Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να εκμεταλλευτώ την προσφορά του Platinum Token για ανανέωση >= 12ευρ με χρήση Payzy.

Η μόνη προϋπόθεση είναι η ύπαρξη virtual Payzy (χρεωστικής) κάρτας;

Αν η Payzy κάρτα είναι στο όνομα μου, μπορώ να την χρησιμοποιώ για ανανέωση σε άλλους αριθμούς WU (πατέρα); Ιδανικά να την κάνω αποθήκευση στο λογαριασμό του WU του πατέρα (βλέπω ότι με την αποθήκευση Payzy δίνει και 2o (Mystery) Token δώρο).

Ρωτάω προκαταβολικά γιατί δεν έχω Payzy (είμαι στο εξωτερικό) και η μόνη χρήση του θα είναι αυτή (το top-up του WU του πατέρα).

 

To Payzy πόσο εύκολο είναι να κάνεις sign-up;

Edited by chemeng

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Το giga soukou unlimited για 4 σαββατοκύριακα με 6,50 ευρώ ίσχυε μέχρι 31/5. Σήμερα λέει:

• Το πακέτο της προσφοράς ισχύει για ενεργοποιήσεις έως 31/08/23.

Το πάνε 3 - 3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, chemeng said:

Θέλω να εκμεταλλευτώ την προσφορά του Platinum Token για ανανέωση >= 12ευρ με χρήση Payzy.

Η μόνη προϋπόθεση είναι η ύπαρξη virtual Payzy (χρεωστικής) κάρτας;

Αν η Payzy κάρτα είναι στο όνομα μου, μπορώ να την χρησιμοποιώ για ανανέωση σε άλλους αριθμούς WU (πατέρα); Ιδανικά να την κάνω αποθήκευση στο λογαριασμό του WU του πατέρα (βλέπω ότι με την αποθήκευση Payzy δίνει και 2o (Mystery) Token δώρο).

Ρωτάω προκαταβολικά γιατί δεν έχω Payzy (είμαι στο εξωτερικό) και η μόνη χρήση του θα είναι αυτή (το top-up του WU του πατέρα).

 

To Payzy πόσο εύκολο είναι να κάνεις sign-up;

Ναι μπορείς κανονικά και εγώ ανανεώνω σε μια φίλη μου και παίρνει και εκείνη το τοκεν platinum 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ρωτήσω λίγο για τους κωδικούς gifts 4u; Πήρε η μάνα μου που έχει cosmote έναν κωδικό για τα H&M και θέλω να τον χρησιμοποιήσω εγώ που είμαι μέλος H&M αλλά δεν έχω cosmote. Νόμιζα ότι αρκεί να βάλω τον κωδικό αλλά δεν μου τον δέχεται. Το έχει κάνει κανένας άλλος;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, GREGORYMO said:

Ξαναεμφανίστηκε η έρευνα.

Την πήρε κανείς?

Εγώ μόλις. Και ήρθαν μέσα σε 2-3 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση του my Cosmote app & έχει εξαφανιστεί το Combo basic από τη λίστα των πακέτων αυτόματης ανανέωσης!
Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι ισχύει η ενεργοποίηση της αυτόματης ανανέωσης του πακέτου, όπως την έχω.
Αλλά πώς θα την απενεργοποιήσω αν χρειαστεί;
Μπακάλικο το έχουν κάνει!
Άσε που μου έφαγαν τα 7GB όταν έγινε η αυτόματη ανανέωση αυτό το μήνα!
Λεπτά ομιλίας κ μυνήματα οκ. Τα δεδομένα όμως δεν έγιναν roll over!
Έχω και πάγια εντολή για ανανέωση υπολοίπου 1 μέρα πριν τη λήξη του πακέτου, για σιγουριά.
Παραδέχτηκαν ότι δεν υπάρχει κανένα λάθος δικό μου αλλά το παίζουν Κινέζοι!
Μίλησα 2 φορές ήδη για αυτά τα θέματα κ το μόνο που έγινε, ήταν η προώθηση του αιτήματος μου για αυτά τα θέματα αλλά χωρίς καμία απάντηση κ καμία λύση εδώ κ 5 μέρες...
Πολύ πρόχειρη δουλειά γενικά!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση του my Cosmote app & έχει εξαφανιστεί το Combo basic από τη λίστα των πακέτων αυτόματης ανανέωσης!
Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι ισχύει η ενεργοποίηση της αυτόματης ανανέωσης του πακέτου, όπως την έχω.
Αλλά πώς θα την απενεργοποιήσω αν χρειαστεί;
Μπακάλικο το έχουν κάνει!
Άσε που μου έφαγαν τα 7GB όταν έγινε η αυτόματη ανανέωση αυτό το μήνα!
Λεπτά ομιλίας κ μυνήματα οκ. Τα δεδομένα όμως δεν έγιναν roll over!
Έχω και πάγια εντολή για ανανέωση υπολοίπου 1 μέρα πριν τη λήξη του πακέτου, για σιγουριά.
Παραδέχτηκαν ότι δεν υπάρχει κανένα λάθος δικό μου αλλά το παίζουν Κινέζοι!
Μίλησα 2 φορές ήδη για αυτά τα θέματα κ το μόνο που έγινε, ήταν η προώθηση του αιτήματος μου για αυτά τα θέματα αλλά χωρίς καμία απάντηση κ καμία λύση εδώ κ 5 μέρες...
Πολύ πρόχειρη δουλειά γενικά!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Εμφανίστηκε σήμερα το Cosmote basic στα πακέτα αυτόματης ανανέωσης. Μετά από 3 ημέρες του update του my Cosmote app. Το παρακολουθούσα 2-3 φορές την μέρα και σήμερα εμφανίστηκε ξανά...

Όσον αφορά το άλλο μου θέμα (που μου έφαγαν τα ΜΒ στο roll over) δεν υπάρχει καμία εξέλιξη ή απάντηση...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση αντίθετη από της προηγούμενης σελίδας:

Κάποιος που δεν έχει What's Up θέλει να διαχειριστεί για ηλικιωμένο συγγενή το What's Up του.
Εγκαθιστά την εφαρμογή και επιλέγει σύνδεση, εισάγει αριθμό τηλεφώνου, βάζει τον κωδικό που έρχεται στο What's Up νούμερο, αλλά παίρνει μήνυμα ότι αυτός ο αριθμός δεν είναι What's Up.

Υπάρχει τρόπος να διαχειρίζεται κάποιος τα πακέτα ενός αριθμού What's Up από αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάζει αυτό το μήνυμα είναι ή κοσμοκάρτα ή frog ή (καρτο)συμβόλαιο. Άλλος τρόπος είναι να μπει στην εφαρμογή cosmote. Εκεί ίσως χρειαστεί να ορίσει κωδικό ίσως να βάλει και ΑΦΜ αν ζητηθεί. Πέραν του κωδικό επιβεβαίωσης. Και εκεί θα φανεί τι ακριβώς είναι το νούμερο.

Δεν εξετάζω βέβαια την περίπτωση που δεν είναι cosmote το νούμερο

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου είναι από τα Χριστούγεννα στη Δανία. Το κινητό κανονικά μέχρι σήμερα που το καλούμε και κάνει μετά από ώρα τουτ τουτ τουτ και τέλος. Ούτε να καλέσει μπορεί. Έχει κάρτα και πακέτο. Δεν του έχει στείλει κάτι η Cosmote ως τώρα περί roaming. Είναι φοιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τουλάχιστον 0,01€ στην κάρτα; Έχει κάνει επανεκκίνηση; Σε ποιο δίκτυο είναι συνδεδεμένος;

Link to comment
Share on other sites

Just now, paanos said:

Έχει τουλάχιστον 0,01€ στην κάρτα; Έχει κάνει επανεκκίνηση; Σε ποιο δίκτυο είναι συνδεδεμένος;

Όλα τα έχει κάνει. Στην επανεκκίνηση αρχικά έγιναν μερικές κλήσεις και μετά πάλι τα ίδια. Το δίκτυο δεν το ξέρω αυτόματα το έχει.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, paanos said:

Ας επιλέξει χειροκίνητα Telia και να απενεργοποιήσει VoLTE

Έφτιαξε! Να 'σαι καλά!!

Στην telia ήταν. Το volte έφταιγε.

Γιατί όμως προκύπτει πρόβλημα με το volte @paanos;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Η υλοποίηση ακόμα έχει θέματα στην περιαγωγή. Εδώ σκέψου ότι δυσκολεύεται να παίξει σωστά μέσα στην Ελλάδα κάποιες φορές, στο εξωτερικό χειροτερεύουν τα πράγματα. 

Ας το αναφέρει στην Cosmote κάπως για να το δουν 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VIPdriver said:

Καλησπερα. Ξέρει κανείς σε ποιό τοπικ υπαρχει συζητηση για το "swipe and win"; Ευχαριστώ. 

Δεν υπάρχει ακόμα.. τώρα πρέπει να ξεκίνησε βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστικά για συνδρομητές What's Up: όσοι δημιουργήσουν λογαριασμό στο payzy έως τις 16/06 και μόνο κερδίζουν 10€ στο wallet τους. Σχεδόν την κάρτα του μήνα δηλαδή, ή ένα μήνα απεριόριστα (σύμφωνα με την καλοκαιρινή προσφορά). Για περισσότερες πληροφορίες τσεκαρετε την εφαρμογή του what's up.

Παρακατω θα παραθέσω το λινκ πρόσκλησης, μέσω του οποίου εαν κάνει κάποιος εγγραφή κερδίζω κι εγώ 5€ (εσείς παίρνετε κανονικά τα 10€ σας). Εαν αυτό παραβιάζει κάποιον κανόνα του φόρουμ ας το σβήσουν οι διαχειριστές.

https://baf.payzy.gr/a9872a66-915a-4607-81c2-f9d4595ee5fe

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Σε καταστήματα κόσμοτε φορητότητα από q καρτοκινητο σε what's up καρτοκινητο είναι δωρεάν ?

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις κάποιο κόστος είτε για τη SIM είτε για την πρώτη κάρτα ανανέωσης.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Πριν λίγο καιρό είχα γράψει ότι ήθελα να διαχειρίζομαι την κοσμοκάρτα της μητέρας μου και έβαλα το cosmote app παρότι έχω και το what's up app που έχω εγώ. Ουσιαστικά στο account μου στο cosmote app έχω δύο what'sup νούμερα των δύο συσκευών που χρησιμοποιώ, μία κοσμοκάρτα της μητέρας μου και το σταθερό νούμερο.

Σήμερα μου ήρθε (πριν λίγο βασικά) μήνυμα sms οτι έγινε ενεργοποίηση του e-λογαριασμού και θα λαμβάνω το λογαριασμό του σταθερού στο cosmote app και θα διακοπεί η ταχυδρομική αποστολή του. 

Και ήθελα να ρωτήσω αν αυτό γίνεται σε όλους τους λογαριασμούς γιατί εγώ δεν έχω κάνει κάποια ενέργεια για κάτι τέτοιο. 

Μπορώ να το αναιρέσω; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...