγκατέστησε το app Whats'Up στην συσκευή που θες χωρίς τη sim μεσα

Και μετά άνοιξε τη συσκευή με την άλλη sim μέσα.

 

ΑΝ σου "χάσει" κάποια στιγμή ξανακάνε το ίδιο στη συσκευή που έχεις το app (πιθανά να χρειαστεί απεγκατάσταση το app και επανεγκατάσταση).

Να "βλέπει" wifi (και όχι data της άλλης sim) η συσκευή σου όταν ανοίγεις το app Whats'Up.

 

ΑΝ η συσκευή που έχεις το app "βλέπει" το wifi που "δίνει" το mifi που έχεις μέσα τη sim WU, μπορείς να λινκάρεις και http://myinternet.cosmote.gr/main και να παρακολουθείς τα data του WU σου.

 

Έχεις δίκιο. Με το τελευταίο που λες δε χρειάζεσαι καμία εφαρμογή. Το είχα ξεχάσει ότι υπάρχει και αυτό.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι θελω να ανεβασω στο φορουμ μια εικονα και δεν μπορω μου λεει βαλε την διευθηνση της εικονας δεν μου βγαζει το αρχειο απο της εικονες που εχω για να ανεβασω.πως γινεται???
Link to comment
Share on other sites

τον συνδετηρα (στις προσθετες επιλογες) χρησιμοποιεις για ανεβασμα αλλα εχει περιορισμους.Αυτο με την διευθυνση μπορεις να το χρησιμοποιησεις αν εχεις ανεβασει καπου την εικονα π.χ. imgur,postimage κλπ που αυτο συμφερει πιο πολυ να κανεις.
Link to comment
Share on other sites

θελω να ανεβασω κατι απο το κινητο μ να με πειτε πως περνω το reload it .το βρηκα φιλε ευχαριστω Edited by Ntonis
Link to comment
Share on other sites

απο την εφαρμογη του whatsup πανω δεξια ή από το m.whatsup.gr γινεται το reloadit

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα στην Cosmote του WIND Καρτοσύνδεση Plus αλλά με χρέωση όχι 3λεπτου;

 

ολα τα καρτοσυμβολαια σε ολες τις εταιριες ειναι με ελαχιστη 3'.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι θελω να ανεβασω στο φορουμ μια εικονα και δεν μπορω μου λεει βαλε την διευθηνση της εικονας δεν μου βγαζει το αρχειο απο της εικονες που εχω για να ανεβασω.πως γινεται???

 

Να ανεβάζεις από την σελίδα imageupload.co.uk, όπου μετά το ανέβασμα θα πατάς την επιλογή bcc codes και στο πετάει κάτω στο πλαίσιο ως [img... και τα λοιπά. Το αντιγράφεις και το επικολλεις εδώ πέρα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι θελω να ανεβασω στο φορουμ μια εικονα και δεν μπορω μου λεει βαλε την διευθηνση της εικονας δεν μου βγαζει το αρχειο απο της εικονες που εχω για να ανεβασω.πως γινεται???

 

απο την εφαρμογη του whatsup πανω δεξια ή από το m.whatsup.gr γινεται το reloadit

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ολα τα καρτοσυμβολαια σε ολες τις εταιριες ειναι με ελαχιστη 3'.

 

πανω δεξια μονο παταω απο την εφαρμογη και περνω τα 1200mb η θελει και τιποτα αλλο???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...