Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις άνοιξα την εφαρμογή και το πρόβλημα δείχνει να έχει αποκατασταθεί, μιας και ενημερώθηκε κάθε υπόλοιπο.

 

Φαίνεται πως το τεχνικό πρόβλημα ήταν σε κάποιο server τους να πω; Στο σύστημά τους γενικότερα; Εκτός αν αρχίσει τα κόλπα πάλι και έχει να κάνει αποκλειστικά με την εφαρμογή και την τελευταία ενημέρωση.

 

Αν και το αποκλείω, μιας και φίλος ανέφερε πως "κάνει νερά" και σε παλαιότερες εκδόσεις της.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις άνοιξα την εφαρμογή και το πρόβλημα δείχνει να έχει αποκατασταθεί, μιας και ενημερώθηκε κάθε υπόλοιπο.

 

Φαίνεται πως το τεχνικό πρόβλημα ήταν σε κάποιο server τους να πω; Στο σύστημά τους γενικότερα; Εκτός αν αρχίσει τα κόλπα πάλι και έχει να κάνει αποκλειστικά με την εφαρμογή και την τελευταία ενημέρωση.

 

Αν και το αποκλείω, μιας και φίλος ανέφερε πως "κάνει νερά" και σε παλαιότερες εκδόσεις της.

 

Πολύ σωστά, μια χαρά παίζει τώρα και προφανώς δεν ήταν θέμα έκδοσης της εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα εκδοσης μαλλον,και σε προηγουμενη που εβαλα εκανε τα ιδια.Τωρα μαλλον εστρωσε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μήνα που μας πέρασε έχασα τα λεπτά προς όλους. Έβαλα κάρτα το απόγευμα, έκανα πακέτο και μου έβαλε και τα λεπτά που είχα χάσει!

 

Δεν προτείνω σε κάποιον να το κάνει, αλλά ο φίλος που τα έχασε μπορεί να δοκιμάσει.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

http://mobilemaps.freesite.host/el/sygkrisi-programmaton/sygkrisi-paketon-kartokiniton.html

στο μενου "συγκριση προγραμμάτων" εχει και συγκριτικο για τα προνομιακά πακέτα

Επισης στους οδηγους χρησης των προγραμματων εχει και οδηγιες για τα extra του whatsup.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η εφαρμογη του wu κανει πιστοποιηση του αριθμου μεσω sms. Και η εφαρμογη που εχεις τωρα θα δειχνει καποια στοιχεια,αλλα του wu ειναι πιο ολοκληρωμενη. Αν δεν εχεις καποιο λογο να κρατησεις τη mycosmote (π.χ. διαχειρηση συνδεσεων συμβολαιου ή αλλων συνδεσεων κοσμοκαρτα),την πετας και κρατας μονο του whatsup.

Σε ευχαριστώ πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μήνα που μας πέρασε έχασα τα λεπτά προς όλους. Έβαλα κάρτα το απόγευμα, έκανα πακέτο και μου έβαλε και τα λεπτά που είχα χάσει!

 

Δεν προτείνω σε κάποιον να το κάνει, αλλά ο φίλος που τα έχασε μπορεί να δοκιμάσει.

 

Επιβεβαιώνω. Συγγενικό πρόσωπο του έληξαν τα λεπτά, ενεργοποίησε νέο Combo Call Them All μετά τη λήξη του προηγούμενου, αλλά η μεταφορά λεπτών έγινε κανονικότατα.

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει ότι καταργήθηκε η δυνατότητα ανανέωσης με 5€ στο Γερμανό και πλέον μπορείς μόνο 10€ και πανω; Αν το συνδυάσεις αυτό με το ότι το υπόλοιπο χάνεται κάθε τρείς μήνες αν δε το χρησιμοποιήσεις, δεν είναι αρκετά υψηλό το κόστος πλέον για καρτοκινητο;
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει,αλλά μπορείς να βάλεις ακόμα 5€ online με χρήση κάρτας/paypal.
Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει ότι καταργήθηκε η δυνατότητα ανανέωσης με 5€ στο Γερμανό και πλέον μπορείς μόνο 10€ και πανω; Αν το συνδυάσεις αυτό με το ότι το υπόλοιπο χάνεται κάθε τρείς μήνες αν δε το χρησιμοποιήσεις, δεν είναι αρκετά υψηλό το κόστος πλέον για καρτοκινητο;

 

 

Γενικά αν το χρησιμοποιείς, όχι. Έτσι κι αλλιώς πακέτο με 4,46 που αφήνει η 5€ ανανέωση δεν νομίζω να βρεις. Αν δεν το χρησιμοποιήσεις και το θες μόνο για εισερχόμενες, τότε ναι.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει ότι καταργήθηκε η δυνατότητα ανανέωσης με 5€ στο Γερμανό και πλέον μπορείς μόνο 10€ και πανω; Αν το συνδυάσεις αυτό με το ότι το υπόλοιπο χάνεται κάθε τρείς μήνες αν δε το χρησιμοποιήσεις, δεν είναι αρκετά υψηλό το κόστος πλέον για καρτοκινητο;

 

Ε ενταξει εταιρειες ειναι...Θα κοιταξουν και το συμφερον τους.

Οπως και να χει δεν υπαρχει εναλλακτικη.Λυση με συμβολαιο δεν υπαρχει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αν το χρησιμοποιείς, όχι. Έτσι κι αλλιώς πακέτο με 4,46 που αφήνει η 5€ ανανέωση δεν νομίζω να βρεις. Αν δεν το χρησιμοποιήσεις και το θες μόνο για εισερχόμενες, τότε ναι.

 

Sent from my SM-G930F

 

Ναι μπορεί να ήθελα να βάλω 6€... Τώρα πλεον από 10€ και πανω. Στην περίπτωσή μου ήδη έχω 8€ μέσα και λήγουν το Νοέμβρη, τώρα πρέπει να βάλω 10€, να γίνουν δηλαδη 18€ που δε τα χρειάζομαι.

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

To ίδιο λέμε νομίζω.

Αν κρατάς το νούμερο χωρίς να κάνεις χρήση, ή αν το θες μόνο για να σε καλούν, τότε έχεις πρόβλημα.

Αν το χρησιμοποιείς κανονικά και αγοράζεις πακέτα δεν σε επηρεάζει και τόσο. Και παραπάνω να βάλεις από όσο χρειάζεσαι, αφού βάζεις κάθε μήνα δεν έχεις πρόβλημα να σου λήξει, και τα επιπλέον που βάζεις κάποια στιγμή θα μαζευτούν ως ποσό ικανό για να αγοράσεις πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί να ήθελα να βάλω 6€... Τώρα πλεον από 10€ και πανω. Στην περίπτωσή μου ήδη έχω 8€ μέσα και λήγουν το Νοέμβρη, τώρα πρέπει να βάλω 10€, να γίνουν δηλαδη 18€ που δε τα χρειάζομαι.

Από την σελίδα του Whatsup μπορείς να κάνεις ανανέωση 5 ευρώ. Αν δεν έχεις κάρτα ίσως κάποιος δικός σου μπορεί να σε βοηθήσει.

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/W01/section/WhatsUp

 

Ισχύει για όλα τα καρτοκινητά της cosmote. (ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ: χωρίς log-in στο My COSMOTE.)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μήνα που μας πέρασε έχασα τα λεπτά προς όλους. Έβαλα κάρτα το απόγευμα, έκανα πακέτο και μου έβαλε και τα λεπτά που είχα χάσει!

 

Δεν προτείνω σε κάποιον να το κάνει, αλλά ο φίλος που τα έχασε μπορεί να δοκιμάσει.

Επιβεβαιώνω. Συγγενικό πρόσωπο του έληξαν τα λεπτά, ενεργοποίησε νέο Combo Call Them All μετά τη λήξη του προηγούμενου, αλλά η μεταφορά λεπτών έγινε κανονικότατα.
Τελικά αργά το απόγευμα λειτούργησε η εφαρμογή (αφού πρώτα είχα στείλει μήνυμα με το πρόβλημα μέσα από το site της Cosmote και στο οποίο υποτίθεται θα απαντούσαν) και μπόρεσα να αγοράσω το πακέτο.

 

Στα 600' ομιλίας του καινούριου πακέτου προστέθηκαν και τα ~1200' από το προηγούμενο υπόλοιπο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτες την μια καβάτζα, και βλέπω ότι έχει φάει από τα μβ του πακέτου που έχω ενεργό.τι τους κάνεις τώρα.Πήρα κανονικά μήνυμα έναρξης και λήξης της καβάτζας

 

 

Ποια έκδοση σας δουλεύει κανονικά;

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλη την παρέα,

μπαίνω απευθείας στο "ζουμί" του θέματος:

Σήμερα, μέσα στην ημέρα θα μετατραπεί το συμβόλαιο της γυναίκας μου σε καρτοκινητό cosmote...

[εννοείται προ 10-15 ημερών καλέσαμε σ' ενα 5ψήφιο για να πάρουμε αριθμό ακύρωσης του συμβολαίου και μετά από κατάστημα για να δρομολογηθεί.. το τί μπινελίκια άκουσε το παλικάρι στο τηλέφωνο , δεν περιγράφεται.. καταλαβαίνω τους πιέζουν να διατηρηθούν τα συμβόλαια.. αλλά μέχρι ένα όριο.. είναι τραγικοί οι τύποι..]

 

Θέλω τα φώτα σας, τί να το κάνουμε?

Λόγω ζορίσματος καθαρά πάμε σε κάρτα.. ο Μεγάλος μας στόχος είναι να μην ξεπερνάμε τα 10-15 ευρώ τον μήνα σε κάρτες ανανέωσης..

Εγώ cosmote συμβόλαιο είμαι και οι περίσσοτεροι στο σοι cosmote - όχι watsapp..

Τί προτείνετε? και πώς θα το κάνω?

κάτι έλεγε ο τυπάκος στο κατάστημα της cosmote ότι την πρώτη φορά που θα επιλέξω μεταξύ watsapp-frog δεν χρεώνομαι.. αλλά στέλω κάπου μήνυμα?

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Όταν γυρίσει απο τη σύνδεση θα ειναι κοσμοκάρτα. Δωρεάν πας σε wu μεσω μηνύματος ΑΛΠΑΚ στο 1314 (στη συνέχεια σου έρχονται οδηγιες γιατι υπαρχει ενα βημα ακομα,ωστε να επιλέξεις wu ή φρογκ).Για πας φρογκ χρεώνεται 3€.

Αν οι επαφές σου δεν ειναι wu και δεν χρειάζεσαι πολύ ίντερνετ καλύτερα να μείνεις κοσμοκάρτα με 300' προς όλους και 500 mb με 8,5€ (ή 350' με 8€ χωρίς mb). Αλλιώς πας σε wu.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Όταν γυρίσει απο τη σύνδεση θα ειναι κοσμοκάρτα. Δωρεάν πας σε wu μεσω μηνύματος ΑΛΠΑΚ στο 1314 (στη συνέχεια σου έρχονται οδηγιες γιατι υπαρχει ενα βημα ακομα,ωστε να επιλέξεις wu ή φρογκ).Για πας φρογκ χρεώνεται 3€.

Αν οι επαφές σου δεν ειναι wu και δεν χρειάζεσαι πολύ ίντερνετ καλύτερα να μείνεις κοσμοκάρτα με 300' προς όλους και 500 mb με 8,5€ (ή 350' με 8€ χωρίς mb). Αλλιώς πας σε wu.

 

οοο ευχαριστώ!

τα 300 προς όλους είναι σούπερ τί θα μπορούσα να κάνω για περισσότερα MB?

και ευτυχώς ή δυστυχώς δεν έχουμε πολλές επαφές με wa.

:happy:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Σε what's up με 10 ευρω το μήνα μόνο με ανανέωση περνετε 1400mb δωρεάν Internet για 1 μηνα. Και 600 για να στείλετε όπου θέλετε. 1400 λογικά σας φτάνουν. Έπειτα με 7 ευρω βάζετε 300 λεπτά προς όλους και 400 προς what's up τα οποία μεταφέρονται στον επόμενο μήνα με ανανέωση του ίδιου πακέτου. Έπειτα πάρε δώσε μπορείτε να δώσετε 60 λεπτά προς what's up η 20 λεπτά προς όλους για 200mb η 240sms κτλ. Συν το πάρε καβατζα που δίνει 500mb για 1 ώρα 2 φορές το μήνα. 2 ώρες δηλαδή 1gb. Η κοσμοκαρτα δεν συμφέρει σε καμία περίπτωση.

 

Send From Note 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο προσπαθω να κανω το παρε μοιρασε σε what's up φοιτητικο και δεν μπορω.

Μου λεει οτι πρεπει να εχω κανει ανανεωση χρονου τις τελευταιες 30 μερες,ενω εγω κανω καθε μηνα.

Και πριν 3 μερες εκανα ανανεωση 10€ με paypal οπως κανω αλλα και παλι το ιδιο μηνυμα.

Τι παιζει;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο προσπαθω να κανω το παρε μοιρασε σε what's up φοιτητικο και δεν μπορω.

Μου λεει οτι πρεπει να εχω κανει ανανεωση χρονου τις τελευταιες 30 μερες,ενω εγω κανω καθε μηνα.

Και πριν 3 μερες εκανα ανανεωση 10€ με paypal οπως κανω αλλα και παλι το ιδιο μηνυμα.

Τι παιζει;

 

Περίεργο. Κάλεσε άμεσα την εξυπηρέτηση πελατών ή ζήτησε να σε καλέσουν αυτοί.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να ενεργοποιήσουμε την υπηρεσία να μας έρχεται μήνυμα όταν κάποιος μας καλεί και το κινητό το έχουμε κλείσει;
Link to comment
Share on other sites

Όταν γυρίσει απο τη σύνδεση θα ειναι κοσμοκάρτα. Δωρεάν πας σε wu μεσω μηνύματος ΑΛΠΑΚ στο 1314 (στη συνέχεια σου έρχονται οδηγιες γιατι υπαρχει ενα βημα ακομα,ωστε να επιλέξεις wu ή φρογκ).Για πας φρογκ χρεώνεται 3€.

Αν οι επαφές σου δεν ειναι wu και δεν χρειάζεσαι πολύ ίντερνετ καλύτερα να μείνεις κοσμοκάρτα με 300' προς όλους και 500 mb με 8,5€ (ή 350' με 8€ χωρίς mb). Αλλιώς πας σε wu.

 

Σε what's up με 10 ευρω το μήνα μόνο με ανανέωση περνετε 1400mb δωρεάν Internet για 1 μηνα. Και 600 για να στείλετε όπου θέλετε. 1400 λογικά σας φτάνουν. Έπειτα με 7 ευρω βάζετε 300 λεπτά προς όλους και 400 προς what's up τα οποία μεταφέρονται στον επόμενο μήνα με ανανέωση του ίδιου πακέτου. Έπειτα πάρε δώσε μπορείτε να δώσετε 60 λεπτά προς what's up η 20 λεπτά προς όλους για 200mb η 240sms κτλ. Συν το πάρε καβατζα που δίνει 500mb για 1 ώρα 2 φορές το μήνα. 2 ώρες δηλαδή 1gb. Η κοσμοκαρτα δεν συμφέρει σε καμία περίπτωση.

 

Send From Note 3 With Note 8 Port Rom

 

Κι εγώ περιμένω να γίνει η αλλαγή από συμβόλαιο και ταλαντεύομαι μεταξύ των ίδιων επιλογών.

Φαντάζομαι δεν είναι πρακτικά να βάζω σε έναν μήνα δύο διαφορετικά προγράμματα Κοσμοκάρτα, γιατί θα έχουν διαφορετικές ημερομηνίες λήξης, σωστά? Πχ. 300'+500ΜΒ στην αρχή του μήνα, και αργότερα 350' χωρίς data?

 

Ρεαλιστικά το WU φαίνεται πιο βολικό, ειδικά αν συνυπολογίσω τους περισταστιακούς αριθμούς WU που θα καλώ και δεν θα κανιβαλίζουν τα "προς όλους". Ίσως να μην κάνω όλα τα πάρε/μοίρασε, αλλά και μόνο το reload it αρκετό είναι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...