Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν "παίζει" το να μην μπορείς λόγω 0,00€ υπολοίπου.

Οι προσφορές αυτές για ΣΚ ενεργοποιούνται στην Cosmokarta μέχρι μια συγκεκριμένη ώρα της Παρασκευής και ανοίγουν τα 200΄ όλους κατά τις 4-5 το απόγευμα της Παρασκευές.

 

Πιθανόν (συνήθως το βάζει για 2 συνεχόμενα ΣΚ όποιος δεν το πήρε το πρώτο ΣΚ) να το ξαναβάλει το άλλο ΣΚ (6-7/8).

Θα ενημερώσω.[/color][/size]

 

Εγώ πρώτη φορά πήρα γύρω στις 8 το βράδυ χθες, αλλά δεν υπήρχε καμία επιλογή. Και τώρα το πρωί που πήρα πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πρώτη φορά πήρα γύρω στις 8 το βράδυ χθες, αλλά δεν υπήρχε καμία επιλογή. Και τώρα το πρωί που πήρα πάλι τίποτα.

 

Έχει όριο κάποια ώρα της Παρασκευές σε αυτά τα 200΄ όταν τα δίνει η Cosmokarta. Ισχύουν από 4-5 των Παρασκευών ως τις 12 της Δευτέρας.

 

Όταν βάζει 1 ΣΚ συνήθως βάζει και για το αμέσως επόμενο ΜΟΝΟ για όσους δεν ενεργοποίησαν το πρώτο ΣΚ.

 

Ξαναπάρε 1330 (και πάτα 0) αυτή την Τετάρτη-Πέμπτη 3,4/8. Για το επόμενο ΣΚ αν το βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει όριο κάποια ώρα της Παρασκευές σε αυτά τα 200΄ όταν τα δίνει η Cosmokarta. Ισχύουν από 4-5 των Παρασκευών ως τις 12 της Δευτέρας.

 

Όταν βάζει 1 ΣΚ συνήθως βάζει και για το αμέσως επόμενο ΜΟΝΟ για όσους δεν ενεργοποίησαν το πρώτο ΣΚ.

 

Ξαναπάρε 1330 (και πάτα 0) αυτή την Τετάρτη-Πέμπτη 3,4/8. Για το επόμενο ΣΚ αν το βάλει.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πώς γίνεται να μου έχουν στείλει το μήνυμα, υποτίθεται να μπορώ να το ενεργοποιήσω από τις 4.00 μ.μ. την Παρασκευή μέχρι τις 12 τη Δευτέρα, να παίρνω τηλέφωνο και να μην ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πώς γίνεται να μου έχουν στείλει το μήνυμα, υποτίθεται να μπορώ να το ενεργοποιήσω από τις 4.00 μ.μ. την Παρασκευή μέχρι τις 12 τη Δευτέρα, να παίρνω τηλέφωνο και να μην ισχύει...

 

Αυτό κατάλαβες από ό,τι έγραψα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβες από ό,τι έγραψα;

 

Έχω καταλάβει λάθος, ε; Αν έχεις όρεξη, εξήγησέ μου.

 

Πάντως είναι γεγονός πως μου έστειλαν την Πέμπτη μήνυμα για 200 λεπτά προς όλους δωρεάν για το Σαββατοκύριακο, και ενεργοποίηση καλώντας στο 1330, ενώ τελικά κάτι τέτοιο δεν ισχύει μιας και έχω καλέσει από Παρασκευή πάνω από 10 φορές και δεν μου δίνει καμία τέτοια επιλογή. Και αυτό είναι σίγουρα κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω.

Σαν να πηγαίνεις σε ένα εστιατόριο, να τρως, να έρχεται ο σερβιτόρος και να σου λέει αν θέλεις γλυκό κέρασμα από το μαγαζί, να πας να του πεις: "ναι, φέρ' το" και πριν προλάβεις να ανοίξεις το στόμα σου, αυτός να φεύγει μακριά σου και να μη φέρνει ούτε το γλυκό...

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποίηση προσφορών σαβατοκύριακου στην Cosmote γίνεται μέχρι τις 12:00 της Παρασκευής.
Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποίηση προσφορών σαβατοκύριακου στην Cosmote γίνεται μέχρι τις 12:00 της Παρασκευής.

 

Αν εννοείς 12 το μεσημέρι, τότε εξηγούνται όλα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος?

 

Η ενημέρωση που πήρα είναι πως οχι.Στην αρχη ξεκίνησε δίνοντας τα φοιτητικά πακέτα αλλά τωρα δίνει 600' προς What's up και 600mb στην πρώτη ανανέωση του μήνα με 10€.

Link to comment
Share on other sites

Η ενημέρωση που πήρα είναι πως οχι.Στην αρχη ξεκίνησε δίνοντας τα φοιτητικά πακέτα αλλά τωρα δίνει 600' προς What's up και 600mb στην πρώτη ανανέωση του μήνα με 10€.

Τα λεπτα με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτα;

Link to comment
Share on other sites

Διευκρινηστε μου κάτι παρακαλώ, η πρώτη ανανέωση με 10 ευρω τον μήνα, ασχέτως αν γίνεται μέσω ίντερνετ ή με κάρτα από το περίπτερο, δίνει 500 mb δωρεάν ίντερνετ για 1 μήνα ή αυτή είναι κάποιου είδους προσφορά που τρέχει μόνο σε ορισμένα νούμερα της cosmote.Το ρωτώ γιατί στο δικό μου νούμερο μου έρχεται κανονικά η προσφορά αυτή ενώ σε άλλα νούμερα από όσο γνωρίζω δεν έχουν τέτοια προσφορά. Δεν αναφέρομαι στο 1gb με διάρκεια 15 ημερών να το ξεκαθαρίσω αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτα με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτα;

 

Ακριβώς!!

 

 

 

@AgelosN μπορείς να το εξηγήσεις λιγο πιο αναλυτικά;Έχεις φοιτητική προσφορά η σου είχαν κάνει κάποια συγκεκριμένη προσφορά μετα απο αίτημα για φορητοτητα ή οτιδήποτε αλλο;;

Link to comment
Share on other sites

Απλό what's up είναι απλά ανανέωνα με 5 ευρώ μόνο κάθε τρίμηνο και φαίνεται για αυτό τον λόγο μου έδωσε αυτή την προσφορά της ανανέωσης με 10 ευρώ μέσω paypal και δώρο 1,5 GB για έναν μήνα και όχι για 15 μέρες που είναι η απλή online ανανέωση. Ήδη το έχω κάνει εδώ και τρεις μήνες... φαντάζομαι κάπου στο 4μηνο, δηλαδή τον επόμενο μήνα θα μου την σταματήσει !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω για κανένα bonus ΜΒ διάρκειας 1 μήνα σε οποιαδήποτε καρτοκινητή της C-Ote.

Άρα το πιο πιθανό να πρόκειται για προσφορά μόνο για το δικό σου αριθμό sim. Δε σου είχε έρθει sms ότι έχεις αυτή την προσφορά από όταν ξεκίνησε; Εκεί θα στα εξηγεί όλα.

 

Συχνά η C-Ote κάνει τέτοιες προσφορές με κίνητρο την ανανέωση/κάρτα.

Σε 1 Cosmokarta μου'χε έρθει (με ισχύ ως τον Απρίλη φέτος) ότι αν έβαζα 5€ (!!!) κάρτα θα μου έδινε 200΄ όλους , που όντως τα έδινε χωρίς αφαίρεση από το υπόλοιπο.

Σε άλλο Cosmokarta είχα 400΄ όλους με 10€ κάρτα χωρίς αφαίρεση από υπόλοιπο.

 

Πιθανόν πρόκειται για κατι τέτοιο , που μαζί με το "κανονικό" bonus (για όλους) 1GB για 15 μέρες με 10€ κάρτα σου δίνουν τελικά 1,5GB για 1 μήνα.

 

Άλλες τέτοιες αποκλειστικές προσφορές κάνει η καρτοκινητή Cosmote σε απειλές φορητότητας, αλλά είπες ότι δεν έχεις κάνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

12-13 Ιουλίου είχα πάρει τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών και είχα γκρινιαξει ότι δεν μου είχε έρθει sms ότι λήγουν τα mb και έχασα τα 5,5 gb που είχα μαζέψει και πριν λίγο με πήραν τηλ και μου είπαν ότι αφού έκαναν έλεγχο, διαπιστωσαν ότι το λάθος ήταν δικό τους και μου τα έδωσαν πίσω.
Link to comment
Share on other sites

12-13 Ιουλίου είχα πάρει τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών και είχα γκρινιαξει ότι δεν μου είχε έρθει sms ότι λήγουν τα mb και έχασα τα 5,5 gb που είχα μαζέψει και πριν λίγο με πήραν τηλ και μου είπαν ότι αφού έκαναν έλεγχο, διαπιστωσαν ότι το λάθος ήταν δικό τους και μου τα έδωσαν πίσω.

 

σωπα ρε????αααα εχουν αλλαξει πολυ αυτοι...κολλητός ξεπερασε κατα 9,5 gb το πακετο απο αγορα ταβλετ που ειχε 2 Gb καθε μηνα ηρθε λογαριασμος στο σπιτι 950 ευρω!!!4 εγκεφαλικά και ο φιλος κτλ παει γερμανο και του λεει μια κοπελα θα κανουμε ενα χαρτι που αμφισβητεί την χρηση αυτη.μπορει να κανω και λαθος αλλα εχει μια ονομασια αυτο το αιτημα....το στελνει αφου εχει κλαφτει τηλεφωνικα ποιο πριν και του ειπαν ας προσεχε......ξαφνικα βγαινει ο λογαριασμος του επομενου μηνα και εχουν πιστώσει το χρεος(σβήσει δηλαδη)και εχουν πιστώσει και τον μηνιάτικο εκεινο(42ευρω)!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τη βλέπω τη κοσμοτε! Άντε να αρχίσει να ασχολείται και λίγο περισσότερο με τη Φρογκ και μόνο κέρδος θα έχει!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πανάκριβα τα δεδομένα της Cosmote στην καρτοκινητή ακόμα. Αν δεν αυξηθεί ο ανταγωνισμός δεν πρόκειται ποτέ να τελειώσει αυτο με την γελοία χρέωση των 5€ τα 500mb.

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πανάκριβα τα δεδομένα της Cosmote στην καρτοκινητή ακόμα. Αν δεν αυξηθεί ο ανταγωνισμός δεν πρόκειται ποτέ να τελειώσει αυτο με την γελοία χρέωση των 5€ τα 500mb.

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

 

Εδω στα δινει το F2G 5€ αν τα παρεις μεσο του 1265.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Και 22 γιγα να σου δωσει, πως θα τα χρησιμοποιησεις χωρις σημα?

Βρε ας τα δώσει και θα βρουν τρόπο να τα φάνε :lol:

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Και 22 γιγα να σου δωσει, πως θα τα χρησιμοποιησεις χωρις σημα?

 

Το ότι η Κοσμοτε έχει την καλύτερη κάλυψη είναι γεγονός. Το ότι η Γουιντ 'δεν έχει σήμα' θυμίζει εποχές 15 χρόνια πίσω, που τότε πράγματι δεν είχε σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...