Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προτεραιότητα έχουν τα αγαπημένα πρόσωπα και μετά τα λεπτά του πακέτου. Τουλάχιστον έτσι ήταν πριν κάνα χρόνο. Κοινώς θα σου τρώει τα χρήματα κι ας έχεις λεπτά προς όλους. Δε συμφέρει.

 

Απόλυτη προτεραιότητα έχουν τα αγαπημένα πρόσωπα. Και προφανώς συμφέρει την πλειοψηφία που χρησιμοποιεί την συγκεκριμένη δυνατότητα. Αν έχεις πολλά λεπτά προς όλους που δεν εξαντλούνται στο μήνα, τότε βάλε και τους "αγαπημένους" στο ίδιο τσουβάλι (=μη χρησιμοποιείς την υπηρεσία). Αν έχεις λίγα λεπτά προς όλους και σου έρχονται οριακά για το μήνα, ενώ έχεις και 2 αριθμούς που μπορείς να ξεχωρίσεις και να μιλάς κάπως πιο άνετα, με φθηνή χρέωση, φτιάχνεις το συνδυασμό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Λέτε να δούμε κι'άλλη παράταση της καλοκαιρινής προσφοράς, ή θα σταματήσει αύριο?
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να πάρει και άλλη παράταση.

Έχω την εντύπωση, ότι τις προηγούμενες χρονιές, η αντίστοιχη καλοκαιρινή προσφορά έπαιρνε παράταση μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε ένα καλοκαίρι που έδωσε προσφορά 1 γιγα για 8 ώρες οπότε θες εσύ κάθε μέρα. Με 5 ευρώ για ένα μήνα. Ωραία προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία προσφορά εκείνη όντως, το καλοκαίρι του 2016 ηταν! Το 2017 δεν θυμάμαι, αλλά 2018 είχε παρόμοια προσφορά με φέτος, με την διαφορά ότι τότε το πακέτο κόστιζε 7€ αντί για 8,5.. όσο πάνε τα ακριβαινουν, κρίμα..
Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε ένα καλοκαίρι που έδωσε προσφορά 1 γιγα για 8 ώρες οπότε θες εσύ κάθε μέρα. Με 5 ευρώ για ένα μήνα. Ωραία προσφορά.
Με 5€ αλλά νομίζω ήταν για 2 μήνες, άρα 60gb!!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργό τηλεφωνητή, οκευ μια χαρά οι προωθήσεις. Ξέρουμε αν γίνεται να αλλάξουμε το χρονικό διάστημα που χτυπάει η κλήση μέχρι να πάει στον τηλεφωνητή;
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Giga Week. Μεταφέρονται κάπως τα εναπομείναντα Mb στη λήξη τους?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε μεταφέρονται.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Aυτό ήταν για φέτος η καλοκαιρινή προσφορά της cosmote. Δεν πήρε άλλη παράταση και δυστυχώς χρυσοπληρώνουμε και πάλι 8.5€ το 1gb/μήνα. Τουλάχιστον ας ελπίσουμε να μείνει εκεί για κάποιο καιρό ακόμη και ως τιμή και μηνιαία παροχή των bonus/πακέτων και να μην έχουμε και εδώ τις "εκπλήξεις" που μας επιφυλάσσει ο 3ος πάροχος της αγοράς..
Link to comment
Share on other sites

Aυτό ήταν για φέτος η καλοκαιρινή προσφορά της cosmote. Δεν πήρε άλλη παράταση και δυστυχώς χρυσοπληρώνουμε και πάλι 8.5€ το 1gb/μήνα. Τουλάχιστον ας ελπίσουμε να μείνει εκεί για κάποιο καιρό ακόμη και ως τιμή και μηνιαία παροχή των bonus/πακέτων και να μην έχουμε και εδώ τις "εκπλήξεις" που μας επιφυλάσσει ο 3ος πάροχος της αγοράς..

 

Η "καλοκαιρινή προσφορά" έπρεπε να ήταν αυτονόητη και όχι "προσφορά" για λίγο μπας και πλησιάσουμε έστω και λιιιγο τα ευρωπαϊκά δεδομένα. Όσο γι αυτά που κάνει ο 3ος πάροχος είναι σίγουρο ότι θα εφαρμοστουν και στους υπόλοιπους. Το θέμα είναι πόσο χρόνο θα πάρει για να γίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανείς αν μπορει να ενεργοποιηθει το cosmote one σε δεύτερη διευθυνση (πατρικό π.χ.) ;

και μετα οι δυο που μιλανε με το one να μενουν σε κοινη διευθυνση, αλλα οχι αυτη του πατρικου που ανηκει το νουμερο,

αλλα σε μια δεύτερη;

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται ακόμα και αν τα νούμερα είναι σε άλλα στοιχεία, αλλά πρέπει να πας σε κατάστημα ή να μιλήσεις με το 13888. Από το my Cosmote γίνεται μόνο αν τα έχεις περάσει στο ίδιο Cosmote id ή αν είναι στο ίδιο ΑΦΜ.
Link to comment
Share on other sites

οκ, ειχαμε cosmote one, αλλα κοψαμε το σταθερο,

στον master χρηστη το δειχνει οτι εχει ακομα one,

εμενα με εκοψε,

μαλλον ειναι απαραιτητο το σταθερο;

για να οριστει η διευθυνση;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλώς στο πρόγραμμα one πρέπει να έχει τουλάχιστον ένα κινητό (έως 5 κινητά) και ένα σταθερό (έως 2 σταθερά).
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι δίκαρτο και έχω δύο κάρτες sim Cosmote Whatsup. Υπάρχει τρόπος απο την εφαρμογή του whatsup να ελέγχω και τις δύο συνδέσεις μου χωρίς να κάνω αποσύνδεση και σύνδεση την επόμενη?

Απο την εφαρμογή My Cosmote που βλέπω όλες τις συνδέσεις μου δεν έχει όλες τις προσφορές και τα extra του Whatsup

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι δίκαρτο και έχω δύο κάρτες sim Cosmote Whatsup. Υπάρχει τρόπος απο την εφαρμογή του whatsup να ελέγχω και τις δύο συνδέσεις μου χωρίς να κάνω αποσύνδεση και σύνδεση την επόμενη?

Απο την εφαρμογή My Cosmote που βλέπω όλες τις συνδέσεις μου δεν έχει όλες τις προσφορές και τα extra του Whatsup

Μόνο με κλωνοποίηση της εφαρμογής.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με κλωνοποίηση της εφαρμογής.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε iphone δεν νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Στις 09/10 λήγει ένα συμβόλαιο Wind που έχω. Μπορώ από τώρα να πάρω τηλέφωνο την Cosmote για να το κάνω What's Up ή πρέπει να περιμένω μέχρι και τις 09/10;
Link to comment
Share on other sites

Στις 09/10 λήγει ένα συμβόλαιο Wind που έχω. Μπορώ από τώρα να πάρω τηλέφωνο την Cosmote για να το κάνω What's Up ή πρέπει να περιμένω μέχρι και τις 09/10;
Περιμενεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις 09/10 λήγει ένα συμβόλαιο Wind που έχω. Μπορώ από τώρα να πάρω τηλέφωνο την Cosmote για να το κάνω What's Up ή πρέπει να περιμένω μέχρι και τις 09/10;
Και εγώ το ίδιο με Vodafone. Ρώτησα εχθές την εταιρία και μου είπαν με την λήξη μπορώ να κάνω την νέα αίτηση..

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε και σήμερα να κάνετε αίτηση φορητότητας.

Ειδικά αν έχετε πληρώσει τον τελευταίο λογαριασμό του συμβολαίου σας, με την έκπτωση που λαμβάνατε . Δεν έχετε κανένα πρόβλημα. Απλά σας λένε να μείνετε ως το τέλος, μιας και έχετε ήδη πληρώσει τον τελευταίο μήνα, έτσι ώστε να το εκμεταλλευτείτε ως την τελευταία μέρα του.

Όμως ακόμη και αν δεν έχει λήξει και απομένει ένας μήνας, τότε το ποσό απομείωσης όπως λέγεται, θα είναι μικρό για να απαλλαγείτε από το συμβόλαιο σας.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ξανά ενεργοποίησα σήμερα το πακέτο των 60(120μβ) με 3 ευρώ και δεν κόλλησαν με αυτά της καλοκαιρινής προσφοράς. Οπότε χάνω τα 7gb που είχαν περισσέψει. Το καρτοκινητο είναι what's up από τα παλιά και όχι φοιτητικό
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...