Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέο Site και μικρή αλλαγή στο Branding του What's up. Γενικά δεν βλέπω κάποια αλλαγή σε υπηρεσίες.

 

Envoyé de mon Redmi Note5 en utilisant Tapatalk

 

λιγο καλυτερο το σαιτ σε σχεση με πριν αλλα αισθητικα δεν με ενθουσιαζει ...

Link to comment
Share on other sites

Από 5 ευρω και πανω παρατείνεται κατά 2 μήνες. Τουλάχιστον μέχρι τώρα . Με τις καινούργιες αλλαγές που θα γίνουν μάλλον θα γίνει 10 και αυτό . Δεν κατάλαβες καλά .

 

Λέει ότι λογίζεται ως μεταφορά και όχι ως ανανέωση και άρα δεν παίρνεις οποιοδήποτε μπόνους συνοδεύει την ανανέωση π.χ. reload it. Παράταση διάρκειας ισχύος του υπόλοιπου γίνεται κανονικά όταν παίρνεις από 5 ευρώ και πάνω.

 

Τελικά έκανα μεταφορά 5€ και ανανεώθηκε το 2μηνο όντως.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να ενεργοποιήσω την προσφορά του σκ και ενώ στην εφαρμογή μου έβγαλε ότι ενεργοποιήθηκε, μου ήρθε το μήνυμα "3GB ΓIA 7 HMEPEΣ EINAI ΔIKA ΣOY ΓIA NA ΛIΩΣEIΣ ΣTO ΣEPΦAPIΣMA AΠO TO #giga_week." τραβώντας 4€ από το υπόλοιπο μου. Λογικά μου τα βάζουν πίσω αφού είναι λάθος της εφαρμογής;

 

Envoyé de mon Redmi Note5 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ είσαι σίγουρος ότι δεν "πάτησες" το διπλανό πακέτο, αντί της προσφοράς, ζήτα τα πίσω.

 

Μόλις μπήκαν (18:00) κ ισχύουν ως την Δευτέρα προς Τρίτη αυτή 01:59

 

Screenshot-20190308-180042.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ είσαι σίγουρος ότι δεν "πάτησες" το διπλανό πακέτο, αντί της προσφοράς, ζήτα τα πίσω.

 

Μόλις μπήκαν (18:00) κ ισχύουν ως την Δευτέρα προς Τρίτη αυτή 01:59

 

Screenshot-20190308-180042.png

Είμαι σίγουρος γιατί δεν πήγα καν στα πακετα, μου το έβγαλε κατευθείαν στην αρχική της εφαρμογής. Μου είπαν ότι εντός 24 ωρών θα μου τα βάλουν πίσω, αλλά δεν πρέπει να χρησιμοποιήσω γενικά τα δεδομένα μου. Για να δούμε..

 

Envoyé de mon Redmi Note5 en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος γιατί δεν πήγα καν στα πακετα, μου το έβγαλε κατευθείαν στην αρχική της εφαρμογής. Μου είπαν ότι εντός 24 ωρών θα μου τα βάλουν πίσω, αλλά δεν πρέπει να χρησιμοποιήσω γενικά τα δεδομένα μου. Για να δούμε..

 

Envoyé de mon Redmi Note5 en utilisant Tapatalk

Θα σου τα βάλουν! Την είχα πατήσει κ εγώ έτσι πριν ένα χρόνο και μου τα επέστρεψαν

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! εχω παρει αυτα τα δωρεαν 3GB μου εχει ερθει μυνημα αλλα δεν τα βλεπω! τι εχει γινει?

εχω παρει αλλα πακετα με ιντερνετ μηπως δεν μου τα εδωσαν γιαυτο? και καρτα εβαλα μαλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Δε τα βλέπεις στην εφαρμογή????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι δεν τα δειχνει γιαυτο και ρωταω! γιατι μου ειχε ερθει sms κανονικα!

 

Α! ακυρο βρηκα τι εγινε! ειχα ανοιχτο το Adclear VPN και ημουν με wifi και την μπλοκαρε! τωρα το εκλεισα και την ξανανοιξα και τα εδειξε! ολα καλα τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει 35 μέρες από όταν μίλησα με 13880 και μπήκα σε λίστα προτεραιότητας για να το κάνω What's up κι ακόμα δεν με έχουν πάρει τηλέφωνο. Υπάρχει κάποια ανεξάρτητη αρχή για καταγγελία? Δεν καταλαβαίνω το λόγο να μην παρέχουν μια υπηρεσία.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει 35 μέρες από όταν μίλησα με 13880 και μπήκα σε λίστα προτεραιότητας για να το κάνω What's up κι ακόμα δεν με έχουν πάρει τηλέφωνο. Υπάρχει κάποια ανεξάρτητη αρχή για καταγγελία? Δεν καταλαβαίνω το λόγο να μην παρέχουν μια υπηρεσία.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://apps.eett.gr/complaints/Complaint.seam
Link to comment
Share on other sites

Τα giga now ειναι πακετα σε συμβολαια, αφου εχουν βγαλει αλλα για το whats up! εδω εχω βαλει ηδη https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-internet/gigasoukou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

ειμαι σε wind και θελω να κανω φορητοτητα προς whatsup. Θα αντιμετωπισω προβλημα με σιμ κτλ? Ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος?

 

Τελος, ποσα MB μπορεις να παρεις δωρεαν με ανανεωσεις κτλ το μηνα χωρις αγορα πακετου?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον κάνεις ανανέωση online 10 ευρώ μπορείς να πάρεις 1200mb για 1 μήνα από το reload it και 100mb επίσης για 1 μήνα από το πάρε μοίρασε. Σύνολο 1300mb χωρίς να αγοράσεις κάποιο πακέτο. Εάν έχεις και κάποιο γνωστό με whats up που έχει κάνει και αυτός ανανέωση μπορεί να σου στείλει 300mb από το πάρε μοίρασε. Οπότε πας στα 1600 mb συνολικά. Edited by Alexpag
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον κάνεις ανανέωση online 10 ευρώ μπορείς να πάρεις 1200mb για 1 μήνα από το reload it και 100mb επίσης για 1 μήνα από το πάρε μοίρασε. Σύνολο 1300mb χωρίς να αγοράσεις κάποιο πακέτο. Εάν έχεις και κάποιο γνωστό με whats up που έχει κάνει και αυτός ανανέωση μπορεί να σου στείλει 300mb από το πάρε μοίρασε. Οπότε πας στα 1600 mb συνολικά.
thanks για την πληροφορια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία να γράψω την πρόσφατη ιστορία μου με την Cosmote που με οδήγησε να την εγκαταλείψω

σαν εταιρεία για το κινητό παρόλο το εξαιρετικό της 4G

Είχα πάει ταξίδι εκτός ΕΕ στα τέλη του Φεβρουαρίου και καταλάθος έβγαλα μια (ή δυο, δεν θυμάμαι ακριβώς) αναπάντητη με το καρτοκινητο μου frog. Μετά από λίγα λεπτά βλέπω το υπόλοιπο που από 14 στα 8.9 ευρώ

 

Κατευθειαν μίλησα με το live chat μέσω της εφαρμογής Cosmote. Μου είπαν ότι πρέπει να κάνω αίτημα αναλυτικού λογαριασμού. Επέστρεψα Ελλάδα στις 23 Φεβρουαρίου και το αίτημα είχε ήδη φύγει. Μιλάω μαζί τους 26 του μήνα να δω αν υπάρχει καμία εξέλιξη και μου λένε ότι δεν βλέπουν την αίτηση στο σύστημα. Τονίζουν ότι πρέπει να περιμένω λίγες μέρες μέχρι να φανεί οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. 4 Μαρτίου ξαναμιλαω μαζί τους και από ότι φαίνεται δυσκολεύτηκαν να το βρουν το αίτημα γιατί με ρωτούσαν σε ποιο email το έστειλα και τι ακριβώς συμπλήρωσα.

9 Μαρτίου ξαναμιλαω μαζί τους και μου λένε ότι θα πάρει 30 με 40 εργάσιμες για να λάβω τον αναλυτικό λογαριασμό. Και όλα αυτά για μια απλή αιτιολόγηση αφαίρεσης 5-6 ευρώ από τον λογαριασμό.

 

Δεν λέω, μπορεί να έφταιγα εγώ, αλλά όχι και να περιμένω 30 εργάσιμες για μια παλιοαναλυση.

Εξάλλου η χρέωση ανά λεπτό για κλήσεις από εκτός ΕΕ είναι στα 1.9 ευρώ, άρα και κάτι ακόμα αφαίρεσαν έτσι από μόνοι τους

 

Edit: Να τονίσω πως σε φίλο που ήταν μαζί μου εκείνη την στιγμή και έκανε το ίδιο λάθος, του τα επέστρεψαν μέσα σε 1-2 μέρες παρόλο που δεν έκανε αίτημα για αναλυτικό λογαριασμό.

Όταν τους το ανέφερα αυτό ακριβώς το πράγμα μου είπαν ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα τώρα που κάνατε το αίτημα.

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως υπάρχει το αίτημα και το βρήκαν την προηγούμενη φορά ξανακαλεσε να ζητήσεις επίσπευση. Αν δεν το βρίσκουν μπορείς να κάνεις το αίτημα και σε κατάστημα.

 

Σε ποια χώρα ήσουν? Μήπως απάντησες σε κάποια κλήση? Εκτός ΕΕ χρεώνονται και οι εισερχόμενες. Μήπως η αναπάντητη που έκανες κατέληξε στον τηλεφωνητή του άλλου? Τότε είναι σαν να απαντήθηκε η κληση

Link to comment
Share on other sites

Συγγενικό μου πρόσωπο απευθύνθηκε στην κοσμοτε για να του πούνε που χάθηκε το υπόλοιπο της κάρτας.

Εκει του είπανε να κάνει αίτημα αναλυτικού λογαριασμού το οποίο θα ερχότανε ταχυδρομικώς σε 10 μέρες (οχι εργάσιμες).

Μετα απο 1.5 μήνα ακόμα περιμένει τον αναλυτικό. Πραγματικά ότι να 'ναι..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου τα επέστρεψαν χθες το πρωί. Αν δεν γινόταν θα σκεφτόμουν σοβαρά να αλλάξω εταιρία.
Link to comment
Share on other sites

Αν όντως υπάρχει το αίτημα και το βρήκαν την προηγούμενη φορά ξανακαλεσε να ζητήσεις επίσπευση. Αν δεν το βρίσκουν μπορείς να κάνεις το αίτημα και σε κατάστημα.

 

Σε ποια χώρα ήσουν? Μήπως απάντησες σε κάποια κλήση? Εκτός ΕΕ χρεώνονται και οι εισερχόμενες. Μήπως η αναπάντητη που έκανες κατέληξε στον τηλεφωνητή του άλλου? Τότε είναι σαν να απαντήθηκε η κληση

 

Θα ξαναεπικοινωνησω μαζί τους αλλά πλέον έχω πάρει την απόφαση μου. Τουλάχιστον άμα είναι να μου τρωνε τα πενταευρα έτσι, ας μου λένε γιατί το κάνανε

 

Ήμουν στα Σκόπια αλλά όχι δεν απάντησα πουθενά. Ούτε σε αυτούς που πήρα καταλάθος απάντησαν. Δεν πρόλαβε να μου βγάλει τηλεφωνητή, είμαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...