Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, ευχαριστώ για τις απαντήσεις θα κανονίσω να τις φτιάξω αλλά με 2 sim, γιατί έχω εναλλακτικές συσκευές και θέλω να έχω καβάτζα να μην ανοιγοκλείνω το κινητό να του βγάζω την SIM! + ότι την έχω κόψει χάλια και σε άλλες συσκευές έχω θέμα να την χρησιμοποιήσω.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγη ώρα πήρα και άλλαξα τη δικιά μου διπλή micro sim σε διπλή nano sim σε Γερμανό. Μόλις βγήκα από το μαγαζί δούλευε ακόμη η παλιά. Περπάτησα 10 μέτρα και ξανακοιτάζω και είχε κοπεί το σήμα. Είναι άμεση η αλλαγή τελικά. :)
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω και μετά την 31 Αυγούστου να κρατήσουν το 1.5gb για 5 ευρώ.

 

Ου να 'σαι σίγουρος! Εδώ τόσο καιρό το έγραφαν ως "προσφορά" το πακέτο με τα 500ΜΒ, μιας και κανονικά έδινε 200ΜΒ, και πιστεύεις ότι θα το αυξήσουν κιόλας; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ου να 'σαι σίγουρος! Εδώ τόσο καιρό το έγραφαν ως "προσφορά" το πακέτο με τα 500ΜΒ, μιας και κανονικά έδινε 200ΜΒ, και πιστεύεις ότι θα το αυξήσουν κιόλας; :lol:

Τότε αυτοί χάνουν. Βάζω πακέτο μόνο όταν υπάρχει κάποια προσφορά. Τα 500mb δεν φτάνουν για τίποτα. Αλλά ούτε μου είναι αναγκαία οπότε αυτοί χάνουν όχι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

MONAΔIKH ΠPOΣΦOPA ΓIA EΣENA:600' ΠPOΣ WHAT'S UP & 200' ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA ΓIA 1 MHNA MONO ME 4€. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE promo4 ΣTO 1330. IΣXYEI ΓIA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ EΩΣ 31/07/15

Ήρθε μήνυμα πριν λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αν και έχω το φοιτητικό πακέτο κ επειδή σύντομα δε θα το δικαιούμαι άλλο, σκέφτομαι τι εναλλακτικές έχω. Με πήρανε από τη Vodafone και μου κάνανε προσφορά για 200' προς όλους και 300 mb με 22-23 ευρώ συν μια sim με 120' προς όλους κάθε μήνα με ανανέωση 10 ευρώ. Φυσικά και δε δέχτηκα καθώς τα λεπτά και τα mb που μου προσφέρουν δε με καλύπτουν. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο πακέτο (είτε καρτοκινητή είτε σύνδεση, σε οποιονδήποτε πάροχο αλλά κατα προτίμηση σε κοσμοτέ) που να μου προσφέρει αρκετά λεπτά προς όλους και πολλά mb?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αν και έχω το φοιτητικό πακέτο κ επειδή σύντομα δε θα το δικαιούμαι άλλο, σκέφτομαι τι εναλλακτικές έχω. Με πήρανε από τη Vodafone και μου κάνανε προσφορά για 200' προς όλους και 300 mb με 22-23 ευρώ συν μια sim με 120' προς όλους κάθε μήνα με ανανέωση 10 ευρώ. Φυσικά και δε δέχτηκα καθώς τα λεπτά και τα mb που μου προσφέρουν δε με καλύπτουν. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο πακέτο (είτε καρτοκινητή είτε σύνδεση, σε οποιονδήποτε πάροχο αλλά κατα προτίμηση σε κοσμοτέ) που να μου προσφέρει αρκετά λεπτά προς όλους και πολλά mb?

Μια ειναι λυση σε καρτα...Wind F2G...απο κει και περα συμβολαιο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μια ειναι λυση σε καρτα...Wind F2G...απο κει και περα συμβολαιο.

 

το πρόβλημα με τη wind είναι η κάλυψή της! κατα τ'άλλα είναι η ιδανική! Σε συμβόλαιο τι θα πρότεινες;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αν και έχω το φοιτητικό πακέτο κ επειδή σύντομα δε θα το δικαιούμαι άλλο, σκέφτομαι τι εναλλακτικές έχω. Με πήρανε από τη Vodafone και μου κάνανε προσφορά για 200' προς όλους και 300 mb με 22-23 ευρώ συν μια sim με 120' προς όλους κάθε μήνα με ανανέωση 10 ευρώ. Φυσικά και δε δέχτηκα καθώς τα λεπτά και τα mb που μου προσφέρουν δε με καλύπτουν. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο πακέτο (είτε καρτοκινητή είτε σύνδεση, σε οποιονδήποτε πάροχο αλλά κατα προτίμηση σε κοσμοτέ) που να μου προσφέρει αρκετά λεπτά προς όλους και πολλά mb?

Μπορεις όσο προλαβάινεις να το κάνεις Vodafone φοιτητικό Δεν υπάρχει περίπτωση να σου το κόψει η Vodafone,, τουλάχιστο μέχρι στιγμής δεν το έχουν κόψει σε κανέναν.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μακριά από συμβόλαια. Είναι πανάκριβα όλα και δεν προσφέρουν τίποτα το τρομερό.

 

Ανάλογα την προσφορά που θα πετύχεις. Δεν το πίστευα κι εγώ αλλά τα 3λεπτά της καρτοκινητής όντως πονάνε και το διαπίστωσα τώρα που μιλάω πολύ. Βέβαια έχω σουπερ προσφορά στο συμβόλαιο που το πληρώνω σχεδόν σαν το καρτοκινητό :p:p

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη εγώ που συνήθως κάνω μεγάλες κλήσεις δεν έχω θέμα με το τρίλεπτο. Βοηθάει βέβαια που έχω 1500 λεπτά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το δεν αξίζει το συμβόλαιο είναι σχετικό. Ανάλογα τι θέλει ο καθένας και σε τι τιμή το παίρνει. Στις ονομαστικές τιμές που γράφουν στο site τους σίγουρα δεν αξίζει. Στις χαμηλότερες που το δίνουν αργότερα για ανανέωση κάτι γίνεται.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εδώ για την μεταφορά ευρώ από ένα καρτοκινητό cosmote σε άλλο και έχω απορίες.

1. Δεν μπορεί πλέον να γίνει μεταφορά μέσω κλήσης στην εξυπηρέτηση πελατών;

2. Δεν μπορώ να μεταφέρω παρά τα ποσά των 2 , 5, 10 ευρώ;

3. Σε πόσο χρόνο ολοκληρώνεται η μεταφορά;

 

Έχω μια cosmokarta η οποία έχει μέσα 9,95€ και θέλω να την μηδενίσω, γιατί θέλω να την αποσύρω αλλά και να μην χάσω καθόλου από το υπόλοιπό μου. Αυτό είναι αδύνατον με μεταφορά αυτή τη στιγμή, σύμφωνα με αυτά που λέει το σάιτ. Θα πρέπει να κάνω κάποιο συνδυασμό, πχ να στείλω πρώτα από κάποιο άλλο καρτοκινητό cosmote 2 ευρώ και μετά να μεταφέρω 10 και να ξεμείνουν μέσα 1,75 ευρώ, ή να ανανεώσω με κάποιο ποσό το οποίο θα πρέπει να υπολογίσω ποιο θα είναι ώστε το νέο υπόλοιπο να μπορεί να μεταφερθεί με 2 μεταφορές και συν το κόστος της υπηρεσίας να βγάζει τελικό σύνολο περίπου μηδέν (να λύσω εξίσωση, δηλαδή κάτι σαν το (9,95+x/1.12)-(α+β+0,20*2)=0 όπου x η ανανέωση και α, β τα ποσά μεταφοράς 2, 5, 10, -δεν το έχω σκεφτεί ακριβώς, αν κάποιος ξέρει την εξίσωση ας μου την πει).

Πώς έγινε τόσο μπερδεμένο; :shock: Τι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εδώ για την μεταφορά ευρώ από ένα καρτοκινητό cosmote σε άλλο και έχω απορίες.

1. Δεν μπορεί πλέον να γίνει μεταφορά μέσω κλήσης στην εξυπηρέτηση πελατών;

2. Δεν μπορώ να μεταφέρω παρά τα ποσά των 2 , 5, 10 ευρώ;

3. Σε πόσο χρόνο ολοκληρώνεται η μεταφορά;

 

Έχω μια cosmokarta η οποία έχει μέσα 9,95€ και θέλω να την μηδενίσω, γιατί θέλω να την αποσύρω αλλά και να μην χάσω καθόλου από το υπόλοιπό μου. Αυτό είναι αδύνατον με μεταφορά αυτή τη στιγμή, σύμφωνα με αυτά που λέει το σάιτ. Θα πρέπει να κάνω κάποιο συνδυασμό, πχ να στείλω πρώτα από κάποιο άλλο καρτοκινητό cosmote 2 ευρώ και μετά να μεταφέρω 10 και να ξεμείνουν μέσα 1,75 ευρώ, ή να ανανεώσω με κάποιο ποσό το οποίο θα πρέπει να υπολογίσω ποιο θα είναι ώστε το νέο υπόλοιπο να μπορεί να μεταφερθεί με 2 μεταφορές και συν το κόστος της υπηρεσίας να βγάζει τελικό σύνολο περίπου μηδέν (να λύσω εξίσωση, δηλαδή κάτι σαν το (9,95+x/1.12)-(α+β+0,20*2)=0 όπου x η ανανέωση και α, β τα ποσά μεταφοράς 2, 5, 10, -δεν το έχω σκεφτεί ακριβώς, αν κάποιος ξέρει την εξίσωση ας μου την πει).

Πώς έγινε τόσο μπερδεμένο; :shock: Τι προτείνετε;

 

Στειλε δυο φορες απο 2 ευρω και μια φορα απο 5 ευρω. Κοστος 0.60 ευρω. Τι να κανουμε τωρα τα 0.95 θα τα χασεις. Τα 0.60 θα γινουν κοστος μετφορας κ τα υπολοιπα 0.35 απλα θα χαθουν ή στειλε κανενα σμς...

Link to comment
Share on other sites

MONAΔIKH ΠPOΣΦOPA ΓIA EΣENA:600' ΠPOΣ WHAT'S UP & 200' ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA ΓIA 1 MHNA MONO ME 4€. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE promo4 ΣTO 1330. IΣXYEI ΓIA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ EΩΣ 31/07/15

Ήρθε μήνυμα πριν λίγο!

 

η κιου μου εστειλε 500'+50σμσ για ολους με 4,4ε

Link to comment
Share on other sites

Στειλε δυο φορες απο 2 ευρω και μια φορα απο 5 ευρω. Κοστος 0.60 ευρω. Τι να κανουμε τωρα τα 0.95 θα τα χασεις. Τα 0.60 θα γινουν κοστος μετφορας κ τα υπολοιπα 0.35 απλα θα χαθουν ή στειλε κανενα σμς...

Δεν είχα σκεφτεί να κάνω 3 μεταφορές, είχα κολλήσει στη 1 ή 2. Ευχαριστώ!

Και σε πόσο χρόνο ολοκληρώνεται η μεταφορά;

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

θελω να παω απο συμβολαιο cosmote (twinsim) σε καρτοκινητο (cosmoΚαρτα)...γινεται? πως?

(θελω να διατηρησω και το νουμερο και την twinsim)

 

ευχαριστω!

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μιλας για δυο διαφορετικα πραγματα:

πρωτα θα πας απο συμβολαιο σε καρτοκινητη και μετα θα κανεις twin sim (2 καρτες με το ιδιο νουμερο)

Link to comment
Share on other sites

θελω να παω απο συμβολαιο cosmote (twinsim) σε καρτοκινητο (cosmoΚαρτα)...γινεται? πως?

(θελω να διατηρησω και το νουμερο και την twinsim)

 

ευχαριστω!

 

Οι δύο κάρτες έχουν τον ίδιο μοναδικό αριθμό - είναι πανομοιότυπες. Κάνοντας απλά αίτηση για καρτοκινητό, εφόσον δεν αλλάξεις κάρτα, θα πρέπει να συνεχίσουν να λειτουργούν και οι δύο. Καλού-κακού επιβεβαίωσέ το και σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Οι δύο κάρτες έχουν τον ίδιο μοναδικό αριθμό - είναι πανομοιότυπες. Κάνοντας απλά αίτηση για καρτοκινητό, εφόσον δεν αλλάξεις κάρτα, θα πρέπει να συνεχίσουν να λειτουργούν και οι δύο. Καλού-κακού επιβεβαίωσέ το και σε κατάστημα.

Ευχαριστώ. Δηλαδή πάω σε κατάστημα (Γερμανό) και κάνω αίτηση αλλαγής από συμβόλιαο σε καρτοκινητή σωστά;

Edited by Vasileios
Αλλαγή από κεφαλαία σε μικρά.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Δηλαδή πάω σε κατάστημα (Γερμανό) και κάνω αίτηση αλλαγής από συμβόλιαο σε καρτοκινητή σωστά;

 

Πρώτα πρέπει να πάρεις στο τμήμα διακοπών για να πάρεις κωδικό διακοπής συμβολαίου. Εκεί θα προσπαθήσουν να σε μεταπείσουν και θα σου κάνουν και κάποια μετρίως συμφέρουσα προσφορά. Όταν έχεις τον κωδικό διακοπής μπορείς να πας σε κατάστημα για τη μετατροπή.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρέπει να πάρεις στο τμήμα διακοπών για να πάρεις κωδικό διακοπής συμβολαίου. Εκεί θα προσπαθήσουν να σε μεταπείσουν και θα σου κάνουν και κάποια μετρίως συμφέρουσα προσφορά. Όταν έχεις τον κωδικό διακοπής μπορείς να πας σε κατάστημα για τη μετατροπή.

ωραια...ευχαριστω φιλε μου

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...