Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχε διακοπή ρεύματος

 

Έχει τώρα λίγο καιρό Θεσσαλονίκη και ειδικά στο κέντρο το ίντερνετ της cosmote σέρνεται μέχρι που κόβεται τελείως το σήμα και επανέρχετε μετά από λίγη ώρα.

Link to comment
Share on other sites

μήπως κάλεσες αριθμό 5ψήφιο ?

ή ειδικό αριθμό π.χ αντίστοιχο των 801 της Ελλάδος ?

 

Όχι κανονικό σταθερό Ρουμανίας κάλεσα. Παρεπιπτόντως να αναφέρω ότι η τηλεφωνική επικοινωνία με την Ελλάδα είναι πολλή κακή, τουλάχιστον στην περιοχή Sibiu & Brasov. Οι κλήσεις συνεχώς κόβονται ( χρεώνοντας τα 3λεπτα φυσικά). Καλά που υπάρχει και ο facebook messenger.

OnePlus 6T - Nexus 6P
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: Σήμερα ανανέωσα μέσω κάρτα ανανέωσης και μου έδωσε 600mb για ένα μήνα. Οπότε, καμιά μείωση στη διάρκεια των δεδομένων έως τώρα και ευελπιστώ να πάρουν και πίσω μέσω νέας ανακοίνωσης, τη συγκεκριμένη (μη εφαρμόσιμη έως τώρα) τροποποίηση της χρονικής διάρκειας των MB.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

600mb απο το reloadit ή εξτρα 600 συν το reloadit?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

600mb απο το reloadit ή εξτρα 600 συν το reloadit?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι έξτρα; Δεν σε καταλαβαίνω. 600mb από το reload it για ένα μήνα μου έδωσε και όχι για 15 ημέρες.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλά παλιότερα έδιναν ένα έξτρα bonus +500mb απο φυσική ανανέωση συν το δωρο reloadit.

Με online ανανέωση δίνουν 1.2gb για ενα μήνα απο το reloadit.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα σήμερα μου έφαγε περίπου 1γιγα ιντερνέτ μέσα σε 20 λεπτά χωρίς να δω βίντεο μόνο σερφαρισμα τι γίνεται το έχει δει κανείς άλλος ?
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλά παλιότερα έδιναν ένα έξτρα bonus +500mb απο φυσική ανανέωση συν το δωρο reloadit.

Με online ανανέωση δίνουν 1.2gb για ενα μήνα απο το reloadit.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό ίσχυε πριν τις ριζικές αλλαγές του Reload It. Έδινε 500mb για ένα μήνα και ονομάζονταν Τώρα Data. Πλέον η συγκεκριμένη υπηρεσία (Τώρα Data), είναι διαθέσιμη μόνο στα φοιτητικά What's Up.

 

Ναι το ξέρω για την online ανανέωση, υπάρχει διπλασιασμός των δώρων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά εμένα σήμερα μου έφαγε περίπου 1γιγα ιντερνέτ μέσα σε 20 λεπτά χωρίς να δω βίντεο μόνο σερφαρισμα τι γίνεται το έχει δει κανείς άλλος ?

 

Φίλε Κώστα αυτό είναι ανήκουστο. Εγώ που χρησιμοποιώ τα δεδομένα μου σχεδόν μόνο για σερφαρισμα, καταναλώνω με τα βίας 500mb. Να απευθυνθείς στο αρμόδιο τμήμα.

 

Υ.Γ Μήπως έκανε τίποτα ενημερώσεις το κινητό;

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ίσχυε πριν τις ριζικές αλλαγές του Reload It. Έδινε 500mb για ένα μήνα και ονομάζονταν Τώρα Data. Πλέον η συγκεκριμένη υπηρεσία (Τώρα Data), είναι διαθέσιμη μόνο στα φοιτητικά What's Up.

 

Ναι το ξέρω για την online ανανέωση, υπάρχει διπλασιασμός των δώρων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φίλε Κώστα αυτό είναι ανήκουστο. Εγώ που χρησιμοποιώ τα δεδομένα μου σχεδόν μόνο για σερφαρισμα, καταναλώνω με τα βίας 500mb. Να απευθυνθείς στο αρμόδιο τμήμα.

 

Υ.Γ Μήπως έκανε τίποτα ενημερώσεις το κινητό;

Όχι απολύτως τίποτα γιατί το ελενξα που να πάρω τηλέφωνο? Να φταίει ο mozila που χρησιμοποιο

Edited by kostas234
Link to comment
Share on other sites

Όχι απολύτως τίποτα γιατί το ελενξα που να πάρω τηλέφωνο?

 

Μάλιστα. Τότε συμπλήρωσε την φόρμα που παρέθεσα στον παρακάτω σύνδεσμο και θα σε καλέσουν αυτοί. Περιέγραψε το πρόβλημα αναλυτικά κτλπ.

 

Γιατί αν πάρεις εσύ τηλέφωνο, θα χρεωθείς και παίζει να μην καταστεί δυνατό να πιάσεις γραμμή.

 

https://www.whatsup.gr/el/epikoinonia

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά. Λογικά από αύριο να περιμένεις τηλ, ειδάλλως Δευτέρα.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Τα προγραμματα της cosmokarta εχουν διαρκεια 30 η 31 ημερες ?

Διοτι εχω ανανεωσει 21-03.

ΥΓ. Το κινητο ανηκει σε ηλικιομενο που μενει σε αλλη πολη και το ανανεωνω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Τα προγραμματα της cosmokarta εχουν διαρκεια 30 η 31 ημερες ?

Διοτι εχω ανανεωσει 21-03.

ΥΓ. Το κινητο ανηκει σε ηλικιομενο που μενει σε αλλη πολη και το ανανεωνω εγω.

 

Ένα μήνα γράφει η επίσημη σελίδα της Cosmote. 30 ημέρες πιστεύω, όπως στο What's Up.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Επειδή είμαι στην τελική ευθεία για την μετατροπή του συμβολαίου μου σε καρτοκινητό, μπορείτε να μου πείτε ποιά είναι η καλύτερη επιλογή για περισσότερα data;

Ρωτάω μιας και την συγκεκριμένη sim θα την χρησιμοποιήσω μόνο για internet.

 

Υ. Γ. Ξέχασα να σας πω ότι η μηνιαία χρήση μου σε data είναι περίπου στα 3GB υπό κανονικές συνθήκες.

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Επειδή είμαι στην τελική ευθεία για την μετατροπή του συμβολαίου μου σε καρτοκινητό, μπορείτε να μου πείτε ποιά είναι η καλύτερη επιλογή για περισσότερα data;

Ρωτάω μιας και την συγκεκριμένη sim θα την χρησιμοποιήσω μόνο για internet.

 

Υ. Γ. Ξέχασα να σας πω ότι η μηνιαία χρήση μου σε data είναι περίπου στα 3GB υπό κανονικές συνθήκες.

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα,

 

Η καλύτερη επιλογή θα ήταν το Frog της Cosmote. Είναι ο,τι πρέπει για δεδομένα.

 

Περισσότερα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7552196#

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας 2 Χ 10 ευρώ στο What's Up θα έχει 2 Χ 1,2 gb + 2 Χ 100mb = 2,6gb εντελώς δωρεάν για έναν μήνα. Στο Φρογκ θα πρέπει να δώσει 4,44 ευρώ για να αποκτήσει 2gb για 25 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας 2 Χ 10 ευρώ στο What's Up θα έχει 2 Χ 1,2 gb + 2 Χ 100mb = 2,6gb εντελώς δωρεάν για έναν μήνα. Στο Φρογκ θα πρέπει να δώσει 4,44 ευρώ για να αποκτήσει 2gb για 25 ημέρες.

Ωραίο ακούγεται το "δωρεάν", αλλά τα δεσμευμένα ~20 ευρώ δεν βλέπω πώς θα μετατραπούν σε 3GB data τον επόμενο μήνα στο whatsup.

 

Στο frog υπάρχει και το 5GB με 8.5€, τα οποία αν συσσωρεύσεις για κάποιους μήνες, μπορείς να κάνεις έπειτα οικονομία με το 3ευρω μηνιαίο πακέτο καθαρά για επέκταση υπολοίπου.

Link to comment
Share on other sites

Τόσα πακέτα έχει, κάτι θα βρει. Υπάρχει και το πακέτο 4€-3gb κάθε εβδομάδα που θα του δίνει 12gb με 16€. Ας δει τα πακέτα και των 2 και ας αποφασίσει. Δικό του είναι το πορτοφόλι.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις.

Υπάρχει κάπου κάποιο συγκριτικό με τα πακέτα Frog και what's up που μου προτείνετε και με ποιό τρόπο ενεργοποιούνται;

Αρχάριος στα καρτοκινητά και με τόσες επιλογές αντιλαμβάνεστε ότι δεν είναι εύκολη υπόθεση.

Φαντάζομαι η κοσμοκάρτα δεν είναι ανταγωνιστική στα πακέτα data.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

http://mobilemaps.freesite.host/el/sygkrisi-programmaton/sygkrisi-paketon-kartokiniton.html και

http://mobilemaps.freesite.host/el/odigoi-xrisis-programmaton/what-s-up-extras.html

edit sorry δεν εχει ανανεωθεί με τα νεωτερα δεδομενα των πακτων κοσμοτε

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υποψην οτι το πακέτο στο οποιο θα βρισκεσαι μετα την μετατροπη σε καρτοκινητο ειναι η κοσμοκαρτα. Αν θες αλλαγη σε wu/frog στελνεις γραπτο μηνυμα αλλαγής. Στην πρωτη περίπτωση (wu) πας δωρεαν στη 2η (frog) με αφαιρεση 3€ που θα πρέπει να υπάρχουν στο υπολοιπο σου.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αξιόπιστο πλέον το περιεχόμενο σε αυτήν την παραπομπή. Πακέτα κάτω από 7 ευρώ δεν υπάρχουν πλέον (Εξαιρείται το εβδομαδιαίο 3 ευρώ 100 λεπτά +200 wu που ούτε αυτό αναφέρεται )
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις.

Υπάρχει κάπου κάποιο συγκριτικό με τα πακέτα Frog και what's up που μου προτείνετε και με ποιό τρόπο ενεργοποιούνται;

Αρχάριος στα καρτοκινητά και με τόσες επιλογές αντιλαμβάνεστε ότι δεν είναι εύκολη υπόθεση.

Φαντάζομαι η κοσμοκάρτα δεν είναι ανταγωνιστική στα πακέτα data.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η κοσμοκαρτα δεν ειναι για δεδομενα.

Για Whats Up βαζεις 2 καρτες των 10€ και παιρνεις 1.200MB απο Reload it για ενα μηνα.2.400Mb συνολο κανεις και τα 2 παρε μοιρασε για να φτασεις στα 2.600Mb και βρες φιλο να παιρνεις MB.Π.χ. Βρες 2 whats up ατομα που να βαζουν απο 10€ καρτα και στελνε 300MB στον καθενα και αυτοι σε εσενα.

Για ομιλια 400' και sms προς Whats Up,300' και sms προς ολους και

200Mb με 8,5€.

Αρα πας στα 2.800MB χωρις να παιρνεις Mb απο αλλους.

Και τα λεφτα που μενουν μεσα μπορεις να παρεις ειτε εξτρα πακετο ομιλιας ειτε τα νυχτερινα 10GB.

Και Deals 4 you κωδικο με 20 λεπτα απο την καρτα για 1+1 σε everest,shell,goodys,village cinemas κλπ.Κενο sms στο 19019 στελνεις για τον κωδικο,15 μερες διαρκεια και μια φορα σε ολες τις προσφορες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...