Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γράφει ενεργοποίηση μέχρι Δευτέρα τα μεσάνυχτα, αλλά γράφει κιόλας πως τα GB ισχύουν για το Σαββατοκύριακο και την Δευτέρα. Αν κάποιος τα ενεργοποιήσει Δευτέρα απόγευμα, θα τα έχει ως Δευτέρα βράδυ μόνο;

Συνήθως δεν γίνεται έτσι αλλά δεν θυμάμαι να αναφέρει άλλη φορά ότι τα GB ισχύουν για Σαββατοκύριακο και Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 6gb? Αρε cosmote μας απογοητεύεις... Τώρα που μας έδωσες τα απεριόριστα ως δώρο τα 6gb είναι ψίχουλα σαν αυτα που περισσεύουν από τα κιχια και τις λαγάνες... :(
Link to comment
Share on other sites

Γράφει ενεργοποίηση μέχρι Δευτέρα τα μεσάνυχτα, αλλά γράφει κιόλας πως τα GB ισχύουν για το Σαββατοκύριακο και την Δευτέρα. Αν κάποιος τα ενεργοποιήσει Δευτέρα απόγευμα, θα τα έχει ως Δευτέρα βράδυ μόνο;

Συνήθως δεν γίνεται έτσι αλλά δεν θυμάμαι να αναφέρει άλλη φορά ότι τα GB ισχύουν για Σαββατοκύριακο και Δευτέρα.

Την ιδια απορία εχω και εγω. Βεβαια τις αλλες φορες ελεγε οτι ειναι διαθεσιμο για Χ μερες απο την ενεργοποίηση, ενω τωρα λεει συγκεκριμένα για το σκδ της καθ.δευτερας

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια απορία εχω και εγω. Βεβαια τις αλλες φορες ελεγε οτι ειναι διαθεσιμο για Χ μερες απο την ενεργοποίηση, ενω τωρα λεει συγκεκριμένα για το σκδ της καθ.δευτερας
Ναι εγώ πάτησα ενεργοποίηση και λέει θα έχεις 6 γιγα από παρασκευή 6 το απόγευμα.λιγο γελοίο μου κάνει.....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δώρο είναι, συγκεκριμένα για το σκ+ Καθαρά Δευτέρα, δεν λέμε ποτέ οχι στα δωράκια, όποια εταιρία και να είναι. Αντε να δούμε αντίδραση απο τους άλλους δύο...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο 6gb? Αρε cosmote μας απογοητεύεις... Τώρα που μας έδωσες τα απεριόριστα ως δώρο τα 6gb είναι ψίχουλα σαν αυτα που περισσεύουν από τα κιχια και τις λαγάνες... :(
Καλά τα δώρα αλλά θα ήθελα να δω κανένα σοβαρό πακέτο δεδομένων στην καρτοκινητή και απεριόριστο συμβόλαιο με ευρωπαϊκή τιμή :)

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δώρο είναι, συγκεκριμένα για το σκ+ Καθαρά Δευτέρα, δεν λέμε ποτέ οχι στα δωράκια, όποια εταιρία και να είναι. Αντε να δούμε αντίδραση απο τους άλλους δύο...

 

Να σου πω εγώ περίπου τι θα δώσουν. Η μπλε κλασσικά τίποτα και η κόκκινη κάτι παρόμοιο που θα ζητάει 1 η 2ευρω πάλι :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά τα δώρα αλλά θα ήθελα να δω κανένα σοβαρό πακέτο δεδομένων στην καρτοκινητή και απεριόριστο συμβόλαιο με ευρωπαϊκή τιμή :)

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτός προς το παρόν το ξεχνάμε. Ζούμε στο καρτέλ της Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά έδωσε το giga SK δωρεάν και με παραπάνω όγκο. Στα συμβόλαια από την άλλη έδωσε απεριόριστα δωρεάν για 7 μέρες,μάλλον δεν θέλει να καλομαθει τα καρτοκινητα και λογικό το βρισκω
Link to comment
Share on other sites

Στα καρτοκινητά έδωσε την προηγούμενη εβδομάδα απεριόριστα, ενώ στα συμβόλαια δεν έδωσε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση στο mycosmote app. Τα απεριόριστα data για μία ώρα το μήνα δεν μπορώ να βρω από που ενεργοποιούνται, γνωρίζει κάποιος?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι προσπαθουν και λειτουργούν έτσι. Στις γιορτές των Χριστουγέννων είχαν δώσει απεριόριστα σε όλους. "Αγίου Βαλεντίνου" έδωσαν απεριόριστα μόνο στα καρτοκινητα ένω τώρα στις απόκριες έδωσαν 6gb στα καρτοκινητα και απεριόριστα στα συμβόλαια...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι προσπαθουν και λειτουργούν έτσι. Στις γιορτές των Χριστουγέννων είχαν δώσει απεριόριστα σε όλους. "Αγίου Βαλεντίνου" έδωσαν απεριόριστα μόνο στα καρτοκινητα ένω τώρα στις απόκριες έδωσαν 6gb στα καρτοκινητα και απεριόριστα στα συμβόλαια...
Πρακτικά τα απεριόριστα για λίγες μέρες είναι άχρηστα γιατί αυτό που μετράει είναι η καθημερινή χρήση.

Τι να τα κάνει κάποιος τα απεριόριστα όταν τον υπόλοιπο καιρό τη βγάζει με 2-3 ΓB το μήνα;

Στην ουσία απλώς θα τα σπαταλήσει είτε κατεβάζοντας παιχνίδια είτε βλέποντας βίντεο, το οποίο στην ουσία θα το κάνει μόνο και μόνο γιατί έχει απεριόριστα και όχι γιατί το είχε ανάγκη.

Εγώ θα προτιμούσα να μου έδινε λίγα gigabyte το μήνα σε μία πολύ καλή τιμή, παρά να μου δίνει απεριόριστα τζάμπα για λίγες μέρες.

Καλύτερα να έδινε κάποιος 5gb με 4 ευρώ για ένα μήνα με ρολover, παρά να ζητάει ότι θέλει για 2 και να δίνει απεριόριστα για λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό!

Και λέω εγώ τώρα: σε γενικές γραμμές, υπάρχει χρήστης smartphone που δε θα έβαζε το πακέτο 5gb με 4 ευρώ ΚΑΘΕ μήνα; Ή καλύτερα, θεωρεί η cosmote ότι τώρα έχει περισσότερα έσοδα από το πακέτο των 8,5 ευρώ; Προσωπικά το θεωρώ πανάκριβο και δεν το βάζω ποτέ. Αν ήταν 5GB/4ευρώ θα το έβαζα ακόμα κι αν δεν ήμουν πολυσίγουρος ότι θα το χρειαστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό.

Άνευ σημασίας οι προσφορές αυτές.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω τρωω 30-35 γιγα καθε μηνα. Δε θα μου είναι καθόλου άχρηστα τα απεριόριστα, πιστέψτε με. Εσεις που δεν τα χρειάζεστε, μην ασχολειστε με εμάς που τα χρειαζόμαστε. Θεωρώ ότι με 20 ευρω να δωσει απεριόριστα, με κοφτη 2-3 γιγα την ημερα, για έναν μήνα θα είναι αξιοπρεπέστατο ευρωπαϊκό πακετο!
Link to comment
Share on other sites

το frog είχε κάποτε 4gb με 4,44 ευρώ που είχαν και rollover αλλά πλέον και εκεί έκαναν έκπτωση και στις μέρες και στα gigabyte και δεν χρειάζεται να επαναλάβω ποιος ξεκίνησε το 25ημερο στην αγορά.....

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω τρωω 30-35 γιγα καθε μηνα. Δε θα μου είναι καθόλου άχρηστα τα απεριόριστα, πιστέψτε με. Εσεις που δεν τα χρειάζεστε, μην ασχολειστε με εμάς που τα χρειαζόμαστε. Θεωρώ ότι με 20 ευρω να δωσει απεριόριστα, με κοφτη 2-3 γιγα την ημερα, για έναν μήνα θα είναι αξιοπρεπέστατο ευρωπαϊκό πακετο!
Τι να τα κάνω τα απεριόριστα φίλε μου με κόφτη 3gb την ημέρα;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote πρέπει να δώσει πακέτο με απεριόριστο ίντερνετ στα 25 με 30ευρω. Το γιατί δεν θα το κάνει (παρόλο που μπορεί) είναι μια άλλη συζήτηση.
Link to comment
Share on other sites

Τα απεριόριστα δεν είναι άχρηστα, ίσα ίσα.

Πρέπει να βγουν τέτοια πακέτα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άνευ σημασίας να εχεις δωρεάν απεριόριστα δεδομένα έστω και για μια εβδομάδα αντί να τα έχεις με το σταγονόμετρο. Το ακούσαμε και αυτό. εγώ πάντως είμαι φαν των ανούσιων προσφορων.

 

Κατά τα άλλα έχω την αίσθηση ότι εκπαιδεύει τον κόσμο να μάθει στα απεριόριστα και να του γίνει ανάγκη ώστε να είναι διατεθειμένος να το πληρώσει ακριβουτσικα όταν το δώσει, γιατί ακριβά θα το δώσει, μη γελιομαστε

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κι εγώ θα τα έβαζα τα απεριόριστα για μία εβδομάδα, μην έχεις αμφιβολία.

Προτιμώ όμως από τις εταιρείες, να βγάλουν σε λογική τιμή απεριόριστα για ολόκληρο τον μήνα.

 

Αυτό εννοούσα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ πάτησα ενεργοποίηση και λέει θα έχεις 6 γιγα από παρασκευή 6 το απόγευμα.λιγο γελοίο μου κάνει.....

Αρα με ενεργοποιηση απο τωρα θα ανοιξει 6 η ωρα την Παρασκευη ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...