Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, kmpatra said:

https://www.cosmote.gr/announcements/mobile/anakoinwsi-prepaid.pdf

Με μία πρώτη ανάγνωση λίγο άσχημη η εξέλιξη...

Σίγουρα προς το χειρότερο, αλλά τουλάχιστον επιτρέπει τη μεταφορά, πράγμα που διευκολύνει πολλούς. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kmpatra said:

https://www.cosmote.gr/announcements/mobile/anakoinwsi-prepaid.pdf

Με μία πρώτη ανάγνωση λίγο άσχημη η εξέλιξη...

Το Frog δεν δέχοταν μεταφορά υπόλοιπου. Τώρα θα δέχεται;

Πολύ άσχημη εξέλιξη σε όσους συντηρούσαν νούμερα What's Up μόνο με μεταφορά από άλλο νούμερο What's Up. Νομίζω έγινε ίδιο στυλ όπως του CU. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, patrickdrd said:

το cu ομως εχει διαβαζω το super market που μπορει καποιος να τα ξοδεψει

Δεν διαφωνώ αλλά εγώ αναφέρομαι στο ότι και το CU δεν μεταφέρει την ημερομηνία λήξης. 

Link to comment
Share on other sites

Καλό ήταν όσο κράτησε.. Τώρα πλέον δεν έχει νόημα αφού δεν μπορεί κάποιος να συντηρεί 2ο νούμερο μόνο με μεταφορά ποσού

Just now, VIPdriver said:

Δεν διαφωνώ αλλά εγώ αναφέρομαι στο ότι και το CU δεν μεταφέρει την ημερομηνία λήξης. 

Ναι με την διαφορά ότι εκεί με cashback μεταφέρεται η ημερομηνία λήξης κανονικά

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bbbb said:

Καλό ήταν όσο κράτησε.. Τώρα πλέον δεν έχει νόημα αφού δεν μπορεί κάποιος να συντηρεί 2ο νούμερο μόνο με μεταφορά ποσού

Συντήρηση, όχι.

Θα πρέπει να κάνεις εναλλάξ ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bbbb said:

Καλό ήταν όσο κράτησε.. Τώρα πλέον δεν έχει νόημα αφού δεν μπορεί κάποιος να συντηρεί 2ο νούμερο μόνο με μεταφορά ποσού

Φορητότητα σε F2G που συντηρείς νουμερο με 1 ευρώ κάθε 2 μήνες και CU με το Cash Back. Προσωπικά θα κάνω φορητότητα τα 2 νουμερα που συντηρούσα. Βέβαια μπορεί και να τα αφήσω να λήξουν. Όπως και να έχει η Cosmote θα είναι η χαμένη. Δεν πιστευω να δεχτεί ο κόσμος ξαφνικά να πληρωνει διπλάσια και τριπλάσια για να συντηρεί νουμερα όταν υπάρχουν εναλλακτικές σε άλλες εταιρείες. 

7 minutes ago, bbbb said:

 

Ναι με την διαφορά ότι εκεί με cashback μεταφέρεται η ημερομηνία λήξης κανονικά

Το έγραψα πιο μετά. Εγώ απλά αναφερόμουν στο ότι με μεταφορά υπολοίπου το CU δεν ανανεώνει ημερομηνία λήξης. 

Τελικά το Frog δέχεται μεταφορά υπολοίπου ή λάθος το έγραψαν στην ανακοίνωση;

Link to comment
Share on other sites

Cash Back εννοεις το super market που ειπα; 

μπορειτε να εξηγησετε πως δουλευουν αυτα τα 2 γιατι φανταζομαι ενδιαφερουν πολυ ή αρκετο εστω κοσμο;

χοντρικα τουλαχιστον

10 minutes ago, VIPdriver said:

Τελικά το Frog δέχεται μεταφορά υπολοίπου ή λάθος το έγραψαν στην ανακοίνωση;

ποτε δεν δεχοταν, αν το αλλαξαν τωρα δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, patrickdrd said:

Cash Back εννοεις το super market που ειπα; 

μπορειτε να εξηγησετε πως δουλευουν αυτα τα 2 γιατι φανταζομαι ενδιαφερουν πολυ ή αρκετο εστω κοσμο;

χοντρικα τουλαχιστον

ποτε δεν δεχοταν, αν το αλλαξαν τωρα δεν ξερω

Στην εφαρμογή της Vodafone βρίσκεις προιοντα απο σουπερμάρκετ που εάν σκανάρεις την απόδειξη σου επιστέφει λίγα χρήματα τα οποία μετράνε σαν ανανέωση υπολοίπου και ανανεώνουν την ημερομηνία λήξης του χρηματικού υπολοίπου. Υπάρχει ειδικό τοπικ στη Vodafone. 

Εάν στο Frog επιτρέψουν μεταφορά υπολοίπου θα είναι πολυ θετικό (και θα γλιτώσω και τον κόπο της φορητότητας). 

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρει την επανενεργοποίηση της δυνατότητας μεταφοράς μεταξύ καρτοκινητής και φρογκ. Μάλλον εκ παραδρομής συμπεριλήφθηκε στην ανακοίνωση. Αυτό που δεν θυμάμαι είναι αν συνέχιζει να δέχεται η φρογκ χρήματα από συμβολαια ή καρτοσυμβόλαια. Αν ναι, τότε γι'αυτό αναφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ αν βάλω κάρτα στο κινητό που θέλω να διατηρήσω και μετά από αυτό τα στείλω στον αριθμό που χρησιμοποιώ πάλι θα χαθει το νούμερο?

Με έχει μπερδέψει.



Sent from my CLT-L29 using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Just now, nemesis1 said:

Δλδ αν βάλω κάρτα στο κινητό που θέλω να διατηρήσω και μετά από αυτό τα στείλω στον αριθμό που χρησιμοποιώ πάλι θα χαθει το νούμερο?



Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Το δεύτερο κινητό (που από ότι κατάλαβα είναι το βασικό) δεν θα πάρει παράταση +2 μήνες. Άρα, θα χρειαστεί να ανανεώσεις και το δεύτερο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο κινητό (που από ότι κατάλαβα είναι το βασικό) δεν θα πάρει παράταση +2 μήνες. Άρα, θα χρειαστεί να ανανεώσεις και το δεύτερο κινητό.
Καλά κατάλαβες.
Ευχαριστώ πολύ.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, nick.76 said:

WU mystery token. Απεριόριστα λεπτά για 24 ώρες.

Πρέπει να το παρετε (όχι ενεργοποιήσετε) μέσα στις επόμενες 2 μερες και δεν έχει ημερομηνία λήξης (για ενεργοποίηση). 

Link to comment
Share on other sites

Οι συνδρομητές καρτοκινητής που επηρεάζονται από τις ανωτέρω τροποποιήσεις έχουν δικαίωμα να καταγγείλουν τη σύμβασή τους εντός 30 ημερών από τη θέση σε ισχύ των ανωτέρω τροποποιήσεων, υπό την προϋπόθεση ότι τα αποτελέσματα της καταγγελίας επέρχονται όχι νωρίτερα από την προηγούμενη ημέρα από την ημέρα ενεργοποίησης των ανωτέρω τροποποιήσεων.

Δηλαδή από 24/7 και μετά μπορούμε να την καταγγείλουμε την σύμβαση?  και στο τελευταίο τι εννοεί?όχι νωρίτερα από την προηγούμενη ημέρα από την ημέρα ενεργοποίησης των ανωτέρω τροποποιήσεων.

 

Link to comment
Share on other sites

έκανα μεταφορά σήμερα το μεσημέρι από vodafone που να μην έκανα ποτέ. προσπαθώ από το μεσημέρι να μιλήσω με κάποιον π***τη στο τηλέφωνο και με έχουν πεθάνει στην αναμονή και δεν έχω καταφέρει ακόμα. τι το έχουν το μπουρδ***ο αν θέλω 1 μισή ώρα να μιληΩ μαζί τους. είμαι χωρίς ίντερνετ από όταν έκανα τη μεταφορά και δε μπορώ να βρω μιλήσω με κάποιον. έστειλα το sma 5g μου ήρθε απάντηση ότι θα ενεργοποιηθεί αλλά με,ρι τώρα δεν έχω ούτε 4g.

adok13
Link to comment
Share on other sites

έκανα μεταφορά σήμερα το μεσημέρι από vodafone που να μην έκανα ποτέ. προσπαθώ από το μεσημέρι να μιλήσω με κάποιον π***τη στο τηλέφωνο και με έχουν πεθάνει στην αναμονή και δεν έχω καταφέρει ακόμα. τι το έχουν το μπουρδ***ο αν θέλω 1 μισή ώρα να μιληΩ μαζί τους. είμαι χωρίς ίντερνετ από όταν έκανα τη μεταφορά και δε μπορώ να βρω μιλήσω με κάποιον. έστειλα το sma 5g μου ήρθε απάντηση ότι θα ενεργοποιηθεί αλλά με,ρι τώρα δεν έχω ούτε 4g.

Πήρες το 13738 τεχνική υποστήριξη και έχει μιάμιση ώρα αναμονή;
Αν καλεσες το 13888 πάρε τον παραπάνω αριθμό
Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

πήρα και το σήκωσαν σε 20 λεπτά περίπου.μου είπαν ότι είναι τεχνικο θέμα,  ότι δεν υπάρχει λέει σωστή αποτύπωση του αριθμού και κάτι τέτοια. εγώ αύριο θα μαι σε δουλειά εξω και θαμαι χώρις ιντερνετ.αναθεμα τη  ώρα που μπλέξα με αυτούς. 

adok13
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, adok13 said:

επειδή δε πρόκειται να βρω σκρη με αυτούς ξέρετε αν μπορω να κάνω πάλι μεταφορά αριθμού σε αλλο παροχο?

Φορητότητα κάνεις όσες φορές θέλεις. Πακετο ίντερνετ έχεις ενεργοποιήσει; Έκανες εγγραφή στο app της Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

έβαλα πακέτο από τοwhat's up. την εφαρμογή. δεν μου κάνει, regisrer ,στο 5g η στο 4g.τοβρηκαν σαν βλάβη αλλά έμεινε εκεί  ,ακόμα περιμένω.

adok13
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, adok13 said:

έβαλα πακέτο από τοwhat's up. την εφαρμογή. δεν μου κάνει, regisrer ,στο 5g η στο 4g.τοβρηκαν σαν βλάβη αλλά έμεινε εκεί  ,ακόμα περιμένω.

Η προηγούμενη σου sim εαν την βάλεις σε συσκευή δουλεύει ; Εκανες μια επανεκκίνηση συσκευής με την νεα σιμ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος πρόβλημα δικτύου στο Ηράκλειο Κρήτης? Ούτε μπορώ να πάρω τηλέφωνο ούτε να με πάρουν

Poco f3 via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...