Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 ώρες πριν, minast said:

Κι εγώ την ίδια προσφορά πήρα με φορητότητα σταθερού, απλά έχω και τρίτο καρτοκινητό που δεν πήρε δώρα.
Να πω ότι επιπλέον θα έχουν και απεριόριστες κλήσεις μεταξύ τους.

Αναρωτιέμαι βέβαια τι θα κάνω με τα συγκεντρωμένα λεπτά, ΜΒ και SMS μετά την αλλαγή... Τα 10€ δεν φτάνουν για κάποιο combo, και δεν ξέρω εάν οι δωρεάν παροχές ανανεώνουν τα συγκεντρωμένα.

Cosmote one έχω ήδη αλλά μου είπαν πως θα μπει και το φοιτητικό σταθερό που δεν με καίει αφού δεν έχω συνδεδεμένη τηλεφωνική συσκευή, μόνο το router. Ούτε τον τηλεφωνικό αριθμό δεν ήξερα, με ρώτησαν τον αριθμό για τη φορητότητα και τον έψαχνα στους λογαριασμούς. 

Επειδή έχω ξαναπάρει δώρα λόγω φορητότητας σταθερού σε καρτοκινητά, όταν είχα 200 λεπτά προς όλους δωρεάν κάθε μήνα για ένα χρόνο δεν ανανέωναν ούτε τα combo που έβαζα κάθε τρίμηνο όταν έπρεπε να βάλω κάρτα, ούτε τα 200 λεπτά του προηγούμενου μήνα. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, GREGORYMO said:

Το cosmote app λειτουργεί?

Άν εννοείς να ανοίγει, ναί ανοίγει και βλέπεις διάφορες πληροφορίες. Τώρα για ανανεώσεις και πληρωμές δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να το δοκιμάσω γιατί δεν μου χρειάζεται..Πάντως το πρωί είχε βγάλει μήνυμα εντός της εφαρμογής οτι βρίσκονταν σε λειτουργία συντήρησης και ορισμένες υπηρεσίες δεν θα λειτουργούν.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Χειμερινή προσφορά από την βρόνταφον λέει, απεριόριστα data για 5 μέρες με 1.90€  λέει.....ελπίζω να φιλοτιμηθούν και οι δικοί μας. 

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως με πρόλαβες 

IMG_2507.jpeg

IMG_2508.png

IMG_2509.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι για του Αγίου Βαλεντίνου για να επικοινωνούν δωρεάν τα πιτσουνάκια! 😛

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Στο app mycosmote εχει ερωτηματολόγιο 3 ερωτήσεις για την αγάπη και δίνει δώρο 500mb για 5 μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η διαδικασια ωστε να μπορω να δακοψω το νουμερο περνοντας πισω τα χρηματα που εχω μεσα στο καρτοκινητο πριν καταργηοω το νουμερο(προνομακο ) ?

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΤΑ την αναβάθμιση του σαββατοκύριακου, δεν με αφήνει το app να μπω.

Εκτός απεγκατεστηση, τι άλλη λύση υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Στο app mycosmote εχει ερωτηματολόγιο 3 ερωτήσεις για την αγάπη και δίνει δώρο 500mb για 5 μέρες. 

που βρίσκεται το ερωτηματολόγιο, δεν το βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2024 at 8:50 ΜΜ, dasnowy said:

Έκανα φορητότητα σε 24αρα vdsl φοιτητική και μου έδωσαν επιπλέον σε ένα κινητό (φοιτητικό whatsup) 10 ευρώ και 3gb το μήνα και σε ένα άλλο κινητό (cosmoκάρτα) 10 ευρώ και 1000 λεπτά προς όλους. Αυτά για 2 χρόνια. Επειδή το κινητό με cosmoκάρτα χρησιμοποιείται μόνο για ομιλία, τα 10 ευρώ θα είναι άχρηστα. Γίνεται να τα μεταφέρω κάθε μήνα στο whatsup για αγορά μεγαλύτερου πακέτου και κωδικών dfy; 

Επίσης, αυτά τα 10 ευρώ θεωρούνται ανανέωση; Επεκτείνουν τη λήξη υπολοίπου/φραγή της σύνδεσης και δίνουν tokens; 

κι εμενα αυτα μου δωσανε συν 100ε σε μια απο τις 2 sim σαν υπολοιπο,συν ενα παγιο σταθερου δωρο.

Και επειδη κι εγω τη μια sim την εχω μονο για ομιλια και μου δινουν και 1000' λεπτα προς ολους καθε μηνα μαζι με τα 10ε στην καρτα,αυτο που θα γινει σε 2 χρονια ειναι οτι θα εχουν μαζευτει 240ε υπολοιπο στην καρτα.

Η ερωτηση ειναι αν αυτα μπορεις να τα κανεις κατι αλλο εκτος απο το να αγοραζεις πακετα ομιλιας και data.

 

Αλλιως πανε χαμενα γιατι αν πουμε οτι σταματησει το "δωρο" αυτο μετα τα 2 χρονια θα μπορουσα να αγοραζω πακετα τοτε με αυτο το υπολοιπο για πολυ καιρο,αλλα απ οσο εχω ακουσει η αγορα πακετου στην cosmote (frog εχω για την ακριβεια) δεν παρατεινει την ημερομηνία ληξης των χρηματων που εχεις στην καρτα (οπως γινεται στην Q card ας πουμε) οποτε θα χρειαζεται να βαζω παλι λεφτα μεσα οποτε το ποσο αυτο θα μεινει να καθεται.

Τι λετε?

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, azuli said:

Η ερωτηση ειναι αν αυτα μπορεις να τα κανεις κατι αλλο εκτος απο το να αγοραζεις πακετα ομιλιας και data.

Μπορείς να γίνεις υπερ-φιλάνθρωπος στέλνωντας ποσά στο χαμόγελο του παιδιού πχ..

Να τα στέλνεις σε φίλους, συγγενείς.. δεν έχει κανείς καρτοκινητό Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μπορείς να γίνεις υπερ-φιλάνθρωπος στέλνωντας ποσά στο χαμόγελο του παιδιού πχ..

Να τα στέλνεις σε φίλους, συγγενείς.. δεν έχει κανείς καρτοκινητό Cosmote;

δεν τις εμπιστευομαι τις τοσο "επισημες/corporate" φιλανθρωπιες αλλα αυτο ειναι για αλλο thread!

 

μπορεις να τα στειλεις απο καρτοκινητο σε αλλο καρτοκινητο?καλο αυτο..

 

τιποτα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, azuli said:

δεν τις εμπιστευομαι τις τοσο "επισημες/corporate" φιλανθρωπιες αλλα αυτο ειναι για αλλο thread!

 

μπορεις να τα στειλεις απο καρτοκινητο σε αλλο καρτοκινητο?καλο αυτο..

 

τιποτα αλλο?

Δυστυχώς αυτά είναι μόνο.. η Cosmote δεν έχει smart pocket..

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, azuli said:

δεν τις εμπιστευομαι τις τοσο "επισημες/corporate" φιλανθρωπιες αλλα αυτο ειναι για αλλο thread!

μπορεις να τα στειλεις απο καρτοκινητο σε αλλο καρτοκινητο?καλο αυτο..

τιποτα αλλο?

Πιθανόν να χρειαστεί να βάλεις και δικά σου χρήματα πριν σε αφήσει να στείλεις αλλού, έχουν γίνει πιο σφιχτές οι προϋποθέσεις και δεν ξέρω εάν τις καλύπτουν τα χρήματα που βάζει ο ίδιος ο πάροχος.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, azuli said:

κι εμενα αυτα μου δωσανε συν 100ε σε μια απο τις 2 sim σαν υπολοιπο,συν ενα παγιο σταθερου δωρο.

Και επειδη κι εγω τη μια sim την εχω μονο για ομιλια και μου δινουν και 1000' λεπτα προς ολους καθε μηνα μαζι με τα 10ε στην καρτα,αυτο που θα γινει σε 2 χρονια ειναι οτι θα εχουν μαζευτει 240ε υπολοιπο στην καρτα.

Η ερωτηση ειναι αν αυτα μπορεις να τα κανεις κατι αλλο εκτος απο το να αγοραζεις πακετα ομιλιας και data.

 

Αλλιως πανε χαμενα γιατι αν πουμε οτι σταματησει το "δωρο" αυτο μετα τα 2 χρονια θα μπορουσα να αγοραζω πακετα τοτε με αυτο το υπολοιπο για πολυ καιρο,αλλα απ οσο εχω ακουσει η αγορα πακετου στην cosmote (frog εχω για την ακριβεια) δεν παρατεινει την ημερομηνία ληξης των χρηματων που εχεις στην καρτα (οπως γινεται στην Q card ας πουμε) οποτε θα χρειαζεται να βαζω παλι λεφτα μεσα οποτε το ποσο αυτο θα μεινει να καθεται.

Τι λετε?

Λοιπόν, τα λεφτά δεν χάνονται μέχρι να μαζέψεις τα 240€. Δηλαδή 10-10 προστίθενται αν τα αφήσεις και δεν μπαίνει φραγή ούτε τίποτα. Μετά τη διετία είναι το θέμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nikolas14 said:

Λοιπόν, τα λεφτά δεν χάνονται μέχρι να μαζέψεις τα 240€. Δηλαδή 10-10 προστίθενται αν τα αφήσεις και δεν μπαίνει φραγή ούτε τίποτα. Μετά τη διετία είναι το θέμα.

Και μέχρι τότε δεν ξέρει και τι θα ισχυει για τη μεταφορά υπόλοιπου. 

Βασικά είναι σουπερ δώρο να έχεις επί 2 χρόνια δωρεάν ομιλία χωρίς να χρειαστεί να δώσεις ουτε σεντ.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, VIPdriver said:

Και μέχρι τότε δεν ξέρει και τι θα ισχυει για τη μεταφορά υπόλοιπου. 

Βασικά είναι σουπερ δώρο να έχεις επί 2 χρόνια δωρεάν ομιλία χωρίς να χρειαστεί να δώσεις ουτε σεντ.

Εγω ήδη μαζεύω σε 3 νούμερα λεφτά, μεταξύ αυτών και το δικό μου. Εφόσον πληρώνω απεριόριστα στην Nova…για αυτό κρατάω το What’s Up.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη καρτοκινητή που κάνει sharing το χρηματικό υπόλοιπο της κάρτας σε άλλο νούμερο είναι μόνο το cu?

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, hercoulis said:

Η μόνη καρτοκινητή που κάνει sharing το χρηματικό υπόλοιπο της κάρτας σε άλλο νούμερο είναι μόνο το cu?

Και το what's up κάνει sharing. Και τα 2 έχουν προυποθεσεις και επίσης και τα 2 δεν ανανεώνουν την ημερομηνία λήξης σε αυτόν που στέλνουν. 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, hercoulis said:

Η μόνη καρτοκινητή που κάνει sharing το χρηματικό υπόλοιπο της κάρτας σε άλλο νούμερο είναι μόνο το cu?

Και η comoscarta/what's up, αλλά σε χρεώνουν 20 σεντς

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...