Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανείς άλλος πρόβλημα με τις συνδέσεις στο mycosmote? Απο χτες το βράδυ έχουν σβηστεί όλες στους λογαριασμούς που έχω στο site ενώ στο app εμφανίζονται οι συνδέσεις με μηδενικό υπόλοιπο (και κίτρινη ένδειξη περί ανανέωσης απο κάτω).

Μήπως φταίει οτι κάποιες φαίνονταν σε πάνω απο 1 account? Μηπως κάνανε καμμία εκκαθάριση δηλαδή...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα μου βγάζει μήνυμα περί εργασιών αναβάθμισης οταν παω να μπω

https://www.cosmote.gr/parkmazi.html

 

Ουτε σε εμένα δουλεύει το mycosmote app

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει μια χαρά. Δεν ξέρω αν είναι σχετικό, πάντως εχθές μου είχε έρθει ενημέρωση, την οποία και έκανα.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς άλλος πρόβλημα με τις συνδέσεις στο mycosmote? Απο χτες το βράδυ έχουν σβηστεί όλες στους λογαριασμούς που έχω στο site ενώ στο app εμφανίζονται οι συνδέσεις με μηδενικό υπόλοιπο (και κίτρινη ένδειξη περί ανανέωσης απο κάτω).

 

Μήπως φταίει οτι κάποιες φαίνονταν σε πάνω απο 1 account? Μηπως κάνανε καμμία εκκαθάριση δηλαδή...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα μου βγάζει μήνυμα περί εργασιών αναβάθμισης οταν παω να μπω

 

https://www.cosmote.gr/parkmazi.html

Εμένα δουλεύει κανονικά. Έκδοση: 7.8.8
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Που δείχνει ιστορικό ανανεώσεων στο app? Μόνο πότε λήγει το υπόλοιπο της τελευταίας ανανέωσης δείχνει και γενικά πότε λήγει το κάθε πακέτο που έχεις, ιστορικό πουθενά δε βλέπω. :confused:

 

Μπορείς να το δεις.

Αρχική Σελίδα->Γρανάζι->Επιλογή σύνδεσης->Ιστορικό ανανεώσεων.

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει μονο αυτές τις ανανεώσεις που έχεις κάνει μέσω του app.

Οι συνδέσεις πλέον φαίνονται κανονικά.

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς μεταφορά (easy transfer) μέσω του mycosmote app? Παλιά δεν δούλευε...

Link to comment
Share on other sites

Αν το πατήσεις σε πετάει στα μηνύματα , με επιλεγμένο τον αριθμό αποστολής , απλώς πρέπει να γράψεις το κείμενο ,τα € και το νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Έχω προβλημα, μέχρι το μεσημέρι επαιρνα κανονικά τηλεφωνο, μίλησα με μια στη κοτε για προσφορά και έπειτα δε μπορώ να πάρω τηλεφωνο.γραφει invalid number.πως μπορώ επικοινωνήσω μαζι τους να δουνε τον αριθμό μου μηπως έχει κάποιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε αυτό δε μπορώ να πάρω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό βγάζει ξαφνικά από το μεσημέρι33e04716dc6f6af4c1500edf1e291079.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα από χθες για άλλη μια φορά το τελευταίο 4μηνο. δεν ξέρω τι στην ευχή κάνουν εκεί στην cosmote ώρες-ώρες... Τον προηγούμενο μήνα συνέβη σε φίλο μου και μετά από επικοινωνία μαζί τους του έδωσαν 10gb για ένα μήνα ως αντάλλαγμα για τις δύο μέρες που δεν έπαιζε το πακέτο. Εγώ χθες είχα ενεργοποιημένο το play now 5 giga ως δώρο του DIY και μου έτρωγε megabyte γενικής χρήσης. Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα το μεσημέρι και μετά από κάνα δίωρο το πακέτο λειτούργησε κανονικά.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον μήνα έχω δώσει 30 ευρώ για ίντερνετ και περισσεύουν ακόμη 10 μέρες για να τελειώσει ο μήνας. Έχω επικοινωνήσει μαζί τους και περιμένω απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Έχω προβλημα, μέχρι το μεσημέρι επαιρνα κανονικά τηλεφωνο, μίλησα με μια στη κοτε για προσφορά και έπειτα δε μπορώ να πάρω τηλεφωνο.γραφει invalid number.πως μπορώ επικοινωνήσω μαζι τους να δουνε τον αριθμό μου μηπως έχει κάποιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις ενεργό wifi calling?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργό wifi calling?
Και χωρίς αυτό το κάνει, μέχρι το μεσημέρι έπαιρνα κανονικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς αυτό το κάνει, μέχρι το μεσημέρι έπαιρνα κανονικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από άλλο τηλέφωνο πάρε το 13738.
Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς αυτό το κάνει, μέχρι το μεσημέρι έπαιρνα κανονικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε να στείλεις END WIFICALL στο 1333

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μεσημβρινές ώρες της 18/09 ενεργοποίησα την αυτόματη ανανέωση του πακέτου combo με τα 8,5€.

Στην εφαρμογή δίνει διαθέσιμα τα λεπτά και τα mb μεχρι μεσημβρινες ώρες της 19/10.

Σύμφωνα με όσα αναφέρει στους όρους, το πακέτο θα ενεργοποιηθεί εκ νεου μετά από 30 μέρες.

Απορία: από ποτέ ξεκινάμε να μετράμε για τις 30 μέρες; Από την επόμενη και άρα θα ενεργοποιηθεί στις 18/10; Κι αν ναι, τι ώρα θα γίνει; Μεσημέρι ή μεσάνυχτα κατευθειαν μόλις μπει η 18/10;

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μεσημβρινές ώρες της 18/09 ενεργοποίησα την αυτόματη ανανέωση του πακέτου combo με τα 8,5€.

 

Στην εφαρμογή δίνει διαθέσιμα τα λεπτά και τα mb μεχρι μεσημβρινες ώρες της 19/09.

 

Σύμφωνα με όσα αναφέρει στους όρους, το πακέτο θα ενεργοποιηθεί εκ νεου μετά από 30 μέρες.

 

Απορία: από ποτέ ξεκινάμε να μετράμε για τις 30 μέρες; Από την επόμενη και άρα θα ενεργοποιηθεί στις 18/10; Κι αν ναι, τι ώρα θα γίνει; Μεσημέρι ή μεσάνυχτα κατευθειαν μόλις μπει η 18/10;

Εφόσον έχεις χρήματα μέσα θα ενεργοποιηθεί αυτόματα από την προηγούμενη μέρα. Αλλιώς οπότε βάλεις κάρτα. Μη δοκιμάσεις να βάλεις μια ώρα πριν λήξουν τα λεπτά ομιλίας κάρτα για να κερδίσεις μια μέρα. Πάλι την ίδια ημερομηνία λήξεως θα βγάλει και αν ενεργοποιούνταν από την προηγούμενη
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ. Αποσυνδέθηκες από την εφαρμογή. Το χρονικό όριο της σύνδεσής σου έχει λήξει. Επανασύνδεση ...και μία από τα ίδια.
OnePlus 6T - Nexus 6P
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ μπορώ να μπω στο mycosmote για να δω τον λογαριασμό σταθερής.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις χρήματα μέσα θα ενεργοποιηθεί αυτόματα από την προηγούμενη μέρα. Αλλιώς οπότε βάλεις κάρτα. Μη δοκιμάσεις να βάλεις μια ώρα πριν λήξουν τα λεπτά ομιλίας κάρτα για να κερδίσεις μια μέρα. Πάλι την ίδια ημερομηνία λήξεως θα βγάλει και αν ενεργοποιούνταν από την προηγούμενη

 

Κατανοητό, αλλά ποιά θεωρείται προηγούμενη ημέρα; Η προηγούμενη της 19/10, δηλαδή η 18/10;

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό, αλλά ποιά θεωρείται προηγούμενη ημέρα; Η προηγούμενη της 19/10, δηλαδή η 18/10;
Η αυτόματη ανανέωση σε € και στο πακέτο γίνεται κάθε 30 μέρες. Το πακέτο έχει διάρκεια 31. Οπότε αν έχεις αυτόματη ανανέωση θα τραβάει λεφτά στις 18/10, ενώ το πακέτο λήγει 19/10. Αν δεν έχεις αυτόματη ανανέωση με την χρεωστική σου και έχεις μόνο αυτόματη ενεργοποίηση στο πακέτο, θα προσπαθήσει να τραβήξει στις 18/10 τα λεφτά. Αν δεν έχει υπόλοιπο, θα περιμένει να βάλεις καρτα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...