Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε εμένα μεταφέρθηκαν.

Ίσως επειδή λήγουν τέλος του μήνα

 

Δεν νομίζω να έχει να κάνει, σε ένα από τα τέσσερα What's up που διαχειρίζομαι τα ΜΒ του πάρε-μοίρασε έληγαν 27/11.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Σήμερα μου ήρθε το παρακάτω από το What's Up χωρίς να κάνω τίποτα (δεν με χρέωσε).

 

Ήρθε σε κανέναν άλλον;

 

TO ΠAKETO 200' KAI 500MB ΓIA 2 EBΔOMAΔEΣ ENEPΓOΠOIHΘHKE KAI ΘA IΣXYEI ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει να κάνει, σε ένα από τα τέσσερα What's up που διαχειρίζομαι τα ΜΒ του πάρε-μοίρασε έληγαν 27/11.

κι εμένα 25/11 λήγουν και δεν μεταφέρθηκαν, όχι ακόμα τουλάχιστον, τους έστειλα και μήνυμα, για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείτε, γράψτε στο σχετικό θέμα του "πάρε μοίρασε".

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει να κάνει, σε ένα από τα τέσσερα What's up που διαχειρίζομαι τα ΜΒ του πάρε-μοίρασε έληγαν 27/11.
Μόλις μεταφερθηκαν
κι εμένα 25/11 λήγουν και δεν μεταφέρθηκαν, όχι ακόμα τουλάχιστον, τους έστειλα και μήνυμα, για να δούμε
Μόλις μεταφερθηκαν
Link to comment
Share on other sites

Ρε τους χχχχχ στο πάρε δώσε αφαίρεσαν τα SMS προς what's up. Έδιναν 240 με ένα πάρε δώσε και τώρα δίνουν 100 μόνο με 2 πάρε δώσε. Τραγικοί αντε να κόψουν και το reload it να πάει στον κάδο η κάρτα. Edited by Vasileios
προσωπικος χαρκτηρισμος
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησαν το παρε μοίρασε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγινε τροποποίηση και αντι για 100 + 3 x 100mb για ένα μήνα, δίνει 500 + 3 x 500mb για 2 ημέρες και τα οποία είναι για χρήση social and chat... Και έτσι πλέον δεν μπορείς να κάνεις καβάντζα όπως παλιά..

 

Τώρα σε κάποιους απο εμάς που το παλιό πάρε-μοίρασε έληγε μέσα στον νοέμβριο το έκαναν επέκταση τα ήδη υπάρχοντα mb μέχρι 4/1/2021

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε sms:

 

TO #pare_moirase AΛΛAΞE AΛΛA EΣY ΘA ΣYNEXIΣEIΣ NA AΠOΛAMBANEIΣ TA MB ΠOY EXEIΣ ΣYΓKENTPΩΣEI AΠO THN YΠHPEΣIA MEXPI 31/12/2020. KAI AN ΘEΣ ME KAΘE ANANEΩΣH ΔΩPEAN 500MB SOCIAL & CHAT KAI AΛΛA 1500MB SOCIAL & CHAT ΓIA 2 HMEPEΣ NA TA MOIPAΣEIΣ ΣE 3 WHAT'S UP KOΛΛHTOYΣ MΠEΣ EΔΩ (https://www.whatsup.gr/c/store/pare_moirase) KAI ΠAPE TO NEO #pare_moirase.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε τροποποίηση και αντι για 100 + 3 x 100mb για ένα μήνα, δίνει 500 + 3 x 500mb για 2 ημέρες και τα οποία είναι για χρήση social and chat... Και έτσι πλέον δεν μπορείς να κάνεις καβάντζα όπως παλιά..

 

Τώρα σε κάποιους απο εμάς που το παλιό πάρε-μοίρασε έληγε μέσα στον νοέμβριο το έκαναν επέκταση τα ήδη υπάρχοντα mb μέχρι 4/1/2021

 

Πώς έγινε η επεκταση μέχρι 4/1/21;;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Απλά το έδωσαν σε όσους έληγαν μέσα στον Νοέμβριο απο 4-5/11 και μετά από οτι κατάλαβα. Μάλλον λόγω των αντιδράσεων στο messenger κτλ απο κάποιους απο εμάς.. Ως μεσοβέζικη λύση για την χαζομάρα που έκαναν
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα αυτό:

 

Καλησπέρα, επικοινωνώ μαζί σας για να διαμαρτυρηθώ για την αλλαγή στο #pare_moirase; Η αλλαγή σε "social & data" και ακόμα χειρότερα η διάρκεια μόλις 2 ημερών το καθιστά πρακτικά ένα άχρηστο δώρο. Και αυτό μάλιστα τη στιγμή που ένα τεράστιο δίκτυο πιστών πελατών, παρεών, οικογενειών, συμμαθητών, συμφοιτητών και συναδέλφων ανταλλάζαμε δεδομένα με το τωρινό πάρε μοίρασε και επειδή τα δεδομένα αυτά είχαν διάρκεια ένα μήνα και μεταφέρονταν, τα ανανεώναμε συνεχώς και είχαμε μαζέψει αρκετοί από εμάς αρκετά GB, τα οποία τώρα θα χαθούν. Σε όλους σχεδόν τους κλάδους, υπάρχουν διάφορα κίνητρα τύπου loyalty, με στόχο να μείνεις πιστός σε μια εταιρία, στην περίπτωση που συζητάμε όχι μόνο να μη φύγεις από την cosmote και το what’s up, αλλά και να φροντίσεις να μην περάσει μήνας χωρίς να κάνεις ανανέωση. Δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται να κάνετε ξαφνικά τέτοιες αλλαγές εις βάρος μας και μάλιστα εν μέσω μιας πρωτοφανούς οικονομικής και υγειονομικής κρίσης. Μετά από κάτι τέτοια, οι ακριβοπληρωμένες διαφημίσεις που προβάλουν την κοινωνική/εταιρική σας ευθύνη ακούγονται πλέον τρομερά ειρωνικές και υποκριτικές. Θα ήθελα το μήνυμα αυτό να προωθηθεί στο αρμόδιο τμήμα με αίτημα είτε να επαναφερθεί το παλιό πάρε μοίρασε είτε να υπάρξει κάποια πραγματική διάδοχη κατάσταση του πάρε μοίρασε και όχι η φάρσα που ανακοινώσατε η οποία δεν έχει καμία πρακτική χρησιμότητα στο 90% και πλέον των χρηστών.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα αυτό:

 

Καλησπέρα, επικοινωνώ μαζί σας για να διαμαρτυρηθώ για την αλλαγή στο #pare_moirase; Η αλλαγή σε "social & data" και ακόμα χειρότερα η διάρκεια μόλις 2 ημερών το καθιστά πρακτικά ένα άχρηστο δώρο. Και αυτό μάλιστα τη στιγμή που ένα τεράστιο δίκτυο πιστών πελατών, παρεών, οικογενειών, συμμαθητών, συμφοιτητών και συναδέλφων ανταλλάζαμε δεδομένα με το τωρινό πάρε μοίρασε και επειδή τα δεδομένα αυτά είχαν διάρκεια ένα μήνα και μεταφέρονταν, τα ανανεώναμε συνεχώς και είχαμε μαζέψει αρκετοί από εμάς αρκετά GB, τα οποία τώρα θα χαθούν. Σε όλους σχεδόν τους κλάδους, υπάρχουν διάφορα κίνητρα τύπου loyalty, με στόχο να μείνεις πιστός σε μια εταιρία, στην περίπτωση που συζητάμε όχι μόνο να μη φύγεις από την cosmote και το what’s up, αλλά και να φροντίσεις να μην περάσει μήνας χωρίς να κάνεις ανανέωση. Δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται να κάνετε ξαφνικά τέτοιες αλλαγές εις βάρος μας και μάλιστα εν μέσω μιας πρωτοφανούς οικονομικής και υγειονομικής κρίσης. Μετά από κάτι τέτοια, οι ακριβοπληρωμένες διαφημίσεις που προβάλουν την κοινωνική/εταιρική σας ευθύνη ακούγονται πλέον τρομερά ειρωνικές και υποκριτικές. Θα ήθελα το μήνυμα αυτό να προωθηθεί στο αρμόδιο τμήμα με αίτημα είτε να επαναφερθεί το παλιό πάρε μοίρασε είτε να υπάρξει κάποια πραγματική διάδοχη κατάσταση του πάρε μοίρασε και όχι η φάρσα που ανακοινώσατε η οποία δεν έχει καμία πρακτική χρησιμότητα στο 90% και πλέον των χρηστών.

 

Πάρα πολύ καλό.

Έχω ήδη στείλει τα παράπονά μου, αλλά δεν γίνεται να μην το κάνω copy/paste και να στείλω, με την άδειά σου βέβαια, κι αυτό το πέρα για πέρα στοχευμένο κείμενο.

Προτείνω, πάντα με την άδεια αυτού που το έγραψε να το κάνουν κι άλλοι copy/paste και να το στείλουν στο Messenger τους.

Δεν λέω ότι είναι και πολύ πιθανό να κερδίσουμε κάτι, αλλά ας το παλέψουμε με τον πλέον σωστό τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται να κάνετε ξαφνικά τέτοιες αλλαγές εις βάρος μας και μάλιστα εν μέσω μιας πρωτοφανούς οικονομικής και υγειονομικής κρίσης. Μετά από κάτι τέτοια, οι ακριβοπληρωμένες διαφημίσεις που προβάλουν την κοινωνική/εταιρική σας ευθύνη ακούγονται πλέον τρομερά ειρωνικές και υποκριτικές.

 

Κρατάω αυτό το κομμάτι για να το κολλάω σε κάθε επικοινωνία μου μαζί τους, για οποιοδήποτε θέμα, πολύ μου άρεσε όπως το διατύπωσες

 

Επί της ουσίας, τίποτα δεν πρέπει να θεωρούμε δεδομένο, ούτε να προγραμματίζουμε μακροπρόθεσμα με βάση τις οποιεσδήποτε προσφορές της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι θα χασουν στο τελος με αυτη την κινηση. Κοσμος ανανεωνε μονο για το παρε μοιρασε. Τωρα μπορει να περασει μηνας χωρις να βαλει καρτα δεν τρεχει τιποτα. Οι εταιριες ειναι ανεντιμες απεναντι στον καταναλωτη ειδικα στην Ελλαδα με το καρτελ που εχουν στησει.
Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου MB από πάρε μοίρασε μεταφέρθηκαν για 4/01/2021

 

Επίσης έλαβα πριν μερικές ώρες και το κάτωθι SMS.

 

Το κράξιμο έπιασε τόπο, όσοι έχετε πολλά gb θα προλάβετε να τα καταναλώσετε αντί να τα χάσετε.

 

TO #pare_moirase AΛΛAΞE AΛΛA EΣY ΘA ΣYNEXIΣEIΣ NA AΠOΛAMBANEIΣ TA MB ΠOY EXEIΣ ΣYΓKENTPΩΣEI AΠO THN YΠHPEΣIA MEXPI 31/12/2020. KAI AN ΘEΣ ME KAΘE ANANEΩΣH ΔΩPEAN 500MB SOCIAL & CHAT KAI AΛΛA 1500MB SOCIAL & CHAT ΓIA 2 HMEPEΣ NA TA MOIPAΣEIΣ ΣE 3 WHAT'S UP KOΛΛHTOYΣ MΠEΣ EΔΩ (https://www.whatsup.gr/c/store/pare_moirase) KAI ΠAPE TO NEO #pare_moirase.

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα μεταφερθηκαν με ημερομηνια ληξης 4/1/2021. Ομως και παλι χαμενα θα πανε γιατι καταναλωνονται πρωτα αυτα μου ληγουν νωριτερα. Σωστα? Κι εχω ηδη αρκετα απο τα πακετα combo και απο το reload it. Οποτε πρεπει να καταναλωσω τα ΠΑΝΤΑ αμεσα για να μην τα χασω τελικα.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα μεταφερθηκαν με ημερομηνια ληξης 4/1/2021. Ομως και παλι χαμενα θα πανε γιατι καταναλωνονται πρωτα αυτα μου ληγουν νωριτερα. Σωστα? Κι εχω ηδη αρκετα απο τα πακετα combo και απο το reload it. Οποτε πρεπει να καταναλωσω τα ΠΑΝΤΑ αμεσα για να μην τα χασω τελικα.

 

Το θεμα βασικα ειναι οτι αλλαξαν την υπηρεσία. Τα MB που συγκέντρωσες κάποτε θα έληγαν ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ γράψτε στο ανάλογο νήμα, το θέμα εδώ έχει εξαντληθεί.

 

Σεβαστείτε τους κανόνες του forum.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8095522

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος αν η προσφορά με τα 15gb με κόστος 5€ ισχύει ακόμη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...