Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

offtopic δεν ξερω σε ποιον email provider ειναι υποχρεωτικο,αλλα εχω ανοιξει αρκετα email τελευταια χωρις να ειναι αναγκαιο να δηλωθει μονιμα κινητο. Παντα υπαρχει παραλειψη (προς το παρον) εστω και με ψιλα γραμματα.

Βασικα η συζητηση ξεκινησε να θυμισω απο την αυξηση του κοστους συντηρησης...ειναι λεπτη αλλα υπαρκτη παλι η γραμμη διαχωρισμου μεταξυ του δραστικου περιορισμου της χρησης του κινητου και της κατάργησής του..

***προτεινω να ανοιξει νεο θεμα σε τεχνολογικους προβληματισμους/διαξιφισμους περι της καταστασης της κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα (ανεξαρτητου εταιριας) και να μεταφερθουν εκει τα μηνυματα γενικου περιεχομενου οπως αυτα που συζηταμε...για να μη γεμιζουν τα εξειδικευμενα νηματα των εταιριων με offtopic...***

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το θέμα είναι οτι ΔΕΝ ειμαι κατά του κινητου. Απλά πρέπει να γίνει κάτι με την λάθος τιμολογιακή πολιτική των ελληνικών εταιριων.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι γίνεται με την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου με 7.5 ευρώ στο wu την κατάργηση? Θα ενεργοποιηθεί αυτόματα αυτό με τα 8.5 ευρώ ή χρειάζεται εκ νέου ενεργοποιήση?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι γίνεται με την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου με 7.5 ευρώ στο wu την κατάργηση? Θα ενεργοποιηθεί αυτόματα αυτό με τα 8.5 ευρώ ή χρειάζεται εκ νέου ενεργοποιήση?

 

Καλησπέρα,

 

Μάλλον θα χρειαστεί εκ νέου ενεργοποίηση.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος ανανέωσης της λήξης υπολοίπου για τρεις μήνες με μεταφορά ποσού από καρτοκινητό COSMOTE σε καρτοκινητό COSMOTE ;
Link to comment
Share on other sites

3 μήνες ΟΧΙ. Μόνο 2 με easy transfer, εφόσον το άλλο μπορεί να στειλει γιατί απαιτούνται 20€ το 4μηνο.

 

Για 2 ξέρω , πριν λίγο το έκανα.

Έλεγα μήπως στέλνοντας 2€ και 10€ διαδοχικά ''ξεγελούσαμε'' το σύστημα :lol::lol:

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια γρηγορη ερωτηση. αν βαλω δεκαρα καρτα ποσο μενει? ρωταω γιατι μου βγαζει στην εφαρμογη, μειον 25 λεπτα. οποτε θελω να δω αν με 10αρα καρτα μενουν τουλαχιστον 8.75 λεπτα. αλλιως να βαλω 11. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή 12 αφού oι παρεχόμενες ανανεωσεις είναι 10,12,15 κτλ

 

Στάλθηκε από το X52X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να βάλεις ενδιάμεσα ποσά όπως γίνεται σε άλλη εταιρεία;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να βάλεις ενδιάμεσα ποσά όπως γίνεται σε άλλη εταιρεία;

 

Ονλαιν ειναι στανταρ. Νομιζω σε καταστημα βαζεις οσο θελεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Σε μερικές μέρες θα βρίσκομαι στο Λονδίνο για 6 ημέρες. Ξέρω ότι για ομιλία χρησιμοποιούνται τα λεπτά προς όλους και για internet τα αγορασμένα mbs και τα mbs από πάρε-μοίρασε (what's up) [φαντάζομαι θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η ρύθμιση για περιαγωγή δεδομένων].

 

Σχετικά με το δίκτυο με το οποίο θα συνδεθώ, θα γίνει αυτόματα με όποιο δίκτυο συνεργάζεται η Cosmote; Μήπως είναι καλύτερα να κάνω χειροκίνητη αναζήτηση και να επιλέξω κάποιο συγκεκριμένο; Επίσης, θα χρειαστεί να γίνει κάποια επανεκκίνηση στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Θα συνδεθείς στο δίκτυο που συνεργάζεται. Συνήθως συνεργάζεται με πολλά και μπορείς να διαλέξεις, αλλά εγώ θα το άφηνα στο αυτόματο για να διαλέγει όποιο σήμα είναι δυνατότερο εκείνη την στιγμή.

 

Envoyé de mon Redmi Note5 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω πρόβλημα με τη εφαρμογή του what's up.μπορώ μέσω περιηγητή να ανανεώσω και να πάρω το ριλουντ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω πρόβλημα με τη εφαρμογή του what's up.μπορώ μέσω περιηγητή να ανανεώσω και να πάρω το ριλουντ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημερα. Απ' ότι φαίνεται μπορείς. Μπες στο m.whatsup.gr. Για ανανέωση πήγαινε στο κάτω μέρος της σελίδας και για reloadit πατα στο πάνω μέρος αντίστοιχα. Θα σου ζητήσει σε κάθε περίπτωση να συμπληρώσεις το νούμερο σου.
Link to comment
Share on other sites

O αδερφος μου ψαχνει να οργανωσει τα της τηλεφωνιας της οικογενειας του καλυτερα.

Ολοι κοσμοτακηδες. Καρτοκινητα, και σταθερη.

Δυστυχως, παροτι του εδειξε στο Γερμανο οτι ειναι ετοιμος να παει στην wind γιατι εχει καλυτερες τιμες συνολικα-με τα χαρτια στα χερια,

δεν ιδρωσε κανενα αυτι.

Οπως μου ειπε, τριχες του προσεφεραν, και αυτος ηθελε να μεινει μεν στον οτε, αλλα μια καλυτερη τιμη μιας και ολα ειναι εκει.

 

Τελικα σκεφτεται να φυγει για wind, αλλα με ρωταει, σαν τελευταια ευκαιρια:

- θα παιχτει αντιπροσφορα απο cosmote?

- αν ομως εχει ηδη κανει αιτηση φορητοτητας, τοτε θα μπορει ετσι απλα να την ακυρωσει αν του δωσουν κατι συμφερον απο οτε, ή θα εχει προβλημα/ρητρες με την wind?

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχει να κάνει, είναι να πράξει βάσει των αναγκών του. Εάν είναι σημαντικότερο η διαφορά των ευρώ που έχει η μία πρόταση από την άλλη, τότε να πάει στη Wind. Ειδάλλως, αν όλα τα υπόλοιπα, δηλαδή δίκτυο, εξυπηρέτηση, ταχύτητες δικτύου κλπ, τότε ας μείνει κοσμοτε.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

O αδερφος μου ψαχνει να οργανωσει τα της τηλεφωνιας της οικογενειας του καλυτερα.

Ολοι κοσμοτακηδες. Καρτοκινητα, και σταθερη.

Δυστυχως, παροτι του εδειξε στο Γερμανο οτι ειναι ετοιμος να παει στην wind γιατι εχει καλυτερες τιμες συνολικα-με τα χαρτια στα χερια,

δεν ιδρωσε κανενα αυτι.

Οπως μου ειπε, τριχες του προσεφεραν, και αυτος ηθελε να μεινει μεν στον οτε, αλλα μια καλυτερη τιμη μιας και ολα ειναι εκει.

 

Τελικα σκεφτεται να φυγει για wind, αλλα με ρωταει, σαν τελευταια ευκαιρια:

- θα παιχτει αντιπροσφορα απο cosmote?

- αν ομως εχει ηδη κανει αιτηση φορητοτητας, τοτε θα μπορει ετσι απλα να την ακυρωσει αν του δωσουν κατι συμφερον απο οτε, ή θα εχει προβλημα/ρητρες με την wind?

 

Λογικα οταν η κοσμοτε δωσει το ΟΚ στην wind για την επαληθευση των στοιχειων, θα παρει και τηλεφωνο για να προτεινει προσφορες ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει καλύτερη προσφορά αλλού, γιατί δε θέλει να φύγει; Ενας γνωστός μου πήγε να "ψαρώσει" την Κοσμοτέ με φορητότητα, η Κοσμοτέ τον "έγραψε" κανονικότατα και μετά το φυσούσε και δεν κρύωνε.
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει καλύτερη προσφορά αλλού, γιατί δε θέλει να φύγει; Ενας γνωστός μου πήγε να "ψαρώσει" την Κοσμοτέ με φορητότητα, η Κοσμοτέ τον "έγραψε" κανονικότατα και μετά το φυσούσε και δεν κρύωνε.

 

Γιατι οι γονεις μας δουλευαν στον ΟΤΕ! Οταν η οικογενεια σου, η πατρικη οικογενεια, εχει φαει ψωμι απο εναν οργανισμο, παιζει και το ψυχολογικο-συναισθηματικο θέμα!

Αλλα ομως, ζουμε σε δυσκολες εποχες, και ο αδερφος μου δικαιολογημενα ψαχνει τροπους μειωσης των εξοδων.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οι γονεις μας δουλευαν στον ΟΤΕ! Οταν η οικογενεια σου, η πατρικη οικογενεια, εχει φαει ψωμι απο εναν οργανισμο, παιζει και το ψυχολογικο-συναισθηματικο θέμα!

Αλλα ομως, ζουμε σε δυσκολες εποχες, και ο αδερφος μου δικαιολογημενα ψαχνει τροπους μειωσης των εξοδων.

 

Και πολύ καλά κάνει! Ας στείλει e-mail στην Κοσμοτε και ανάλογα με την απάντηση τους πράττει. Πάντως το στυλ "ή μου κάνεις καλύτερη τιμή, ή φευγω" στην συγκεκριμένη περίπτωση δε φαίνεται σωστό.

Link to comment
Share on other sites

O αδερφος μου ψαχνει να οργανωσει τα της τηλεφωνιας της οικογενειας του καλυτερα.

Ολοι κοσμοτακηδες. Καρτοκινητα, και σταθερη.

Δυστυχως, παροτι του εδειξε στο Γερμανο οτι ειναι ετοιμος να παει στην wind γιατι εχει καλυτερες τιμες συνολικα-με τα χαρτια στα χερια,

δεν ιδρωσε κανενα αυτι.

Οπως μου ειπε, τριχες του προσεφεραν, και αυτος ηθελε να μεινει μεν στον οτε, αλλα μια καλυτερη τιμη μιας και ολα ειναι εκει.

 

Τελικα σκεφτεται να φυγει για wind, αλλα με ρωταει, σαν τελευταια ευκαιρια:

- θα παιχτει αντιπροσφορα απο cosmote?

- αν ομως εχει ηδη κανει αιτηση φορητοτητας, τοτε θα μπορει ετσι απλα να την ακυρωσει αν του δωσουν κατι συμφερον απο οτε, ή θα εχει προβλημα/ρητρες με την wind?

 

Για καρτοκινητα μιλάμε πάντα? Δηλαδή καλύτερη προσφορά για καρτοκινητο στην cosmote αλλιώς φορητότητα στη wind σε καρτοκινητο?

Link to comment
Share on other sites

Για καρτοκινητα μιλάμε πάντα? Δηλαδή καλύτερη προσφορά για καρτοκινητο στην cosmote αλλιώς φορητότητα στη wind σε καρτοκινητο?

 

Εχει ο αδερφος μου καρτοκινητο cosmote, η γυναικα του συμβολαιο cosmote, και σταθερο στο σπιτι παλι cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...