Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα, το ειχα παθει με αυτό που βαζω με τα 700MB κάθε μηνα, αναγκαστικα να κανω ποιο νωρις ανανεωση του για να παει ποιο μετα ώστε να τρωει από καποια προσφορα που ειχα τοτε. Αυτά είναι κουτοπονηριες της κάθε εταιρειας για να βαζεις πακετα και καρτες παλιο το κολπο….

 

Δυστυχώς αυτός ακριβώς είναι ο λόγος. :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε σεις εποχές 2002 θυμάμαι είχαμε κάνει 2 συμβόλαια για 1 χρόνο 26 το καθένα προς όλους για την τρελή προσφορά των 2 ωρών. 2 ώρα το μήνα για 26 ευρώ. Επιδότηση ψυχούλα έδιναν τα κινητά πανάκριβα. Τώρα περνουμε τα κινητά φθηνά και με 6 7 ευρώ το μήνα έχουμε 10 15 ώρες 2gb Internet κτλ.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε σεις εποχές 2002 θυμάμαι είχαμε κάνει 2 συμβόλαια για 1 χρόνο 26 το καθένα προς όλους για την τρελή προσφορά των 2 ωρών. 2 ώρα το μήνα για 26 ευρώ. Επιδότηση ψυχούλα έδιναν τα κινητά πανάκριβα. Τώρα περνουμε τα κινητά φθηνά και με 6 7 ευρώ το μήνα έχουμε 10 15 ώρες 2gb Internet κτλ.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

χειρότερα τώρα συμβόλαια 1500 προς cosmote 30 προς όλα τα δίκτυα στα 25€

 

 

Και πάνε και κάνουν τέτοιο πρόγραμμα.... Δεν Φταει η cosmote ο συνδρομητής Φταει

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος φοιτητικού what's up και πριν 2 χρόνια είχα ταξιδέψει στο εξωτερικό και θυμάμαι όταν με καλούσαν μου έβγαζε απόκρυψη. Σύντομα σκοπεύω να ταξιδέψω ξανά στο εξωτερικό, γνωρίζεται αν το what's up έχει πλέον αναγνώριση κλήσεων κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος φοιτητικού what's up και πριν 2 χρόνια είχα ταξιδέψει στο εξωτερικό και θυμάμαι όταν με καλούσαν μου έβγαζε απόκρυψη. Σύντομα σκοπεύω να ταξιδέψω ξανά στο εξωτερικό, γνωρίζεται αν το what's up έχει πλέον αναγνώριση κλήσεων κανονικά;
Στην Ε.Ε. ναι κανονικά, εκτός της Ε.Ε. συνήθως έχει αλλά δεν είναι σίγουρο.

 

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην Ε.Ε. ναι κανονικά, εκτός της Ε.Ε. συνήθως έχει αλλά δεν είναι σίγουρο.

 

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk

 

Για Ε.Ε με ενδιαφέρει. Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

χειρότερα τώρα συμβόλαια 1500 προς cosmote 30 προς όλα τα δίκτυα στα 25€

 

 

Και πάνε και κάνουν τέτοιο πρόγραμμα.... Δεν Φταει η cosmote ο συνδρομητής Φταει

Με 4 ευρώ πάντως έχω 600 προς wu 200 προς όλους και αρκετά GB από πάρε μοίρασε. Με 4 ευρώ παρακαλώ. Όσοι δεν έχουν promo4 βάζουν με 7.5. Εκεί περνεις και reload it 1200mb συν 200 1400. Βάλε και πάρε δώσε άλλα 600 η 720 SMS. Όσοι τα σκάνε τα συμβόλαια καλά κάνουν τόσο τους κόβει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω το πάρε μοίρασε; Και τι εννοώ, να μην μπορούν να μου στέλνουν mb. Εγώ ούτως ή άλλος δε στέλνω σε κανέναν. Απλά μου στέλνουν και μου χαλάνε τις ημερομηνίες από τα πακέτα με τα mb μου.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω το πάρε μοίρασε; Και τι εννοώ, να μην μπορούν να μου στέλνουν mb. Εγώ ούτως ή άλλος δε στέλνω σε κανέναν. Απλά μου στέλνουν και μου χαλάνε τις ημερομηνίες από τα πακέτα με τα mb μου.

 

τι εννοεις σου χαλανε, ποιο μετα δεν πανε απο τα δικα σου?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω το πάρε μοίρασε; Και τι εννοώ, να μην μπορούν να μου στέλνουν mb. Εγώ ούτως ή άλλος δε στέλνω σε κανέναν. Απλά μου στέλνουν και μου χαλάνε τις ημερομηνίες από τα πακέτα με τα mb μου.
Δεν μπορείς, όχι.

 

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει κάτι για το παραπάνω;

 

Επειδή πρόσφατα πήρα καινούργιο νούμερο frog (είχε και δωράκι για τους πρώτους 6 μήνες :) ) , δεν περνάς ΑΦΜ στην εφαρμογή, μόνο αριθμό ταυτότητας. Το μόνο που πρόσεξα είναι ότι έπρεπε να περιμένω 2-3 μερες ώστε να μου το εμφανίζει. Υποθέτω έχει να κάνει με την καταχώρηση των στοιχείων στα αρχεία της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Ελαβα χθες ένα SMS στο What's up για 5GB για 15 μέρες με 2€, αλλά δεν την βλέπω στην εφαρμογή.

Τι παίζει ;

 

http://i67.tinypic.com/jkhgyd.jpg

Edited by Nikko_
Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα την τελευταία έκδοση χτες από το google play και μου την εμφάνισε κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

για την προσφορα για τα 5g για 15 ημερες μου ηρθε και εμενα ειδοποίηση εμενα ειναι στο μενου Τωρα υπηρεσιες Edited by kolasmenos2
Link to comment
Share on other sites

λιγο νωρις την εβαλε, αν ημουνα διακοπες μιας και δεν εχω τηλεφωνο/wifi θα την επαιρνα, τωρα δεν την χρειαζομαι,

ελπιζω να την ξαναβγαλουν/συνεχισουν, αλλιως θα βολευτουμε με.. after dark & paremoirase

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά με την ανανέωση (cosmocarta) και τη μεταφορά των λεπτών ομιλίας και των ΜΒ από τον προηγούμενο μήνα;

 

Π.χ. μου λέει ότι τα λεπτά μου λήγουν στις 17/07/2018, 13:00. Πότε πρέπει να ανανεώσω για να τα κρατήσω;

 

(εν τω μεταξύ, οι απίστευτοι μου έχουν τα λεπτά να λήγουν στις 17 και τα ΜΒ στις 18 Ιουλίου ενώ το πακέτο που ενεργοποίησα είχε λεπτά και ΜΒ. Τι φάση;)

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις την ίδια πράξη (ενεργοποιήσεις, reloadit κλπ) πριν λήξει το πακέτο. Αν πχ λήξουν τα λεπτά του το μεσημέρι και τα ΜΒ λήγουν το απόγευμα, αν κάνεις ενεργοποίηση ξανά τότε τα λεπτά δεν μεταφέρονται, μεταφέρονται μόνο τα ΜΒ.

 

Αυτό που λες είναι λάθος της εταιρίας, τα λεπτά λήγουν το μεσημέρι της 30ης μέρας, ενώ τα ΜΒ στις 30/31 την ακριβή ώρα που ληγει (οι μέρες είναι ανάλογα το πακέτο)

 

Για να τα κρατήσεις ανανεώνεις μέχρι την ημερομηνία που λέει, πριν την ώρα λήξης (καλύτερα 1-2 ώρες πριν).

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει σπασει τα νευρα η εφαρμογη του what's up και δε ξερω αν γινεται μονο σε εμενα ή γενικα σε ολους.. 9 στις 10 φορες δε με αφηνει να κανω ανανεωση, ειτε κολλαει η paypal, ειτε οταν παω να βαλω απευθειας τον αριθμο της καρτας λεει οτι υπαρχει προβλημα.

 

** Εκανα Online ανανεωση χωρις log-in απο το site της Cosmote. Ολα καλα, οποτε απο εκει θα κανω τις ανανεωσεις απο εδω και στο εξης..

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει σπασει τα νευρα η εφαρμογη του what's up και δε ξερω αν γινεται μονο σε εμενα ή γενικα σε ολους.. 9 στις 10 φορες δε με αφηνει να κανω ανανεωση, ειτε κολλαει η paypal, ειτε οταν παω να βαλω απευθειας τον αριθμο της καρτας λεει οτι υπαρχει προβλημα.

 

** Εκανα Online ανανεωση χωρις log-in απο το site της Cosmote. Ολα καλα, οποτε απο εκει θα κανω τις ανανεωσεις απο εδω και στο εξης..

Σήμερα είχε και σε μένα πρόβλημα το PayPal.

Ενώ ήταν συνδεδεμένο δεν έκανε ανανέωση στην κάρτα. Μετά που το αποσύνδεσα δεν κατάφερα να το ξανασυνδέσω.

Το πρωί έκανε και μια ενημέρωση η εφαρμογή του what's up. Δεν ξέρω αν ευθύνεται και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι 9 στις 10 φορες που εχω προσπαθησει να κανω ανανεωση μεσω της εφαρμογης, δε γινοταν.. Ειναι γενικοτερο το προβλημα να φανταστω;

 

Και κατι αλλο. Ειχα παει σε ενα καταστημα cosmote και ειχε ζητησει αναλυτικα τις κινησεις των δεδομενων καθως ειχαν φυγει 20 ευρω απο την καρτα. Ισως να εφταιγα και εγω, ισως και οχι.. Εχουν περασει 2 μηνες, ακομα να ερθει καποιος φακελος στο σπιτι μου. Δεν αργησε υπερβολικα;

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, δεν εχεις λογαριασμο στο myCosmote? Απο κει μπορεις να παρεις αναλυση κινησεων (κλησεις, SMS, δεδομενα) σε 3 εργασιμες μολις. Και μαλιστα σου λεει για καθε μια κινηση αν η χρεωθηκες απο πακετο ή απο την καρτα σου.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια σημαντική ερώτηση για το play now unlimited:Επειδή έχω Lumia κινητό μπορώ να μπαίνω από τον browser και να βλέπω απεριόριστα βίντεο?
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια σημαντική ερώτηση για το play now unlimited:Επειδή έχω Lumia κινητό μπορώ να μπαίνω από τον browser και να βλέπω απεριόριστα βίντεο?
Ναι μπορείς, αρκεί να είναι στα υποστηριζόμενα sites.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου εμφάνισε την παρακάτω προσφορά.499264a4bc917d5e1edba7ba33bb7851.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...