Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, αλλά αυτό προϋποθέτει να κάνω φορητότητα προς τη Wind για να συνεχίσουν να με βρίσκουν όσοι έχουν τον αριθμό μου, ή να πάρω μία ξεχωριστή κάρτα Wind που απαιτεί και την αγορά νέας συσκευής. Αν δεν υπήρχαν αυτές οι προσφορές του What's up, καθώς και η σημερινή της Cosmoκάρτας, ήταν σχεδόν βέβαιο ότι θα έμπαινα στα έξοδα και στη φασαρία. Αλλά μάλλον θα μείνω για όσο ισχύει αυτή η προσφορά. ;)

ή ένα 2καρτο με 20 ευρώ...και τελειώνει η υπόθεση...

Link to comment
Share on other sites

ή ένα 2καρτο με 20 ευρώ...και τελειώνει η υπόθεση...

 

Τη σκέφτηκα κι αυτή τη λύση, αλλά έχοντας ήδη δύο smartphones με ένα νούμερο What's up στο καθένα (ένα προσωπικό, ένα για τη δουλειά) δεν θα μου άρεσε να αφήσω το ένα στην άκρη ώστε να μην κουβαλάω τρεις συσκευές και να συμβιβαστώ με τις ελαχιστότατες λειτουργίες ενός πολύ φτηνού δίκαρτου. Μάλλον θα μείνω εδώ που είμαι προς το παρόν και από Ιανουάριο βλέπουμε. Ευχαριστώ πάντως. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τις χρεώσεις μετά το πακέτο των 120ΜΒ στην Cosmokarta οι οποίες "τρελαίνουν": 1 ευρώ/ΜΒ??????????
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τις χρεώσεις μετά το πακέτο των 120ΜΒ στην Cosmokarta οι οποίες "τρελαίνουν": 1 ευρώ/ΜΒ??????????

 

παντού ληστρικές είναι μετά το πακέτο!;) Για αυτό να είστε προσεκτικοί και να ελέγχετε συχνά το υπόλοιπο.... Νομίζω κάποιος είχε γράψει ότι σε ειδοποιεί στα 10 ΜΒ πριν τελειώσει με μήνυμα, αλλά εγώ δεν θα τα εμπιστευόμουνα αυτά σε καμία εταιρεία. Εδώ στη βόνταφον μου χάρισαν ένα πακέτο ομιλίας, τα λεπτά είχαν ληξει την Χ μέρα το απόγευμα(το ειχα τσεκάρει μέσω τηλ) και το μήνυμα έσκασε την άλλη μέρα το πρωί προς μεσημεράκι! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν με κατάλαβες καλά. Η ληστρική χρέωση ισχύει όταν τελειώσουν τα ΜΒ που έχει το εκάστοτε πακέτο που αγόρασες και δεν έχει περάσει η ημερομηνία λήξης του πακέτου. Είτε είναι των 3, 5 ευρώ δεν έχει σημασία....

 

Το 1 ευρώ την ημέρα ισχύει μόνο όταν δεν έχεις ήδη κάποιο πακέτο....

Δηλαδή δεν μπορώ να κάνω τίποτα μέχρι να λήξει άδειο πακέτο..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ίσως αν σου στείλει κάποιος φίλος σου 150 ΜΒ από τα δώρα.

Δεν ξέρω όμως αν αυτά μετράν σαν πακέτο , αλλά και σαν πακέτο είναι μόνο για 7 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν μπορώ να κάνω τίποτα μέχρι να λήξει άδειο πακέτο..

 

Ε αγόρασε 1 άλλο, ώστε να μπεις στο καινούριο!

Για δες μήπως υπάρχουν και τίποτα πιο φτηνά 1 εβδομάδας διάρκειας, μήπως την σκαπουλάρεις έτσι!(αν και μάλλον άκυρο αυτό που έγραψα... μόνο το 60άρι που σε προσφορά γίνεται 120 έχει βλέπω εδώ http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T13_20/section/Exclusive_CK )....

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Με 1€ ήμερα είμαι χίλιες φορές καλύτερα

Απο κάποιο πακέτο χωρίς να σε δεσμεύει

 

Τι να σου πω... εσύ ξέρεις τι χρήση κάνεις! Αργεί πολύ να τελειώσει το πακέτο; :(

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω... εσύ ξέρεις τι χρήση κάνεις! Αργεί πολύ να τελειώσει το πακέτο; :(

 

Ναι..... Σαν την Q δεν έχει καλύτερο

 

Το καλό σήμα που έχει στο Λαγκαδά είναι πού με κρατάει

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

"Για την εγγραφή στην προσφορά κάλεσε δωρεάν το Μενού Υπηρεσιών COSMOΚΑΡΤΑ στο 1330, ακολούθησε τις ηχογραφημένες οδηγίες & μετά την ολοκλήρωση της εγγραφής σου ανανέωσε τον χρόνο σου."

 

Καλω στο 1330, αλλα δεν ακουω επιλογη για τα 300 λεπτα. Τι πρεπει να κανω για να ενεργοποιησω την προσφορα, ωστε οταν κανω ανανεωση(ως τελος γεναρη), να μπορεσω να παρω τα 300 λεπτα?

 

Ακούς το αρχικό μήνυμα , μετά πατάς το 6 και αν έχεις κάνει εγγραφή παλιότερα για τα 100 λεπτά με 10 ε ανανέωση σου λέει ότι έχεις ήδη ενεργοποιήσει την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω whatsup

Μου έκαναν δώρο 60΄λεπτά από το site της cosmote με τα δώρα.

Χθες ενεργοποίησα ένα πακέτο 600+600 και μου έκανε δώρα άλλα 100+100

Πως μπορώ να δω τι καταναλώνω; Στην εφαρμογή του smartphone δεν δείχνε τα 60 και 100 λεπτα προς όλους.

Στείλε Υ στο 1330

Link to comment
Share on other sites

σε wu η τελευταία ανανέωση ήταν στις 16/12/2011

σε περίπτωση που δεν ανανεώσω, μετά τις 16/12/2012 τί γίνεται; θα μπορούν να με καλούν; θα χαθεί για πάντα ο αριθμος;

Link to comment
Share on other sites

σε wu η τελευταία ανανέωση ήταν στις 16/12/2011

σε περίπτωση που δεν ανανεώσω, μετά τις 16/12/2012 τί γίνεται; θα μπορούν να με καλούν; θα χαθεί για πάντα ο αριθμος;

 

Θα δώσουν προθεσμία για ένα μήνα περίπου προκειμένου να ανανεώσεις το χρόνο ομιλίας σου και αν δεν προβείς σε ανανέωση, θα σου ακυρώσουν τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

σε wu η τελευταία ανανέωση ήταν στις 16/12/2011

σε περίπτωση που δεν ανανεώσω, μετά τις 16/12/2012 τί γίνεται; θα μπορούν να με καλούν; θα χαθεί για πάντα ο αριθμος;

Αν δεν ανανεώσεις στις 16/12/12 θα χάσεις το υπόλοιπο σου, και ο αριθμός σου θα ακυρωθεί μετά από 35 ημέρες.

Μερικές μέρες πριν θα μπει φραγή εισερχομένων κλήσεων .

Ο αριθμός επιστρέφετε στον αρχικό πάροχο ( αν τυχόν είσαι σε φορητότητα) . Εντός 6 μηνών έχεις δικαίωμα να ζητήσεις επανασύνδεση του αριθμού σου . Μετά τους 6 μήνες , δεν είναι υποχρεωμένοι να σε συνδέσουν ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτηαω. Εγω που εβαλα τη φοιτητικη ποτε περιπου πρεπι να βαζω καρτα? Πριν τελειωσει ο μηνας, οποτε ναναι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μία φορά κάθε ημερολογιακό μήνα πρέπει να βάζεις κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Με το tethering τι παίζει στην cosmoΚΑΡΤΑ?

δεν πιστεύω να έχω καμιά περίεργη χρέωση; μπορεί κάποιος να μου πει?

Δεν έχεις πρόβλημα , Μόνο μην τελιώσει το πακέτο σου και βρεθείς στο 1 ευρώ το ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Μία φορά κάθε ημερολογιακό μήνα πρέπει να βάζεις κάρτα.

 

Thank you Bill

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτηαω. Εγω που εβαλα τη φοιτητικη ποτε περιπου πρεπι να βαζω καρτα? Πριν τελειωσει ο μηνας, οποτε ναναι?

 

Μία φορά κάθε ημερολογιακό μήνα πρέπει να βάζεις κάρτα.

 

 

Και εγω ενεργοποιηση την φοιτητικη προσφορα!Η καρτα εχει σημασια να ειναι απο 10 και πανω ή και 5ευρη κανει?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...