Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα μια προσφορά να κάνω ανανέωση μέχρι 10/8 και να πάρω 1gb και 200 λεπτά για 7 ημέρες αλλά εδώ και μια ώρα που το έκανα δεν πήρα ττπ

Λέτε αν μιλήσω μαζί τους να λυθεί ή να περιμένω?

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια προσφορά να κάνω ανανέωση μέχρι 10/8 και να πάρω 1gb και 200 λεπτά για 7 ημέρες αλλά εδώ και μια ώρα που το έκανα δεν πήρα ττπ

 

Λέτε αν μιλήσω μαζί τους να λυθεί ή να περιμένω?

Ίδια προσφορά εδώ τελικά μου ήρθαν μετά από 2 ώρες περίπου από την ώρα που έβαλα κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Ίδια προσφορά εδώ τελικά μου ήρθαν μετά από 2 ώρες περίπου από την ώρα που έβαλα κάρτα.

 

Ναι ήρθαν τελικά αλλά ήταν 2gb τλκ έκανα λάθος. Βέβαια ανά 2 μήνες βάζω κάρτα εγώ, δεν έχω αργήσει παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήρθαν τελικά αλλά ήταν 2gb τλκ έκανα λάθος. Βέβαια ανά 2 μήνες βάζω κάρτα εγώ, δεν έχω αργήσει παραπάνω
2gb ήταν και σε μένα με 100 λεπτά. Εγώ έχω το promo 4 με τα 4 ευρώ οπότε βάζω ανά 2 μήνες κάρτα και περισσεύουν και χρήματα. Με κάνουν συχνά την προσφορά όμως. MB από πάρε μοίρασε reload it οπότε τη βγάζω με ένα 50αρι το χρόνο και μιλάω παντού συν το δωρεάν ίντερνετ. Αν δεν είχα promo 4 θα είχα πάει σε voip χρόνια τώρα.
Link to comment
Share on other sites

2gb ήταν και σε μένα με 100 λεπτά. Εγώ έχω το promo 4 με τα 4 ευρώ οπότε βάζω ανά 2 μήνες κάρτα και περισσεύουν και χρήματα. Με κάνουν συχνά την προσφορά όμως. MB από πάρε μοίρασε reload it οπότε τη βγάζω με ένα 50αρι το χρόνο και μιλάω παντού συν το δωρεάν ίντερνετ. Αν δεν είχα promo 4 θα είχα πάει σε voip χρόνια τώρα.

 

Ναι γενικά έχουν αυξηθεί πολύ όπως διαβάζω τελευταία , ευτυχώς έχω το φοιτητικό, ελπίζω να μην κοπεί, βασικά mb με νοιάζουν μόνο , δεν μιλάω σχεδόν καθόλου, να φανταστείς έχω μαζέψει 28χιλ λεπτά...

Αυτό το voip το διαβάζω αλλά δεν ξέρω πως μπορεί να υλοποιηθεί εύκολα

Τεσπα

 

Ας κάνουν κάτι για οικονομικό data

(αυτό που διάβασα για τη νέα κίνηση της Vodafone είναι ελπιδοφόρο)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ολα τα πακετα του whats up εχουν ακριβυνει παρα πολυ και τα χρηματα ειναι πολλα καθε μηνα μ'ενημερωσε ενας φιλος οτι υπαρχει ενα πακετο οπου στελνεις μηνυμα promo4 στο 1330 και κοστιζει 4 ευρω.

Το πακετο περιλαμβανει 600 προς whats up και 200 προς ολους.

Εκανα δοκιμη να στειλω απο το κινητο μου αλλα τιποτα.

Μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να το ενεργοποιησω?

 

Για να ενεργοποιήσεις το συγκεκριμένο πακέτο πρέπει να σου έχει έρθει μνμ με την προσφορά. Εγώ την έχω 5 χρόνια και την ενεργοποιώ κάθε μήνα. Τα πακέτα τους έχουν γίνει ασύμφορα πλέον.

Link to comment
Share on other sites

 

Ας κάνουν κάτι για οικονομικό data

(αυτό που διάβασα για τη νέα κίνηση της Vodafone είναι ελπιδοφόρο)

 

Τουλάχιστον να τα βγάλουν σαν πακέτα στην καρτοκινητή ή έστω με άλλη SIM χωρίς δέσμευση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Πριν από 5' μου ήρθε μήνυμα από το Whats Up ότι ενεργοποιήθηκε το πακέτο των 500' προς όλους και 5 GB, για 15 μέρες. Χωρίς κάποια χρέωση.

 

Έχει έρθει και σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο ή ήταν κάποια προσωποποιημένη προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Πριν από 5' μου ήρθε μήνυμα από το Whats Up ότι ενεργοποιήθηκε το πακέτο των 500' προς όλους και 5 GB, για 15 μέρες. Χωρίς κάποια χρέωση.

 

Έχει έρθει και σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο ή ήταν κάποια προσωποποιημένη προσφορά;

 

Μήπως έχεις σταθερό και ανέφερες βλάβη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Πριν από 5' μου ήρθε μήνυμα από το Whats Up ότι ενεργοποιήθηκε το πακέτο των 500' προς όλους και 5 GB, για 15 μέρες. Χωρίς κάποια χρέωση.

 

Έχει έρθει και σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο ή ήταν κάποια προσωποποιημένη προσφορά;

 

Δεν ήρθε κάτι σε έμενα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα μου είχε ενεργοποιημένο πακέτο αυτόματης ενεργοποίησης COSMOKAPTA VOICE & DATA, που παρέχει 300' προς όλους & 500ΜΒ με κόστος 8,50€.

 

Σήμερα, αυτόματα και χωρίς να κάνει κάτι ενεργοποιήθηκε το πακέτο COSMOΚΑΡΤΑ COMBO που προσφέρει 300' προς όλους & 300' προς προορισμούς COSMOTE & 200SMS προς όλους & 400MB με κόστος 10€.

 

Τα ΜΒ της ανανεώθηκαν και προστέθηκαν και τα 400ΜΒ. Πήρε και 3GB δώρο για 15 ημέρες.

Τα λεπτά ομιλίας της προς όλους ανανεώθηκαν και προστέθηκαν και τα 300' προς όλους + 300' προς Cosmote.

 

Προς ενημέρωσή σας!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ανανέωση με το Combo των 10€ (χειροκίνητα, όχι αυτόματο) και παρατήρησα πως όσα sms δεν είχα χρησιμοποιήσει τα μετέφερε μαζί με τα καινούργια με νέα ημερομηνία λήξης. Αυτό πρώτη φορά μου το έκανε με το "χειροκίνητο" Combo.

To επιβεβαιώνω και εγώ. Μπορεί να έκοψαν τα έξτρα sms προς wu που υπήρχαν στο πακέτο των 8.5€ αλλά επιτέλους μεταφέρονται τα sms προς όλους

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, μία ερώτηση θέλω να κάνω. Αν έχω ενεργοποιήσει πακέτο και δεν έχω καθόλου χρήματα στην κάρτα, μπορώ να χρησιμοποιήσω τα λεπτά?
Link to comment
Share on other sites

To επιβεβαιώνω και εγώ. Μπορεί να έκοψαν τα έξτρα sms προς wu που υπήρχαν στο πακέτο των 8.5€ αλλά επιτέλους μεταφέρονται τα sms προς όλους
Και σε μένα μεταφέρθηκαν τα μηνύματα. Δεν το αναφέρει κάπου ότι γίνεται αλλά καλό ότι έγινε. Βέβαια δεν στενλω πολλά πιο πολύ ο χρόνος και το ίντερνετ με νοιάζει.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλημέρα, μία ερώτηση θέλω να κάνω. Αν έχω ενεργοποιήσει πακέτο και δεν έχω καθόλου χρήματα στην κάρτα, μπορώ να χρησιμοποιήσω τα λεπτά?
Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι δεν μπορεί να είναι αρνητικό.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

:) F A Y E ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να χρησιμοποιείσεις τα λεπτά ομιλίας και τα ΜΒ με μηδενικό υπόλοιπο ,ακόμα και αν έχεις αρνητικό υπόλοιπο.

Τα SMS μπλοκάρονται με αρνητικό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έπαιρνες πρι με ανανέωση 10 ευρώ τωρα πρεπει να κάνεις ανανέωση 12 ευρώ για να τα πάρεις...

Όλες οι εταιρίες τα ίδια ακριβώς κανουν....

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μεταφέρθηκαν τα μηνύματα. Δεν το αναφέρει κάπου ότι γίνεται αλλά καλό ότι έγινε. Βέβαια δεν στενλω πολλά πιο πολύ ο χρόνος και το ίντερνετ με νοιάζει.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι δεν μπορεί να είναι αρνητικό.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεις να χρησιμοποιείσεις τα λεπτά ομιλίας και τα ΜΒ με μηδενικό υπόλοιπο ,ακόμα και αν έχεις αρνητικό υπόλοιπο.

Τα SMS μπλοκάρονται με αρνητικό υπόλοιπο.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Το δώρο από το reloadit πλέον είναι 1,7 Gb και όχι 1,2. (Μιλάμε πάντα για ανανέωση 12 ευρώ)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Αύριο λήγει το πακέτο των 8,5€ με αυτόματη ανανέωση που είχα. Να βάλω χειροκίνητα το νέο combo η να περιμένω μέχρι το βράδυ; κάρτα έχω μέσα

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα ενεργοποιηθεί αυτόματα το νέο, αλλά για να είσαι σίγουρος πήγαινε το βράδυ και ενεργοποίησε την αυτόματη ανανέωση στο combo.
Link to comment
Share on other sites

Αύριο λήγει το πακέτο των 8,5€ με αυτόματη ανανέωση που είχα. Να βάλω χειροκίνητα το νέο combo η να περιμένω μέχρι το βράδυ; κάρτα έχω μέσα
Κάντο χειροκίνητα και άλλη μέρα αυτόματο.

Εγώ το έκανα αυτόματο 4 μέρες πριν λήξει το αυτόματο των 8,5 και ξεκίνησε αμέσως το καινούριο αυτοματο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...