Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τις 30/04 ισχύει αλλά δεν νομίζω ότι είναι υποχρεωμένη να δεχτεί την καταγγελία γιατί με τις αλλαγές προσφέρει περισσότερα λεπτά προς όλους άρα δεν θεωρείται αύξηση.

 

Σε ένα και μόνο πακέτο μείωσε τα λεπτά προς whatsUp από 400 σε 300.

Αυτο είναι μείωση , ασχετα αν έδωσε 100 προς όλους παραπάνω.

Άρα είναι υποχρεωμένη αλλιώς δεν θα το έγραφε.

Link to comment
Share on other sites

Από τις 30/04 ισχύει αλλά δεν νομίζω ότι είναι υποχρεωμένη να δεχτεί την καταγγελία γιατί με τις αλλαγές προσφέρει περισσότερα λεπτά προς όλους άρα δεν θεωρείται αύξηση.

 

Δεν έχει σημασία αν η μεταβολή των όρων θεωρείται βλαπτική. Εφ όσον γίνεται οποιαδήποτε αλλαγή στους όρους, έχεις το δικαίωμα να καταγγείλεις τη σύμβαση.

 

Το κατα ποσο ειναι εφικτό να παρεις πισω και κ τα χρηματα της καρτας ειναι αλλη (διαισθάνομαι πικρή) ιστορία...

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο με sms...

 

"ΓIA NA EXEIΣ ΠEPIΣΣOTEPO INTERNET, ΣOY ENEPΓOΠOIOYME AYTOMATA ΣTO KINHTO ΣOY ΔΩPO 10GB ΓIA 1 MHNA, ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ. TO ΔΩPO EINAI EΠIΠΛEON OΠOIAΣΔHΠOTE AΛΛHΣ ΠPOΣΦOPAΣ DATA!"

 

Μέσα από το app...

Τα 10240 MB λήγουν στις 2020-05-06 21:59

 

Έχω ενεργοποιήσει και το 15GB!

Τα 5226 MB λήγουν στις 2020-04-21 01:27

 

Ωραίο δώρο !!

Link to comment
Share on other sites

Από τις 30/04 ισχύει αλλά δεν νομίζω ότι είναι υποχρεωμένη να δεχτεί την καταγγελία γιατί με τις αλλαγές προσφέρει περισσότερα λεπτά προς όλους άρα δεν θεωρείται αύξηση.

 

Μα καλά τι συζητάμε τώρα;

Η ΙΔΙΑ η cosmote το αναγράφει στην ανακοίνωση...

Κάντε τα παράπονά σας στην εταιρία γιατί "κακώς" επιτρέπει στους καταναλωτές να καταγγείλουν την σύμβαση αζημίως.:p

 

Δεν έχει να κάνει με το εάν είναι αύξηση ή μείωση, αλλά τροποποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Κάντε μια ερώτηση, γιατί σε άλλη εταιρία που έκανε αλλαγές (καθαρά αυξήσεις) δεν αναγραφόταν αυτό για την πίστωση και από όσο θυμάμαι δεν έβγαλαν άκρη με τα χρήματα.

Το μόνο που μπορείτε να δοκιμάσετε για την καταγγελία είναι τα SMS που μειώνονται, γιατί τα λεπτά δεν θα τα δεχτούν σαν τροποποίηση (200' προς όλους και 400' προς whatsup είναι 600 λεπτά, όπως και τώρα 300+300).

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σημασία τι πιστεύει ο καθένας όταν η ίδια η cosmote ξεκάθαρα το αναφέρει.

Εντάξει ότι πεις, στείλε τους ότι "λανθασμένα" μας επιτρέπουν την καταγγελία ενώ δεν θα έπρεπε, να αποκαταστάσεις την αδικία εις βάρος της εταιρίας...:lol:

Link to comment
Share on other sites

"AΠOMENOYN 3072MB AΠO THN ΠPOΣΦOPA EΩΣ 2997274. AN ΔEN EXEIΣ AΛΛO ΠAKETO MΠEΣ ΣTO http://myinternet.cosmote.gr 'H KAΛEΣE 1330 KAI ENEPΓOΠOIHΣE ENA AΠO TA ΔIAΘEΣIMA ΠAKETA."

Τι εννοεί ο ποιητής με την ημερομηνία λήξεως των mb άραγε;

Στην εφαρμογή δείχνει κανονικά 26/4

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

"AΠOMENOYN 3072MB AΠO THN ΠPOΣΦOPA EΩΣ 2997274. AN ΔEN EXEIΣ AΛΛO ΠAKETO MΠEΣ ΣTO http://myinternet.cosmote.gr 'H KAΛEΣE 1330 KAI ENEPΓOΠOIHΣE ENA AΠO TA ΔIAΘEΣIMA ΠAKETA."

Τι εννοεί ο ποιητής με την ημερομηνία λήξεως των mb άραγε;

Στην εφαρμογή δείχνει κανονικά 26/4

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανώς είναι λάθος. Κλαταραν τα συστήματα φαίνεται. :lol: και σε εμένα δείχνει έτσι την ημερομηνία λήξης αλλά με διαφορετικους αριθμούς

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν επιπλέον GB και σκοπεύουν να κάνουν ανανέωση τις επόμενες μέρες, είδα το παρακάτω για What's up :

 

" Αν είσαι μέσα, τώρα κερδίζεις 15GB ΔΩΡΟ για 14 μέρες με κάθε online ανανέωση μέχρι τις 12 Απριλίου.

Επιπλέον, τώρα με κάθε online ανανέωση τα δώρα του Reload It διπλασιάζονται...Ανανέωσε online και διάλεξε ένα από τα ΔΩΡΑ 1200 ΜB για 1 μήνα... "

 

Οπότε με κάθε ανανέωση εκτός από τα κλασσικά 1200 MB για 1 μήνα, δίνει και 15GB για 14 μέρες.

Τα λέει αναλυτικά εδώ : https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/W01/section/WhatsUp

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση χθες το μεσημέρι, αν τους κραξω λέτε να δώσουν;
Εγώ τους έστειλα μήνυμα κ τους είπα ότι πριν 24 ώρες έκανα κ μπορώ να το αποδείξω, κ ότι είναι άδικο να μείνω στην απ'εξω...αν κ ξέρω βέβαια τι θα πάρω αλλά τέλος πάντων
Link to comment
Share on other sites

"AΠOMENOYN 3072MB AΠO THN ΠPOΣΦOPA EΩΣ 2997274. AN ΔEN EXEIΣ AΛΛO ΠAKETO MΠEΣ ΣTO http://myinternet.cosmote.gr 'H KAΛEΣE 1330 KAI ENEPΓOΠOIHΣE ENA AΠO TA ΔIAΘEΣIMA ΠAKETA."

Τι εννοεί ο ποιητής με την ημερομηνία λήξεως των mb άραγε;

Στην εφαρμογή δείχνει κανονικά 26/4

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά είσαι.

Μέχρι τις 29/9/7274

Σε 5254 χρόνια δηλαδη! ;):lol:

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι λάθος. Κλαταραν τα συστήματα φαίνεται. :lol: και σε εμένα δείχνει έτσι την ημερομηνία λήξης αλλά με διαφορετικους αριθμούς

 

Το ηξερα οτι καποιος θα εκανε σποιλ. Κι εγω μπηκα σε μουντ γρίφου, χαχαχ :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μπορώ να βάλω πακέτο τηλεφωνικά σε κινητό στο οποίο δεν εχω προσβαση; Ανανεωση του υπολοιπου θα γινει μεσω top up απο το site της Cosmote.

 

Επισης, δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι Cosmocarta ή Whats up (για την περιπτωση που γινεται μεσω διαφορετικου τηλεφωνικου αριθμου).

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν επιπλέον GB και σκοπεύουν να κάνουν ανανέωση τις επόμενες μέρες, είδα το παρακάτω για What's up :

 

" Αν είσαι μέσα, τώρα κερδίζεις 15GB ΔΩΡΟ για 14 μέρες με κάθε online ανανέωση μέχρι τις 12 Απριλίου.

Επιπλέον, τώρα με κάθε online ανανέωση τα δώρα του Reload It διπλασιάζονται...Ανανέωσε online και διάλεξε ένα από τα ΔΩΡΑ 1200 ΜB για 1 μήνα... "

 

Οπότε με κάθε ανανέωση εκτός από τα κλασσικά 1200 MB για 1 μήνα, δίνει και 15GB για 14 μέρες.

Τα λέει αναλυτικά εδώ : https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/W01/section/WhatsUp

 

Αυτά φαντάζομαι θα ενωθούν με όσα GB έχουν μείνει από τα 15GB που έδωσαν ως δώρο για κορονοϊό με νέα ημερομηνία λήξης, έτσι δεν είναι; Γιατί αν ενωθούν θα έχει μεταγενέστερη λήξη από αυτά που έχουμε αγορασμένα (από τη στιγμή που κάποιος δεν αγοράσει πακέτο άμεσα), και θα τρώει πρώτα από τα αγορασμένα.

Είναι έτσι όπως τα λέω ή κάνω λάθος; Μπορεί κάποιος που έκανε online ανανέωση να επιβεβαιώσει;

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα σήμερα. Έχουν κάνει πατάτα. Τα 15 gb δώρο λήγουν στις 29/4 και αυτά που μου έδωσε σήμερα στις 21/4. Και τρώει απο τα 29/4!!!

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία επανεκκίνηση στη συσκευή σου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... κάψιμο! :lol::X:D

50GB με 10€!!!

 

cosmote-50-GB.jpg

 

Και χθες με sms...

 

"ΓIA NA EXEIΣ ΠEPIΣΣOTEPO INTERNET, ΣOY ENEPΓOΠOIOYME AYTOMATA ΣTO KINHTO ΣOY ΔΩPO 10GB ΓIA 1 MHNA, ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ. TO ΔΩPO EINAI EΠIΠΛEON OΠOIAΣΔHΠOTE AΛΛHΣ ΠPOΣΦOPAΣ DATA!"

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... κάψιμο! :lol::X:D

50GB με 10€!!!

 

cosmote-50-GB.jpg

 

Και χθες με sms...

 

"ΓIA NA EXEIΣ ΠEPIΣΣOTEPO INTERNET, ΣOY ENEPΓOΠOIOYME AYTOMATA ΣTO KINHTO ΣOY ΔΩPO 10GB ΓIA 1 MHNA, ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ. TO ΔΩPO EINAI EΠIΠΛEON OΠOIAΣΔHΠOTE AΛΛHΣ ΠPOΣΦOPAΣ DATA!"

 

Γενικά τι χρηση ιντερνετ κάνεις; Πηρες τα 15gb που εδινε για 1 μηνα; Τα καταναλωσες; Εμενα μου έστειλε 8gb για 15 ημέρες με €3,90 (εχω σκρηνσοτ για όποιον ενδιαφέρεται).

 

Μακάρι η Cosmote να κανει το 50gb/€10 μονιμο!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... κάψιμο! :lol::X:D

50GB με 10€!!!

 

cosmote-50-GB.jpg

 

Και χθες με sms...

 

"ΓIA NA EXEIΣ ΠEPIΣΣOTEPO INTERNET, ΣOY ENEPΓOΠOIOYME AYTOMATA ΣTO KINHTO ΣOY ΔΩPO 10GB ΓIA 1 MHNA, ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ. TO ΔΩPO EINAI EΠIΠΛEON OΠOIAΣΔHΠOTE AΛΛHΣ ΠPOΣΦOPAΣ DATA!"

 

Ήρθε και σε εμένα η προσφορά για τα 50gb αλλά είμαι σπίτι που έχω WiFi και δεν τη χρειάζομαι, πολύ δυνατή προσφορά όντως και είμαι σε δίλημμα

Link to comment
Share on other sites

Τι ταχύτητα πιάνετε με mobile data; Εμένα στο whats up πολύ λίγο μέχρι 0,6mbps πιάνει...:confused::blink:

 

metriseis.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε η προσφορά 50GB, όμως στο sms λέει ενεργοποίηση μέχρι 13/4,στο application έως 14/4, ποίο από τα δύο ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...