Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση επειδη σε ενα μηνα θα το γυρισω σε whatsup . Μεταφερονται ολα με ανανεωσεις;;; ή μονο mb??
Εκτός τα sms. Με την προϋπόθεση να ενεργοποιείς το αντίστοιχο πακέτο. Π.χ τα mb του reloadit δε μεταφέρονται με τα mb του giga month.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ταξιδεύω στην Ιταλία την επόμενη εβδομάδα κ θέλω να ρωτήσω τι πακέτο data θα χρειαστεί να ενεργοποιήσω.

 

Να σημειωθεί πως εγώ έχω φοιτητικό w up κ η γυναίκα μου απλό w up.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

 

 

Ταξιδεύω στην Ιταλία την επόμενη εβδομάδα κ θέλω να ρωτήσω τι πακέτο data θα χρειαστεί να ενεργοποιήσω.

 

 

 

Να σημειωθεί πως εγώ έχω φοιτητικό w up κ η γυναίκα μου απλό w up.

 

 

 

Ευχαριστώ!

Αν έχεις φοιτητικό τα data του φοιτητικού που παίρνεις δώρο κάθε μήνα δουλεύουν, όπως και όλα τα mb από αγορασμένα πακέτα. Τα mb του reloadit δε δουλεύουν. Τα mb του πάρε μοίρασε δουλεύουν. Τα ίδια ισχύουν και για την γυναίκα σου. Πρόσεξε μόνο πριν ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο να διαβάσεις τα ψιλά γράμματα γιατί υπάρχει όριο ορθής χρήσης. Αν θα είστε λίγες μέρες μπορείς να ενεργοποιήσεις το giga week. Με 4 ευρώ θα έχεις 1450mb διαθέσιμα σε περιαγωγή. Πρόσεξε πάντως γιατί τα λεπτά προς όλους του φοιτητικού δε δουλεύουν και θα σου αδειάσει την κάρτα. Αντίθετα τα λεπτά προς όλους της γυναίκας σου αν έχει απλό whatsup και όχι κάνα προνομιακό δουλεύουν κανονικά. Για λεπτά προς όλους θα πρέπει να ενεργοποιήσετε κάποιο combo call them all πακέτο και οι δύο.
Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ ερώτηση: πάντα κανω ανανέωση χρόνου απο την εφαρμογη μεσω PayPal ή πιστωτικής. Υπαρχει τροπος να δω τι χρήματα εχω δαπανησει? Πλην του προφανούς δλδ να μπω στο web banking κλπ.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εδω και κατι ωρες, προσπαθω με καθε δυνατο τροπο να μπω στη σελιδα του Giga Day, και δεν δειχνει τιποτε!

Ειναι μονιμως πεσμενη η σελιδα;

Εχει αλλαξει κατι, ή ολα οπως τα ξερουμε για το Giga day?

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/giga-day-ck.html

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις φοιτητικό τα data του φοιτητικού που παίρνεις δώρο κάθε μήνα δουλεύουν, όπως και όλα τα mb από αγορασμένα πακέτα. Τα mb του reloadit δε δουλεύουν. Τα mb του πάρε μοίρασε δουλεύουν. Τα ίδια ισχύουν και για την γυναίκα σου. Πρόσεξε μόνο πριν ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο να διαβάσεις τα ψιλά γράμματα γιατί υπάρχει όριο ορθής χρήσης. Αν θα είστε λίγες μέρες μπορείς να ενεργοποιήσεις το giga week. Με 4 ευρώ θα έχεις 1450mb διαθέσιμα σε περιαγωγή. Πρόσεξε πάντως γιατί τα λεπτά προς όλους του φοιτητικού δε δουλεύουν και θα σου αδειάσει την κάρτα. Αντίθετα τα λεπτά προς όλους της γυναίκας σου αν έχει απλό whatsup και όχι κάνα προνομιακό δουλεύουν κανονικά. Για λεπτά προς όλους θα πρέπει να ενεργοποιήσετε κάποιο combo call them all πακέτο και οι δύο.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση κ το χρόνο σου!

Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ ερώτηση: πάντα κανω ανανέωση χρόνου απο την εφαρμογη μεσω PayPal ή πιστωτικής. Υπαρχει τροπος να δω τι χρήματα εχω δαπανησει? Πλην του προφανούς δλδ να μπω στο web banking κλπ.
Μπορείς να μπεις στο paypal,δείχνει όλες τις συνσλλαγες
Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ ερώτηση: πάντα κανω ανανέωση χρόνου απο την εφαρμογη μεσω PayPal ή πιστωτικής. Υπαρχει τροπος να δω τι χρήματα εχω δαπανησει? Πλην του προφανούς δλδ να μπω στο web banking κλπ.

 

Μέσα απ'ο το My Cosmote app μπορείς να δεις τις τελευταίες ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα απ'ο το My Cosmote app μπορείς να δεις τις τελευταίες ανανεώσεις.

 

Χμμμ μολις μπηκα και μου εβγαλε πως δεν εχω ανανεωσεις. Πιθανολογω πως ειναι επειδη το εβαλα πρωτη φορα. Ευχαριστω παντως :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εκτός τα sms. Με την προϋπόθεση να ενεργοποιείς το αντίστοιχο πακέτο. Π.χ τα mb του reloadit δε μεταφέρονται με τα mb του giga month.

 

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και κατι ωρες, προσπαθω με καθε δυνατο τροπο να μπω στη σελιδα του Giga Day, και δεν δειχνει τιποτε!

Ειναι μονιμως πεσμενη η σελιδα;

Εχει αλλαξει κατι, ή ολα οπως τα ξερουμε για το Giga day?

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/giga-day-ck.html

 

Επειδη η σελιδα του Giga Day φαινεται οτι επεσε...μονιμα,

μου επιβεβαιωνει καποιος οτι τουλαχιστον λειτουργει η συγκεκριμενη υπηρεσια;;;;

:(

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η σελιδα του Giga Day φαινεται οτι επεσε...μονιμα,

 

μου επιβεβαιωνει καποιος οτι τουλαχιστον λειτουργει η συγκεκριμενη υπηρεσια;;;;

 

:(

Εδώ είσαι.c891507c6c149d456a9cc4e1c6dff4c4.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δυο ΠΣΚ , και εντελώς τζάμπα από 3 gb ... 90% όταν δίνει ο ένας δίνει ο άλλος, τώρα σε χαμηλή κίνηση δεν υπάρχει περίπτωση πιστέυω να μην απαντήσει ο Οτε , σε αναμονή ...

 

Εμένα μου δώσανε σε frog 1GB για 7 ημέρες δώρο και μάλιστα πριν αρχίσει η voda την προσφορά της. Ήταν άσχετη προσωπική προσφορά μάλλον αφού δεν την έλαβε άλλος εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ΠΣΚ , και εντελώς τζάμπα από 3 gb ... 90% όταν δίνει ο ένας δίνει ο άλλος, τώρα σε χαμηλή κίνηση δεν υπάρχει περίπτωση πιστέυω να μην απαντήσει ο Οτε , σε αναμονή ...

Προς το παρόν δεν φαίνεται να υπάρχει καμία κίνηση. Μακάρι να γίνει, έστω και τελευταία στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν φαίνεται να υπάρχει καμία κίνηση. Μακάρι να γίνει, έστω και τελευταία στιγμή.

 

Πάμε για το άλλο ΣΚ, έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι.c891507c6c149d456a9cc4e1c6dff4c4.jpg

 

Ευχαριστω.

Βλεπω οτι μπηκες και το ειδες απο κινητο.

Απο υπολογιστη παντως, δεν δειχνει τιποτε η εν λογω σελιδα...

Δεν ξερω τι φτιαχνουν εκει στην cosmote...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

 

Βλεπω οτι μπηκες και το ειδες απο κινητο.

 

Απο υπολογιστη παντως, δεν δειχνει τιποτε η εν λογω σελιδα...

 

Δεν ξερω τι φτιαχνουν εκει στην cosmote...

Είναι από την εφαρμογή του whatsup.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπαρχει καποιο λινκ για ον λαιν αιτηση φορητοτητας προς whats up?
H Cosmote πλέον δέχεται φορητότητα σε καρτοκινητο μόνο σε κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Ισως αυτό

https://el.aegeanair.com/organoste/prosfores-diagonismoi/hooptrips/hooptrips-winners/

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιλάει για ειδοποίηση με email βέβαια

Αν εισαι οντως νικητης καλυτερα κρυψε το λινκ

Link to comment
Share on other sites

Ισως αυτό

 

https://el.aegeanair.com/organoste/prosfores-diagonismoi/hooptrips/hooptrips-winners/

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Μιλάει για ειδοποίηση με email βέβαια

 

Αν εισαι οντως νικητης καλυτερα κρυψε το λινκ

Δεν είναι αυτό. Πήγαινε να δεις. Απάτη μυρίζει. Καταρχήν η διεύθυνση είναι άσχετη με την Aegean. Υποτίθεται θα σε βάλει σε κλήρωση για ένα iPhone και ζητάει προσωπικά στοιχεία. Μετά θα αρχίσουν να φεύγουν τα 2ευρα από τα 5ψηφια νερό. Έτσι τσιμπάνε πελάτες και σου λένε συγκατατεθηκες μετά. Εναλλακτικά βέβαια αν έχεις κανένα που δε χονευεις μπορείς να βάλεις τα δικά τους στοιχεία
Link to comment
Share on other sites

Μέσα απ'ο το My Cosmote app μπορείς να δεις τις τελευταίες ανανεώσεις.

 

Που δείχνει ιστορικό ανανεώσεων στο app? Μόνο πότε λήγει το υπόλοιπο της τελευταίας ανανέωσης δείχνει και γενικά πότε λήγει το κάθε πακέτο που έχεις, ιστορικό πουθενά δε βλέπω. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας υπόψιν του τι είναι αυτό το μήνυμα; Κυκλοφορεί καμία απάτη; 1d2a99c1bf64483186e8700ce201cc71.jpg

 

Ναι ειναι απατη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς άλλος πρόβλημα με τις συνδέσεις στο mycosmote? Απο χτες το βράδυ έχουν σβηστεί όλες στους λογαριασμούς που έχω στο site ενώ στο app εμφανίζονται οι συνδέσεις με μηδενικό υπόλοιπο (και κίτρινη ένδειξη περί ανανέωσης απο κάτω).

Μήπως φταίει οτι κάποιες φαίνονταν σε πάνω απο 1 account? Μηπως κάνανε καμμία εκκαθάριση δηλαδή...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα μου βγάζει μήνυμα περί εργασιών αναβάθμισης οταν παω να μπω

https://www.cosmote.gr/parkmazi.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...