Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορούμε επίσης να κάνουμε ανανέωση και από την Πειραιώς από το e-banking της (ελάχιστη 10€).

 

 

Απο 5ευρώ μπορείς να κάνεις ανανέωση απο το e

banking τησ πειραιως !

Επίσης μπορείς να πάρεις ανανεώσεις χρονου ομιλίας και απο μερικά ατμ επίσης και απο το μηχάνημά easy pay που

υπάρχει σε μερικές τράπεζες πειραιως !.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Απο 5ευρώ μπορείς να κάνεις ανανέωση απο το e

banking τησ πειραιως !

Επίσης μπορείς να πάρεις ανανεώσεις χρονου ομιλίας και απο μερικά ατμ επίσης και απο το μηχάνημά easy pay που

υπάρχει σε μερικές τράπεζες πειραιως !.

 

Όχι. Όσο αφορά ανανεώσεις cosmote μόνο από 10€ και πάνω γίνεται. Στις άλλες εταιρίες μπορείς από 5.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Όσο αφορά ανανεώσεις cosmote μόνο από 10€ και πάνω γίνεται. Στις άλλες εταιρίες μπορείς από 5.

 

τελειως χαζο αυτο!!!.Εγω ευτυχως με βονταφον με 5 ευρω μια χαρα.. αλλα το εκοψα δεν πειραζω τον λογαριασμο μου καθολου παρα μονο εαν ειναι αναγκη .. και δεν βρισκω καρτα εξωτερικα ή σε περιοχη που τυχον ειμαι... διοτι δεν θα μου μεινει μια ... αν κανω συνεχεια ανανεωσεις ...

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τα 120mb με 3ευρω τελειωσαν, δεν θα ανανεωσει την προσφορα της η κοσμοτε;

Γιατι βλεπω στο site οτι ειναι μεχρι σημερα.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετικά με το πακέτο sms 100 (cosmoκάρτα): αν αγοραστεί νέο πριν τη λήξη του προηγούμενου, τα μηνύματα προστίθενται και λήγουν στη νέα ημερομηνία (όπως γίνεται με τα πακέτα της vodafone);

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετικά με το πακέτο sms 100 (cosmoκάρτα): αν αγοραστεί νέο πριν τη λήξη του προηγούμενου, τα μηνύματα προστίθενται και λήγουν στη νέα ημερομηνία (όπως γίνεται με τα πακέτα της vodafone);

Όχι, χρησιμοποιουνται πρωτα αυτα που ληγουν πιο προσφατα και μετα (αφου ληξουν τα προηγουμενα ή τελειωσουν) ισχυουν τα αλλα.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετικά με το πακέτο sms 100 (cosmoκάρτα): αν αγοραστεί νέο πριν τη λήξη του προηγούμενου, τα μηνύματα προστίθενται και λήγουν στη νέα ημερομηνία (όπως γίνεται με τα πακέτα της vodafone);

 

Μονο στο WhatsUp προσθετονται.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, παιδιά. Κάνει λάθος η cosmote στο θέμα αυτό...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία, μια ερώτηση θέλω να κάνω. Στο what's up, με κάρτα ανανέωσης αξίας 10 ευρώ, σου δίνει μέσω του reload it, 500mb internet για ένα μήνα. Ξέρει κάποιος αν με ανανέωση 5 ευρώ υπάρχει αντίστοιχο δώρο για δωρεάν internet διάρκειας 1 μήνα (προφανώς με λιγότερα mb) ;:)
Link to comment
Share on other sites

εξακολουθει να ισχυει οτι γνωριζαμε μεχρι τωρα για τα πακετα ιντερνετ κλπ:

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCG/section/CIOTP_Prepaid_Prs

 

να ρωτησω κατι, στο πακετο των 4 ευρω με τα 100 sms & 120 mb,

ισχυει για τα mb οτι ισχυει για το πακετο μονο με τα mb;

μεταφερονται δλδ;

Link to comment
Share on other sites

εξακολουθει να ισχυει οτι γνωριζαμε μεχρι τωρα για τα πακετα ιντερνετ κλπ:

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCG/section/CIOTP_Prepaid_Prs

 

να ρωτησω κατι, στο πακετο των 4 ευρω με τα 100 sms & 120 mb,

ισχυει για τα mb οτι ισχυει για το πακετο μονο με τα mb;

μεταφερονται δλδ;

 

Δεν μεταφερονται. Πρωτα θα σου τελειωσουν αυτα που εχεις και μετα θα ισχυουν τα αλλα.

 

Με το ιντερνετ οι προσφορες τελειωσαν; Γιατι παντου λεει μεχρι τελος Ιανουαριου και δεν δειχνει πουθενα το Φεβρουαριο.

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_internet_monthly_pass_60/section/COSMOKARTA_Services

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_paketa_grapton_minimaton/section/COSMOKARTA_Services

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία, μια ερώτηση θέλω να κάνω. Στο what's up, με κάρτα ανανέωσης αξίας 10 ευρώ, σου δίνει μέσω του reload it, 500mb internet για ένα μήνα. Ξέρει κάποιος αν με ανανέωση 5 ευρώ υπάρχει αντίστοιχο δώρο για δωρεάν internet διάρκειας 1 μήνα (προφανώς με λιγότερα mb) ;:)

 

30 MB για μία εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Με το ιντερνετ οι προσφορες τελειωσαν; Γιατι παντου λεει μεχρι τελος Ιανουαριου και δεν δειχνει πουθενα το Φεβρουαριο.

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_internet_monthly_pass_60/section/COSMOKARTA_Services

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_paketa_grapton_minimaton/section/COSMOKARTA_Services

 

οχι ρε, κοιτας το παλιο εσυ,

αυτο πρεπει να ειναι το καινουργιο

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ισχύει ο διπλασιασμός. Μόλις ανανέωσα το internet monthly pass και πήρα 120ΜΒ σε κοσμοκάρτα...

 

Μεχρι 4 φεβρουαριου...μετα ειδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

40% των χρηστων; επεσε; εγω περιμενα να δω παραπανω ποσοστο.. χαιρομαι που εχασε κοσμο η κοσμοτε και το whats up .

 

 

Κι εγω χαιρομαι ομως ισχυει αυτο το 40%?.Μου ακουγεται εξωπραγματικο!Λαμβανοντας υποψιν οτι το 50% του συνολου ειναι Cosmote τοτε μιλαμε για το 80% της Cosmote.Δηλαδη 10% Cosmocarta και FROG κι αλλο ενα 10% συμβολαια?μα ειναι δυνατον?Απο τι πηγη ειναι αυτο το 40%?Οικονομικα στοιχεια ομιλου ΟΤΕ η ραδιο αρβυλλα?

Εγω περιμενα να εχει κανα 25% το πολυ επι του συνολου της κινητης.Οποιος ξερει ας απαντηση.

Παντως αν ειναι αληθινο το 40% τι να πω.Αναροτιεμαι για τη νοημοσυνη του 40% των ελληνων... no offence αλλα πραγματικα δε μπορω να καταλαβω πως μπορει η κοτε να πουλαει αερα κοπανιστο και να τρεχουν ολοι απο πισω.Θα μου πεις και η Apple το ιδιο δεν κανει?υπερτιμιμημενα προοιντα,αλλα τα προβατα τρεχουν απο πισω...

Edited by mad7
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω χαιρομαι ομως ισχυει αυτο το 40%?.Μου ακουγεται εξωπραγματικο!Λαμβανοντας υποψιν οτι το 50% του συνολου ειναι Cosmote τοτε μιλαμε για το 80% της Cosmote.Δηλαδη 10% Cosmocarta και FROG κι αλλο ενα 10% συμβολαια?μα ειναι δυνατον?Απο τι πηγη ειναι αυτο το 40%?Οικονομικα στοιχεια ομιλου ΟΤΕ η ραδιο αρβυλλα?

Εγω περιμενα να εχει κανα 25% το πολυ επι του συνολου της κινητης.Οποιος ξερει ας απαντηση.

Παντως αν ειναι αληθινο το 40% τι να πω.Αναροτιεμαι για τη νοημοσυνη του 40% των ελληνων... no offence αλλα πραγματικα δε μπορω να καταλαβω πως μπορει η κοτε να πουλαει αερα κοπανιστο και να τρεχουν ολοι απο πισω.Θα μου πεις και η Apple το ιδιο δεν κανει?υπερτιμιμημενα προοιντα,αλλα τα προβατα τρεχουν απο πισω...

 

απλά δε ψαχνεται ο κοσμος, ειδικά οταν πληρωνουν τις καρτες οι γονεις... Επισης, δε φημιζεται ο ελληνας για τη καταναλωτικη του νοημοσυνη...

Link to comment
Share on other sites

απλά δε ψαχνεται ο κοσμος, ειδικά οταν πληρωνουν τις καρτες οι γονεις... Επισης, δε φημιζεται ο ελληνας για τη καταναλωτικη του νοημοσυνη...

Για να καταλάβω καταναλωτική νοημοσύνη έχει κάποιος που παει σε μια εταιρεία που δίνει 1000 mb Internet αλλά η εταιρεία δεν έχει 3G, όταν μια εταιρεία δίνει κάτι καλό σε προσφορά αλλά δεν βάζει ημερομηνία λήξης και μπορεί ανα πάσα ώρα να την κόψει.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω καταναλωτική νοημοσύνη έχει κάποιος που παει σε μια εταιρεία που δίνει 1000 mb Internet αλλά η εταιρεία δεν έχει 3G, όταν μια εταιρεία δίνει κάτι καλό σε προσφορά αλλά δεν βάζει ημερομηνία λήξης και μπορεί ανα πάσα ώρα να την κόψει.

 

Το θεμα ειναι να μην αγοραζεις το ιδιο σε 3πλασια τιμή ;)

Και οσο αφορα το 3g, εαν εσενα θα σου σωσει τη ζωή τα 3 δευτερολεπτα που θα αλλαξει πιο γρηγορα η σελιδα, τοτε παω πάσο... :wacko:

Βαζω στοιχημα οτι ΔΕΝ ξερεις οτι μπορεις να μπεις στο ιντερνετ ΚΑΙ ΜΕ feature phone...

Και μολις ερθει το 4g, τί θα κανεις; Δε θα μπορεις να αναπνευσεις, εχοντας ΜΟΝΟ 3g; Και θα δινεις 2πλασια, ωστε να μπορεις να πάρεις αναπνοή; :p

 

Τα γραφω αυτα, τελείως καλοπροαιρετα (δεν εχω κατι μαζι σου), απλά τονίζω τις ''απαραιτητες αναγκες'' που το μαρκετινγκ εχει πασάρει στο καταναλωτη...

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω καταναλωτική νοημοσύνη έχει κάποιος που παει σε μια εταιρεία που δίνει 1000 mb Internet αλλά η εταιρεία δεν έχει 3G, όταν μια εταιρεία δίνει κάτι καλό σε προσφορά αλλά δεν βάζει ημερομηνία λήξης και μπορεί ανα πάσα ώρα να την κόψει.

:lol::lol:

Ανέκαθεν, στην Αθήνα, χρησιμοποιούσα ίντερνετ απ τη Wind (Q). Τον περασμένο μήνα είχα δωρο ιντερνετ στη Whatsup. Το ίντερνετ της κοσμοτε, τουλάχιστον στο whatsup, ήταν τραγικό, σε σημείο που λεγα «δεν ****ται, θα απαντήσω μόλις βρω wifi». Επίσης όταν πήγαινα Χαλκίδα ένα Σ/Κ, το 3G της Cosmote στη διαδρομή ήταν ανέκδοτο. Κι επίσης να βράσω το σήμα της Cosmote, όταν το δίκτυό της είναι υπερφορτωμένο και δεν δουλεύουν σωστά ούτε κλήσεις ούτε μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Ανέκαθεν, στην Αθήνα, χρησιμοποιούσα ίντερνετ απ τη Wind (Q). Τον περασμένο μήνα είχα δωρο ιντερνετ στη Whatsup. Το ίντερνετ της κοσμοτε, τουλάχιστον στο whatsup, ήταν τραγικό, σε σημείο που λεγα «δεν ****ται, θα απαντήσω μόλις βρω wifi». Επίσης όταν πήγαινα Χαλκίδα ένα Σ/Κ, το 3G της Cosmote στη διαδρομή ήταν ανέκδοτο. Κι επίσης να βράσω το σήμα της Cosmote, όταν το δίκτυό της είναι υπερφορτωμένο και δεν δουλεύουν σωστά ούτε κλήσεις ούτε μηνύματα

 

Καλο το παραμυθι

Link to comment
Share on other sites

Καλο το παραμυθι

Ναι ε; Πρέπει να βγάλω βίντεο για να πειστούν κι οι κολλημένοι fanboys της Cosmote, αλλά δεν με νοιαζει πού σκας τα λεφτά σου, πρόβλημά σου. Τα προβλήματα της κοσμοτα τα ξέρουν όλοι πλέον

Link to comment
Share on other sites

Η κοσμοτε αυτην τη στιγμη (και εδω και καιρο) εχει τη χειροτερη ποιοτητα σηματος. Υπαρχει καποιος εδω μεσα που πιστεψε στη διαφήμιση του ''σημα καμπανα'';
Link to comment
Share on other sites

δε μου απαντησε κανεις ομως.Απο τι πηγη ειναι αυτο το 40% watchup?Στα οικονομικα στοιχεια της κοσμοτε φυσικα δε γραφει τιποτα.

Καταλαβα...ετσι του ηρθε και το γραψε του Rhodion...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε; Πρέπει να βγάλω βίντεο για να πειστούν κι οι κολλημένοι fanboys της Cosmote, αλλά δεν με νοιαζει πού σκας τα λεφτά σου, πρόβλημά σου. Τα προβλήματα της κοσμοτα τα ξέρουν όλοι πλέον

 

Και ντοκυμαντερ βγαλτε...και για την cosmote και για την apple...αφου δε πειθετε τους εαυτους σας και μπαινετε σε αυτα τα threads, πειστε εμας τουλαχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...