Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 0,888 που λες, που προκυπτει?

Εγω για την ζωνη 2β, βλεπω χρεωση 0,0148

 

0,0148 Το δευτερολεπτο. Αρα το λεπτο ειναι 0,0148*60= 0,888

Link to comment
Share on other sites

Το 0,888 που λες, που προκυπτει?

Εγω για την ζωνη 2β, βλεπω χρεωση 0,0148

 

Πολαπλασίασε το με 60 γιατί αυτό που βλέπεις είναι για 1 δευτερόλεπτο

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσφορά της κοσμοτέ για τα ΔΩΡΑ σε τρεις άλλους αριθμούς κοσμοτέ, ως σήμερα δεν υποτίθεται ότι ισχύει; Γιατί έστειλα κάτι και δεν έχει πάει, ούτε έχει έρθει μήνυμα πως δώρισα π.χ. 100 sms στον ΤΑΔΕ αριθμό.
Link to comment
Share on other sites

Πολαπλασίασε το με 60 γιατί αυτό που βλέπεις είναι για 1 δευτερόλεπτο

Εχεις δικιο... :(

Απλα τραγικη η cosmote. Εχει την ελβετια στον ιδιο κουβα με τις χωρες της μεσης ανατολης. Χαμπαρι δεν πηρανε εκει στο μαρουσι...

Ισως μια σκεψη θα ηταν η φορητοτητα στην voda. Λεφτα ειναι, δεν μας τα χαριζουνε, δεν τα χρωσταω στην cosmote.

Τι λες; Δεν συμφερει οικονομικα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω πως η προσφορα της wind αυτη την περιοδο με τα 300 λεπτα προς ολους ειναι οτι πιο δυνατο... Για εναν μεσο χρηστη φτανουν και περισευουν. Αλλα για να τα λεμε ολα εχει ενα ψιλοθεματακι με το σημα η εταιρια
Link to comment
Share on other sites

Η Ελβετία για την Cosmote βρίσκεται κάπου μεταξύ Συρίας Παλαιστίνης Αιγύπτου και Ισραήλ (ζώνη 2Β )

Η εισερχόμενη κλήση στοιχίζει 0,888 το λεπτό

Δες και στην παραπομπή .... http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=RoamingCK_Ina

 

Ενώ στην Vodafone : * Επιπλέον των χωρών της Ευρωπαϊκής Ένωσης περιλαμβάνονται και τα δίκτυα Ελβετίας, Λιχτενστάιν, Νορβηγίας και Ισλανδίας.

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10560

 

Στη WIND είναι στην ζώνη 2 με χρέωση 0,861

http://www.wind.com.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/

 

Εχεις δικιο... :(

Απλα τραγικη η cosmote. Εχει την ελβετια στον ιδιο κουβα με τις χωρες της μεσης ανατολης. Χαμπαρι δεν πηρανε εκει στο μαρουσι...

Ισως μια σκεψη θα ηταν η φορητοτητα στην voda. Λεφτα ειναι, δεν μας τα χαριζουνε, δεν τα χρωσταω στην cosmote.

Τι λες; Δεν συμφερει οικονομικα?

 

οπως φαινεται, μετά το πολυ ωραιο ψαξιμο του Vasileios, για Ελβετία συμφερει πραγματι μονο vodafone. Μεγαλο foul οι αλλες 2 εταιριες που την εχουν εκτός ευρωπαικων χρεωσεων. ΠΡΟΣΟΧΗ: μακριά απο 'passport','traveller' και άλλου τετοιου τυπου ''οικονομικές υπηρεσιες'', δε συμφερουν με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο

 

http://i48.tinypic.com/n1xzsz.jpg

 

στο site http://cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_servise_IOTPCK60/section/COSMOKARTA στο κομματι "Συμβουλές!" τι το εχουν αμα δεν στελνουν sms;;; Για πεστους το...

Καμιά βοήθεια (είτε εδώ είτε μέσω pm) να συντάξουμε ένα e-mail όπου θα παραθέτουμε το παραπάνω στοιχείο μαζί με κάποια "απειλή" για καταγγελία;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

στις τσέπες φυσικά. Αλλιώς θα βελτιώναν και το bandwidth τους ωστε να μην έχουν άθλια ποιότητα κλήσης και καθυστερήσεις στα μηνύματα στα καρτοκινητά, που έχουν και περιορισμό χώρου

 

αθλια δεν λες τπτ, εχει μαμηθει στις επιστροφες ηχου, ολο την φωνη μου ακουω στο βαθος

Link to comment
Share on other sites

παιδια ετσι απο περιεργια πηρα ΤΥ και μου ειπαν θα με καλεσουν αργοτερα, οταν λοιπον με καλουν παλι πισω στο κινητο βγηκε ενας αριθμος 11ψηφιος 697 χχχχ χχχχ .Τι ειναι αυτοι οι αριθμοι?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια ετσι απο περιεργια πηρα ΤΥ και μου ειπαν θα με καλεσουν αργοτερα, οταν λοιπον με καλουν παλι πισω στο κινητο βγηκε ενας αριθμος 11ψηφιος 697 χχχχ χχχχ .Τι ειναι αυτοι οι αριθμοι?

 

Και εμένα μου είχε τύχει μία φορά κάτι παρόμοιο και ρώτησα εδώ μέσα αμέσως... και μου είπαν τα παιδιά(ο Βασίλειος αν θυμάμαι καλά) ότι είναι από τηλεφωνικο κέντρο και να πάψω να έχω τόση καχυποψία και φοβία! :lol::p

Link to comment
Share on other sites

xa0a0a0ax0 δηλαδη αν καλεσω τον αριθμο θα μου απαντησουν?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μπα συνήθως δεν νομίζω ότι μπορεί κανείς να καλέσει πίσω ένα call center. Εμένα ήταν προφανές ότι ήταν από αντίπαλη εταιρεία, προφανώς για "ψάρεμα" και δεν ασχολήθηκα! Πάντως δεν χάνεις τίποτα να το γκουγκλάρεις. Συνήθως, κάτι θα βρεις!:happy:
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου είχε τύχει μία φορά κάτι παρόμοιο και ρώτησα εδώ μέσα αμέσως... και μου είπαν τα παιδιά(ο Βασίλειος αν θυμάμαι καλά) ότι είναι από τηλεφωνικο κέντρο και να πάψω να έχω τόση καχυποψία και φοβία! :lol::p

Σωστά . Πάρα πολλά εταιρείες έχουν 11ψήφια .

Τις περρισσότερες φορές το τηλεφωνικό κέντρο είναι κομπλαρισμένο στις εισερχόμενες και δεν μπορείς να το καλέσεις

11ψήφια είχε η πρώην Ολυμπιακή ( στην οποία δούλευα ) και έχει ο Συνήγορος του πολίτη , και πολλές άλλες υπηρεσίες

Είναι σύνδεση του τηλεφωνικού κέντρου εταiρείας με Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ξαναπεί σε ποίο τετραψηφιο μαθαίνουμε το υπόλοιπο του προγράμματος?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

yp στο 1314

Αυτο μου στελνει το υπολοιπο της καρτας. Εγω θελω να μαθω το υπολοιπο του προγραμματος..πχ 200λεπτα προς whatsup, 30λεπτα προς ολους κοκ

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εστειλα. Μου απαντησε μονο ενα μηνυμα που ελεγε 5 ευρω (το υπολοιπο της καρτας μου)

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εστειλα. Μου απαντησε μονο ενα μηνυμα που ελεγε 5 ευρω (το υπολοιπο της καρτας μου)

 

Στείλε "Υ" ή "ΥΠ" στο 1330. :)

Link to comment
Share on other sites

Στείλε "Υ" ή "ΥΠ" στο 1330. :)

Η υπηρεσια δεν βρεθηκε μου γραφει:(... τι κανω λαθος? Μηπως επειδη το κινητο ειναι δικαρτο? Αφου το 1314 δουλευει ομως...

 

Μηπως υπαρχεινκαπου να παρω τηλ να το μαθω τουλαχιστον τηλεφωνικσ το υπολοιπο?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε Υ στο 1313 :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε Υ στο 1313 :)

Αυτο δουλεψε!

Ευχαριστω

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...