Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λύσεις υπάρχουν. Απλά για να συνεχίζουν να υπάρχουν δε γίνεται να γράφονται σε φόρουμ όπως αυτό εδώ καθώς αν κάτι γίνει της "μόδας" ή αλλιώς viral, σταματά να υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

το chat επιβεβαιωσε περι easy transfer οτι θα ισχυει και για καρτοκινητα η μεταφορα με ελαχιστο ποσο τα 10 €.
Link to comment
Share on other sites

Γυρισαμε ξανα, πισω στη δεκαετια του 90. Στις απαρχες της κινητης. Με φειδω πλέον, με ρέγουλα. Για λίγους, για έχοντες.

Μια χαρά να γυρναμε σπίτι και μόνο τότε να μπαίνουμε στο ίντερνετ. Να ησυχάσει το κεφάλι μας.

Link to comment
Share on other sites

Λύσεις υπάρχουν. Απλά για να συνεχίζουν να υπάρχουν δε γίνεται να γράφονται σε φόρουμ όπως αυτό εδώ καθώς αν κάτι γίνει της "μόδας" ή αλλιώς viral, σταματά να υπάρχει

προσωπικα οσες λυσεις εχω δει εδω (voip κυριως) απαιτουν παντα την ελαχιστη ανανεωση + τα πακετα ιντερνετ των εταιριων (για εισερχομενες και για χρηση του voip εκτος wifi) και επιπλεον το κοστος του ιδιου του voip είτε με πακετο είτε με χρονοχρέωση...συνολικα ιδιο ή μεγαλυτερο κοστος...αν υπαρχουν αλλες λυσεις εχω την περιεργεια να μαθω εστω και εκτος δημοσιων συζητησεων...

Link to comment
Share on other sites

... Δε θα πω πως η πλειοψηφία του κόσμου είναι χαζός αλλά ότι απλά δεν το ψάχνουν όσοι οι λίγοι εδώ μέσα στο myphone

 

Οι περισσότεροι κάνουν ότι τους πλασάρει η κάθε εταιρεία

Θεωρώ απαράδεκτο τουλάχιστον από τους κάτω των 40 ετων να μην κάνουν το καλύτερο που μπορούν για αυτούς και να δέχονται ότι τους πλασάρουν. Δικαιολογώ τους μεγαλύτερους και καλό είναι όσο μπορούμε να τους βοηθάμε σε τέτοια πράγματα. Μισή ώρα πήγα στον ΟΤΕ για αλλαγή δεκτη και ήρθαν 20 ηλικιωμένοι ολους οτυς έβαζαν το πακέτο με τα 8.5 ευρώ και 10αρα κάρτα. Λέω πόσα πάρε μοίρασε πάνε χαμένα. Χιλιάδες. Χιλιάδες GB χαμένα.

Link to comment
Share on other sites

Οπως το είπες King, πάρα πολλοί που δε το έχουν ψάξει καθόλου αν τους συμφέρει κάτι άλλο, ακόμα και μέσα στην ίδια εταιρία με αλλαγή προϊόντος. 3 στη φαμίλια ήμασταν με cosmokarta, με βάση τη χρήση που γινόταν 30 το μήνα (και παραπάνω) τα ρίχναμε, τα γύρισα όλα σε frog και τη βγάζουμε με 18 το μήνα και από τις αλλαγές που έρχονται με 20 το μήνα. Το αστείο είναι, ότι αν δεν κάνανε όλες αυτές τις "επιθέσεις" στη τσέπη, τα 30+ θα τα έπαιρναν κανονικά από εμάς κάθε μήνα και δε θα γκρινιαζε κανείς, πλέον δε τους χαρίζω τίποτα. Ήδη από τη φαμίλια μου χάνουν πάνω από 10 ευρώ το μήνα. Το κουμάντο το κάνω προσωπικά σε αυτά τα κινητά γιατί ακριβώς η οικογένεια δε ξέρει τι παίζει, ούτε έχει διάθεση να μάθει, δε τους κατηγορώ φυσικά. Φαντάσου τι γίνεται με τους πρεσβύτερους.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα λέτε παιδιά, αλλά και η ακρίβεια έχει και τα όρια της. Οσο χαζος/αγαθος/αδιαφορος να είναι κάποιος, οταν η εταιρία θα του ζητήσει περισσότερα από ότι έχει στο πορτοφόλι, στο τέλος απλά δε θα τα δώσει (αφού δε θα τα έχει).
Link to comment
Share on other sites

Οπως το είπες King, πάρα πολλοί που δε το έχουν ψάξει καθόλου αν τους συμφέρει κάτι άλλο, ακόμα και μέσα στην ίδια εταιρία με αλλαγή προϊόντος. 3 στη φαμίλια ήμασταν με cosmokarta, με βάση τη χρήση που γινόταν 30 το μήνα (και παραπάνω) τα ρίχναμε, τα γύρισα όλα σε frog και τη βγάζουμε με 18 το μήνα και από τις αλλαγές που έρχονται με 20 το μήνα. Το αστείο είναι, ότι αν δεν κάνανε όλες αυτές τις "επιθέσεις" στη τσέπη, τα 30+ θα τα έπαιρναν κανονικά από εμάς κάθε μήνα και δε θα γκρινιαζε κανείς, πλέον δε τους χαρίζω τίποτα. Ήδη από τη φαμίλια μου χάνουν πάνω από 10 ευρώ το μήνα. Το κουμάντο το κάνω προσωπικά σε αυτά τα κινητά γιατί ακριβώς η οικογένεια δε ξέρει τι παίζει, ούτε έχει διάθεση να μάθει, δε τους κατηγορώ φυσικά. Φαντάσου τι γίνεται με τους πρεσβύτερους.

Μακάρι να το έκαναν όλοι αυτο. Αλλά λίγοι ασχολούνται. Λένε δεν βαριέσαι. Το frog το έχω σκεφτεί και εγώ δίνει την πιο φθηνή ομιλία αλλά όλοι έχουμε what's up και με τα reload it πάρε μοίρασε τη βγάζουμε έτσι. Τώρα που θα πάνε 8.5 το ελάχιστο πακέτο θα ανέβουμε πάλι στο συνολικό ποσό του μήνα. Σε ένα κινητό έχω promo 4 σε ένα περνουμε 120 λεπτα προς όλους κάθε μήνα προσφορά με ote tv άλλο φοιτητικό και σε 2 βάζω πακέτο των 7.5 ευρώ περνοντας πάρε μοίρασε κτλ. Ποιος κάθεται να τα ψάξει είναι το θέμα. Όλοι δεν βαριέσαι είναι.

 

Ξέρω πολυ κόσμο που πάει από εταιρεία σε εταιρεία αφήνει φέσι και μπαίνει στη μαύρη λίστα. Μετά κάνει το ίδιο με άλλο αφμ της οικογένειας του. Ούτε ξέρει πόσα χρωστάει αλλά έχει τσάμπα τηλέφωνο πρώτα απ όλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Δυο ερωτήσεις σχετικά με ανανεώσεις μέσω μεταφοράς υπολοίπου.

 

1. Αν μεταφέρω κάποιο ποσό από wu σε wu , στο ''καπάκι'' μπορεί να μου μεταφέρει ποσό κάποιο τρίτο wu ή πρέπει να ξανακάνω ενδιάμεσα απευθείας ανανέωση χρόνου ;

 

2. Το μεταφερόμενο ποσό μπορεί να μεταφερθεί εκ νέου;

 

Εννοείται πως μιλάω για wu που πληρούν τις προΰποθέσεις αποστολής και λήψης χρόνου ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

1.δεν χρειαζεται να κανεις ανανεωση εσυ για να παρεις

2. Οχι.Για να ξαναμεταφέρεις πρέπει να κάνεις ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

1.δεν χρειαζεται να κανεις ανανεωση εσυ για να παρεις

2. Οχι.Για να ξαναμεταφέρεις πρέπει να κάνεις ανανέωση.

 

Καταρχάς σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.

Μια διευκρίνιση για το δεύτερο ερώτημά μου.Μιλάω για εκ νέου μεταφορά αφού προβώ σε εκ νέου ανανέωση.Δηλαδή , αν κάποιος μου στείλει 10 και κάνω κι εγώ ανανέωση άλλα 10 , μπορώ να στείλω μετά 20 γιούρο ;

Μάλλον όχι ε ;

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι αν εχεις παρει ποσο απο μεταφορα δεν μπορεις να ξαναμεταφερεις αν δεν ανανεωσεις. Μετα την ανανεωση μπορεις να μεταφερεις. Επειδη δεν βλεπω στους ορους διαχωρισμο των ποσων με βαση την προελευση,με επιφυλαξη θα ελεγα οτι ναι μπορεις να τα μεταφερεις ολα...
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι αν εχεις παρει ποσο απο μεταφορα δεν μπορεις να ξαναμεταφερεις αν δεν ανανεωσεις. Μετα την ανανεωση μπορεις να μεταφερεις. Επειδη δεν βλεπω στους ορους διαχωρισμο των ποσων με βαση την προελευση,με επιφυλαξη θα ελεγα οτι ναι μπορεις να τα μεταφερεις ολα...

 

Στους όρους μεταφοράς αναφέρει πως ''Ο αρχικός χρόνος ομιλίας καθώς και ο χρόνος ομιλίας που προέρχεται από προσφορές δεν μεταφέρεται'' ,οπότε μια δοκιμή θα μας πείσει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένο. Όσα θέλεις μεταφέρεις από όπου και αν ήρθαν φτάνει να ανανεώσεις με 10 ευρώ πριν κάνεις μεταφορές και με 20 συνολικά τους τελευταίους 4 μήνες. Μόλις δεχτείς χρόνο , σταματάει να στέλνει,

Κανονικά μπορείς να στείλεις μέχρι 4 φορές τον ημερολογιακό μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένο. Όσα θέλεις μεταφέρεις από όπου και αν ήρθαν φτάνει να ανανεώσεις με 10 ευρώ πριν κάνεις μεταφορές και με 20 συνολικά τους τελευταίους 4 μήνες. Μόλις δεχτείς χρόνο , σταματάει να στέλνει,

Κανονικά μπορείς να στείλεις μέχρι 4 φορές τον ημερολογιακό μήνα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

σημερα ενας φιλος μου ανανεωσε το καρτοκινητο του βαζωντας καρτα 12 ευρο και του εβαλε Χ 2-->.24 ευρο.τον ρωτησα τι γινεται? και μου ειπε οτι αυτο παντοτε ισχυε σε αυτον.με οτι καρτα παει επι 2..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποια παλιά προσφορά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

σημερα ενας φιλος μου ανανεωσε το καρτοκινητο του βαζωντας καρτα 12 ευρο και του εβαλε Χ 2-->.24 ευρο.τον ρωτησα τι γινεται? και μου ειπε οτι αυτο παντοτε ισχυε σε αυτον.με οτι καρτα παει επι 2..

 

ειναι νουμερο που το πηρε προσφατα και ειχε προσφορα διπλσιασμου για 3 μηγες αν θυμαμαι. Δεν ειναι για παντα...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ειναι παλια πρσφορα, Την εχω κι εγω. Ηταν ή διπλασιασμος των χρηματων ή 300 προς ολους και τα χρηματα της ανανεωσης μενουν μεσα. (απο 10 και πανω) Ειναι πολυ παλια προσφορα, πενταετια και βαλε.(Frog ) Edited by jaco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παλιά προσφορά σε Frog (που έχω εγώ) για διπλασιασμό του χρόνου ομιλίας και εφόσον δεν έγινε κάποια αλλαγή στο νούμερο, συνεχίζει ακόμα και σήμερα. Ελπίζω να μην το κόψουν και αυτό ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλά οι **** της κοτε για να σε δώσουν το ένα γίγα θέλει να χρεωθείς;αντε ***** ρε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalkv

Edited by Vasileios
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...