Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς θα λυθεί με τα δεδομένα; Αν τα αφήσουν απεριόριστα θα μπουκωσει το σύστημα. Άσε που αυτο που λες ότι οι περισσότεροι στην επαρχία δεν έχουν σταθερή σύνδεση ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ σε καμία περίπτωση.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρευτείτε. Καμία εταιρία δεν θα δώσει δωρεάν δεδομένα επειδή το είπε η εεττ η επειδή συμβαίνει αυτό που συμβαίνει. Δεν έχουμε ούτε σεισμό ούτε τσουναμι. Δεν έχουμε φτάσει σε ακραίες καταστάσεις ακόμα και καλύτερα να μην φτάσουμε όπως η Ιταλία. Οι εταιρίες κινητής είναι ιδιωτικές με σκοπό το κέρδος. Αν δώσουν κάτι θα το κρίνουν αυτές πόσο και τι προκειμένου να μην υπάρξει πρόβλημα με την σταθερότητα των δικτύων
Link to comment
Share on other sites

Στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού!

Αμερική...

 

t-mobile.jpg

 

Το ίδιο αποφάσισαν AT&T και Verizon

 

Πηγή

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ρε συνέλθετε. Το mobile internet είναι το πρόβλημα σας;
Σε κάποιους μπορεί να είναι...
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ρε συνέλθετε. Το mobile internet είναι το πρόβλημα σας;

 

 

Δεν είμαστε όλοι ίδιοι νομίζω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ομιλίας προς όλους χρειάζεται ο κόσμος αυτή τη στιγμή.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Όλα χρειάζονται.

Και φωνή και δεδομένα.

Να έχετε τις απόψεις σας, μην προσπαθείτε όμως να τις επιβάλετε.

Έχουμε δημοκρατία.

Αναφέρομαι σε όσους είναι απόλυτοι στα όσα γράφουν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά δεν επιβάλλω τίποτα.

 

την γνώμη μου λέω όπως επιτακτικά ζητάτε κι εσείς free mobile internet όταν έχουμε σταθερό η συντριπτική πλειοψηφία.

 

εδώ ο κόσμος χάνεται (που λέει ο λόγος) και κάποιοι χτενίζονται.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δεχτώ ότι τα λεπτά ομιλίας είναι απαραίτητα. Αν και υπάρχουν και άλλοι τρόποι επικοινωνίας. Το mobile internet μέσα στο σπίτι τι το θέλεις;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο τη στιγμή που είναι κλειστά όλα τα καταστήματα, πρέπει να δώσουν λύση.
Λύση σε πιο πρόβλημα; Και τί μας νοιάζει που είναι κλειστά τα καταστήματα;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είμαστε όλοι ίδιοι νομίζω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πες μου έναν λόγο που κάποιος μπορεί και να τα έχει ανάγκη

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ απόλυτα με MeddlingMageGR. Λες και ξαφνικά η γραμμή του σπιτιού είναι ανεπαρκής, και έχουμε σίγουρο πως όποιος κάθεται σπίτι του θα απαιτεί να βλέπει όλη την μέρα 4K video και δεν θα αντέξει η dsl του. Ωχ, μου ήρθε ιδέα. Να απαιτήσουμε να δώσουν δώρο vdsl σε όλους!

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Το απεριόριστο είναι όντως αχρείαστο, όμως όπως δίνουν δωρεάν παροχές σε περίπτωση φυσικής καταστροφής πχ σεισμό ή πυρκαγιά κλπ, θα μπορούσαν να δώσουν και τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Το απεριόριστο είναι όντως αχρείαστο, όμως όπως δίνουν δωρεάν παροχές σε περίπτωση φυσικής καταστροφής πχ σεισμό ή πυρκαγιά κλπ, θα μπορούσαν να δώσουν και τώρα.
Εκεί έχει κάποια βάση... Αν έχει πέσει το σπίτι σου ή έχει καεί, ναι να δώσεις παροχές. Αλλά έτσι στο άσχετο μόνο και μόνο από συνήθεια; Δεν το βλέπω λογικό....

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται πως στην περίπτωση των φυσικών καταστροφών, επειδή υπάρχει κόσμος πως όπως ειπώθηκε έχει χάσει σπίτια κλπ και επιβαρύνεται οικονομικά, στα πλαίσια ενεργειών κοινωνικής ευθύνης(PR) οι εταιρείες δίνουν κάτι που θα σε ανακουφίσει ένα ελάχιστο, όπως χρόνο ομιλίας ή internet κλπ. Αντίστοιχα όπως δίνουν σε διακοπές με τη λογική ότι θα πας μακριά, μπορεί να μην έχεις σταθερή σύνδεση, και να έχεις κάτι να επικοινωνήσεις. Τώρα τι νόημα έχει όταν είσαι στο σπίτι σου;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω οικογένεια που εκεί που είναι το σπίτι τους δεν έχει σταθερή γραμμή και έχει router με κάρτα σιμ μέσα άρα δουλεύει μόνο με δεδομένα. Πληρώνει το μήνα για να έχει κάποια GB, δηλαδή δεν έχει απεριόριστα.

Ο καθένας δεν έχει τις ίδιες ανάγκες και δε μένουν όλοι σε αστικά κέντρα.

Οπότε εγώ δε ζητάω απεριόριστα ή έξτρα δεδομένα,ας δώσει όμως σε αυτούς που τα χρειάζονται

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω οικογένεια που εκεί που είναι το σπίτι τους δεν έχει σταθερή γραμμή και έχει router με κάρτα σιμ μέσα άρα δουλεύει μόνο με δεδομένα. Πληρώνει το μήνα για να έχει κάποια GB, δηλαδή δεν έχει απεριόριστα.

Ο καθένας δεν έχει τις ίδιες ανάγκες και δε μένουν όλοι σε αστικά κέντρα.

Οπότε εγώ δε ζητάω απεριόριστα ή έξτρα δεδομένα,ας δώσει όμως σε αυτούς που τα χρειάζονται

Σε αυτή την οικογένεια, που λες ότι την γνωρίζεις, να πεις να μπουν στην εφαρμογή της Cosmote, και στον αριθμό της σύνδεσης τους να ενεργοποιήσουν το πακέτο Play Now Unlimited με 15 ευρώ. Αξίζει τα δεκαπλάσια αυτό το πακέτο.

Άπειρα GB για YouTube, YouTube Music, Netflix, Cosmote TV, Spotify, και κάποιους ραδιοφωνικούς σταθμούς.

Για να μην φεύγουν νεράκι τα data τους.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται πως στην περίπτωση των φυσικών καταστροφών, επειδή υπάρχει κόσμος πως όπως ειπώθηκε έχει χάσει σπίτια κλπ και επιβαρύνεται οικονομικά, στα πλαίσια ενεργειών κοινωνικής ευθύνης(PR) οι εταιρείες δίνουν κάτι που θα σε ανακουφίσει ένα ελάχιστο, όπως χρόνο ομιλίας ή internet κλπ. Αντίστοιχα όπως δίνουν σε διακοπές με τη λογική ότι θα πας μακριά, μπορεί να μην έχεις σταθερή σύνδεση, και να έχεις κάτι να επικοινωνήσεις. Τώρα τι νόημα έχει όταν είσαι στο σπίτι σου;

 

Οταν εχει χαθει το σπιτι σου ή η περιουσια σου, 10ευρω για να βαλεις ενα πακετο ειναι ασημαντο ποσο. Αν χρειαστείς να επικοινωνήσεις, θα βρεις τον τροπο ο κοσμος να χαλασει.

 

Σε ιδιαίτερες περιόδους, η παροχη κάποιων λεπτων ή MB θεωρείται "διευκόλυνση" εκ μέρους της εταιριας, προβάλλοντας ενα πιο "ανθρωπινο" πρόσωπο(...). Με την ιδια λογικη που εδωσαν απεριοριστα δεδομενα τις γιορτες (οπου αντικειμενικα ειναι πολυτελεια, καθως δεν υπαρχει πραγματική αναγκη) μπορούν να δωσουν και τωρα καποια δώρα.

 

Συνεπώς, το να ψαχνουμε "γιατι να δωσει" ή "γιατι να μη δωσει" δεν εχει νοημα. Παντα θα υπαρχουν εκείνοι που θα χρειαζονται και εκεινοι που θα κατεβαζουν αβερτα χωρις λογο. Αν θα στεκόμουν καπου ειναι στην ξεφτιλα της ΕΕΤΤ να παρακαλαει τους παρόχους να δωσουν κανενα ψιχουλακι.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη πέρα από τους πιο πολλούς από μας που κάνουν χαβαλε στα σοσιαλ μύδια, αμφιβάλλετε ότι υπάρχουν χιλιάδες ανθρώποι εδώ κ λίγες μέρες που δουλεύουν από το σπίτι τους;! Όπως συμβαίνει στο Βέλγιο, στην Ιταλία, στη Βουλγαρία κ άλλου..χωρια τους μαθητές που προετοιμάζονται από το διαδίκτυο...αυτοί μπορούν να δουλέψουν με συνδεσεις μέχρι 24 MBPS;!
Link to comment
Share on other sites

οι παρόχοι είναι ιδιωτικές εταιρείες.

 

δεν έχουμε χούντα για να διατάζει η ΕΕΤΤ και οι άλλοι να υπακούν με προσοχές.

 

τα έχετε μπερδέψει λίγο.

 

οι οικογένειες που έχουν ανάγκη και λοιπές δικαιολογίες τις βρίσκω το λιγότερο αστείες.

αν έχουν όντως ανάγκη, θα έχουν για πιο σοβαρά πράγματα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες και αυτός τις γνωρίζει καλύτερα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες και αυτός τις γνωρίζει καλύτερα.
Δεν κοιτάμε όμως τις ανάγκες του κάθε ένα, αλλά του συνόλου...

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οι παρόχοι είναι ιδιωτικές εταιρείες.

 

δεν έχουμε χούντα για να διατάζει η ΕΕΤΤ και οι άλλοι να υπακούν με προσοχές.

 

τα έχετε μπερδέψει λίγο.

 

οι οικογένειες που έχουν ανάγκη και λοιπές δικαιολογίες τις βρίσκω το λιγότερο αστείες.

αν έχουν όντως ανάγκη, θα έχουν για πιο σοβαρά πράγματα.

 

Εσύ τα έχεις μπερδέψει, πολύ.

Είναι ιδιωτικές εταιρίες που έχουν συμφωνήσει να λειτουργούν κάτω από συγκεκριμένο νομοθετικό πλαίσιο το οποίο ρυθμίζεται.

Και μάντεψε ποιος είναι ο ρυθμιστής... Άρα δεν τίθεται θέμα "χούντας".

Το αστείο του θέματος είναι απλώς η "προτροπή" της ΕΕΤΤ που δείχνει πόσο ανίσχυρη είναι.

 

Ανάγκη σίγουρα υπάρχει και πολλαπλές εφαρμογές στον πληθυσμό.

Από το να streamαρεις live την θεία λειτουργία για τα παππούδια :p, elearning σε όλες τις εκπαιδευτικές βαθμίδες ακόμα και απλά για τις αυξημένες ανάγκες επικοινωνίας και ενημέρωσης λόγω των συνθηκών.

Άρα οι πάροχοι μπορούν είτε να διαλέξουν να προβάλλουν ένα πιο "κοινωνικό πρόσωπο", όπως βλέπεις να γίνεται σε άλλες χώρες,

είτε εάν φτάσουμε σε ακραία φαινόμενα (και μακάρι να μην ζήσουμε τέτοιες καταστάσεις) θα αναγκαστούν βιαίως να εξυπηρετήσουν το κοινωνικό σύνολο.

Με τις τηλεπικοινωνίες της χώρας δεν παίζει κανένας.

Link to comment
Share on other sites

Οι τηλεπικοινωνίες της χώρας έχουν πουληθεί σε ξένη ιδιωτική εταιρεία (ντωιτσε Τέλεκομ) εδώ και πολύ καιρό.

Η ανεξάρτητη ρυθμιστική αρχή δεν ελέγχεται από το κράτος για αυτό λέγεται ανεξάρτητη, άσχετα από που ελέγχεται.

Επίσης η εφορία είναι ιδιωτική εταιρεία γερμανικών συμφερόντων.

 

Το κράτος σε καιρό πολέμου ή σοβαρής ανάγκης μπορεί να επιτάξει οτιδήποτε.

Από τηλεπικοινωνίες, φορτηγά, ιδιωτικά αυτοκίνητα ακόμα και σπίτια.

Οπότε ή παράκληση της ΕΕΤΤ είναι αστεία για να μην πω γελοία.

Αν χρειαστεί θα κατέβει ο στρατός στους δρόμους να ελέγξει την κατάσταση, γιατί μόνον εκεί υπάρχουν οι υποδομές, η οργάνωση και η τεχνογνωσία.

Αλλά βέβαια χωρίς έλεγχο των τηλεπικοινωνιών θα είναι δύσκολα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...