Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνήθως στέλνουν σε αριθμούς που είναι σχετικά ανενεργοί και δεν πραγματοποιούν πολλές ανανεώσεις.

 

Μα αυτος ειμαι εγω(μια τον μηνα αναγκαστηκα)!Αυτοι οι 2 φιλοι που πηραν το sms εχουν κανει 3-4 ανανεωσεις μεσα στον Μαιο...

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτος ειμαι εγω(μια τον μηνα αναγκαστηκα)!Αυτοι οι 2 φιλοι που πηραν το sms εχουν κανει 3-4 ανανεωσεις μεσα στον Μαιο...

 

Α τι να σου πω δεν ξέρω.:p

 

Στην wind θυμάμαι μου έστελναν συνέχεια μνμ για διπλασιασμό της κάρτας και όσο δεν έβαζα τόσο συνέχιζαν να στέλνουν.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια οταν κανω κληση δεν ακουγετε καθολου ο τονος κλησης.

Στον αλλο χτυπαει κανονικα και μαλιστα αμα το σηκωσει ακουει εμενα (το περιβαλλον) αλλα εγω τιποτα.Εχω παρεξηγηθει κιολας,νομιζουν οτι κανω πλακες δηλαδη οτι το σηκωνουν και δεν μιλαω.

Να φανταστω ειναι και αυτο ενα απο τα ''ελαχιστα'' προβληματα του δικτυου.....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει calling tune ( το οποίο δεν λειτουργεί )?

 

Το προβλημα ειναι οταν κανω εγω κληση, οχι οταν μου κανουν για να φταιει το tune(που δεν εχω).

Απο την αλλη ουτε οι αλλοι εχουν calling tune οταν συμβαινει αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το ατομο που καλεις εχει calling tune το οποιο δεν λειτουργει οποτε να ακους εσυ κενο και του αλλου να χτυπαει κανονικα..
Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη ουτε οι αλλοι εχουν calling tune οταν συμβαινει αυτο το προβλημα.

 

Μηπως το ατομο που καλεις εχει calling tune το οποιο δεν λειτουργει οποτε να ακους εσυ κενο και του αλλου να χτυπαει κανονικα..

 

Το ειπα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ακυρο δεν το προσεξα που το ειπες!

Παντως θυμαμαι πριν μερικα χρονια μου ειχε συμβει κατι αναλογο οταν ειχα vodafone.

Oταν επερνα τηλεφωνο σε εναν συγκεκριμενο αριθμο δεν ακουγοταν το χτυπημα αλλα το τηλεφωνο χτυπουσε κανονικα..Τελικα το προβλημα λυθηκε απο μονο του αν θυμαμαι καλα. Πιθανον να ειναι προβλημα του δικτυου..:worry:

Link to comment
Share on other sites

εχω την προσφορα 1000 λεπτα και 1000 σμσ του whats up!ενω τα σμσ ανανεωθηκαν σημερα τα λεπτα μου λεει οτι εχω 120 λεπτα αυτα π μου ειχαν περησεψει δλδ απο το προηγουμενο μηνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.Ποτε θα μπου τα λεπτα μεσα?Ανανεωσα χθες και δεν μπυ εχει ερθει ακομα μηνυμα
Link to comment
Share on other sites

Και που θα σουρθει...:p

Δεν στελνει τιποτα η κοσμοτε αλλα ανανεωνονται στις 12 το βραδυ.

Στειλε ΥΠΟΛ στο 1313 να δεις αν μπηκαν.

Οχι οτι θα παρεις και απο κει απαντηση...Τωρα εστειλα και δεν μου στειλαν τιποτα!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Και που θα σουρθει...:p

Δεν στελνει τιποτα η κοσμοτε αλλα ανανεωνονται στις 12 το βραδυ.

Στειλε ΥΠΟΛ στο 1313 να δεις αν μπηκαν.

Οχι οτι θα παρεις και απο κει απαντηση...Τωρα εστειλα και δεν μου στειλαν τιποτα!!!:mad:

 

Εμένα μου στέλνει κάθε φορά μήνυμα (βάζω μόνο μια κάρτα και στο τέλος του μήνα)! Όσο για την ανανέωση, γίνεται επι τόπου με μόνη "παραξενιά" ότι την πρώτη μέρα του μήνα μου βγάζει 1000 + όσα είχα από τον προηγούμενο (π.χ. 1648 λεπτά) το οποίο διορθώνεται την αμέσως επόμενη μέρα (πέφτει πάλι στα 1000). Το ότι αργεί, συμβαίνει λόγω του ότι στέλνετε όλοι μαζί τα ΥΠΟΛ και τα διάφορα άλλα! :p Εγώ στέλνω πρωί πρωί (07:30) μόλις πάω στη δουλειά και μου έρχεται η απάντηση στο φτερό! ;) Εντάξει, υπάρχει ένα "θεματάκι" με το What's Up και τα υπόλοιπα (CU κ.λπ.) αλλά το φουσκώνετε και λίγο μέσα στα διάφορα forums εσείς οι "ειδήμονες"... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα για πρωτη φορα (απο τον Ιανουαρια το εχω ενεργοποιησει) μου στειλαν μηνυμα να με ενημερωσουν οτι μπηκαν τα 1000 λεπτα και SMS κατα τις 2 το μεσημερι.

Καλα παντα την πρωτη του μηνος κρασαρει το συστημα:p

"Ειδήμονας" δεν ειμαι αλλα τελος παντων ενα μηνυματακι θα θελα καθε μηνα να μου στελνουν να με ειδοποιουν οτι μπηκαν γιατι σημερα πρωτη φορα εγινε κατι τετοιο...Επρεπε να γκρινιαφω για να μου στειλουν....:lol:

Α και κατι αλλο. Οταν μου τελειωνει η καρτα(οταν πεσει κατω απο 1 ευρω) δεν γινεται να στειλουν ενα SMS να μας ειδοποιουν να μην ξεμεινουμε?

Link to comment
Share on other sites

13897 τηλεφωνικως η επισκεπτεσαι ενα καταστημα..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται να αλλάξω από Vodafone CU σε Cosmote Whats'up ????:confused::help::help::help:

Με φορητότητα.Μέσω του 13897 ή μέσω των καταστημάτων "Γερμανός" ή Cosmote.:)

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να αλλάξω και την καρτα sim ή δεν είναι υποχρεωτικό? Αν δεν αλλάξω την κάρτα Sim στην αναμονή το κινητό θα συνεχίσει να λέει vodafone GR ή θα αλλάξει αυτόματα ? όχι οτι με πολυνοιάζει αλλα λέμε τωρα! :P

 

P.s : ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται να αλλάξω από Vodafone CU σε Cosmote Whats'up ????:confused::help::help::help:

 

 

Τώρα θες να φύγεις? για κοίτα εδώ....

 

 

Για Πρώτη Φορά και Μόνο από το Vodafone CU έχεις Δωρεάν εως και Απεριόριστα SMS ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ!

 

Μόνο στη CU land κερδίζεις αυτόματα και με κάθε ανανέωση:

- Με 10€ κερδίζεις 300 δωρεάν SMS για 2 εβδομάδες

- Με 15€ κερδίζεις 500 δωρεάν SMS για 2 εβδομάδες

- Με 20€ και άνω κερδίζεις Απεριόριστα SMS για 1 μήνα!

 

Για ενεργοποίηση στείλε δωρεάν κενό SMS στο 1263.

Η προσφορά ισχύει μέχρι τις 15/07/09

Για περισσότερα στο vodafone.gr :

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=6891

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να αλλάξω και την καρτα sim ή δεν είναι υποχρεωτικό? Αν δεν αλλάξω την κάρτα Sim στην αναμονή το κινητό θα συνεχίσει να λέει vodafone GR ή θα αλλάξει αυτόματα ? όχι οτι με πολυνοιάζει αλλα λέμε τωρα! :P

 

P.s : ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις

Μόλις ολοκληρωθεί η φορητότητα (μέσα σε 15 μέρες) θα σε πάρουν τηλέφωνο από την Cosmote να παραλάβεις την νέα σου κάρτα USIM 3G.;):D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκληρωθεί η φορητότητα (μέσα σε 15 μέρες) θα σε πάρουν τηλέφωνο από την Cosmote να παραλάβεις την νέα σου κάρτα USIM 3G.;):D

 

ευχαριστώ πολύ!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γτ εδω κ δυο μερες οταν στελνω ΥΠΟΛ στο 1313 μ απανταει οτι η υπηρεσια δεν βρεθηκε? :confused:

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γτ εδω κ δυο μερες οταν στελνω ΥΠΟΛ στο 1313 μ απανταει οτι η υπηρεσια δεν βρεθηκε? :confused:

 

Προφανώς το στέλνεις από κινητό νοκια. Η γρηγόρη λύση είναι να το στείλεις στα Αγγλικά YPOL και η μόνιμη λύση είναι να μπεις στα Μηνύματα-Ρυθμίσεις και εκεί που λέει κωδικοποίηση χαρακτήρων να επιλέξεις περιορισμένη.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το στέλνεις από κινητό νοκια. Η γρηγόρη λύση είναι να το στείλεις στα Αγγλικά YPOL και η μόνιμη λύση είναι να μπεις στα Μηνύματα-Ρυθμίσεις και εκεί που λέει κωδικοποίηση χαρακτήρων να επιλέξεις περιορισμένη.

 

Οντως νοκια εχω :) Εκανα το δευτερο που λες κ δουλευει!!! Ευχαριστωωωω!!!!!!!

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάνοντας surfing σε κάποιες ιστοσελίδες, έπεσα σε κάποια όπου ζητούσε τον αριθμό του κινητού για να μου δώσει κάποια πληροφορία. Δεν θυμάμαι από ποιό site ήταν. Το θέμα είναι πως κάθε εισερχόμενο μήνυμα (από τον αριθμό 54006) με χρεώνει 2 ευρώ. Το εισερχόμενο μήνυμα περιέχει είτε κάποιο link είτε κάποιο αρχείο εικόνας, ήχου κλπ. Μόλις υπάρχουν διαθέσιμα 2 ευρώ στον λογαριασμό μου (WhatsUp), μου έρχεται μήνυμα και μου τρώει τα 2 ευρώ.

 

Πως μπορώ να μπλοκάρω αυτά τα μηνύματα; Δεν θυμάμαι σε ποιό site έδωσα το νούμερο και δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο απαντητικό sms για ακύρωση. Τι μπορώ να κάνω; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να μπορεις να κανεις κατι μεσω του δικτυου της κοσμοτε αλλα απ τη στιγμη που εχεις symbian κινητο βαλε ενα προγραμμα blacklist για sms και μπλοκαρε τον συγκεκριμενο αριθμο και θα ησυχασεις!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...