Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα 1200 mb απο το reload ,αμα βαλουμε και 2η καρτα πριν ληξει το προηγουμενο reload δεν μεταφερονται στον επομενο μηνα; .

Σωστά, ο φίλος όμως ρώτησε τι θα γίνει αν δεν βάλει κάρτα αυτόν τον μήνα και ενεργοποιήσει μόνο το πακέτο με τα 9€ που έχει ήδη υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επειδή μπερδεύτηκα λίγο παιδιά. Έχω μαζέψει περίπου 18GB data τα οποία λογικά είναι στην συντριπτική τους πλειοψηφία από το Reload. Αυτά θα χαθούν σωστά; Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω πόσα είναι από Reload και πόσα όχι; Γιατί αν είναι να χαθούν τότε να βάλω και αυτόν τον μήνα κάρτα.
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να μάθεις από ποιο πακέτο είναι. Μόνο αν θυμάσαι την σειρά ενεργοποίησης τους μπορείς να καταλάβεις ποιο είναι από το κάθε πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτό σημαίνει ότι δεν τα χρειάζεσαι τελικά και τζάμπα το σκέφτεσαι; Έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ τόσα πολλά δεδομένα ή βλέπεις να τα καταναλώνεις άμεσα; Απλά ρωτάω γιατί μερικές φορές μπαίνουμε στη διαδικασία του μάζευε και δεν υπάρχει λόγος.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτό σημαίνει ότι δεν τα χρειάζεσαι τελικά και τζάμπα το σκέφτεσαι; Έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ τόσα πολλά δεδομένα ή βλέπεις να τα καταναλώνεις άμεσα; Απλά ρωτάω γιατί μερικές φορές μπαίνουμε στη διαδικασία του μάζευε και δεν υπάρχει λόγος.

 

Δεν τα χρειαζόμουν γιατί είχα WiFi στην δουλειά (ΔΕΗ). Εδώ και 3 μήνες όμως τέρμα το WiFi και το γυρίσαμε σε Data όλοι. Όπως τα βλέπω τα πράγματα θα βάλω 10€ αύριο (λήγουν στις 12/3).

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να στείλω κάποια sms σε Γαλλία. Ξέρει κανείς πόσο χρεώνεται από whatsup κι αν υπάρχει κάποιο πακέτο που μπορώ να ενεργοποιήσω. Δε με ενδιαφέρουν λύσεις από αλλα προγράμματα τύπου voip. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να στείλω κάποια sms σε Γαλλία. Ξέρει κανείς πόσο χρεώνεται από whatsup κι αν υπάρχει κάποιο πακέτο που μπορώ να ενεργοποιήσω. Δε με ενδιαφέρουν λύσεις από αλλα προγράμματα τύπου voip. Ευχαριστώ
Δεν βρήκα πληροφορίες για κάποιο πακέτο, αλλά οι τιμές δεν είναι τραγικές...120edd15b34cb5a5075333ba862b2d31.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα πληροφορίες για κάποιο πακέτο, αλλά οι τιμές δεν είναι τραγικές...120edd15b34cb5a5075333ba862b2d31.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα ίδια βρήκα κι εγώ. Ουσιαστικά 8 σεντς το sms. Ευχαριστώ για τον κόπο σου
Link to comment
Share on other sites

Τα sms προς κινητα χωρων της ΕΕ, κοστιζουν λιγοτερο απο τα sms προς ελληνικα κινητα?
Έτσι φαίνεται. Ίσως γιατί δεν υπάρχουν πακέτα sms για εξωτερικό
Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατί υπάρχει νόμος της ΕΕ ενώ στην Ελλάδα βάζουν όσο θέλουν για χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Και η κλήσεις προς το εξωτερικό (Ζώνη Ε.Ε.) είναι πιο φθηνές!!!

 

Χρέωση εθνικές κλήσεις 0,0124€/δευτ. άρα 0,744€/λεπτό

Χρέωση προς Ε.Ε. 0,2356€/λεπτό

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Για την προστασία της δημόσιας υγείας πρέπει να δοθεί απεριόριστο δωρεάν ίντερνετ ώστε τα πιτσιρίκια που τώρα δεν έχουν σχολείο να ασχολούνται με το κινητό τους και να κόψουν τα πολλά παρε-δώσε
Link to comment
Share on other sites

Ε,. τι θέλετε να κανει κι η κοσμοτε, να γίνει κλέφτης;! Πώς θα βγάλει κέρδος από τα μυνήματα κ τις κλήσεις;!
Link to comment
Share on other sites

Για την προστασία της δημόσιας υγείας πρέπει να δοθεί απεριόριστο δωρεάν ίντερνετ ώστε τα πιτσιρίκια που τώρα δεν έχουν σχολείο να ασχολούνται με το κινητό τους και να κόψουν τα πολλά παρε-δώσε
Πάτημα επί πτωμάτων την θεωρώ αυτή τη σκέψη εγώ.. δεν γίναμε και Ιταλία ακόμα.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν την χωρα, ποτε θα γίνει το αυτονόητο; Η κλήση και το μήνυμα σε αριθμό της ΕΕ είναι φθηνότερα από τα αντίστοιχα εντός χώρας!!!!!

Συνήγοροι καταναλωτή, πολίτη, υπουργείο ανάπτυξης, ΕΕΤΤ κοιμούνται του ύπνο του δικαίου! Ή κάνουν πως κοιμούνται...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν την χωρα, ποτε θα γίνει το αυτονόητο; Η κλήση και το μήνυμα σε αριθμό της ΕΕ είναι φθηνότερα από τα αντίστοιχα εντός χώρας!!!!!

Συνήγοροι καταναλωτή, πολίτη, υπουργείο ανάπτυξης, ΕΕΤΤ κοιμούνται του ύπνο του δικαίου! Ή κάνουν πως κοιμούνται...

 

Καιρό τώρα γίνεται αυτό. Τι δουλεύει σωστά σε αυτήν την χώρα για να δουλεύουν το ίδιο και οι παραπάνω (δημόσιες) υπηρεσίες?

Link to comment
Share on other sites

Η Κλήση σε χώρα τις Ε.Ε. είναι σαφώς ακριβώτερη διότι δεν υπάρχουν πακέτα προς όλη την Ε.Ε. . Το ίδιο και τα SMS . Εκτός και αν είναι κανείς Εδώ που δεν αγοράζει πακέτο και μιλάει με τις βασικές χρεώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Για την προστασία της δημόσιας υγείας πρέπει να δοθεί απεριόριστο δωρεάν ίντερνετ ώστε τα πιτσιρίκια που τώρα δεν έχουν σχολείο να ασχολούνται με το κινητό τους και να κόψουν τα πολλά παρε-δώσε

 

Περαν του οτι θα προκαλεσει ζημια στους παρόχους (που πιθανως να επιφέρει απαίτηση αποζημιωσεων απο το κρατος δηλαδη όλους εμας), μπορεί να προκαλέσει ασκοπη συμφόρηση του δικτύου το οποιο ισως ειναι πιο χρησιμο για ενέργειες που εξυπηρετούν το εκτακτο της καταστασης.

Link to comment
Share on other sites

Για την προστασία της δημόσιας υγείας πρέπει να δοθεί απεριόριστο δωρεάν ίντερνετ ώστε τα πιτσιρίκια που τώρα δεν έχουν σχολείο να ασχολούνται με το κινητό τους και να κόψουν τα πολλά παρε-δώσε

 

Υπαρχουν κι αλλα πραγματα να ασχοληθουν τα πιτσιρικια εκτος του internet.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=483155

To ζήτησε και η ΕΕΤΤ από τους παρόχους λόγω της κατάστασης

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την προστασία της δημόσιας υγείας πρέπει να δοθεί απεριόριστο δωρεάν ίντερνετ ώστε τα πιτσιρίκια που τώρα δεν έχουν σχολείο να ασχολούνται με το κινητό τους και να κόψουν τα πολλά παρε-δώσε
Στα σπίτια τους πρέπει να βρίσκονται, δεν τους καλύπτει το WiFi?
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε. Πόσοι να είναι που δεν έχουν σταθερή σύνδεση στο σπίτι τους...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Στην επαρχία ειδικά είναι αρκετοί οι οποίοι την βγαζουν με δεδομένα.. Αλλά και στα σπίτια στις πόλεις με τις άθλιες ταχύτητες που έχουν τα περισσότερα σταθερά και με όλα τα μέλη της οικογένειας να σερφαρουν θα σέρνετε. Αν υπάρχουν ομως δωρεάν δεδομένα απο τις κινητές αυτό θα λυθεί κάπως.Θα μου πεις το θέμα είναι η διασκέδαση; Όχι άλλα είτε για δουλειά ειτε για να περνάει η ώρα ολος ο κόσμος μέσα στο ίντερνετ θα βρίσκεται.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...