Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 νέα πακέτα δίνει το wu απο σήμερα

 

με 5€ 300’ ΠΡΟΣ WHAT’S UP ΚΑΙ 100’ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ

 

και με 7€ 400’ ΠΡΟΣ WHAT’S UP ΚΑΙ 100’ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ KAI 400 SMS ΠΡΟΣ WHAT’S UP ΚΑΙ 100 SMS ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ

 

Δε ξέρω αλλά μου φαίνονται λίγα τα λεπτά γενικά. Τι λέτε;

Σκούρα θα τα βρήκε για να βγάλει νέα πακέτα πάντως και μάλιστα προς όλους

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσουμε τα λεπτά προς όλα τα δίκτυα, τα λεπτά προς Whats up είναι πάρα πολύ λίγα. Γιατί να αγοράσει κάποιος το πρώτο πακέτο και να λάβει 300 λεπτά προς Whats up και 100 λεπτά προς όλα τα δίκτυα, ενώ στο Cu, με τα ίδια χρήματα, έχει 500 λεπτά προς Cu και 100 λεπτά προς όλους;

 

Και τα δύο πακέτα, προσωπικά μου φαίνονται αδιάφορα. Καλύτερα να συνεχιστεί η προσφορά με τα δωρεάν λεπτά προς όλα τα δίκτυα με κάθε πακέτο Call Them All.

Link to comment
Share on other sites

2 νέα πακέτα δίνει το wu απο σήμερα

 

με 5€ 300’ ΠΡΟΣ WHAT’S UP ΚΑΙ 100’ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ

 

και με 7€ 400’ ΠΡΟΣ WHAT’S UP ΚΑΙ 100’ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ KAI 400 SMS ΠΡΟΣ WHAT’S UP ΚΑΙ 100 SMS ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ

 

Δε ξέρω αλλά μου φαίνονται λίγα τα λεπτά γενικά. Τι λέτε;

Σκούρα θα τα βρήκε για να βγάλει νέα πακέτα πάντως και μάλιστα προς όλους

 

τωρα τελευταια ηδη εδιναν 100 λεπτα προς ολους με καθε αγορα πακετου call them all

 

Οι πραγματικες αλλαγες που βλεπω εγω στο πακετο των 7 ευρω ειναι:

α) δινει 100 sms προς ολους

β) αφαιρει 200 λεπτα προς wu

γ) αφαιρει 200 sms προς wu

 

στο πακετο των 5 ευρω:

α) αφαιρει 300 λεπτα προς wu

 

ρε σεις παιδιά, με ολον τον σεβασμο, δεν αισθανεστε ''κάπως'' που ακομη ειστε σε αυτην την εταιρια;

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά αυτή είναι μέχρι 31 /03

Προφανώς η προηγούμενη προσφορά δεν θα ισχύει πλέον

Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια ηδη εδιναν 100 λεπτα προς ολους με καθε αγορα πακετου call them all

 

Οι πραγματικες αλλαγες που βλεπω εγω στο πακετο των 7 ευρω ειναι:

α) δινει 100 sms προς ολους

β) αφαιρει 200 λεπτα προς wu

γ) αφαιρει 200 sms προς wu

 

στο πακετο των 5 ευρω:

α) αφαιρει 300 λεπτα προς wu

 

ρε σεις παιδιά, με ολον τον σεβασμο, δεν αισθανεστε ''κάπως'' που ακομη ειστε σε αυτην την εταιρια;

 

Κάτι αξιοπρεπές που θα μπορούσε να προσφέρει το What's up είναι:

 

Με πακέτο 5€ 600' + 600 sms προς What's up και 100'+100 sms προς όλους.

Εναλλακτικά, με ανανέωση 10€: 300' + 300 sms προς What's up και 50'+50 sms προς όλους.

Αυτά που προσφέρει τώρα, σχεδόν προσβάλλουν την νοημοσύνη των ήδη υπαρχόντων συνδρομητών της αν τις συκρίνουμε με αυτές των ανταγωνιστών (και με δεδομένη την ελάχιστη χρέωση των 3')...

Edited by myphone-fan
Link to comment
Share on other sites

Ανανεωθηκε η προσφορα για τα 300 λεπρτα ομιλιας προς ολους με 10€ μεχρι 28/2.

Αντε να δουμε ποσο θα την κρατησει!

Σαν την προσφορα με το διπλασιο ιντερνετ θα γινει μου φανεται! Απο το καλοκαιρι την τραβανε!

Απορω γιατι δεν τα κανουνε μονιμα πακετα.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχω αρνητικό υπόλοιπο στο what's up μου τι προβλήματα μπορεί να έχω; Τώρα πχ μου λέει ότι έχω -0,01 λεπτά (του ευρώ)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχω αρνητικό υπόλοιπο στο what's up μου τι προβλήματα μπορεί να έχω; Τώρα πχ μου λέει ότι έχω -0,01 λεπτά (του ευρώ)

 

απο οσο θυμάμαι δεν μπορείς να βάλεις την αναμονή κλήσεων!. Και να στείλεις μυνημa !. Επίσης ούτε επέκταση δεν μπορείς να κάνεις !.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχω αρνητικό υπόλοιπο στο what's up μου τι προβλήματα μπορεί να έχω; Τώρα πχ μου λέει ότι έχω -0,01 λεπτά (του ευρώ)

 

όταν είχα whats up μου τύχαινε αρκετές φορές. καμία συνέπεια δεν έχεις απλά όταν βάλεις κάρτα θα υπολογίσεις και -0.01 euro, από το ποσό της κάρτας που θα βάλεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχω αρνητικό υπόλοιπο στο what's up μου τι προβλήματα μπορεί να έχω; Τώρα πχ μου λέει ότι έχω -0,01 λεπτά (του ευρώ)

 

δεν μπορείς να στείλεις sms ούτε να πάρεις τηλέφωνο, απλά. Μετά όπως ειπώθηκε...υπολογίζεις και 0,01 που θα αφαιρεθεί στην επόμενη κάρτα.

 

υ.γ τα νέα πακέτα, εντελώς ότι να νε...εκεί στην cosmote είδαν τα σκούρα όπως έγραψε κάποιος ήδη.

 

edit:ωραία, μπορούμε να γράψουμε σχόλια στο blog τους whatsup. Μέχρι στιγμής, αρνητικά σχόλια !!!

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

2 νέα πακέτα δίνει το wu απο σήμερα

 

με 5€ 300’ ΠΡΟΣ WHAT’S UP ΚΑΙ 100’ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ

 

και με 7€ 400’ ΠΡΟΣ WHAT’S UP ΚΑΙ 100’ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ KAI 400 SMS ΠΡΟΣ WHAT’S UP ΚΑΙ 100 SMS ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ

 

Τέλεια η νέα προσφορά. Καιρός ήταν να το κάνουν! Πλέον δε θα μας τελειώνει η κάρτα πριν λήξουν τα λεπτά.

 

Γιατί να αγοράσει κάποιος το πρώτο πακέτο και να λάβει 300 λεπτά προς Whats up και 100 λεπτά προς όλα τα δίκτυα, ενώ στο Cu, με τα ίδια χρήματα, έχει 500 λεπτά προς Cu και 100 λεπτά προς όλους;

 

Γιατί έχουν Whatsup, όπως όλοι οι φίλοι τους, όπως και το 40% των χρηστών κινητής τηλεφωνίας

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια η νέα προσφορά. Καιρός ήταν να το κάνουν! Πλέον δε θα μας τελειώνει η κάρτα πριν λήξουν τα λεπτά.

 

 

 

Γιατί έχουν Whatsup, όπως όλοι οι φίλοι τους, όπως και το 40% των χρηστών κινητής τηλεφωνίας

 

40% των χρηστων; επεσε; εγω περιμενα να δω παραπανω ποσοστο.. χαιρομαι που εχασε κοσμο η κοσμοτε και το whats up .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχουν Whatsup, όπως όλοι οι φίλοι τους, όπως και το 40% των χρηστών κινητής τηλεφωνίας

 

Δεν αντιλέγω πως οι συνδρομητές Whats up είναι οι περισσότεροι στην καρτοκινητή τηλεφωνία, απλώς τα προγράμματα που ανακοινώθηκαν από την Cosmote είναι για γέλια. Πέρα από το ότι δίνουν μόνο 100 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα (τη στιγμή που το F2G δίνει 200 και το φοιτητικό Cu 500), η μείωση στα λεπτά προς Whats up είναι πολύ μεγάλη.

 

Γιατί να μην δίνουν 500 λεπτά προς Whats up και 100 λεπτά προς όλους με 5€ και 500 λεπτά προς Whats up, 500 μηνύματα, 100 λεπτά προς όλους και 100 μηνύματα με 7€;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχουν Whatsup, όπως όλοι οι φίλοι τους, όπως και το 40% των χρηστών κινητής τηλεφωνίας

 

το έχουμε πει πολλές φορές, ότι κάνουν οι περισσότεροι δεν είναι αυτόματα και το καλύτερο. τρανή απόδειξη η Cosmote (1η σε ποσότητα) συγκριτικά με την Wind (3η σε ποσότητα)

Link to comment
Share on other sites

Παντα θεωρουσα το 1 λεπτο το λεπτο προς δυο αριθμους αξεπεραστη προσφορα, τωρα με τα 300 λεπτα ακομα καλυτερα...οσο μεγαλη παρεα και αν εχω, με δυο ατομα μιλαω αρκετες ωρες...σιγα μη παρακαλαγα χρονο ομιλιας προς wu και cu
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι μου ρθε;

 

αν ειμαστε εξωτερικο τι παιζει με το ιντερνετ; αν εχουμε δλδ κινητο χωρις wifi, ισχυουν ας πουμε τα mb που εχουμε προπληρωσει της cosmote;

ή αλλαζει η χρεωση λογω roaming κλπ;

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά έκανα παράπονα στην εξυπηρέτηση πελατών. Όχι ότι περιμένω τίποτα, αλλά απλά δεν θέλω να νιώθω ότι με κοροϊδεύουν και να μην κάνω τίποτα απολύτως.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι μου ρθε;

 

αν ειμαστε εξωτερικο τι παιζει με το ιντερνετ; αν εχουμε δλδ κινητο χωρις wifi, ισχυουν ας πουμε τα mb που εχουμε προπληρωσει της cosmote;

ή αλλαζει η χρεωση λογω roaming κλπ;

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_ROAMING_COSMOKARTA/section/Services_Mobile_CK

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείτε όλοι είναι να γράψετε την άποψη σας εκεί στο blog του what's up για να δουν αντιδράσεις,φαντάζομαι θα καταλάβουν σε λίγο τι πατάτα έκαναν και θα τρέχουν να την μαζεύουν!
Link to comment
Share on other sites

Τα 600' προς what's up με 5€ ισχύουν ακόμα?

 

ναι κανονικa.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

είναι μια τακτική αυτή ..να σας θυμίσω τη

έγινε και με τα προηγούμενα πακέτα που τα κατάργησαν σταδιακά ...

Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...