Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτοι ομως που θα μου στελνουν απο εδω θα εχουν ακομα την προσφορα ε??? απλα θα χρεωνομαι εγω?

Νομίζω πως όχι.Αυτοί που θα σου στέλνουν μηνύματα από'δω θα χρεώνονται με 0,17 ευρώ/sms (χρέωση εξωτερικού) αν έχουν What's Up?.Σου λέω όμως ότι δεν είμαι σίγουρος.Για να το επιβεβαιώσεις κάλεσε στο cc της Cosmote.:)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι.Αυτοί που θα σου στέλνουν μηνύματα από'δω θα χρεώνονται με 0,17 ευρώ/sms (χρέωση εξωτερικού) αν έχουν What's Up?.Σου λέω όμως ότι δεν είμαι σίγουρος.Για να το επιβεβαιώσεις κάλεσε στο cc της Cosmote.:)

Καλεσα και μου ειπαν πως οσοι μου στελνουν απο εδω θα χρησιμοποιουν τα 1000 δωρεαν sms και 1000' τις προσφορας και δεν θα χρεωνονται extra! αλλα δεν το πολυπιστευω κιολας! τελος παντων...θα δειξει! ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

Καλεσα και μου ειπαν πως οσοι μου στελνουν απο εδω θα χρησιμοποιουν τα 1000 δωρεαν sms και 1000' τις προσφορας και δεν θα χρεωνονται extra! αλλα δεν το πολυπιστευω κιολας! τελος παντων...θα δειξει! ευχαριστω παντως!

 

Είναι σίγουρο ότι όσοι σε καλούν από Ελλάδα δε θα χρεώνονται εφόσον έχουν ενεργοποιημένα τα 1000 λεπτά και μηνύματα.. Δεν μπορεί ο καθένας που καλεί ένα ελληνικό νούμερο να ξέρει που αυτό βρίσκεται στον κόσμο για να χρεωθεί αναλόγως.. Το κόστος της κλήσης από την Ελλάδα μέχρι και τη χώρα που βρίσκεσαι θα το πληρώνεις εσύ καθώς χρεώνεσαι και για τις εισερχόμενες κλήσεις. Για τη λήψη sms βέβαια δεν υπάρχει επιπλέον χρέωση και παραμένει δωρεάν όπου και αν βρεθείς στο εξωτερικό.

Οπότε σωστά ήταν όσα σου είπαν στην εξυπηρέτηση πελατών. Είναι σίγουρο..

Link to comment
Share on other sites

Morning, η καλύτερη λύση στην περίπτωσή σου είναι να πάρεις 2 καρτοκινητά VF a la carte, και να ενεργοποιήσεις το 1c/λεπτό. Στο καρτοκινητό που θα βρίσκεται στην Κύπρο θα ενεργοποιήσεις το VF Passport. Προσοχή, να συνδέεσαι μόνο με το δίκτυο της Cyta.

Η χρέωση των εισερχομένων θα είναι 0,80€/κλήση μέχρι μία ώρα. Η χρέωση των εξερχομένων του κινητού που θα βρίσκεται στην Ελλάδα θα είναι 1c/λεπτό.

 

 

Edit: Δες και αυτό. Ακυρο, δεν περιλαμβάνεται η Κύπρος.

Link to comment
Share on other sites

Kaτά λάθος άλλαξα πακέτο απο Whats up σε cosmocarta, ευτυχώς το κατάλαβα και το ξαναγύρισα σε Whats up πάλι.Τα 1000 λεπτά για ολόκληρο το 2009 χάθηκαν ξέρει κανείς?Γιατί απο το c.c της cosmote έτσι μου είπαν.....
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πεδία μήπως ξέρετε αν η COSMOTE δίνει στα καρτοκινιτα τής το web Γιάννα συνδεθώ στο internet με 40MB?, για το WAP έχω ρύθμισις, αλά δεν δουλεύουν κάποιες εφαρμογές με το WAP, και χρειάζομαι τής ρύθμισις web για τα καρτοκινιτα, αν ξέρει κάποιος παρακαλώ να γράψει τής ρύθμισις COSMOTE web..
Link to comment
Share on other sites

Kala, exei gonatisei to systima !! stelnw synexeia na mathw to ypoloipo tou xronoun kai twn minimatwn pou exw kai synexeia mou apantaei pws logw anavathmisis tou systimatos i ypiresia den einai diathesimi !! Eleos !!

 

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν έχεις ενεργοποιήσει το πακέτο με τα 1000' και 1000 sms κάθε μήνα για όλο το 2009. Αν ναι τότε στέλνεις ΥΠΟΛ στο 1313

:)

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα να έχει γράψει κανένας τίποτα για τον διαγωνισμό cosmote rockwave :p.

Κέρδισε κανένας σας; :rolleyes:

Εγώ όχι πάντως... :O

Link to comment
Share on other sites

επειδη τα 1000 του ιουνιου μου τελειωσαν,αν βαλω σημερα 22 του μηνος τα 600 με 5ευρω, θα προσθεθουν με τα 1000 του ιουλιου? και τα 600 θα ληξουν 22 ιουλιου, ενω τα 1000 κανονικα τελος ιουλιου?
Link to comment
Share on other sites

επειδη τα 1000 του ιουνιου μου τελειωσαν,αν βαλω σημερα 22 του μηνος τα 600 με 5ευρω, θα προσθεθουν με τα 1000 του ιουλιου? και τα 600 θα ληξουν 22 ιουλιου, ενω τα 1000 κανονικα τελος ιουλιου?

 

Nαι τα 600 θα ισχυουν κανονικα μεχρι 22 Ιουνιου αλλα δεν θα μπορεις να τα χρησιμοποιησεις οσο εχεις απο τα 1000.

Αν τελειωσεις τα 1000 πριν τις 22/7 τοτε θα μπορεις να χρησιμοποιησεις ξανα τα 600!

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσεις να βάλεις τουλάχιστον 3€ κάρτα τον Ιούνιο για να σου δώσουν τα 1000' τον Ιούλιο...

 

Υ.Γ.: Έχω την εντύπωση ότι καταναλώνονται πρώτα τα λεπτά που λήγουν πρώτα, δηλαδή τα 600' και μετά τα 1000' του Ιουλίου(αναφέρομαι πάντα από 1 Ιουλίου και μετά), δεν ξέρω σίγουρα όμως γι' αυτό, οπότε καλύτερα να το ψάξετε στο site αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατα 90% σιγουρος οτι πρωτα παιρνει τα 1000 αλλα οχι 100% γιατι αυτον τον μηνα δεν αναγκαστηκα να βαλω 600.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει,δεν με πειραζει ποια θα τελειωσουν πιο γρηγορα! απλα μην πηγαιναν χαμενα,αυτο δεν ηξερα.. ευχαριστω για την βοηθεια!
Link to comment
Share on other sites

ενταξει,δεν με πειραζει ποια θα τελειωσουν πιο γρηγορα! απλα μην πηγαιναν χαμενα,αυτο δεν ηξερα.. ευχαριστω για την βοηθεια!

 

Δυστυχως πανε χαμενα και εχω αναγκαστει πολλες φορες να βαλω 600 για λιγες μερες και μετα να τα χασω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα μολις ενα πακετο whats up..πως μπορω να ενεργοποιησω την υπηρεσια για τα 1000' κ 1000 sms ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα μολις ενα πακετο whats up..πως μπορω να ενεργοποιησω την υπηρεσια για τα 1000' κ 1000 sms ?

 

Η προσφορά "call them all 2009" δεν υπάρχει πλέον.

Για 1000+1000 μπορείς να στείλεις μήνυμα 1000 στο 1313 και θα σου κοστίσει 7,5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

δε συμφαιρει..παιζει να βρω καμια καρτα τετοια με ενεργοποιημενη αυτην την υπηρεσια?κριμα κ πηρα ενα ευκολο νουμερακι :p
Link to comment
Share on other sites

απο κανενα φιλο.. πουθενα αλλου

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό το sms απο Cosmote:

 

600 sms προς ολα τα δίκτυα κινητης τηλεφωνίας για 14 μέρες με ανανέωση κάρτας τουλάχιστων των 9 € μέχρι 22-07-2009. Στείλε bonus στο 1313.

.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό το sms απο Cosmote:

 

600 sms προς ολα τα δίκτυα κινητης τηλεφωνίας για 14 μέρες με ανανέωση κάρτας τουλάχιστων των 9 € μέχρι 22-07-2009. Στείλε bonus στο 1313.

 

Και μενα μου ηρθε.

Υπαρχει και αρθρο απο τον MsK.

Link to comment
Share on other sites

ωραια παλι θα σερνεται το δικτυο!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ωραια παλι θα σερνεται το δικτυο!

 

Με τα μηνύματα δεν επιβαρύνεται το δίκτυο όσο νομίζεις... Ίσως να αργούν να πηγαίνουν τα sms, αλλά γενικά είναι μικρό το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...