Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα, τα 5gb για 15 μέρες με 2€ υπάρχει η δυνατότητα να τα ενεργοποιήσουμε 2η φορά? Το ενεργοποίησα μια φορά και μετά έφυγε η επιλογή

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ολες οι προσφορες ειναι για μια φορα ενεργοποιησης.

τι να πουμε εμεις που ουτε καν να την δωσανε??? :mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Είναι συμφωνια μεταξύ των εταιρειών να μην προωθούν φορητοτητες για καρτοκινητες. Και βρίσκουν ολο δικαιολογίες. Αν τους πεις ότι θες καινούργιο νούμερο αμέσως θα βρεθεί απόθεμα σε κάρτες σιμ.

 

Το χειροτερο δεν ειναι αυτο. Το χειροτερο ειναι πως οταν τους ρωτας "Πως γινεται και εχετε για νεο νουμερο" σου λενε πως ειναι διαφορετικου τυπου. Αν θελεις φορητοτητα σε συνδεση γινεται αμεσως.

Ειναι τραγικο. Εγω παντως εξυπηρετηθηκα στον Γερμανο της Λαμπρινης πριν εναν μηνα που εκανα τη διαδικασια.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, τα 5gb για 15 μέρες με 2€ υπάρχει η δυνατότητα να τα ενεργοποιήσουμε 2η φορά? Το ενεργοποίησα μια φορά και μετά έφυγε η επιλογή

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν νομίζω. Πιστεύω ήταν για μια φορά. Και εγώ μόλις την ενεργοποίησα δεν ξανά φάνηκε στην εφαρμογή.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Είμαι συνδρομητής της Vodafone και θέλω να κάνω καρτοκινητό στην cosmote.

 

Εδώ και 2 εβδομάδες έχω πάει σε 3 καταστήματα να κάνω φορητότητα και μου λένε υπάρχει έλλειψη καρτών. Μήπως ξέρετε τι συμβαίνει;

 

Ευχαριστώ πολύ. :)

Ποιο γελοία δικαιολογία από κατάστηματα δεν έχω δει ξανά λένε δεν έχουμε κάρτες για να αναγκάστεις και καλά να κάνεις συμβόλαιο .

 

Είναι τόσο στόκοι που δεν καταλαβαίνουν ότι ο συνδρομητής είχε πάρει την απόφαση για καρτοκινητό και εάν τους πεις χαζομάρα δεν θα έρθει στο μαγαζί σου ποτέ ξανά...για τίποτα

 

Πως γενεν αυτο;

 

 

 

 

Μία καταγγελία για το κάθε μαγαζί στην εεττ μήπως και βάλουν μυαλό

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πακέτο προσφορά 5gb με 2 ευρώ για 15 μέρες, ενώ μου ήρθε το SMS, στην εφαρμογή δεν εμφανιζόταν. Κάλεσα στην εξυπηρέτηση πελατών και μου πίστωσαν 10gb για ένα μήνα χωρίς χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Είμαι συνδρομητής της Vodafone και θέλω να κάνω καρτοκινητό στην cosmote.

 

Εδώ και 2 εβδομάδες έχω πάει σε 3 καταστήματα να κάνω φορητότητα και μου λένε υπάρχει έλλειψη καρτών. Μήπως ξέρετε τι συμβαίνει;

 

Ευχαριστώ πολύ. :)

Έχουν δίκιο τα παιδιά σε αυτά που σου λένε.

Δικαιολογίες είναι....

Ήμουν και εγώ στην ίδια ακριβώς θέση με εσένα (από συμβόλαιο voda σε whatsup) για 2 νούμερα.

Είχα ξεκινήσει με τηλέφωνο στο 13888

(από το τηλέφωνο της δουλειάς μου που είναι ΟΤΕ για μην χρεώνεται η κλήση)

Εκεί μου είπε ένας "αμπαλος" πιτσιρικάς (όπως άλλωστε οι περισσότεροι εκεί μέσα) ότι αυτή η διαδικασία γίνεται μόνο σε κατάστημα.

Πάω σε κατάστημα.... Μου λένε την καραμέλα για την έλλειψη καρτών.

Σε ερώτηση μου εάν διάλεγα συμβόλαιο η απάντηση ηταν ότι θα γινόταν, γιατί είναι διαφορετική η κάρτα.....

Μετα τους λέω οκ θα πάω σε Γερμανό...

Μου λένε "και στον Γερμανό τα ίδια θα σας πουν γιατί χρησιμοποιουμε τις ίδιες αποθήκες"....

Λέω οκ.

Πάω και όντως μου είπαν τα ίδια.

Την επόμενη ημέρα παίρνω πάλι τηλέφωνο στο 13888 πιο πολύ για παράπονα και απειλές.

Και μου λέει η κοπέλα που σήκωσε το τηλέφωνο....."εγώ δεν έχω ενημέρωση για έλλειψη καρτών..... Και άμα θέλετε προωθω από εδώ την αίτηση σας και σας έρχονται οι κάρτες με courier."

Όπως και έγινε τελικά χωρίς κανένα πρόβλημα....

Ότι να ναι παιδιά!!!

Υπόψιν ότι τα 30€ "νταβατζιλικι" για κάθε γραμμή τα πλήρωσα στην κούριερ......

 

Sent from Lenovo P1a42 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα bonus από online ανανέωση με χρεωστικη-πιστωτικη ή από κατάστημα σταματήσανε; για Whats up πάντα. Δεν εννοώ το reload it
Link to comment
Share on other sites

Τα bonus από online ανανέωση με χρεωστικη-πιστωτικη ή από κατάστημα σταματήσανε; για Whats up πάντα. Δεν εννοώ το reload it

 

απο καταστημα απο 12 ευρω και πανω ξεκιναει το μπονους,με χρεωστικη - πιστωτικη καρτα μεσω ιντερνετ δεν πρεπει να εχει σταματησει απο 10 ευρω θα πρεπει να δινει μπονους.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι υπάλληλοι στον Γερμανό είναι ως επί το πλείστον άσχετοι...

 

Αυτο ακριβως,σε Γερμανο ωστοσο και σε καταστημα οτε σε επαρχιακη πολη που ειχα παει η εξυπερετηση ειναι μακραν καλυτερη.Αλλα εκει περα ειναι λιγοτερα καταστηματα.Και τα καταστηματα καλυπτουν χωρια μεχρι 20 χιλιομετρα μακρια.

Στην Θεσσαλονικη,αναλογα το καταστημα.Στο γερμανο της γειτονιας μου παντως,ουτε απ εξω δεν περναω.

Γιατι προσπαθουσαμε να κοψουμε ενα συμβολαιο σταθερης και μας δουλευαν κανονικα.

Το ιδιο και για ενα καταστημα οτε,στο οποιο ειναι εξισου απαραδεκτοι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Αυτό το bonus της cosmote που με ανανέωση 15€ σου δίνει 1100mb δώρο, είναι κάτι που έχει παγιωθεί ή αποτελεί μέρος κάποιας προσφοράς;

Έχω είχα μείνει στα 600mb.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πακέτο προσφορά 5gb με 2 ευρώ για 15 μέρες, ενώ μου ήρθε το SMS, στην εφαρμογή δεν εμφανιζόταν. Κάλεσα στην εξυπηρέτηση πελατών και μου πίστωσαν 10gb για ένα μήνα χωρίς χρέωση.

Σχετικά με το πακετο αυτο,το έβλεπα στην εφαρμογή και έγραφε "ενεργοποίηση εως 14/6"

Μπήκα σημερα στην εφαρμογή για να το ενεργοποιήσω και δεν το έχει πουθενά.

Να πάρω εξυπηρέτηση πελατών?

Υπάρχει κάποιο sms που πρεπει να στείλω?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος φίλος, ας γράψει τι όφελος έχουμε αν κάνουμε online ανανέωση από 10€ και πάνω σε cosmokarta και σε what's up (εκτός του reload). Ευχαριστώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πακετο αυτο,το έβλεπα στην εφαρμογή και έγραφε "ενεργοποίηση εως 14/6"

Μπήκα σημερα στην εφαρμογή για να το ενεργοποιήσω και δεν το έχει πουθενά.

Να πάρω εξυπηρέτηση πελατών?

Υπάρχει κάποιο sms που πρεπει να στείλω?

 

Μπες m.whatsup.gr

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πακετο αυτο,το έβλεπα στην εφαρμογή και έγραφε "ενεργοποίηση εως 14/6"

Μπήκα σημερα στην εφαρμογή για να το ενεργοποιήσω και δεν το έχει πουθενά.

Να πάρω εξυπηρέτηση πελατών?

Υπάρχει κάποιο sms που πρεπει να στείλω?

Και σε μένα το ίδιο. 14/6 έλεγε και για μένα.

Το πρωί νωρίς μπήκα το είδα υπήρχε αλλά δεν είχα κάρτα για να το αγοράσω και αργότερα που μπήκα να βάλω κάρτα είχε εξαφανιστεί.

Πήρα εξυπηρέτηση πελατών με συμβούλεψε να κάνω απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση την εφαρμογή και να μπω με δεδομένα και όχι wifi. Πράγμα που το είχα ήδη κάνει αλλά επειδή προφανώς δεν το πίστεψαν επέμεναν σε αυτό. Το έκανα ξανά χωρίς αποτέλεσμα. Και φυσικά έπρεπε να καλέσω ξανά για να τους πω ότι δεν εμφανίστηκε η επιλογή. Εκεί άρχισαν να με ρωτάνε πάλι αν το μήνυμα έλεγε 14/6 ή 13/6 επειδή υπήρξε όπως μου είπαν και μια προωθητική ενέργεια που ήταν μέχρι τις 13/6. Μου ζήτησαν να τους διαβάσω το μήνυμα αλλά δυστυχώς το είχα σβήσει. Τότε μου είπαν ότι θα το προωθήσουν στους τεχνικούς και θα με ενημερώσουν και ακόμα περιμένω.

Έπειτα ανακάλυψα ότι είχα κρατήσει screenshot από την εφαρμογή που φαίνεται και η ημερομηνία 14/6.

Χρεώθηκα και 0.38€ για τις κλήσεις στο 13888.

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Μπες m.whatsup.gr

Μπήκα,δεν υπάρχει πουθενά η προσφορά.

Το περίεργο ειναι ότι η ενεργοποίηση ήταν δυνατή εως 14/6.

Σημερα δεν υπάρχει πουθενά.

Υπάρχει sms ενεργοποίησης?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε μένα το ίδιο. 14/6 έλεγε και για μένα.

Το πρωί νωρίς μπήκα το είδα υπήρχε αλλά δεν είχα κάρτα για να το αγοράσω και αργότερα που μπήκα να βάλω κάρτα είχε εξαφανιστεί.

Πήρα εξυπηρέτηση πελατών με συμβούλεψε να κάνω απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση την εφαρμογή και να μπω με δεδομένα και όχι wifi. Πράγμα που το είχα ήδη κάνει αλλά επειδή προφανώς δεν το πίστεψαν επέμεναν σε αυτό. Το έκανα ξανά χωρίς αποτέλεσμα. Και φυσικά έπρεπε να καλέσω ξανά για να τους πω ότι δεν εμφανίστηκε η επιλογή. Εκεί άρχισαν να με ρωτάνε πάλι αν το μήνυμα έλεγε 14/6 ή 13/6 επειδή υπήρξε όπως μου είπαν και μια προωθητική ενέργεια που ήταν μέχρι τις 13/6. Μου ζήτησαν να τους διαβάσω το μήνυμα αλλά δυστυχώς το είχα σβήσει. Τότε μου είπαν ότι θα το προωθήσουν στους τεχνικούς και θα με ενημερώσουν και ακόμα περιμένω.

Έπειτα ανακάλυψα ότι είχα κρατήσει screenshot από την εφαρμογή που φαίνεται και η ημερομηνία 14/6.

Χρεώθηκα και 0.38€ για τις κλήσεις στο 13888.

Για να δούμε...

Τους πιάσανε οι τσιγκουνιές και το κόψανε τελευταία μερα.

Ειναι για γελια...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

απο καταστημα απο 12 ευρω και πανω ξεκιναει το μπονους,με χρεωστικη - πιστωτικη καρτα μεσω ιντερνετ δεν πρεπει να εχει σταματησει απο 10 ευρω θα πρεπει να δινει μπονους.

 

Με χρεωστική που έκανα σήμερα 10 ευρώ μέσω της εφαρμογής whats up δεν έδωσε κανένα bonus....

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάχνετε το μπόνους των 500 mb που υπήρχε παλιότερα,δεν υπάρχει πλέον. Τωρα πια με online ανανέωση 10€ δινει μονο reloadit για 1 μηνα.
Link to comment
Share on other sites

Αν ψάχνετε το μπόνους των 500 mb που υπήρχε παλιότερα,δεν υπάρχει πλέον. Τωρα πια με online ανανέωση 10€ δινει μονο reloadit για 1 μηνα.
Ακριβώς.... Έχει κάνει φτερά αυτό το bonus εδώ και καιρό

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Σε Cosmokarta με δεκάευρη ανανέωση μέσω της εφαρμογής μου δίνει 450 λεπτά ομιλίας χωρίς την χρέωση των 5 € και 200 mb για ένα μήνα.

Βέβαια το νούμερο που έχω είναι αρκετά παλιό και ίσως γι'αυτό συμβαίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα τηλ το 13888 για να τους αναφέρω το οτι η προσφορά 5GB για 15 μερες με 2 ευρώ,είναι άφαντη,ενω έπρεπε να υφίσταται μέχρι σημερα 14/6 σύμφωνα με την εφαρμογη "whatsup".Η συνδυάλεξη κράτησε 50 λεπτά και περιελάμβανε διάφορα "περιμένετε στη γραμμή σας" για να δει η υπάλληλος τι τρέχει με το νούμερό μου κι αν τελικά το δικαιούμαι ή όχι.Τελικά καταλήξαμε να κάνω απεγκατασταση και επανεγκατάσταση της εφαρμογής με χρήση δεδομένων του δικτύου Cosmote προκειμένου να εμφανιστεί η συγκεκριμένη προσφορά.Εκανα τη διαδικασία μπροστά της χωρις να κλείσουμε τη γραμμή και φυσικά η προσφορά ήταν ακόμη άφαντη.Καταλήξαμε στο "καταχωρώ το αίτημά σας προς εξέταση" και "θα ενημερωθείτε".Σε ερώτησή μου αν τελικά δικαιούμε ή όχι την προσφορά αυτή,η απάντηση ήταν πως "ναι,τη δικαιούστε".Για να δούμε...

 

p.s.

50 λεπτά συνδυάλεξη με το 13888 ειναι τεράστια χρονοτριβή για 5GB και 2 ευρώ...Αλλά για το "γ@μώτο" ειπα να επιμείνω,μιας και δεν ειχα καποια δουλεια εκεινη το στιγμη...και πήρα κι απο σταθερό Cosmote :p

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα τηλ το 13888 για να τους αναφέρω το οτι η προσφορά 5GB για 15 μερες με 2 ευρώ,είναι άφαντη,ενω έπρεπε να υφίσταται μέχρι σημερα 14/6 σύμφωνα με την εφαρμογη "whatsup".Η συνδυάλεξη κράτησε 50 λεπτά και περιελάμβανε διάφορα "περιμένετε στη γραμμή σας" για να δει η υπάλληλος τι τρέχει με το νούμερό μου κι αν τελικά το δικαιούμαι ή όχι.Τελικά καταλήξαμε να κάνω απεγκατασταση και επανεγκατάσταση της εφαρμογής με χρήση δεδομένων του δικτύου Cosmote προκειμένου να εμφανιστεί η συγκεκριμένη προσφορά.Εκανα τη διαδικασία μπροστά της χωρις να κλείσουμε τη γραμμή και φυσικά η προσφορά ήταν ακόμη άφαντη.Καταλήξαμε στο "καταχωρώ το αίτημά σας προς εξέταση" και "θα ενημερωθείτε".Σε ερώτησή μου αν τελικά δικαιούμε ή όχι την προσφορά αυτή,η απάντηση ήταν πως "ναι,τη δικαιούστε".Για να δούμε...

 

p.s.

50 λεπτά συνδυάλεξη με το 13888 ειναι τεράστια χρονοτριβή για 5GB και 2 ευρώ...Αλλά για το "γ@μώτο" ειπα να επιμείνω,μιας και δεν ειχα καποια δουλεια εκεινη το στιγμη...και πήρα κι απο σταθερό Cosmote :p

 

Εμένα ήταν έως 13/6. Μηπως και εσένα;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήταν έως 13/6. Μηπως και εσένα;

Μπάααα...

εκτος απο τη συχνη επισκεψη της εφαρμογης για αλλους λογους,ειχα και ειδοποίηση ενεργοποιήσει!

Εννοείται οτι το ειχα τσεκάρει και χθες βραδυ και ήμουν 50/50 να το ενεργοποιήσω απο χθές!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάχνετε το μπόνους των 500 mb που υπήρχε παλιότερα,δεν υπάρχει πλέον. Τωρα πια με online ανανέωση 10€ δινει μονο reloadit για 1 μηνα.
Ακριβώς.... Έχει κάνει φτερά αυτό το bonus εδώ και καιρό
Δεν ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα, αλλά σήμερα που έκανα online ανανέωση 15€, μου έδωσε δωρο 600mb + 500mb.

Για cosmocarta μιλάω.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...