Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω αγοραζα το play now unlimited με 15 ευρω για απεριοριστο youtube και οπως τους απεδειξα με σκρηνσοτς, μου ετρωγε απο τα γενικης χρησης δεδομενα. Εστειλα πολλα σκρην σοτς και ημεηλς, 3-4 τηλεφωνα και καθε φορα αναγκαζομουν να τους τα εξηγω απο την αρχη, οποτε βγηκα στο συμπερασμα οτι ή ειναι χαζοί ή το παίζουν χαζοι. Αυτοι χανουν τα λεφτα μου, εγω τα δινω σε αλλη εταιρια και γινεται σωστά η δουλειά μου, άκρως επαγγελματικά.
Link to comment
Share on other sites

Το play now παίζει κανονικά. Αυτό που γίνεται με συμφέρει, πιο φθηνά ΜΒ ουσιαστικά παίρνω αλλά πχ τώρα με την προσφορά της BF τα ΜΒ μου λήγουν και εγώ δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω σε άλλα site.
Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές που έχω βάλει το play now unlimited υπάρχουν πολλά θέματα. Το ποιο κλασικό που έγινε το καλοκαίρι είναι ότι έτρωγε από τα κανονικά. Μετά από καυγάδες τηλεφωνικούς βάλανε 30gb γενικής χρήσης. Η λύση είναι μία για να φτιάξει τα θέματα επιτέλους σε αυτό το πακέτο καταγγελία στην ΕΕΤΤ όσοι έχουνε πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δε θα γινει τιποτε με την καταγγελια, για τον απλουστατο λόγο οτι η κοσμοτε θα ισχυριστει οτι εγινε περισσοτερη χρηση γενικου ιντερνετ. Ο άλλος λόγος είναι γνωστός σε όλους οτι η εεττ ειναι διακοσμητικη υπηρεσια που κανει 2-3 μεγαλες ανακοινωσεις καθε ετος για βα δικαιολογει τους μισθους της.

Η μοναδικη λυση, που θα τους κοστισει, ειναι η μη αγορα του πακετου. Τωρα εαν κάποιος έχει τόσο ελευθερο χρονο, μπορει να το αγορασει και να το εχει επι 1 μηνα στην πριζα και να παιζει συνεχεια youtube και να τους κάνει χοντρή μήνυση στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος πολλές περιπτώσεις δικές μου και άλλων τις έχει λύσει η ΕΕΤΤ. Απλά θέλει χρόνο η διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος πολλές περιπτώσεις δικές μου και άλλων τις έχει λύσει η ΕΕΤΤ. Απλά θέλει χρόνο η διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα ηθελες να μοιραστείς μαζι μας μια απο τις πολλες υποθεσεις σου που έχει λυσει η ΕΕΤΤ? Γιατι μου φαίνεται περίεργο να μην εχει ικανοποιηθεί κανείς μας εκτος απο σενα...

Link to comment
Share on other sites

Το play now παίζει κανονικά. Αυτό που γίνεται με συμφέρει, πιο φθηνά ΜΒ ουσιαστικά παίρνω αλλά πχ τώρα με την προσφορά της BF τα ΜΒ μου λήγουν και εγώ δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω σε άλλα site.
Μήπως χρησιμοποιείς VPN?
Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα. Και άλλοι το έχουν αναφέρει, και εγώ με άλλη συσκευή το παρατήρησα. Δεν φαίνεται να τους νοιάζει ιδιαίτερα, αλλά δεν είναι και κάτι τόσο σοβαρό όσο το play now unlimited.
Link to comment
Share on other sites

στο wu αν αντι για τις 1200 το πρωι που χανω τα λεπτα απο πακετο επειδη τελειωνει ο μηνας αγοραω πακετο στις 1800 το απογευμα δεν υπαρχει τροπος να επανερθουν τα υπολοιπα παλι πισω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να τα πάρεις πίσω εκείνη την στιγμή που ενεργοποιείται το πακέτο αλλά θεωρητικά πρέπει να ανανεώσεις πριν λήξουν.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να τα πάρεις πίσω εκείνη την στιγμή που ενεργοποιείται το πακέτο αλλά θεωρητικά πρέπει να ανανεώσεις πριν λήξουν.

 

μπα οχι δεν μου τα μετέφερε ελεγα μηπως ειχε κανενα τηλ να παρω και να το κανουν αυτοι

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγοραζα το play now unlimited με 15 ευρω για απεριοριστο youtube και οπως τους απεδειξα με σκρηνσοτς, μου ετρωγε απο τα γενικης χρησης δεδομενα. Εστειλα πολλα σκρην σοτς και ημεηλς, 3-4 τηλεφωνα και καθε φορα αναγκαζομουν να τους τα εξηγω απο την αρχη, οποτε βγηκα στο συμπερασμα οτι ή ειναι χαζοί ή το παίζουν χαζοι. Αυτοι χανουν τα λεφτα μου, εγω τα δινω σε αλλη εταιρια και γινεται σωστά η δουλειά μου, άκρως επαγγελματικά.

 

 

 

 

Από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει άλλη εταιρεία που να προσφέρει Unlimited play σε καρτοκινητά.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει άλλη εταιρεία που να προσφέρει Unlimited play σε καρτοκινητά.
Με τα ίδια χρήματα,15 ευρω, παίρνεις γύρω στα 45 gb για YouTube αν ενεργοποιείς εβδομαδιαία πακέτα.
Link to comment
Share on other sites

οντως δεν υπάρχει αλλά ολα εξαρτώνται απο το ποσα mb χρειάζεσαι πραγματικά. σε αλλη εταιρεια εχεις 6gb την εβδομαδα δηλαδη με τα 15 ευρω παιρνεις 42 gb το μηνα και δουλευει απροσκοπτα.. τωρα αν θες περισσοτερα mb ή και μεχρι τα 3 tb που δινει το playnow, τοτε ναι η πρασινη ειναι μονοδρομος..
Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει άλλη εταιρεία που να προσφέρει Unlimited play σε καρτοκινητά.

Έχεις δίκιο, η εναλλακτική λύση, που με εξυπηρετεί και έχω και περίσσευμα data και χρημάτων, ειναι η παρακάτω:

 

οντως δεν υπάρχει αλλά ολα εξαρτώνται απο το ποσα mb χρειάζεσαι πραγματικά. σε αλλη εταιρεια εχεις 6gb την εβδομαδα δηλαδη με τα 15 ευρω παιρνεις 42 gb το μηνα και δουλευει απροσκοπτα..
Link to comment
Share on other sites

οντως δεν υπάρχει αλλά ολα εξαρτώνται απο το ποσα mb χρειάζεσαι πραγματικά. σε αλλη εταιρεια εχεις 6gb την εβδομαδα δηλαδη με τα 15 ευρω παιρνεις 42 gb το μηνα και δουλευει απροσκοπτα.. τωρα αν θες περισσοτερα mb ή και μεχρι τα 3 tb που δινει το playnow, τοτε ναι η πρασινη ειναι μονοδρομος..

 

Επειδή δεν είμαι τόσο ψαγμένος, έχεις κάνα λινκ να διαβάσω ποια εταιρία δίνει τόσα gb την εβδομάδα; Θα με ενδιέφερε.

Link to comment
Share on other sites

4x6=42? Ή κάτι μου διαφεύγει? Με ενδιαφέρει και εμένα με 15€ να έχω 42gb ή έστω 24, που μπορώ να το βρω αυτο?
Μιλάμε για mb για YouTube. Μιλάγαμε για αντίστοιχο του play now unlimited στην V. Είναι το εβδομαδιαίο πακέτο που σου δίνει με 2 ευρώ 5 gb (δίνει 6gb όμως) για βίντεο. Απλώς τα 45 βγαίνουν αν χαλάσεις τα 15 ευρω που θα χάλαγες για το play now unlimited. Νομίζω βγαίνουμε λίγο εκτός θέματος όμως. Ας βάλουμε μια τελεία.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Αν θέλει ο mod ας τα παει στο θέμα τoυ cu.

4x6=42? Ή κάτι μου διαφεύγει? Με ενδιαφέρει και εμένα με 15€ να έχω 42gb ή έστω 24, που μπορώ να το βρω αυτο?

Υπο συνθήκες.. με 14€ παίρνεις 7 φορές το εβδομαδιαίο πακέτο των 2€ που δίνει 5gb (ανεπίσημα 6 για την ώρα) και έχεις αυτα τα gb. Με την προυπόθεση φυσικά ότι σου φτάνουν τα 6gb ανα εβδομάδα για την σχεδόν αντίστοιχη χρήση (σχεδόν γιατι πχ της voda το videopass δεν δίνει cosmote tv αν πχ θες τέτοιο) με το playnow..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Μένω σε ένα συγκρότημα όπου υπάρχει free WiFi, αλλά η ταχύτητα πέφτει δραματικά κάποιες ώρες (που προφανώς χρησιμοποιούν και οι άλλοι ένοικοι). Έχω μια 65" και για προβολή hdr περιεχομένου σε Netflix, ούτε λόγος. Ούτε καν δεν σηκώνει HD αναπαραγωγή στο Cosmote Replay TV. Σκέφτομαι λοιπόν μήπως η λύση μου είναι το Unlimited play now το οποίο θα δ διαμοιραζω με συσκευή κλπ κλπ, γιατί οι ταχύτητες που πιάνει το 4g είναι 30mbps+.

 

Απλά αναρωτιέμαι, θα μπορεί να ξεκαθαρίσει ότι πχ το περιεχόμενο είναι από Netflix; Επίσης με το cosmote replay tv θα συμβαίνει το ίδιο;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την συσκευή που θα χρησιμοποιήσεις. Ξεκινάς βέβαια από το γεγονός ότι θεωρητικά δεν προορίζεται για διαμοιρασμό αλλά για χρήση στο κινητό που έχεις τη sim. Το καλοκαίρι που το αγόρασα πρώτη φορά, έχοντας βάλει τη sim σε κινητό Nokia και κάνοντας hot spot, μου κατανάλωνε από τα κανονικά δεδομένα. Δοκιμάζοντας με άλλη συσκευή (Motorola), δούλεψε κανονικά. Έβλεπα σε άλλες συσκευές, όπως κινητά, tablet και το κουτάκι της wind YouTube, Netflix και cosmote TV go και έτρωγε από το play now. Ωστόσο όλες οι συσκευές ήταν android. Δεν ξέρω πώς θα συμπεριφερθεί με smart TV.

Πρόσφατα αγόρασα ένα 4G router tp link, και δοκιμάζοντας το ίδιο με playstation 4 δείχνει να δουλεύει.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο θυμάμαι το Play now περιορίζει την ποιότητα του stream (βασικά το bitrate) σε κάποιο χαμηλό όριο. Το να βλέπεις 480p στις 65" πιθανόν να μην σε ικανοποιήσει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει πλέον αυτό(παλαιότερα όντως έτσι ήταν). Κανονικά παίζει σε full HD. 4k δεν έχω τη δυνατότητα να δοκιμάσω.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι..

 

Καρτοκινητα που μπαίνουιν στο Cosmote One, παίρνουν 1.000 λεπτά πρός τα άλλα κινητά/σταθερά του Cosmote One?

Είτε είναι Whatsup είτε είναι Cosmoκάρτα;

 

Ή δεν παίρνουν τίποτα;

111s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...