Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλό είναι ότι μένει για μήνα το reload it και όχι δεκαπενθήμερο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Online ανανέωση συνεχίζει να είναι 1.2gb για ένα μήνα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με ανανέωση 10 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στο 1330 μπας και υπάρχει αυτό με τα 6 ευρώ και 100mb 400 what's up 100 προς όλους για 1 μηνα. Τελικά τα κατάργησαν όλα 7.5 και 8.5 ευρώ υποχρεωτικά το μηνα. Γύρισμα σε frog σε ηλικιωμένους και ας κάνουν ότι θέλουν αυτοί.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Με 6 ευρω έχει πλέον μονο η Wind F2G αποκλειστικά στο app ...

Link to comment
Share on other sites

Με 6 ευρω έχει πλέον μονο η Wind F2G αποκλειστικά στο app ...

Μιας και είναι καρτέλ πιστεύω θα το αφαιρέσει σύντομα.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την προσφορα, εγω την πηρα και με χρεωσε μονο μια φορα τα 2€

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Θερμή παράκληση γιατί είμαι ήδη στο εξωτερικό (Ιταλία). Τα ΜΒ από πάρε-δώσε και πάρε μοίρασε ισχύουν στην περιαγωγή σε χώρες της ΕΕ ?

Ρωτάω γιατί , ενώ έχω κάποια ΜΒ ακόμα , παίρνω 100 από πάρε δώσε και 100 από πάρε μοίρασε και το WU συνεχίζει να καταναλώνει από τα προηγούμενα και όχι από αυτά του πάρε δώσε που φυσικά λήγουν πρώτα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θερμή παράκληση γιατί είμαι ήδη στο εξωτερικό (Ιταλία). Τα ΜΒ από πάρε-δώσε και πάρε μοίρασε ισχύουν στην περιαγωγή σε χώρες της ΕΕ ?

Ρωτάω γιατί , ενώ έχω κάποια ΜΒ ακόμα , παίρνω 100 από πάρε δώσε και 100 από πάρε μοίρασε και το WU συνεχίζει να καταναλώνει από τα προηγούμενα και όχι από αυτά του πάρε δώσε που φυσικά λήγουν πρώτα.

Ευχαριστώ.

Δεν ισχύουν φίλε μου όχι

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν λίγη ώρα το μήνυμα "ΛOΓΩ TEXNIKOY ΘEMATOΣ TO ΠAKETO 5GB ΓIA 15 HMEPEΣ ENEPΓOΠOIHΘHKE KAI XPEΩΘHKE 2 ΦOPEΣ. ΓIA AYTO EΠIΣTPEΨAME ΣTO YΠOΛOIΠO ΣOY THN AΞIA TOY ENOΣ ΠAKETOY (2€) KAI ΣOY ΠPOΣΦEPOYME ΔΩPO TA EΠIΠΛEON 5GB ΠOY ENEPΓOΠOIHΘHKAN. ΣE EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH."

Μπράβο τους απλά

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν λίγη ώρα το μήνυμα "ΛOΓΩ TEXNIKOY ΘEMATOΣ TO ΠAKETO 5GB ΓIA 15 HMEPEΣ ENEPΓOΠOIHΘHKE KAI XPEΩΘHKE 2 ΦOPEΣ. ΓIA AYTO EΠIΣTPEΨAME ΣTO YΠOΛOIΠO ΣOY THN AΞIA TOY ENOΣ ΠAKETOY (2€) KAI ΣOY ΠPOΣΦEPOYME ΔΩPO TA EΠIΠΛEON 5GB ΠOY ENEPΓOΠOIHΘHKAN. ΣE EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH."

Μπράβο τους απλά

 

Πράγματι επαγγελματική κίνηση. Τέτοια ζητήματα χρήζουν υπομονής, διότι είναι σίγουρη η επίλυσή τους.

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή κίνηση αλλά αυτό το πράγμα που ξεμείναμε από ίντερνετ 2 φορές μέσα σε 3 ημέρες και για αρκετή ώρα είναι λίγο απαράδεκτο.

Όπως και να το κάνουμε πλέον το ίντερνετ έχει γίνει απαραίτητο. Είναι σαν να σου κόβουν το νερό ή το ρεύμα.

Είμαστε για κέντρα απεξάρτησης... :P

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε σήμερα βρε παιδιά; Cosmote και Vodafone έκαναν μαζί αυξήσεις; :clap:

 

Πήγε ο πατέρας μου να αγοράσει το συνηθισμένο πακέτο του What's Up, με τα 200 λεπτά προς όλους και τα 100MB στα 6€ και μου γκρίνιαζε ότι δεν το βλέπει σήμερα. Έλα μωρέ, του λέω εγώ... Το ψάχνω στην εφαρμογή του What's Up και στο δικό του και στο δικό μου κινητό και τίποτα!!

 

Τελικά αγόρασε αυτό με τα 7,5€! Ούτε στην Τανζανία δε θα έχουν τέτοια πανάκριβα πακέτα κινητής... :down:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή κίνηση αλλά αυτό το πράγμα που ξεμείναμε από ίντερνετ 2 φορές μέσα σε 3 ημέρες και για αρκετή ώρα είναι λίγο απαράδεκτο.

Όπως και να το κάνουμε πλέον το ίντερνετ έχει γίνει απαραίτητο. Είναι σαν να σου κόβουν το νερό ή το ρεύμα.

Είμαστε για κέντρα απεξάρτησης... :P

Λίγα λίγα, ξεκίνησε η cosmote με το ιντερνέτ και από εχθές η ευαθ με το νερό χαχα :p

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πότε έγινε; ************* πια 1ba76e27be917b926222a090462fb096.jpg

 

Send by ASUS Zenfone Ultra 6.8" by Tapatalk

Edited by Vasileios
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

καπου το ειχα δει νομιζω εδώ αλλα δεν εχω τωρα χρονο για διάβασμα https://www.whatsup.gr/el/anakoinoseis

παντως το είχαμε ξαναπει μερικες σελιδες πισω και είχαμε ριξει τοτε τα μπινελικια....

περιμενα ότι θα γινοταν όμως από 1η Απριλιου όχι από τωρα! βιαζονται....:mad:

αν δεις εδώ πχ το εχουν ξαναδειξει και αλλοι ηταν ακομα ποιο πριν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=80009&page=1748

καπου εκει εχουν δωσει και αυτό που το αναφερει https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/011217-anakoinvsh.pdf

από 26/3 αλλαξε όπως λεει :

 

Β) Από 26/03/2018 ανακοινώνονται οι ακόλουθες αλλαγές για τους συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας COSMOKAPTA, WHAT’S UP, FROG της COSMOTE:

To πακέτο Mobile Internet 200 που προσφέρει 600ΜΒ για 1 μήνα με χρέωση 6€ μετονομάζεται σε πακέτο Mobile Internet 700, η χρέωσή του αυξάνεται από 6€ σε 7€, παρέχει 700ΜΒ με διάρκεια ισχύος 1 μήνα και στην αυτόματη ανανέωση του 900ΜΒ για 1 μήνα.

 

Aκομα και τα δωρα του reload στα MB αντι 1μηνα 15μερες!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πότε έγινε; ************* πια 1ba76e27be917b926222a090462fb096.jpg

 

Send by ASUS Zenfone Ultra 6.8" by Tapatalk

Έχει 2 μέρες. Όντως το ξεφτίλισαν πριν με 6 ευρώ αυτόματη ανανέωση είχες 1200 τώρα με 7 900. Ευτυχώς υπάρχουν πάρε μοίρασε και πάρε δώσε οπότε ελπίζω κανείς να μην περνει αυτά τα πακέτα.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 μέρες. Όντως το ξεφτίλισαν πριν με 6 ευρώ αυτόματη ανανέωση είχες 1200 τώρα με 7 900. Ευτυχώς υπάρχουν πάρε μοίρασε και πάρε δώσε οπότε ελπίζω κανείς να μην περνει αυτά τα πακέτα.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Εγώ αυτό με τα 700 τώρα πάλι θα το παίρνω αναγκαστικά. Ανανεωνω πριν την λήξη οπότε στη πράξη έχω απεριόριστα gb. Αν δε πάρω τα χάνω όλα, το έχω πάθει τρεις φορές. Επίσης δεν βάζω ποτέ αλλα πακέτα μόνο ίντερνετ και κάνω τα πάντα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό με τα 700 τώρα πάλι θα το παίρνω αναγκαστικά. Ανανεωνω πριν την λήξη οπότε στη πράξη έχω απεριόριστα gb. Αν δε πάρω τα χάνω όλα, το έχω πάθει τρεις φορές. Επίσης δεν βάζω ποτέ αλλα πακέτα μόνο ίντερνετ και κάνω τα πάντα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

7 ευρώ το μήνα δηλαδή. Πόσα gb έχεις? Γιατί με το πάρε μοίρασε αν έχεις άτομα που δεν ασχολούνται μπορείς να περνεις αρκετά gb κάθε μήνα χωρίς να δίνεις 7 ευρώ για 700. 4 5αρες να βάλεις σε κάποιον είναι 1200mb δωρεάν τα οποία ανανεώνονται κάθε μήνα μόλις ξανά βάλεις πάρε μοίρασε. Και επειδή τώρα μόνο online θα δίνουν 30 μέρες reload it όλοι θα βάζουν με κάρτα οπότε οι 2 5αρες και τα 600mb είναι άψογα. 7 ευρώ για 700mb δεν θα έδινα.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

7 ευρώ το μήνα δηλαδή. Πόσα gb έχεις? Γιατί με το πάρε μοίρασε αν έχεις άτομα που δεν ασχολούνται μπορείς να περνεις αρκετά gb κάθε μήνα χωρίς να δίνεις 7 ευρώ για 700. 4 5αρες να βάλεις σε κάποιον είναι 1200mb δωρεάν τα οποία ανανεώνονται κάθε μήνα μόλις ξανά βάλεις πάρε μοίρασε. Και επειδή τώρα μόνο online θα δίνουν 30 μέρες reload it όλοι θα βάζουν με κάρτα οπότε οι 2 5αρες και τα 600mb είναι άψογα. 7 ευρώ για 700mb δεν θα έδινα.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

Τωρα εχω 4-5 νομιζω γιατι τα εχασα, ειχα φτασει να εχω και 13GB και παραπανω νομιζω.

επειδή δουλεια σπιτι είμαι με wifi μενουν και ανανεωνω πριν να ληξουν.

Ότι βολευει τον καθενα, μπορει να φαινονται πολλα τα λεφτα αλλα όταν δεν χαλας πολλα και σου μενουν σιγα σιγα εχεις παρα πολλα και μετα δεν χαλανε με τπτ, γιαυτο ειπα ότι στην πραξη εχω απεριόριστα.

Οποτε δεν μπορω να αλλαξω και πακετο γιατι θα τα χασω παλι και θελω να τα αυξησω, αν δεν τα ειχα χασει 3 φορες θα ειχα τωρα πανω από 30GB...

Αυτό με τους αλλους δεν στέκομαι σε αυτό, ελάχιστοι φιλοι μου εχουν W.U, οι περισσοτεροι είναι με παγια συνδεση, οποτε δεν εχω ουσιαστικο κερδος από τετοια δωρα τυπου παρε, μοιρασε κτλ.

Φαντασου ότι τωρα εφτιαξα κατι στο ρουτερ μου στο σπιτι που εχει λειτουργικο να κανει παπαδες (Mikrotik Router OS) και δινω από το κινητο μου 4G σε αυτό ώστε τα δωρα να τα τρωω πριν πανε χαμενα με το desktop pc μου, μαλιστα ειχα πετυχει αρθροιστικη ταχυτητα δλδ ADSL+4G μαζι hybrid internet, ειδικα τωρα που τα εκαναν από το reload για 15μερες θα το λιωνω ετσι....

Παντως στο Online gaming εχει χειροτερα pings από την ΑDSL...

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω 4-5 νομιζω γιατι τα εχασα, ειχα φτασει να εχω και 13GB και παραπανω νομιζω.

επειδή δουλεια σπιτι είμαι με wifi μενουν και ανανεωνω πριν να ληξουν.

Ότι βολευει τον καθενα, μπορει να φαινονται πολλα τα λεφτα αλλα όταν δεν χαλας πολλα και σου μενουν σιγα σιγα εχεις παρα πολλα και μετα δεν χαλανε με τπτ, γιαυτο ειπα ότι στην πραξη εχω απεριόριστα.

Οποτε δεν μπορω να αλλαξω και πακετο γιατι θα τα χασω παλι και θελω να τα αυξησω, αν δεν τα ειχα χασει 3 φορες θα ειχα τωρα πανω από 30GB...

Αυτό με τους αλλους δεν στέκομαι σε αυτό, ελάχιστοι φιλοι μου εχουν W.U, οι περισσοτεροι είναι με παγια συνδεση, οποτε δεν εχω ουσιαστικο κερδος από τετοια δωρα τυπου παρε, μοιρασε κτλ.

Φαντασου ότι τωρα εφτιαξα κατι στο ρουτερ μου στο σπιτι που εχει λειτουργικο να κανει παπαδες (Mikrotik Router OS) και δινω από το κινητο μου 4G σε αυτό ώστε τα δωρα να τα τρωω πριν πανε χαμενα με το desktop pc μου, μαλιστα ειχα πετυχει αρθροιστικη ταχυτητα δλδ ADSL+4G μαζι hybrid internet, ειδικα τωρα που τα εκαναν από το reload για 15μερες θα το λιωνω ετσι....

Παντως στο Online gaming εχει χειροτερα pings από την ΑDSL...

Εγώ 200 το μήνα σε στέλνω αν θέλεις από πάρε μοίρασε ώστε να μην τα χάνεις αρκεί να έχεις άτομα να περνεις 300 600 ακόμα το μηνα. 7 ευρώ για 700mb είναι πολλα χρήματα. 2 3gb με πάρε μοίρασε περνω δωρεάν κάθε μηνα 1.5 χρόνο τώρα. Ποτέ δεν βάζω πακετο ίντερνετ.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...