Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως είχες γραφτεί από παλιά που έχει τα 100 και άρα θα τα πάρεις και τώρα; Ο δωρεάν χρόνος ομιλίας άλλαξε. Δεν αλλαξε κάτι δα τραγικό. Αλλά δεν έχω κοσμοτε. Ας απαντήσει και κανείς άλλος για πιο σιγουριά!:X

 

Οντως, αν εχεις γραφτει παλια για τα 100, σε βαζει αυτοματα και για τα 300. Μου το ειπε στο 1330.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ενεργοποιηση την φοιτητικη προσφορα!Η καρτα εχει σημασια να ειναι απο 10 και πανω ή και 5ευρη κανει?

Αν κάνεις ανανέωση με 5€, τον επόμενο μήνα θα πάρεις μόνο 600' προς What's Up

Αν κάνεις ανανέωση με 10€, τον επόμενο μήνα θα πάρεις 600' προς What's Up και 600ΜΒ

 

Αν και έχω την υπόνοια ότι μπαίνουν αυτόματα κάθε μήνα. Θα φανεί την 01/01/2013.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις ανανέωση με 5€, τον επόμενο μήνα θα πάρεις μόνο 600' προς What's Up

Αν κάνεις ανανέωση με 10€, τον επόμενο μήνα θα πάρεις 600' προς What's Up και 600ΜΒ

 

Αν και έχω την υπόνοια ότι μπαίνουν αυτόματα κάθε μήνα. Θα φανεί την 01/01/2013.

 

Ναι θα δουμε τον επομενο μηνα.Καπου το ειχα διαβασει και δεν το θυμομουν και δεν εκανα καν τον κονο να παω στο σαιτ να ξαναδιαβασω τους ορους :p

Να πω οτι εγω εκανα ανανεωση με μια 5ευρη πριν την ενεργοποιηση της προσφορας, θα πρεπει να βαλω αλλη καρτα για να μου ερθουν τα λεπτα τον επομενο μηνα σωστα?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μαθω το υπολοιπο των 60 λεπτων προς ολους που μου εστειλε ενας γνωστος μεσω της χριστουγεννιατικης προσφορας της κοσμοτε;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως θα πρεπει να ενημερωθει η εφορμογη android που βλεπεις τα διαθεσιμα λεπτα ομιλιας κτλ ωστε να ξερουμε ποσα διαθεσιμα εχουμε προς ολα τα δικτυα.Βεβαια αυτο αν γινει τοτε σιγουρα η προσφορα προς ολους θα ισχυει στα πακετα ομιλιας...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Για iPhone χρειάζεται συγκεκριμένο Carrier settings update?

 

Κανονικά στα ρυθμίζει αυτόματα τα settings

Link to comment
Share on other sites

Μου κλείδωσε η κάρτα whats up, έχω κάποιους κωδικούς που νομίζω οτι είναι αυτής της κάρτας αλλά βάζοντας το Puk μου λέει δεν είναι σωστός

 

Πρέπει να πάω σε κατάστημα με ταυτότητες ή μπορεί να γίνει απο τηλεφώνου? Έχουν κάποιο τηλέφωνο να πάρω απο σταθερό hol να μην χρεωθώ?

Link to comment
Share on other sites

Μου κλείδωσε η κάρτα whats up, έχω κάποιους κωδικούς που νομίζω οτι είναι αυτής της κάρτας αλλά βάζοντας το Puk μου λέει δεν είναι σωστός

 

Πρέπει να πάω σε κατάστημα με ταυτότητες ή μπορεί να γίνει απο τηλεφώνου? Έχουν κάποιο τηλέφωνο να πάρω απο σταθερό hol να μην χρεωθώ?

Γίνεται και από τηλέφωνο

Θα δώσεις νούμερο , όνομα, αριθμό ταυτότητος, και ημερομηνία γέννησης, και θα σου πουν τον PUK

Link to comment
Share on other sites

Μου κλείδωσε η κάρτα whats up, έχω κάποιους κωδικούς που νομίζω οτι είναι αυτής της κάρτας αλλά βάζοντας το Puk μου λέει δεν είναι σωστός

 

Πρέπει να πάω σε κατάστημα με ταυτότητες ή μπορεί να γίνει απο τηλεφώνου? Έχουν κάποιο τηλέφωνο να πάρω απο σταθερό hol να μην χρεωθώ?

 

πάρε το τμήμa εξυπηρέτησης πελατών αλλά προσεχε μην βάλεις δέκα Φορέσ λαθος puk διότι αλλιώς η καρτα σημ καταστρέφεται.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

παιδια με πηραν τηλεφωνο απο καταστημα οτεσοπ για την φοιτητικη προσφορα det on board με 8Ε.Τι ακριβως ειναι?Βαριεμε να παω αδικα σε καταστημα να ρωτησω περαιτερω λεπτομεριες.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια με πηραν τηλεφωνο απο καταστημα οτεσοπ για την φοιτητικη προσφορα det on board με 8Ε.Τι ακριβως ειναι?Βαριεμε να παω αδικα σε καταστημα να ρωτησω περαιτερω λεπτομεριες.

5 GB ιντερνετ τον μήνα με 8 ευρώ, και δώρο usb stick

Link to comment
Share on other sites

5 GB ιντερνετ τον μήνα με 8 ευρώ, και δώρο usb stick

 

8,9 δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει τέλη Οκτώβρη στον Γερμανό Ζωγράφου για να μου ενεργοποιήσουν τη φοιτητική προσφορά στο whats up μου, έγινε η διαδικασία (μου είπε ο υπάλληλος) και έφυγα.

Υποτίθεται θα ερχόταν ένα sms που να μου λέει ότι ενεργοποιήθηκε σε μερικές μέρες, το οποίο δεν ήρθε ποτέ!

Οπότε εγώ μιας και δεν χρησιμοποιούσα το whats up παρά μόνο για εισερχόμενες δεν ασχολήθηκα παραπάνω.

 

Έφτασε ο Νοέμβρης (τέλη πάλι) και ξανα ασχολήθηκα, πήρα τηλέφωνο την εξυπηρέτηση και μου είπαν ξαναπεράστε από Γερμάνο γιατί δεν το βλέπω ενεργοποιήμένο! Οπότε πάω πάλι σε έναν Γερμανό εδώ στα Χανιά που ήρθα και έκανα πάλι την διαδικασία (αυτή τη φορά με έβαλε και υπέγραψα, τον Οκτώβρη δε θυμάμαι κάτι αντίστοιχο). Οπότε περίμενα πάλι το sms για καμμιά βδομάδα.

Δεν ήρθε, οπότε Δεκέμβρη πλέον πήγα ξανά στον Γερμανό, και την ώρα που έκανε ξανα την αίτηση ο υπάλληλος του έβγαλε ότι είχε γίνει ξανά στον αριθμό μου αίτηση στις 29/10 (αν θυμάμαι καλά). Το έστειλε στο support για να το λύσουν και ακόμα περιμένω... Τους το έγραψα και στο facebook θα το δουν είπαν, περιμένω και από κει. Στην εξυπηρέτηση πελατών επίσης υπάρχει ανοικτό ticket που επίσης περιμένω :p

 

Βρε μπας και δε με θέλουν; Δεν μπορώ να καταλάβω τι τους παίρνει ΤΟΣΟ καιρό. Έστω πως δεν βρίσκουν τι γίνεται, ας το ενεργοποιήσουν χειροκίνητα από το support εφόσον είμαι όντως δικαιούχος να τελειώνουμε :P

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το συντομεύσω άραγε;

Link to comment
Share on other sites

γενικα μεχρι ποτε ειναι οι εγγραφες για το φοιτητικο??

 

ενα αρνητικο που εγινε τελευταια και με χαλασε απο την κοσμοτε ειναι οτι,εγινε λαθος στο συστημα τους και με χρεωσανε 8ευρω για δεδομενα ιντερνετ και εγω ημουν καταδικασμενος να κανω αιτηση στην κοσμοτε ,για να μου ερθει αναλυτικη κατασταση κινησης σπιτι,και μετα(απο 10 μερες, όταν θα ερχοταν δλδ η αναλυτικη) να ξαναπαρω τηλεφωνο για να τους πω οτι στην αναλυτικη λεει αυτο που υποστηριζα εξ' αρχης...

χρονοβορα διαδικασια για το τιποτα...

 

@vasileios: thanks :)

Edited by kostakiss
Link to comment
Share on other sites

γενικα μεχρι ποτε ειναι οι εγγραφες για το φοιτητικο??

 

ενα αρνητικο που εγινε τελευταια και με χαλασε απο την κοσμοτε ειναι οτι,εγινε λαθος στο συστημα τους και με χρεωσανε 8ευρω για δεδομενα ιντερνετ και εγω ημουν καταδικασμενος να κανω αιτηση στην κοσμοτε ,για να μου ερθει αναλυτικη κατασταση κινησης σπιτι,και μετα(απο 10 μερες, όταν θα ερχοταν δλδ η αναλυτικη) να ξαναπαρω τηλεφωνο για να τους πω οτι στην αναλυτικη λεει αυτο που υποστηριζα εξ' αρχης...

χρονοβορα διαδικασια για το τιποτα...

 

Μέχρι 31/01/2013

Link to comment
Share on other sites

μου εχουν μεινει 150ΜΒ απο την χριστουγεννιατικη προσφορα οποιος θελει να κανουμε ανταλλαγες δωρων pm me.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μαθω το υπολοιπο των 60 λεπτων προς ολους που μου εστειλε ενας γνωστος μεσω της χριστουγεννιατικης προσφορας της κοσμοτε;

 

Στελνεις YP στο 1314

 

Υ στο 1313 ειναι τελικα

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

Μου έχουν απομείνει από την χριστουγεννιάτικη προσφορά δυο δώρα των 150mb και ένα δώρο με τα 100 sms.Όποιος ενδιαφέρεται για καμιά ανταλλαγή να μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

GT-N7100 16GB titanium gray "Dr.Ketan V14 & Agni kernel"
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες μέρες δε μπορω να μιλήσω στο τηλέφωνο (εχω wu). διακοπές συνέχεια και οι κλήσεις πέφτουν η μία πίσω από την άλλη. ΕΛΕΟΣ

όχι τίποτε άλλο, αλλά μετάνιωσα και την ανανέωση που έκανα τις προάλλες. 1000 φορές να έχανα τον αριθμό

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα what's up αλλά δεν του είχα βάλει κάρτα για πάνω από ένα χρόνο. Όταν παίρνω από άλλο κινητό σ' αυτό το νούμερο του what's up, μου λέει: "Ο αριθμός που καλείται δεν χρησιμοποιείται". Υπάρχει τρόπος να το ενεργοποιήσω πάλι για να μη χάσω τον αριθμό ή αχρηστεύτηκε;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα what's up αλλά δεν του είχα βάλει κάρτα για πάνω από ένα χρόνο. Όταν παίρνω από άλλο κινητό σ' αυτό το νούμερο του what's up, μου λέει: "Ο αριθμός που καλείται δεν χρησιμοποιείται". Υπάρχει τρόπος να το ενεργοποιήσω πάλι για να μη χάσω τον αριθμό ή αχρηστεύτηκε;

 

μαλλον ο αριθμος θα χαθηκε αφου ειχες ενα χρονο να κανεις ανανεωση.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...