Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ μίλησα για τα πακέτα. αν βάλουμε και τις προσφορές με ανανέωση, ξεφεύγουμε :p

 

Από whats up ----> F2G και ξερό;) ψωμί!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμενα παντως με εχει βολεψει το net day pass.

Οποτε το χρειαζομαι, και ευτυχως δεν ειναι καθε μερα, 1 ευρω, και σερφαρω.

 

Εγώ παίζω όλη μέρα COD4 :lol:

 

7MBs Cosmote not bad...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις internet για iphone που βρίσκουμε; μου ηρθε ένα μήνυμα να πάρω τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών. Διαφορετικά δεν γινεται;
Link to comment
Share on other sites

Τις κάνεις χειροκίνητα στη διαδρομή Settings > General > Network > Cellurar Data Network

 

APN: internet

username: (κενό)

password: (κενό)

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μου πήρε 2 φορές και βρίσκανε αστείες δικαιολογίες. Οπότε μέσω τις φόρμας επικοινωνίας:

"Ενώ πάντα ενημερώνατε για τα mb και την ημερομηνία λήξη τους, αυτή τη φορά δεν ενημερώσατε και έχασα περίπου 2.5 gb. Aυτά μαζεύτηκαν με κόπο και μηνιαίες ανανεώσεις. Επειδή δεν θέλω να σας χρεώσω δόλο παρακαλώ να εξεταστεί σε εύλογο διάστημα το αίτημα για έλεγχο των mb που χάθηκαν όπως και για τη μη αποστολή ενημερωτικού μηνύματος παρά την λειτουργία της υπηρεσίας αυτής. Ενδεικτικά αναφέρω επί λέξη: "Για να ξέρεις πόσα δωρεάν MB σου απομένουν και πότε λήγει η υπηρεσία θα λαμβάνεις αυτόματα ενημερωτικά SMS στο κινητό σου!"

Σε περίπτωση που θεωρήσω ότι υπάρχει σκοπιμότητα από την εταιρία σας επιφυλάσσομαι για άσκηση κάθε νόμιμου δικαιώματος μου όπως φορητότητα σε άλλον πάροχο και καταγγελία στην ΕΕΤΤ."

Κανονικά έπρεπε να το στείλω κατευθείαν στην ΕΕΤΤ γιατί δυστυχώς βλέπω ότι δεν είναι ο μόνος που του έχει συμβεί αυτό. Δεν τις φτάνουν τα πρόστιμα που έφαγε η cosmote για τη χρέωση του 1 ευρώ, θέλει και συνέχεια...Εκτός και αν βλέπει ότι τα έσοδα της μειώνονται συνεχώς λόγο των προσφορών των άλλον παρόχων και χρησιμοποιεί τέτοιες πρακτικές για να αρπάξει ό,τι μπορεί.

 

Σήμερα είχα νέα:

Σε συνέχεια της επικοινωνίας μας να σας ενημερώσουμε ότι λόγω απρόσμενης τεχνικής δυσλειουργίας δεν εστάλησαν τα ενημρεωτικά μηνύματα για την λήξη του IP .

Ωστόσο αυτό έχει αποκατασταθεί και έχουν προστεθεί τα KB στην καρτοκινητή σας σύνδεση με συνολικό όγκο δεδομένων 2577591 kb μέχρι τις 25/12 και ώρα 09:31:42.

 

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για να συζητήσουμε ό,τι περαιτέρω επιθυμείτε.

 

Με εκτίμηση,

 

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών COSMOTE

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα νέα:

Σε συνέχεια της επικοινωνίας μας να σας ενημερώσουμε ότι λόγω απρόσμενης τεχνικής δυσλειουργίας δεν εστάλησαν τα ενημρεωτικά μηνύματα για την λήξη του IP .

Ωστόσο αυτό έχει αποκατασταθεί και έχουν προστεθεί τα KB στην καρτοκινητή σας σύνδεση με συνολικό όγκο δεδομένων 2577591 kb μέχρι τις 25/12 και ώρα 09:31:42.

 

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για να συζητήσουμε ό,τι περαιτέρω επιθυμείτε.

 

Με εκτίμηση,

 

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών COSMOTE

 

Όταν έχεις δίκιο θα το βρεις.-

 

Για μπείτε εδώ https://xmas.cosmote.gr/login και κάνετε δώρα στα κινητά σας.

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις δίκιο θα το βρεις.-

Το θέμα είναι ότι το παιδί πήρε 2 φορέ τηλέφωνο στο cc και τον έγραψαν στα @@@@@. Έπρεπε να στείλω εγώ το email που ανέφερα σε πιο πάνω post για δικαιωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννιάτικο δωρο απο κοσμοτε χαρίζουν οι συνδρομητές μεταξύ τουσ επιλέγοντας ανάμεσα σε 3 δώρα 60 λεπτα ομιλίας , 150 mb internet και ένα άλλο το διαφημίζει η κοσμοτε. Ξέρουμε νεότερα ; αφορά συνδρομητές καρτοκινητης και συμβολαίου απο οτι πρόλαβα στην διαφήμιση να δω .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννιάτικο δωρο απο κοσμοτε χαρίζουν οι συνδρομητές μεταξύ τουσ επιλέγοντας ανάμεσα σε 3 δώρα 60 λεπτα ομιλίας , 150 mb internet και ένα άλλο το διαφημίζει η κοσμοτε. Ξέρουμε νεότερα ; αφορά συνδρομητές καρτοκινητης και συμβολαίου απο οτι πρόλαβα στην διαφήμιση να δω .

 

Πολύ καλή ενέργεια από την Cosmote. Το καλό είναι πως τα λεπτά ισχύουν για όλα τα εθνικά δίκτυα. :)

Περισσότερες πληροφορίες, εδώ.

 

Όσον αφορά τη δωρεάν διάθεση πακέτων Cosmote, έχω δει πως το κατάστημα που υπάρχει στο σταθμού του Μετρό Συγρού-Φίξ, δίνει δωρεάν πακέτα σύνδεσης Cosmote και Vodafone με μόνη προϋπόθεση να έχετε μαζί σας την αστυνομική σας ταυτότητα προκειμένου να γίνει η ταυτοποίηση του αριθμού.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ενέργεια από την Cosmote. Το καλό είναι πως τα λεπτά ισχύουν για όλα τα εθνικά δίκτυα. :)

Περισσότερες πληροφορίες, εδώ.

 

Όσον αφορά τη δωρεάν διάθεση πακέτων Cosmote, έχω δει πως το κατάστημα που υπάρχει στο σταθμού του Μετρό Συγρού-Φίξ, δίνει δωρεάν πακέτα σύνδεσης Cosmote και Vodafone με μόνη προϋπόθεση να έχετε μαζί σας την αστυνομική σας ταυτότητα προκειμένου να γίνει η ταυτοποίηση του αριθμού.

 

ευχαριστω για την ενημερώση. Ποίο κατάστημα λες στην συγγρου φιξ ούτε που ξερω που έχει vodafone κατάστημα εκεί. Μονο τον γερμανό εχω βρει που φαίνεται στην συγγρου φιξ

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την ενημερώση. Ποίο κατάστημα λες στην συγγρου φιξ ούτε που ξερω που έχει vodafone κατάστημα εκεί. Μονο τον γερμανό εχω βρει που φαίνεται στην συγγρου φιξ

 

Όπως πηγαίνεις προς την έξοδο του Μετρό στη στάση Συγγρού-Φιξ, πριν βγεις έξω, υπάρχει ένα κατάστημα με διάφορα πράγματα μέσα που πουλάει αριθμούς Cosmote και Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω ποια πακέτα internet υπάρχουν στην καρτοκινητή της cote αυτή την περίοδο?

3 ευρώ => 120ΜΒ ?

 

Το πακέτο 5 ευρώ => 500ΜΒ καταργήθηκε? Έχει βγει κάτι άλλο?

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

δλδ βλεπεις ενα βιντεο Στο youtube 2 λεπτων και φτανει τοσο....:lol:

 

Ειναι απεριοριστο. Απλα μετα τα 20mb, ριχνει την ταχυτητα. Αλλα δεν σε κοβει.

Link to comment
Share on other sites

Νταβατζής η COSMOTE δωρεάν αριθμό δεν έχει ακόμα ούτε 1€ δεν δίνει ενώ άλλοι κούτες ολόκληρες δίνουν... αν δεν ήταν αυτή παγίδα με ίντερνετ δεν θα έκανα 2ό αριθμό...
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οι άλλοι έχουν ανάγκη να εμφανίσουν περισσότερες συνδέσεις σε λειτουργία, ενώ η Cosmote είναι σχεδόν μονοπώλειο και αυτό δεν είναι πάντα καλό. ;-)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απεριοριστο. Απλα μετα τα 20mb, ριχνει την ταχυτητα. Αλλα δεν σε κοβει.

 

ναι απλα το επομενο βιντεο που θα θες να δεις στο youtube θα φορτωσει την αλλη μερα:D

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

ναι απλα το επομενο βιντεο που θα θες να δεις στο youtube θα φορτωσει την αλλη μερα:D

 

Βασικο surfing θελω, σιγα μην περιμενω να δω youtube με mobile συνδεση. Να ειμαστε ρεαλιστες. :)

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα με οποιοδήποτε CALL THEM ALL έχεις επιπλέον δώρο 100’ προς όλα τα δίκτυα για 1 μήνα! Iσχύει μέχρι 21/01/2013

Μακάρι να γίνει μόνιμο !!!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνει μόνιμο !!!

 

1) ο ανταγωνισμος δινει περισσοτερα

2) ο ανταγωνισμος εχει καλυτερη ποιοτητα κλησης

 

απο το τιποτα, ειναι σιγουρα κατι θετικο (αλλά λίγο)

Link to comment
Share on other sites

Like! ;)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Δεν ειχα ποτε καρτοκινητο αλλα τωρα σκεφτομαι να παρω ενα whatsup για δευτερο νουμερο.

Εχω 2 βασικες ερωτησεις...

1) ας πουμε οτι αγοραζω τωρα το πακετο που εχει 5 ευρω και 600 λεπτα. Αυτο για ποσο ισχυει? για

1 μηνα?

2) Αν οταν αγορασω μια καρτα ανανεωσης χρονου θα ισχυει η προσφορα που τρεχει τοτε ή ξανα θα

Εχωτην προσφορα των 600 λεπτων που ισχυε οταν το πρωτοαγορασα?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Δεν ειχα ποτε καρτοκινητο αλλα τωρα σκεφτομαι να παρω ενα whatsup για δευτερο νουμερο.

Εχω 2 βασικες ερωτησεις...

1) ας πουμε οτι αγοραζω τωρα το πακετο που εχει 5 ευρω και 600 λεπτα. Αυτο για ποσο ισχυει? για

1 μηνα?

2) Αν οταν αγορασω μια καρτα ανανεωσης χρονου θα ισχυει η προσφορα που τρεχει τοτε ή ξανα θα

Εχωτην προσφορα των 600 λεπτων που ισχυε οταν το πρωτοαγορασα?

 

Αυτό ισχύει για 1 μήνα . Καλώντας το 1317 μπορείς να ρυθμίσεις να ανανεώνετε αυτόματα κάθε μήνα .

Τρέχει και μια προσφορά από σήμερα : με 5 ευρώ πέρνεις 600 λεπτά και 100 Πρός όλους . Η προσφορά ισχύει μέχρι 21/01/13

Όλες οι προσφορές μπορούν να αλάξουν , αλλά μέχρι τώρα όλες οι αλλαγές είναι με βελτίωση των παρεχομένων υπηρεσιών .

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εχω κ την δυνατοτητα να κρατησω αυτη τη προσφορα ή με καθε ανανεωση να εκμεταλλευομαι την προσφορα που τρεχει, αυτο δεν λες?

 

Στην περιπτωση που δεν ανανεωσω την καρτα ποτε, μετα απο ποσο καιρο μου φραζει τις εισερχομενες?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...