Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι απορώ. Για ποιον λόγο δεν έχουν καταργήσει ακόμη τα WhatsApp, cu, frog, cat, dog κλπ.

Τι τους σταματάει;

0.01% θα πάει σε VoIP, που θα βρουν κάτι να μας χρεώνουν και γι'αυτό και το υπόλοιπο θα κάνει συμβόλαιο ή καρτοσυμβόλαιο.

Και ένα 5% δεν θα έχει τίποτα για περίπου 2 μήνες, που και αυτό θα κάνει καρτοσυμβόλαιο.

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μεχρι αποψε οι 5ευρες μεταφορες ισχυουν σίγουρα. Απο αυριο συμφωνα με τα λεγομενα του τσατ της κοσμοτε η ελαχιστη μεταφορά γινεται 10 ευρω. Βεβαια, η σχετικη ανακοινωση αναφερεται μονο στις μεταφορες απο συμβολαια/καρτοσυμβολαια,οποτε υπαρχει μια επιφυλαξη για το τι θα ισχυει στα καρτοκινητα απο αυριο.

Μια μικρη διορθωση,για το τυπικο,η εταιρια δεν εισπραττει χρηματα οταν γινεται αγορα πακετου,αλλα οταν γινεται ανανεωση χρονου ομιλιας...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάλι απορώ. Για ποιον λόγο δεν έχουν καταργήσει ακόμη τα Whatsup, cu, frog, cat, dog κλπ.

Τι τους σταματάει;

0.01% θα πάει σε VoIP, που θα βρουν κάτι να μας χρεώνουν και γι'αυτό και το υπόλοιπο θα κάνει συμβόλαιο ή καρτοσυμβόλαιο.

Και ένα 5% δεν θα έχει τίποτα για περίπου 2 μήνες, που και αυτό θα κάνει καρτοσυμβόλαιο.

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

δεν νομιζω οτι υπαρχει νοημων ανθρωπος που θα τολμησει να καταργησει τα καρτοκινητα...αν τα κανει ασυμφορα ειναι αλλη ιστορια...ισως δουμε πισωγυρισμα σε pay as you go χωρις πακετα,οπως ηταν μεχρι πριν 12 χρονια περιπου...δεν νομιζω οτι θα μπουν στη λογικη να καταργησουν την καρτοκινητη γιατι θα υπαρξει μεγαλη αντιδραση...οι αλλαγες σιγα σιγα καταπινονται πιο ευκολα σε σχεση με βιαιη καταργηση...

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε P_papadis, η Cosmote αδιαφορεί για τις υπηρεσίες που θα επιλέξεις προκειμένου να καταναλώσεις το υπόλοιπό σου.

Το μόνο που την ενδιαφέρει είναι το δεκάευρω της ελάχιστης προσθήκης ανά 60 μέρες με το οποίο διατηρείς τον αριθμό σου.

Αν κρίνει ότι δεν αποφέρεις αρκετά... δύναται να λιμάρει εκ νέου ελάχιστο υπόλοιπο και διάρκεια ισχύος προς όφελός της.

 

Δεν κατάλαβες. Παλια ανανεωνα 10 η 12 τον μήνα και έκανα μεταφορά και έβαζα πακέτο. Τώρα θα κάνω 12 το δίμηνο και θα μεταφέρω τα 5 κάθε μήνα. Εκεί που έδινα 120 τον χρόνο για 2 καρτοκινητά τώρα θα δίνω 72 +~20 στο voip. Ποιος θα βγει χαμένος από αυτό? Αν θέλει ας κόψει εκ νέου την διάρκεια ισχύος των καρτοκινητων. Επόμενη κίνηση καρτοκινητο εξωτερικού. Δεν κρατάνε όλα 3μηνο πλέον ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

A γιαυτό μου σπάσανε τα νευρά τελευταίο καιρό με το καρτοσυμβόλαιο .....

 

Στο τέλος θα πάνε τα καρτοσυμβόλαια 15 ευρώ και κάτω και από πισμα θα είμαστε όλοι με καρτοκινητά εξωτερικού :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω ότι καταργείται και η μεταφορά 5 €, όπως είχαν γράψει κάποιοι πιο γνώστες εδώ, οπότε υπολόγιζε 10αρικο όχι ταληρο μεταφορά.

 

Η ανακοίνωση λέει μόνο για συμβόλαια. Θα δείξει αύριο

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν what's up. Μπείτε στους συνδέσμους έναν έναν με τον stock browser του κινητού η τον Chrome. Προϋπόθεση να έχετε την εφαρμογή what's up. Μόλις ανοίξετε έναν σύνδεσμο θα σας πετάξει στην εφαρμογή για να ενεργοποιήσετε το δώρο σας.

 

https://www.whatsup.gr/c/scanme/

https://www.whatsup.gr/c/clickme/

https://www.whatsup.gr/c/findme/

https://www.whatsup.gr/c/gift

 

Τα δώρα που δίνει είναι

-το social media 2gb πακέτο για 1 μήνα

-το video streaming 5gb πακέτο για 1 μήνα

-το giga week 3gb πακέτο για 7 μέρες

-το after dark 10gb πακέτο για 1 μήνα

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ευχαριστούμε...τα δίνει όλα μάλιστα. Για τους 20000 πρώτους.
Link to comment
Share on other sites

Η whats up φαίνεται για να χρυσωσουν το χαπι με τις αυξήσεις που έρχονται από αύριο παντού για να πει ο κόσμος δεν βαριέσαι. Σαν τυράκι δες το.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο παραπάνω!

 

Ερώτηση. Τώρα που πλέον δεν θα υπάρχει το πακέτο με τα 7.5€ που ενεργοποιώ και θα πάω σε αυτό με τα 8.5€, τα υπόλοιπα μεταφέρονται;

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η whats up φαίνεται για να χρυσωσουν το χαπι με τις αυξήσεις που έρχονται από αύριο παντού για να πει ο κόσμος δεν βαριέσαι. Σαν τυράκι δες το.

 

Ακριβώς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να συμπληρώσω το ερώτημα μου.

 

Τα διαθέσιμα mb που έχω, λήγουν στις 24/3 και 25/3.

Αν ανανεώσω αύριο, πως θα γίνουν πιο ημερομηνίες που λήγουν; Κάποια είναι από reloaded, κάποια από πάρε να'χεις κλπ

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο παραπάνω!

 

Ερώτηση. Τώρα που πλέον δεν θα υπάρχει το πακέτο με τα 7.5€ που ενεργοποιώ και θα πάω σε αυτό με τα 8.5€, τα υπόλοιπα μεταφέρονται;

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Καλή η ερώτηση σου. Κανονικά πρέπει να μεταφέρει τα λεπτά ομιλίας από το πακέτο των 7.5 ευρώ. Δεν μπορώ να απαντήσω σίγουρα. Μου αρέσει που δίνουν και SMS δώρο ενώ δεν στέλνει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλή η ερώτηση σου. Κανονικά πρέπει να μεταφέρει τα λεπτά ομιλίας από το πακέτο των 7.5 ευρώ. Δεν μπορώ να απαντήσω σίγουρα. Μου αρέσει που δίνουν και SMS δώρο ενώ δεν στέλνει κανείς.

 

Πώς αλλιώς θα δικαιολογησουν τα 8.5 ευρώ που ζητάνε?

Link to comment
Share on other sites

Πώς αλλιώς θα δικαιολογησουν τα 8.5 ευρώ που ζητάνε?

Το θέμα είναι ότι η πλειοψηφία δεν θέλει πάνω από 100 λεπτά το μήνα. Αλλά τους έχω ικανούς να δίνουν 5000 λεπτά και να κάνουν το ελάχιστο πακέτο 20 ευρώ. Αθεόφοβοι είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως το chat now για τα social που είναι μόνο μηνύματα και δίνει 2gb που να τα χρησιμοποιήσεις. Ελάχιστα kb τρώνε αυτές οι εφαρμογές. Το play now δουλεύει κανονικά και σε playstore

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι η πλειοψηφία δεν θέλει πάνω από 100 λεπτά το μήνα. Αλλά τους έχω ικανούς να δίνουν 5000 λεπτά και να κάνουν το ελάχιστο πακέτο 20 ευρώ. Αθεόφοβοι είναι.

 

Ικανοί γι αυτό το πράγμα? Ικανοί είναι για χειρότερα από αυτό. Τα sms που δεν κοστίζουν τίποτα στον παροχο τα πήγανε στα 0.25€ για να μπορούν να στα δικαιολογησουν μέσα στα πανάκριβα πακέτα των 8.5 και 10 ευρώ . Ωστόσο τα 200μβ που δίνει είναι πραγματικά για γέλια!

Link to comment
Share on other sites

Ικανοί γι αυτό το πράγμα? Ικανοί είναι για χειρότερα από αυτό. Τα sms που δεν κοστίζουν τίποτα στον παροχο τα πήγανε στα 0.25€ για να μπορούν να στα δικαιολογησουν μέσα στα πανάκριβα πακέτα των 8.5 και 10 ευρώ . Ωστόσο τα 200μβ που δίνει είναι πραγματικά για γέλια!

Κράτησαν τον ίδιο χρόνο ομιλίας στο πακέτο των 8.5 και έδωσαν 100mb ακόμα και τα SMS που δεν δουλεύει κανείς. 100mb 1 ευρώ δηλαδή. Τίμιοι έτσι. Βλέπω κόσμο με χιλιάδες λεπτά που μαζεύονται χωρις νόημα την στιγμή που κοστίζουν ελάχιστα στις εταιρείες αυτά που πραγματικά χρησιμοποιούν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην γελάτε. Έχω δύο φίλους, κολλητούς με smartphone που έχουν,ο ένας τα δεδομένα πάντα κλειστά και ο άλλος δεν έχει καμία εφαρμογή WhatsApp, telegram κλπ γιατί η γυναίκα του....δεν τον αφήνει.

Τα sms είναι μονόδρομος.... Το 2019....

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην γελάτε. Έχω δύο φίλους, κολλητούς με smartphone που έχουν,ο ένας τα δεδομένα πάντα κλειστά και ο άλλος δεν έχει καμία εφαρμογή WhatsApp, telegram κλπ γιατί η γυναίκα του....δεν τον αφήνει.

Τα sms είναι μονόδρομος.... Το 2019....

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Εννοείται δεν γελάμε. Μακάρι να τα χρησιμοποιούν και να πιάνουν τόπο τα SMS του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τα χρησιμοποιώ για να τους βρίσκω πριν τους πάρω τηλέφωνο και είναι στην δουλειά ή ακατάλληλη η ώρα χαχαχχαχχαχαχαχαχα

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην γελάτε. Έχω δύο φίλους, κολλητούς με smartphone που έχουν,ο ένας τα δεδομένα πάντα κλειστά και ο άλλος δεν έχει καμία εφαρμογή WhatsApp, telegram κλπ γιατί η γυναίκα του....δεν τον αφήνει.

Τα sms είναι μονόδρομος.... Το 2019....

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

 

Κριμα τα παιδια :p

Link to comment
Share on other sites

Ε τους το είπα μια, το είπα δύο... Σήκωσα τα χέρια ψηλά.

 

Να'ναι καλά η κυραC-ote που θα μου δώσει τοοοοσα sms......

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην γελάτε. Έχω δύο φίλους, κολλητούς με smartphone που έχουν,ο ένας τα δεδομένα πάντα κλειστά και ο άλλος δεν έχει καμία εφαρμογή WhatsApp, telegram κλπ γιατί η γυναίκα του....δεν τον αφήνει.

Τα sms είναι μονόδρομος.... Το 2019....

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

 

Σοβαρά τώρα φοβούνται τις γυναίκες τους η απλά κάνεις πλάκα ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν what's up. Μπείτε στους συνδέσμους έναν έναν με τον stock browser του κινητού η τον Chrome. Προϋπόθεση να έχετε την εφαρμογή what's up. Μόλις ανοίξετε έναν σύνδεσμο θα σας πετάξει στην εφαρμογή για να ενεργοποιήσετε το δώρο σας.

 

https://www.whatsup.gr/c/scanme/

https://www.whatsup.gr/c/clickme/

https://www.whatsup.gr/c/findme/

https://www.whatsup.gr/c/gift

 

Τα δώρα που δίνει είναι

-το social media 2gb πακέτο για 1 μήνα

-το video streaming 5gb πακέτο για 1 μήνα

-το giga week 3gb πακέτο για 7 μέρες

-το after dark 10gb πακέτο για 1 μήνα

γιατί δεν μου παίζει; έληξε;

 

edit: οκ, έπαιξε.το ένα μόνο παίρνουμε απόλα;

 

οκ, τα πήρα όλα, θενκς!

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Σε iPhone δεν δουλευει. Ειτε ανοιγει την εφαρμογη και δεν κανει τιποτα, ειτε γραφει οτι για να παρω το δωρο πρεπει να μπω απο το κινητο μου :lol:

 

Δεν πειραζει, αν ειναι να ψαχνω τι φταιει, να βγαζω βαζω εφαρμογες, τους τα χαριζω τα "δωρα":p

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...