Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο δουλεψε!

Ευχαριστω

 

Τιποτα να σαι καλα!

 

Ποσες μερες χρειαζονται στο τεχνικο τμημα της ΤΥ ωστε να εξετασουν ενα θεμα που προεκυψε με την φοιτητικη προσφορα στο καρτοκινητο?Ελεος ...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε Υ στο 1313 :)

Δεν είναι ακριβώς το ίδιο (στην ουσία) με το "υπ" στο 1314;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς το ίδιο (στην ουσία) με το "υπ" στο 1314;

 

Οχι μηνυμα στο 1314 ειναι για να μαθαινεις το διαθεσιμο υπολοιπο χρηματων στο καρτοκινητο ενω στο 1313 τον διαθεσιμο χρονο ομιλιας απο το πακετο ομιλιας που εχεις ενεργοποιησει!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, μπορείτε να μου πείτε πως ενεργοποιώ την ειδοποίηση χαμένης κλήσης στο What's Up; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, μπορείτε να μου πείτε πως ενεργοποιώ την ειδοποίηση χαμένης κλήσης στο What's Up; Ευχαριστώ.

 

http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Personal/eidopoihsh_kleisewn_instructions.pdf

Link to comment
Share on other sites

μόλις κατέθεσα φορητότητα από cosmokarta για wind F2G με 10€ προς όλους 300' που αντιστοιχεί με το 1/3 χρημάτων σε 3,75 φορές υπηρεσία.

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Μα αφου και η cosmocarta δινει το ιδιο με 10 ευρω 300 λεπτα μεχρι τελος Ιανουαριου αν δεν κανω λαθος
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μα αφου και η cosmocarta δινει το ιδιο με 10 ευρω 300 λεπτα μεχρι τελος Ιανουαριου αν δεν κανω λαθος

 

ακριβως, μεχρι τελος Ιανουαριου... Το f2g δεν εχει ημερομηνια ληξης ;)

Link to comment
Share on other sites

http://cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_2wres/section/COSMOKARTA

 

 

Ο δωρεάν χρόνος ισχύει για ανανεώσεις χρόνου ομιλίας και εγγραφές έως 31/01/2013.

 

fail cosmo once again!!

Link to comment
Share on other sites

Ισως, για να μην ακυρωθουν πολλα συμβολαια, εβαλαν μια τυπικη ημερομηνια ληξης, η οποια θα ανανεωνεται απο μηνα σε μηνα. Μπορει και οχι ομως. Θα φανει απο 1η Φλεβαρη.
Link to comment
Share on other sites

Μα αφου και η cosmocarta δινει το ιδιο με 10 ευρω 300 λεπτα μεχρι τελος Ιανουαριου αν δεν κανω λαθος

στις 31/12/12 φόρτωσα 10€ και δεν μου τα έδωσε,διότι (εκ των υστέρων) έπρεπε να κάνω login στο εν λόγο πρόγραμμα.

είχα φορητοθεί από voda σε cote την εποχή του i mode και που τότε δεν επωμιζόντουσαν τους κηφήνες του ΟΤΕ,ποτέ δεν το χώνεψα αυτό να καρπώνονταν με συνεχόμενες κασκαρίκες,όλο το ανέβαλα μέχρι και σήμερα!

Edited by arel

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

σε προσφορά data έχει υπάρξει κάποια αλλαγή ή μόνο στο 60ΜΒ x 2 με 3 ευρώ έχουν μείνει?

κοιτάω και δεν βλέπω κάτι άλλο αλλά λέω μήπως κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

σε προσφορά data έχει υπάρξει κάποια αλλαγή ή μόνο στο 60ΜΒ x 2 με 3 ευρώ έχουν μείνει?

κοιτάω και δεν βλέπω κάτι άλλο αλλά λέω μήπως κάνω λάθος.

Δυστυχώς έτσι είναι, μόνη εξαίρεση το δώρο reload it 500mb που δίνει σε 10άρες κάρτες νομίζω. Επίσης αυτά τα mb στακάρονται και δε τα χάνεις! :)

Link to comment
Share on other sites

ποια mb στακάρονται? τα 500 του reload ή τα 60+60.

το reload ισχύει με κάθε ανανέωση ή είναι τυχαίο αν θα τα πάρεις? κάτι λέει οτι κερδίζεις 500 ή άλλα δώρα και αναρωτιέμαι αν το επιλέγεις εσύ τι θα κερδίσεις.

 

συγκριτικά απλώς να πω οτι στο CU μπορείς να επιλέξεις 500MB με κάθε 10ευρώ ανανέωση και 500 με 5euro για ένα μήνα (τα οποία 500 αγορασμένα στακάρονται αν ανανεώσεις πριν τη λήξη του μήνα).

μου φαίνεται περίεργο τόσο μεγάλη διαφορά.

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα με το whatsup χανεις και τα 300 (εστω 100 λεπτα) προς ολους σε συνδυασμο με το 1 λεπτο το 1 λεπτο προς δυο αριθμους,

νομιζω ειναι καλυτερο, τι λετε;

 

κ καλυτερη ποιοτητα ισως; γιατι οπως ειχε πει ενας γνωστος τα whatsup ειναι (τοσο) τσαμπα,

αλλα υφιστανται τρομερη συμπιεση τα data φωνης

Link to comment
Share on other sites

 

συγκριτικά απλώς να πω οτι στο CU μπορείς να επιλέξεις 500MB με κάθε 10ευρώ ανανέωση και 500 με 5euro για ένα μήνα (τα οποία 500 αγορασμένα στακάρονται αν ανανεώσεις πριν τη λήξη του μήνα).

μου φαίνεται περίεργο τόσο μεγάλη διαφορά.

 

μιας και εγινε η συγκριση, δες κ στο f2g που δινει:

- 500mb με ανανεωση 10-19 ευρω

- 1,5gb με ανανεωση 20 ευρω

- 1gb με χρεωση 5 ευρω

 

χαοτικη η διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

όντως χαοτική η διαφορά, αλλά στη περιοχή μου η κάλυψη wind δεν είναι επαρκής.

μόνο COTE και Voda ειδάλλως θα χρησιμοποιούσα το f2g που έχω ήδη για κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

το απόγευμα θα πάω να σταματήσω τη σύνδεση της cosmote. αρκετά τους πλήρωσα τόσα χρόνια.

θα το κάνω f2g.

με ανανέωση από το site ώστε να διπλασιάζεται και το internet.

πρέπει να σκεφτούμε και την τσέπη μας...

Link to comment
Share on other sites

ποια mb στακάρονται? τα 500 του reload ή τα 60+60.

το reload ισχύει με κάθε ανανέωση ή είναι τυχαίο αν θα τα πάρεις? κάτι λέει οτι κερδίζεις 500 ή άλλα δώρα και αναρωτιέμαι αν το επιλέγεις εσύ τι θα κερδίσεις.

 

συγκριτικά απλώς να πω οτι στο CU μπορείς να επιλέξεις 500MB με κάθε 10ευρώ ανανέωση και 500 με 5euro για ένα μήνα (τα οποία 500 αγορασμένα στακάρονται αν ανανεώσεις πριν τη λήξη του μήνα).

μου φαίνεται περίεργο τόσο μεγάλη διαφορά.

 

και τα 120(3 ευρώ) και τα 500 από το reload it! οπότε παίρνεις 500 με την ανανέωση και αν πάει να λήξει βάζεις τα 3 ευρώ για να το ανανεώσεις!

τα 500mb του reload it είναι μεταξύ άλλων το ένα από τα 3 δώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν πάω σε κατάστημα Cosmote να πάρω sim card:

1)Θα είναι δωρεάν?

2)Αν δεν είναι, το κόστος θα το λάβω σαν χρόνο ομιλίας ή θα είναι μόνο κόστος αγοράς και πόσο θα είναι αυτό?

3)Θα μπορώ την ίδια κάρτα να την χρησιμοποιήσω και σε τηλέφωνο και σε 3G stick για pc?

4)Θα μπορώ να διαλέξω επιτόπου αριθμό από τους διαθέσιμους ή αυτό χρειάζεται μεγαλύτερη διαδικασία?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν πάω σε κατάστημα Cosmote να πάρω sim card:

1)Θα είναι δωρεάν?

2)Αν δεν είναι, το κόστος θα το λάβω σαν χρόνο ομιλίας ή θα είναι μόνο κόστος αγοράς και πόσο θα είναι αυτό?

3)Θα μπορώ την ίδια κάρτα να την χρησιμοποιήσω και σε τηλέφωνο και σε 3G stick για pc?

4)Θα μπορώ να διαλέξω επιτόπου αριθμό από τους διαθέσιμους ή αυτό χρειάζεται μεγαλύτερη διαδικασία?

 

1) θα την πληρώσεις 5 ευρώ.

2) Θα λάβεις 1 ευρώ αρχικό χρόνο ομιλίας και μετά από ανανέωση θα πέρνεις 1 ευρώ τον μήνα για 4 μήνες, την αντίστοιχη ημερομηνία με την ενεργοποίηση .

3) Ναι θα μπορείς αλλά 120 ΜΒ δεν φτάνουν για stick

4) θα μπορέσεις να διαλέξεις

Link to comment
Share on other sites

1) θα την πληρώσεις 5 ευρώ.

2) Θα λάβεις 1 ευρώ αρχικό χρόνο ομιλίας και μετά από ανανέωση θα πέρνεις 1 ευρώ τον μήνα για 4 μήνες, την αντίστοιχη ημερομηνία με την ενεργοποίηση .

3) Ναι θα μπορείς αλλά 120 ΜΒ δεν φτάνουν για stick

4) θα μπορέσεις να διαλέξεις

 

1)Έλεος

2)Γελοίο

3)Γιατί δεν υπάρχουν εναλλακτικά πακέτα για stick? ή τα πακέτα αυτά είναι για τις sim κάρτες μόνο που συνοδεύουν το stick? Μπορώ να έχω δηλαδή μια κάρτα και να την βάζω άλλες φορές στο stick και άλλες στο κινητό και να διαλέγω ότι πακέτο θέλω?

4)Δηλαδή η κάθε κάρτα δεν έχει εναν προεπιλεγμένο αριθμό αλλά μπορεί να οριστεί εκείνη την ώρα απ τον υπάλληλο? Πώς γίνεται ακριβώς?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

1)Έλεος

2)Γελοίο

3)Γιατί δεν υπάρχουν εναλλακτικά πακέτα για stick? ή τα πακέτα αυτά είναι για τις sim κάρτες μόνο που συνοδεύουν το stick? Μπορώ να έχω δηλαδή μια κάρτα και να την βάζω άλλες φορές στο stick και άλλες στο κινητό και να διαλέγω ότι πακέτο θέλω?

4)Δηλαδή η κάθε κάρτα δεν έχει εναν προεπιλεγμένο αριθμό αλλά μπορεί να οριστεί εκείνη την ώρα απ τον υπάλληλο? Πώς γίνεται ακριβώς?

 

Αν θες πακέτα mobile internet για χρήση στον υπολογιστή, καλύτερα να κοιτάξεις προγράμματα Internet On The Go με κάρτα αντί να πάρεις πακέτο Whats up/Cosmoκάρτα.

 

Κάθε κάρτα έχει έναν συγκεκριμένο αριθμό, απλώς μπορείς να διαλέξεις αυτόν που θεωρείς πιο εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

1)Έλεος

2)Γελοίο

3)Γιατί δεν υπάρχουν εναλλακτικά πακέτα για stick? ή τα πακέτα αυτά είναι για τις sim κάρτες μόνο που συνοδεύουν το stick? Μπορώ να έχω δηλαδή μια κάρτα και να την βάζω άλλες φορές στο stick και άλλες στο κινητό και να διαλέγω ότι πακέτο θέλω?

4)Δηλαδή η κάθε κάρτα δεν έχει εναν προεπιλεγμένο αριθμό αλλά μπορεί να οριστεί εκείνη την ώρα απ τον υπάλληλο? Πώς γίνεται ακριβώς?

1.....

2.......

Η ερώτηση σου ήταν για το αν μπορείς την ίδια κάρτα να την βάλεις στο Stick . Σου απάντησα ότι μπορείς .

Δεν μπορείς όμως να χρησιμοποιήσεις προγράμματα Broadband σε κάρτα τηλεφωνίας.

Μόνο σε vodafone γίνετε αυτό και σε WIND με τα προγράμματα ADSM . Στην Cosmote δεν γίνετε.

4. Ρώτησες αν μπορούσες να διαλέξεις αριθμό από τους διαθέσιμους . Σου απάντησα Ναι μπορείς να διαλέξεις επιτόπου από τους διαθέσιμους σε κάθε κατάστημα . Η κάθε κάρτα έχει τον δικό της αριθμό , διαλέγεις όποια κάρτα θες.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...