Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την εικόνα την έχεις στην πραγματική σου ζωή όταν βλέπεις φίλους και γνωστούς να εγκαταλείπουν το wu. Νομίζω ότι όλοι μας μπορούμε να το καταθέσουμε αυτό. Επίσης λίγο να πας να χαζέψεις σε ένα κατάστημα wind και ακούσεις τους πελάτες, θα διαπιστώσεις για ποιό λόγο πάνε (σ.σ. φορητότητα από κοσμοτέ). :p

 

Δεν ξέρω αν συνεχίσει με προσφορές η κοσμοτέ, ξέρω ότι είναι απαράδεκτο να ανακοινώνει προσφορές με ημερομηνία λήξης εντός 1,5 μήνα, τη στιγμή που άλλες εταιρίες έχουν κάνει μόνιμα πακέτα τις ίδιες προσφορές εδώ και μήνες και συνεχίζουν. Η κοσμοτέ, ειδικά όσο αφορά το wu, το έχει φτύσει εντελώς εδώ και δύο χρόνια. Είναι η πρώτη φορά που έβγαλε προσφορά με χρόνο ομιλίας προς όλους(!) στα τόσα χρόνια λειτουργίας του wu και το κάνει βάζοντας προθεσμία. Αστείες τακτικές. Ο μόνος λόγος που εξακολουθώ να έχω wu είναι γιατί έχουν οι 2-3 κολλητοί μου.

 

Αυτο συμβαίνει πιστεύω γιατί η comsote έχει κρατήσει την cosmoκαρτα και είναι μοιρασμένες οι προσφορές.Στην cosmoκάρτα προς όλους και στο what' s up για τα what' s up.Κακώς θα έλεγα να εχει δύο πακέτα,νομίζω οι άλλες εταιρίες έχουν ένα πλεόν(vadafone ala carte -cu).Αν δηλαδή βάλει μόνιμη προσφορά για δωρεάν λεπτά προς όλα τα δίκτυα,αυτομάτως θα πρέπει να καταργήσει την cosmoκάρτα γιατί δεν θα συμφέρει κανέναν να είναι εκεί...

Edited by orfeas92

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαίνει πιστεύω γιατί η comsote έχει κρατήσει την cosmoκαρτα και είναι μοιρασμένες οι προσφορές.Στην cosmoκάρτα προς όλους και στο what' s up για τα what' s up.Κακώς θα έλεγα να εχει δύο πακέτα,νομίζω οι άλλες εταιρίες έχουν ένα πλεόν(vadafone ala carte -cu).Αν δηλαδή βάλει μόνιμη προσφορά για δωρεάν λεπτά προς όλα τα δίκτυα,αυτομάτως θα πρέπει να καταργήσει την cosmoκάρτα γιατί δεν θα συμφέρει κανέναν να είναι εκεί...

 

μην το λες η χρεωση 0,01 ευρω το λεπτο δεν υπαρχει !! οποτε δεν νομιζω οτι θα εχει νοημα να το καταργησει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μην το λες η χρεωση 0,01 ευρω το λεπτο δεν υπαρχει !! οποτε δεν νομιζω οτι θα εχει νοημα να το καταργησει.

 

0,01/λεπτο για 2 αριθμους cosmote, το βρισκω μεγαλο περιορισμο. Αλλού μπορείς να εχεις 0,0033/λεπτο για ολοκληρη εταιρια (καρτοκινητα+συμβολαια) ;)

 

υγ: ακριβως την ιδια τιμή και προς τους ιδιους περιορισμους και στα sms...

Link to comment
Share on other sites

0,01/λεπτο για 2 αριθμους cosmote, το βρισκω μεγαλο περιορισμο. Αλλού μπορείς να εχεις 0,0033/λεπτο για ολοκληρη εταιρια (καρτοκινητα+συμβολαια) ;)

 

υγ: ακριβως την ιδια τιμή και προς τους ιδιους περιορισμους και στα sms...

Πράγματι αλλού μπορείς να έχεις 0,00333 προς την ίδια εταιρεία , αλλά τους δύο αριθμούς cosmote θα τους πληρώνεις 0,05 το λεπτό.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι αλλού μπορείς να έχεις 0,0333 προς την ίδια εταιρεία , αλλά τους δύο αριθμούς cosmote θα τους πληρώνεις 0,05 το λεπτό.

 

σωστο, αλλά στη κοσμοκαρτα (μολις ληξει το δωρο 300') τους υπολοιπους αριθμους (εκτός απο 2 κοσμοτε) θα τους πληρωνεις 0,39/λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

σωστο, αλλά στη κοσμοκαρτα (μολις ληξει το δωρο 300') τους υπολοιπους αριθμους (εκτός απο 2 κοσμοτε) θα τους πληρωνεις 0,39/λεπτο.

 

Στην Κοσμοκάρτα υπάρχει το πακέτο των 80 λεπτών με 7 ευρώ. ( κόστος 0,0875)

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Στην Κοσμοκάρτα υπάρχει το πακέτο των 80 λεπτών με 7 ευρώ. ( κόστος 0,0875)

 

σωστο κ αυτο, αλλά πιο ακριβο απο το 0,05 (και δεν ειναι 1λεπτα)

Link to comment
Share on other sites

σωστο κ αυτο, αλλά πιο ακριβο απο το 0,05 (και δεν ειναι 1λεπτα)

 

380 λεπτά με 8,93 ευρώ = 0,0235 το λεπτό ή 0,07 το τρίλεπτο

Link to comment
Share on other sites

με την κάρτα των 10 ευρώ έχεις 300 λεπτά δωρεάν 80 αγορασμένα και σου μένει κα 1.94 υπόλοιπο
Link to comment
Share on other sites

με την κάρτα των 10 ευρώ έχεις 300 λεπτά δωρεάν 80 αγορασμένα και σου μένει κα 1.94 υπόλοιπο

 

η προσφορα των 300' της κοσμοκαρτας ληγει σε λιγοτερο απο 1 μηνα, το πακετο που σου λεω εγω δεν εχει ημερομηνια ληξης ;)

Link to comment
Share on other sites

η προσφορα των 300' της κοσμοκαρτας ληγει σε λιγοτερο απο 1 μηνα, το πακετο που σου λεω εγω δεν εχει ημερομηνια ληξης ;)

 

Και μπορεί να λήξει ανά πάσα ώρα και στιγμή...

Να τα λέμε όλα.-

Link to comment
Share on other sites

η προσφορα των 300' της κοσμοκαρτας ληγει σε λιγοτερο απο 1 μηνα, το πακετο που σου λεω εγω δεν εχει ημερομηνια ληξης ;)

 

Κατά μεγάλη πιθανότητα, αφού ξέρεις τόσο σίγουρα ότι "το πακέτο που λες εσύ δεν έχει ημερομηνία λήξης" η κοσμοτέ δεν είναι χαζή να κόψει την προσφορα, ό,τι και να γράφει. Ενδεχομένως προσπαθεί να σταματήσει τη ροή των συμβολαίων προς καρτοκινητά. Από εκεί και πέρα, τι τον αγχώνεις τον άνθρωπο; Έχει 1 μήνα καιρό να πράξει ό,τι θέλει....

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί και πέρα, τι τον αγχώνεις τον άνθρωπο; Έχει 1 μήνα καιρό να πράξει ό,τι θέλει....

 

δεν τον αγχωνω εγω, η κοσμοτε (με την πολιτικη της) αγχωνει κοσμο ;)

 

υ.γ: εσυ τι εισαι τωρα, δικηγορος του; :lol:

υ.γ2: ασε τη ψυχωση με την πάρτη μου φιλαρακο, εκτιθεσαι....

Link to comment
Share on other sites

Και μπορεί να λήξει ανά πάσα ώρα και στιγμή...

Να τα λέμε όλα.-

 

Κατά μεγάλη πιθανότητα, αφού ξέρεις τόσο σίγουρα ότι "το πακέτο που λες εσύ δεν έχει ημερομηνία λήξης" η κοσμοτέ δεν είναι χαζή να κόψει την προσφορα, ό,τι και να γράφει. Ενδεχομένως προσπαθεί να σταματήσει τη ροή των συμβολαίων προς καρτοκινητά. Από εκεί και πέρα, τι τον αγχώνεις τον άνθρωπο; Έχει 1 μήνα καιρό να πράξει ό,τι θέλει....

 

δεν τον αγχωνω εγω, η κοσμοτε (με την πολιτικη της) αγχωνει κοσμο ;)

 

υ.γ: εσυ τι εισαι τωρα, δικηγορος του; :lol:

υ.γ2: ασε τη ψυχωση με την πάρτη μου φιλαρακο, εκτιθεσαι....

Όντως υπάρχει μία ψύχωση πότε με κάποια άτομα του forum και πότε με κάποια εταιρεία με αποτέλεσμα να λέμε πάντα την μισή αλήθεια.

Ανεξήγητο μέχρι στιγμής.

Στο marketing τίποτα δεν είναι τυχαίο, ούτε για την wind που δεν βάζει ημερομηνία λήξης στην προσφορά ούτε στην cosmote που βάζει ημερομηνία λήξης στην προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Όντως υπάρχει μία ψύχωση πότε με κάποια άτομα του forum και πότε με κάποια εταιρεία με αποτέλεσμα να λέμε πάντα την μισή αλήθεια.

Ανεξήγητο μέχρι στιγμής.

Στο marketing τίποτα δεν είναι τυχαίο, ούτε για την wind που δεν βάζει ημερομηνία λήξης στην προσφορά ούτε στην cosmote που βάζει ημερομηνία λήξης στην προσφορά.

 

Εγώ προσωπικα όλη η αλήθεια που λέω, είναι συμπεράσματα που έχουν αναπαραχθεί εδώ από μερικά παιδιά ή και δικά μου. Ειδικά αυτό για τα συμβόλαια, απλά το έγραψε κάποιος και εν τέλει το βρίσκω πολύ λογικό πλέον. Αλλά δεν σημαίνει ότι θα πέσω και μέσα. Θα δούμε. Απλός χρήστης κινητής είμαι, πόση πληροφόρηση να έχω πια; Όση και εσύ...

Επίσης, υπογράφω μέχρι και υπεύθυνη δήλωση ότι δεν έχω δουλέψει ποτέ για καμία εταιρεία κινητής ή/και σταθερής! :)

Αυτά προς την δικιά μου αξιοπιστία. Εικασίες κάνω και καμία φορά αναπαράγω εικασίες αλλων που τις θεωρώ λογικές! Κοινώς, κουβέντα κάνουμε!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμε τις θεωρίες συνωμοσίας τώρα; Είχα την εντύπωση πως στα forum μπορεί ο καθένας να εκφράσει ελεύθερος την άποψή του, όπως ακριβώς κάνει όταν συζητά με μία παρέα, μόνο που εδώ το κάνει ηλεκτρονικά. Είναι δικαίωμα του καθενός να υποστηρίζει κάτι συγκεκριμένο, το οποίο η λογική μου λέει ότι συνήθως προκύπτει από προσωπική εμπειρία. Κι εγώ ας πούμε έχω προτιμήσεις. Να μην τις πως εδώ στο forum ανοιχτά, απροκάλυπτα και με επιχειρήματα; Γι' αυτό δεν συμμετέχουμε όλοι άλλωστε εδώ;

 

Τέλος πάντων, ίσως το σχόλιό μου να είναι ανούσιο, αλλά υποτίθεται ότι η όλη συζήτηση γίνεται για να βγάλουμε άκρη ποιο πακέτο συμφέρει περισσότερο. Και ο μόνος τρόπος για να το πετύχουμε αυτό, είναι εκθέτοντας απόψεις και διαφωνώντας. Συγνώμη αν ενόχλησα με την παρεμβολή μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει ερθει καποιο μηνυμα για την φοιτητικη προσφορα τουλαχιστον να ξερω εχει ενεργοποιηθει?!?!

εχω βαλει πριν καμια 15ρια μερες μια 5ευρη και τωρα αγχωνομαι για αν απο αυριο θα μπουν τα λεπτα.Στην κοπελα μου που το ενεργοποιησαμε μαζι της ηρθε και μηνυμα και λεπτα ομιλιας...Μηπως παιζει τιποτα περιεργο?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει ερθει καποιο μηνυμα για την φοιτητικη προσφορα τουλαχιστον να ξερω εχει ενεργοποιηθει?!?!

εχω βαλει πριν καμια 15ρια μερες μια 5ευρη και τωρα αγχωνομαι για αν απο αυριο θα μπουν τα λεπτα.Στην κοπελα μου που το ενεργοποιησαμε μαζι της ηρθε και μηνυμα και λεπτα ομιλιας...Μηπως παιζει τιποτα περιεργο?

 

Εμένα με τραβάνε 2 μήνες τώρα με αυτό το πρόβλημα, και έχω πάει 4 (!!!) φορές σε Γερμανό και το "κοιτάνε" :D

Στην βόνταφον σε 2 ώρες είχε ενεργοποιηθεί μέσα από το σύστημα κατευθείαν, εδώ τι γίνεται, περνάει από έγκριση;;

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο τη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω για να ζητήσω πίσω τα ΜΒ που κρατούσα από το καλοκαίρι.

Έληγαν στις 3 το μεσημέρι σήμερα αλλά λόγω των ημερών και του ξενυχτιού δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα.

+ ότι δεν μου έστειλαν προειδοποιητικό μήνυμα ότι λήγουν... 3GB ήταν αυτά :cry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Και μπορεί να λήξει ανά πάσα ώρα και στιγμή...

Να τα λέμε όλα.-

 

31/12/12 βάζω 10€ σε cosmokarta

δεν μου έδωσε τα 300' λεπτα μεχρι 31/01/2013

μου έδωσε 3€ δωρο

μου έδωσε σύνολο 47' προς όλους διαιρεμένα (45' για χρήση εώς 01/01 ΩΡΑ 13:00 ) και τα (2' για χρήση εώς 09/01 ΩΡΑ 13:00)

με sms ενημέρωσε για το κλασικό 80' με 7€

δεν σκόπευα,πλήρωσα μόνο για τα 120MB με 4€ για ένα μήνα,άν δεν μου τα ανακαλέσει πάλι.τα καταναλώνω και τα συγκρίνω με τα της WIND μεταβαίνοντας με τη ληξη των COSMOάδωρων.

Edited by arel

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

31/12/12 βάζω 10€ σε cosmokarta

δεν μου έδωσε τα 300' λεπτα μεχρι 31/01/2013

μου έδωσε 3€ δωρο

μου έδωσε σύνολο 47' προς όλους διαιρεμένα (45' για χρήση εώς 01/01 ΩΡΑ 13:00 ) και τα (2' για χρήση εώς 09/01 ΩΡΑ 13:00)

με sms ενημέρωσε για το κλασικό 80' με 7€

δεν σκόπευα,πλήρωσα μόνο για τα 120MB με 4€ για ένα μήνα,άν δεν μου τα ανακαλέσει πάλι.τα καταναλώνω και τα συγκρίνω με τα της WIND μεταβαίνοντας με τη ληξη των COSMOάδωρων.

 

δεν σου εδωσε καν τα 100΄λεπτα προς ολους που ισχυε πριν?μηπως δεν εχεις εγγραφει στην προσφορα?νομιζω ηθελε να γραφτεις στην προσφορα πρωτα για να λαβεις τα δωρα.Σου ειχε ερθει μηνυμα για ενημερωση για την προσφορα με τα 300΄λεπτα προς ολους?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσφορά δηλαδή 45 λεπτά για 24 ώρες ήταν όταν η Cosmokarta προτοξεκίνησε την προσφορά , και βάζαμε 10 ευρώ για 1 ημέρα και 15 ευρώ για μία εβδομάδα,

ίσως κάποιο πρόβλημα να παρουσιάστηκε στο πρόγραμμα την ώρα που έκανες ανανέωση

Πάρε το 13838 να το αναφέρεις , και κάλεσε οπωσδήποτε το 1350 για εγγραφή στην νέα προσφορά.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...