Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πάρετε τηλέφωνο στο 13555 λέει No x factor no GB. Οπότε μόνο όταν έχει xfactor δίνουν 1gb. Προσφορά του x factor είναι λογικά.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

25€ ζητανε για μεταφορα αριθμου και ενεργοποιηση σε wu.τους ηρθε χθες λεει ενημερωση.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρετε τηλέφωνο στο 13555 λέει No x factor no GB. Οπότε μόνο όταν έχει xfactor δίνουν 1gb. Προσφορά του x factor είναι λογικά.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Είναι κάτι σαν το rising star και τη wind.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

25€ ζητανε για μεταφορα αριθμου και ενεργοποιηση σε wu.τους ηρθε χθες λεει ενημερωση.

 

25€ αέρα ή μπαίνουν στο λογαριασμό σου μετά;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

25€ αέρα ή μπαίνουν στο λογαριασμό σου μετά;

 

Εγω παρελαβα την καρτα σιμ στις 26.04.17 και την πηρα με 15 ευρω απο τον κουριερ.

Eιχαν πει θα μπουν στον λογαριασμο τα 15 ευρω με την διαφορα οτι βαλανε 20 αντι για 15 <Cosmokarta>

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

25€ αέρα ή μπαίνουν στο λογαριασμό σου μετά;

δεν ρωτησα γιατι με εκνευρισε ο υπαλληλος.ειχα παει την πεμπτη και ρωτησα τι χρειαζεται και πηγα σαββατο πρωι να το τακτοποιησω και η πρώτη του κουβεντα ηταν τα 25€.Μα λεω 15€ ηταν την πεμπτη το απογευμα.πιστευω οτι ηταν πολιτικη του καταστηματος αυτη...

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόλαβα και έκανα δωρεάν τη φορητότητα τέλος Μαρτίου τηλεφωνικά και ενεργοποιήθηκα πριν λίγες μέρες και στο λογαριασμό μου έβαλαν και 15€ :D
Link to comment
Share on other sites

Γράφτηκε και απο άλλο μέλος οτι είναι 25 ευρώ πλέον και δεν είναι πολιτική ενός καταστήματος αλλά γενικά της κοσμοτέ. Για τηλεφωνική αίτηση (13897) ισχύει το ίδιο?
Link to comment
Share on other sites

Στο myinternet.cosmote.gr μου έβγαλε στο πακέτο 600mb με 6 ευρώ δίνει 1200mb εως 31-5-2017
Link to comment
Share on other sites

Γράφτηκε και απο άλλο μέλος οτι είναι 25 ευρώ πλέον και δεν είναι πολιτική ενός καταστήματος αλλά γενικά της κοσμοτέ. Για τηλεφωνική αίτηση (13897) ισχύει το ίδιο?

μπορει να γινει τηλεφωνικα;πληροφοριες καποιος;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ναι στο 13897 (κλήση χωρίς χρέωση). Σου στέλνουν την σιμ με κουριερ και μέχρι πρότινος κόστιζε 5 ευρώ συν 10 που θα εμπαιναν με την ενεργοποίηση. Το ερώτημα είναι πόσο κοστίζει τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έληξε το πακέτο Dark με τα 10GB τα βράδια. Μπήκε περιορισμός 20 Mbps στα δωρεάν speedtests... :cry: :cry:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η Cosmote μου έδωσε για 2ο μήνα δώρο, το Φοιτητικό πακέτο των 5€. Για κάποιο λόγο όμως, μου έδωσε 2000 λεπτά, αντί για 1000! :wacko: :wacko:

 

Επίσης, μου έδωσε και 1600ΜΒ δώρο και δεν έχω καταλάβει από που προέκυψαν. Ανανέωση δεν έκανα. :blink:

 

Πιθανόν να έχω λάβει τα δώρα 2 φορές! Γιατί μου έχουν έρθει διπλά μηνύματα. Τα ΜΒ θα έπρεπε να ήταν 800 (600 δώρο κάθε 1η του μήνα + 200ΜΒ από το φοιτητικό πακέτο). Πιστεύω να μη μου έχει δώσει και τον 3ο δωρεάν μήνα μαζί και τον Ιούνιο να μη μου δώσει τίποτα... :cry:

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i64.tinypic.com/6zr980.jpg[/img]

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα ίδια πήρα από ότι βλέπω στην εφαρμογή, χωρίς όμως να με ενημερώσει σχετικά σε SMS
Link to comment
Share on other sites

εγω την παρασκευη εβαλα 5 ευρω καρτα οπως κανω καθε μηνα,εχω προσφορα μετα απο φορητοτητα την πρωτη φορα που βαζω καρτα καθε μηνα να μου δινει 200 λεπτα προς ολους 600 προς whats up και 1,2 gb internet και τα χρηματα μενουν στην καρτα.

αυτη την προσφορα την εχω εδω και δεκα μηνες περιπου και μεχρι τωρα μου εδινε αυτα κανονικα.

ε την παρασκευη μου τα εδωσε ολα διπλα!400 προς ολους 1200 προς whats up kai 2,4 gb internet!πηρα τηλεφωνο να ρωτησω την κοσμοτε γιατι αλλα ακρη δεν εβγαλα!οχι πως με πειραζει φυσικα αλλα ετσι απο περιεργεια!

Link to comment
Share on other sites

περυσι δυο φορες που ειχα κανει φορητοτητα απο καρτα κοσμοτε σε f2g(μια σε νουμερο της μητερας μου και μια σε δικο μου) και τις δυο με πηρε η κοσμοτε με προταση να μεινω.πριν λιγες μερες αφου ειχε ληξει στο νουμερο της μητερας μου η προσφορα εκανα φορητοτητα σε Q(online με κοστος 10 ευρω και με κουριερ μου εστειλαν σιμ και μια καρτα των δεκα ευρω ξεχωριστα) αλλα η κοσμοτε δεν πηρε τηλεφωνο καθολου!

παντως μικρο το κακο καθως η μητερα μου θελει μονο χρονο ομιλιας προς ολους και το πακετο στην q με 3,5 ευρω 150 λεπτα προς ολους με χρεωση ανα δευτερολεπτο ειναι σουπερ για αυτην.με 3,5 ευρω θα βγαζει τον μηνα.

Edited by dim74
Link to comment
Share on other sites

περυσι δυο φορες που ειχα κανει φορητοτητα απο καρτα κοσμοτε σε f2g(μια σε νουμερο της μητερας μου και μια σε δικο μου) και τις δυο με πηρε η κοσμοτε με προταση να μεινω.πριν λιγες μερες αφου ειχε ληξει στο νουμερο της μητερας μου η προσφορα εκανα φορητοτητα σε Q(online με κοστος 10 ευρω και με κουριερ μου εστειλαν σιμ και μια καρτα των δεκα ευρω ξεχωριστα) αλλα η κοσμοτε δεν πηρε τηλεφωνο καθολου!

παντως μικρο το κακο καθως η μητερα μου θελει μονο χρονο ομιλιας προς ολους και το πακετο στην q με 3,5 ευρω 150 λεπτα προς ολους με χρεωση ανα δευτερολεπτο ειναι σουπερ για αυτην.με 3,5 ευρω θα βγαζει τον μηνα.

 

Ποσες φορε το μηνα μπορεις να ενεργοποιησεις αυτο το πακετο; αν μπορεις τουλαχιστον 2 φορες πιστευω ειναι μια χρα

Link to comment
Share on other sites

Ποσες φορε το μηνα μπορεις να ενεργοποιησεις αυτο το πακετο; αν μπορεις τουλαχιστον 2 φορες πιστευω ειναι μια χρα

Το παλιότερο που έδινε 100 λεπτά μπορούσες να το ενεργοποιήσεις έως τέσσερις φορές, άρα και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/q/paketa/alla-paketa/paketa-myq-app/

δεν γραφει καπου πως υπαρχει περιορισμος στις φορες...

 

Το παλιότερο που έδινε 100 λεπτά μπορούσες να το ενεργοποιήσεις έως τέσσερις φορές, άρα και αυτό.

 

2,5 ώρες με 3,5 Ευρώπουλα <=> 10 ώρες με 14 Ευρώ(πουλα).

Εάν δεν υπάρχει περιορισμός στις ενεργοποιήσεις, θα φύγουν από τις συνδέσεις οι επαγγελματίες (όσοι δεν το έχουν ήδη κάνει) και θα μιλάνε "τζάμπα"... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...