Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπόψιν ότι και σήμερα ισχύει η κλήση στο 13555 απο wu για 1gb 24ώρες απο x-factor.

 

Αυτό ισχύει κάθε Πέμπτη, Παρασκευή και Σάββατο που έχει X FACTOR

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μια ερώτηση: αυτό το δίκαρτο που λέτε, πώς λειτουργεί; Πρέπει να έχεις κινητό που να υποδέχεται δύο κάρτες; Και όταν θες να χρησιμοποιήσεις τη μία πρέπει να απενεργοποιήσεις την άλλη;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το αντίθετο. 2 κάρτες με το ίδιο νούμερο που τοποθετείς σε 2 συσκευές, με σκοπό να δουλεύεις την 2η όταν κλείνεις την 1η, χωρίς να χρειάζεται να βγάζεις την sim.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που γραφεις mark ειναι το twin sim , νομίζω οτι ρωτάει για δικαρτη συσκευή. Κινητό δηλ. με 2 υποδοχές sim που λαμβάνουν εισερχόμενες ταυτόχρονα (οταν μιλάς στη μια η αλλη φαίνεται εκτος δικτύου). Για τις εξερχόμενες προεπιλέγεις απο ποιά θα γίνονται κλήσεις/μηνύματα/ίντερνετ ή την επιλέγεις την ώρα της χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ρωτάει σχετικά με αυτό που έχει γραφτεί πιο πάνω, για twin sim. Είναι το μόνο σχετικό σε αυτήν τη σελίδα. Αν κάνω λάθος ας μας το διευκρινίσει.
Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση πως συζητούσατε για μια συσκευή με δύο υποδοχές καρτών sim. Με σκοπό πχ να έχεις έναν αριθμό Frog για να τον χρησιμοποιείς μόνο για το ίντερνετ με το πακέτο που έχει 4GB στα 5 ευρώ περίπου, και τον άλλον για κλήσεις και sms.

Απ' ό,τι καταλαβαίνω, έχω αντιληφθεί λάθος, πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέχει τίποτα. Κι εγώ κατάλαβα λάθος μια και 3-4 μηνύματα πιο πάνω γινόταν λόγος για την twin sim.

Έτσι κι αλλιώς το κοινό τους σημείο και στα 2 θέματα είναι οι 2 sim.

Και αυτό που λες γίνεται. Αν έχεις δίκαρτο μπορείς να έχεις στη μία θέση μία κάρτα για internet και στην άλλη μια για ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση πως συζητούσατε για μια συσκευή με δύο υποδοχές καρτών sim. Με σκοπό πχ να έχεις έναν αριθμό Frog για να τον χρησιμοποιείς μόνο για το ίντερνετ με το πακέτο που έχει 4GB στα 5 ευρώ περίπου, και τον άλλον για κλήσεις και sms.

Απ' ό,τι καταλαβαίνω, έχω αντιληφθεί λάθος, πάντως.

Έχω OnePlus 3 με cosmote καρτοσυμβόλαιο(με 11,5 ευρώ, όχι 16,5) στην 1 υποδοχή και Frog στην άλλη και συνολικά 3+4 gb τουλάχιστον ανά μήνα ^^

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω OnePlus 3 με cosmote καρτοσυμβόλαιο(με 11,5 ευρώ, όχι 16,5) στην 1 υποδοχή και Frog στην άλλη και συνολικά 3+4 gb τουλάχιστον ανά μήνα ^^

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Το καρτοσυμβολαιο πως το πήρες με 11,5?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλος πρόβλημα με την εφαρμογή του whatsup και το ίντερνετ της κοσμοτέ γενικά αυτή την ώρα?
Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλος πρόβλημα με την εφαρμογή του whatsup και το ίντερνετ της κοσμοτέ γενικά αυτή την ώρα?

Δεν κάνει ανανέωση ναι.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει ανανέωση ναι.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Επίσης....

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ιδια

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Με το ίντερνετ όλα άψογα εδώ.μέσω tethering γράφω τώρα απο mifi με wu

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα από χθες το πρωί με την cosmote. Όταν το κλειδώνω είτε σε 2g είτε σε 3g/4g πέρα από ότι αργεί πάρα πολύ να κλειδωσει, μετά από λίγο χάνει το σήμα και πάλι από την αρχή. Ακόμα αργεί πολύ να μπει στο ίντερνετ και ορισμένες φορές κόβει την σύνδεση μόνο του. Το έχω παρατηρήσει σε 3 διαφορετικές συσκευές/διαφορετικοί αριθμοί
Link to comment
Share on other sites

και το myinternet πεσμενο.λεει οτι αυτη τη στιγμη δεν ειναι διαθεσιμο. Προσβαση στο ιντερνετ εχω τωρα,προηγουμενως οταν εγραψα,ειχε προβλημα ομως.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπήρξε πρόβλημα γιατί κι εμένα είχε θέμα! Τώρα ευτυχώς δουλεύει κανονικότατα!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα η εφαρμογη εχει προβλημα,εκανα το λαθος να κανω αποσυνδεση και τωρα δεν μου στελνει με τιποτα το μηνυμα επιβεβαιωσης. Ολο time out βγαζει.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου δουλεύει κανονικά μεσω wifi έκανε την επιβεβαίωση και δείχνει κανονικά τα υπόλοιπα.Απο κάποιο σφάλμα που έβγαζε κάποιες φορές μάλλον υπήρχε πρόβλημα στη σύνδεση με το whatsup.cosmotemyview.gr Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Έχω OnePlus 3 με cosmote καρτοσυμβόλαιο(με 11,5 ευρώ, όχι 16,5) στην 1 υποδοχή και Frog στην άλλη και συνολικά 3+4 gb τουλάχιστον ανά μήνα ^^

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Όταν χρησιμοποιείς τα GB του Frog, είναι απενεργοποιημένη η κάρτα της Cosmote; Εκείνη την ώρα, αν σε καλέσει κάποιος, δεν θα χτυπήσει; Ή, αντίστοιχα, αν στείλει κάποιος μήνυμα, δεν θα έρθει;

Link to comment
Share on other sites

Δουλευουν κανονικα και οι δύο κάρτες για όλα δηλαδή ομιλια,sms κτλ.Επειδή το κινητό (όπως και τα περισσότερα) είναι dualstandy αν χτυπησει κλήση στο καρτοσυμβολαιο ή καλέσεις εσυ απο αυτό μονο για οση ώρα μιλάς δε θα μπορείς ταυτόχρονα να σερφαρεις με τα δεδομένα του frog.αν σε καλέσουν στο frog θα μιλάς και ταυτόχρονα θα μπορείς να σερφαρεις με 3g.

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια τελικη ερωτηση, μιας και αποφασισα να κανω δικαρτο το κινητο μου, το νουμερο συμβολαιου να το κανω κοσμοκαρτα, και να μιλαω απο την αλλη καρτα. καθε ποτε πρεπει να βαζω καρτα ανανεωσης για να μη χασω το νουμερο? καθε χρονο? με 5 ευρω το χρονο το κραταω δηλαδη? να ειστε καλα

 

Λοιπον,καντο φρογκ και μπορεις με 5€ το μηνα να εχεις 4GB.Με Wind μετα βρες ενα 2ο νουμερο.Για ομιλια θα εισαι ενταξει,η γεωγραφικη καλυψη ειναι κοντα στη Cosmote,σε 2G θα εχεις σημα και απο τις 2 παντου.Για ιντερνετ αμα πηγαινεις σε ολη την ελλαδα ταξιδια η Cosmote ειναι εγγυηση.Με 15€ το μηνα θα εχεις απλετα GB και λεπτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,καντο φρογκ και μπορεις με 5€ το μηνα να εχεις 4GB.Με Wind μετα βρες ενα 2ο νουμερο.Για ομιλια θα εισαι ενταξει,η γεωγραφικη καλυψη ειναι κοντα στη Cosmote,σε 2G θα εχεις σημα και απο τις 2 παντου.Για ιντερνετ αμα πηγαινεις σε ολη την ελλαδα ταξιδια η Cosmote ειναι εγγυηση.Με 15€ το μηνα θα εχεις απλετα GB και λεπτα.

 

με την wind πιο οικονομικο προγραμμα θα τον καλυψει σε ομιλια;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...