Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πότε λήγουν τα πακέτα;

Τα μεσάνυχτα της τελευταίας μέρας ή συγκεκριμένη ώρα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση να κανω παιδια.Εχω εναν αριθμο whats up τον οποιο δεν το χρησιμοποιω πολυ συχνα.Τελευται φορα που εβαλα χρηματα ηταν πριν κανενα 3μηνο 5 ευρω αν θυμαμαι καλα.Σημερα που ανοιξα το κινητο εβαλα το pin και ειδα οτι δεν εχω σημα δηλαδη ψαχνει να βρει σημα.Ηθελα να ρωτησω μηπως εγινε φραγη κλησεων και αν εγινε πως το ξεμπλοκαρω?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βρε παιδιά για την άμεση απαντηση. Από συνήθεια πάτησα λεπτά προς κοσμοτε και δεν το ειδα. Απλώς μέχρι τον προηγούμενο μήνα ερχόταν αυτόματα
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Η φραγη μπαινει στους 4 μηνες. Το οτι δεν βρισκει σημα οπως λες υποδεικνυει αλλο προβλημα. Κανονικα θα επρεπε να εχει σημα κανονικα και θα μπορουσες να καλεσεις το 1314 ή την εξυπηρετηση. Καλο θα ειναι να δεις τι παιζει σε ενα καταστημα.

μια ερωτηση να κανω παιδια.Εχω εναν αριθμο whats up τον οποιο δεν το χρησιμοποιω πολυ συχνα.Τελευται φορα που εβαλα χρηματα ηταν πριν κανενα 3μηνο 5 ευρω αν θυμαμαι καλα.Σημερα που ανοιξα το κινητο εβαλα το pin και ειδα οτι δεν εχω σημα δηλαδη ψαχνει να βρει σημα.Ηθελα να ρωτησω μηπως εγινε φραγη κλησεων και αν εγινε πως το ξεμπλοκαρω?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις το εξής.

Καλείς το νούμερο από ένα άλλο κινητό ή σταθερό. Αν σου πει ότι δεν υπάρχει σημαίνει ότι πέρασαν 13 μήνες από την τελευταία ανανέωση και ο αριθμός απενεργοποιήθηκε.

Αν δεν έχουν κλείσει 18 μήνες καλείς την εξυπηρέτηση πελατών, τους λες το πρόβλημα , θα σου ζητήσουν τον 20ψήφιο αριθμό πίσω από την SIM και θα το ενεργοποιήσουν ξανά. Δυστυχώς στην συνέχεια θα περάσεις πάλι από ένα κατάστημα για ταυτοποίηση .

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις το εξής.

Καλείς το νούμερο από ένα άλλο κινητό ή σταθερό. Αν σου πει ότι δεν υπάρχει σημαίνει ότι πέρασαν 13 μήνες από την τελευταία ανανέωση και ο αριθμός απενεργοποιήθηκε.

Αν δεν έχουν κλείσει 18 μήνες καλείς την εξυπηρέτηση πελατών, τους λες το πρόβλημα , θα σου ζητήσουν τον 20ψήφιο αριθμό πίσω από την SIM και θα το ενεργοποιήσουν ξανά. Δυστυχώς στην συνέχεια θα περάσεις πάλι από ένα κατάστημα για ταυτοποίηση .

 

Το θεμα ειναι οτι εβαλσ την καρτα σε 2 συσκευες κσι στις δυο παιρνει το pin αλλα μετα δεν εχει σημσ καθολου δηλαδη σαν να μην εχω sim.Πηρα κιολας τηλεφωνο σε αυτο το νουμερο και ο συνδρομητης που καλεσατε κτλ.Τελοςπαντω μαλλον θα περασω αο το καταστημα.Ευχαριστω για τις απαντησεις

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι εβαλσ την καρτα σε 2 συσκευες κσι στις δυο παιρνει το pin αλλα μετα δεν εχει σημσ καθολου δηλαδη σαν να μην εχω sim.Πηρα κιολας τηλεφωνο σε αυτο το νουμερο και ο συνδρομητης που καλεσατε κτλ.Τελοςπαντω μαλλον θα περασω αο το καταστημα.Ευχαριστω για τις απαντησεις
Αυτήν την κάρτα sim την χρησιμοποιείς καιρό; Μήπως την είχες αλλάξει κάποια στιγμή και πήρες καινούργια;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν με αφήνει να ανανεώσω με PayPal τόσο καιρό προσπαθώ αλλά τίποτα. Και από την εφαρμογή και από το site τους.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν με αφήνει να ανανεώσω με PayPal τόσο καιρό προσπαθώ αλλά τίποτα. Και από την εφαρμογή και από το site τους.
για μίλησε μαζί τους και πες μας εδώ τι γίνεται. δεν δουλεύει προσωρινά η καταργήθηκε εντελώς η επιλογή αυτή;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για μίλησε μαζί τους και πες μας εδώ τι γίνεται. δεν δουλεύει προσωρινά η καταργήθηκε εντελώς η επιλογή αυτή;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μίλησα χθες μαζί τους λειτουργεί κανονικά το PayPal που είπαν και να ξαναδοκιμάσω. Το θέμα είναι ότι προσπαθώ εδώ και κάτι μήνες και δεν μου δουλεύει με PayPal. Με wind και Vodafone ανανεώνω κανονικά μόνο με cosmote έχω το θέμα και γενικά αγορές με PayPal κάνω συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε απευθείας με την κάρτα.

 

Κάρτα παίζει κανονικά. Μόνο με PayPal έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα πακέτα ποια ώρα της ημέρας λήγουν;

 

Μόλις μου ήρθε μήνυμα πως κάποια mb έληξαν.

 

Δεν λήγουν τα πακέτα τα μεσάνυχτα; Πρέπει να θυμάμαι και την ώρα ακριβώς;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρακαλώ;;;; Σοβαρά τώρα;;;;;e58661b67d264921d2cb9c18f261b85d.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν δω ξαναδεί χειρότερη εταιρεία...ειπαμε σήμα καμπάνα αλλά υπάλληλοι ανενημερωτοι,εξυπηρέτηση στο τσατ μηδέν,καταστηματα με τον καθε ανιδεο και χρέωση για να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση... μετάνιωσα που μπήκα στον κόπο.

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

δεν δω ξαναδεί χειρότερη εταιρεία...ειπαμε σήμα καμπάνα αλλά υπάλληλοι ανενημερωτοι,εξυπηρέτηση στο τσατ μηδέν,καταστηματα με τον καθε ανιδεο και χρέωση για να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση... μετάνιωσα που μπήκα στον κόπο.

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πόσο δίκιο έχεις.... Μα πόσο όμως.

 

Nikos Note 8

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιηθεί το COMBO CALL THEM ALL και φυσικά να πάρω το bonus των 100' προς όλους από απλό (feature) τηλέφωνο.

 

Προσπαθώ να μπω από το laptop στο https://www.whatsup.gr αλλά δε βρίσκω πού να κάνω login :(

 

Διαβάζω τώρα στις οδηγίες ενεργοποίησης: " Μπες στο mobile site του WHAT’S UP m.whatsup.gr, με δωρεάν πλοήγηση από το κινητό σου "

 

Αυτό είναι σίγουρο; Θ'ανοίξω το browser και δε θα χρεωθώ;

Δεν έχω ενεργοποιημένο πακέτο data

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους είχα ρωτήσει στο chat για το volte και με ρώτησε το παλληκάρι "τι είναι αυτό παρακαλώ;"

 

Πρέπει να ενεργοποιώ τα πακέτα λίγο πριν την ώρα που δείχνει στο SS παραπάνω;;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιηθεί το COMBO CALL THEM ALL και φυσικά να πάρω το bonus των 100' προς όλους από απλό (feature) τηλέφωνο.

 

Προσπαθώ να μπω από το laptop στο https://www.whatsup.gr αλλά δε βρίσκω πού να κάνω login :(

Γίνεται. Από κινητό τηλέφωνο smart κατεβάζεις το app του what's up στην συνέχεια αφού συνδεθείς με wifi κάνεις ταυτοποίηση του τηλεφώνου Wu που είναι σε απλό κινητό τηλέφωνο κ ενεργοποιεις όλα τα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Το τσατ είναι για τα μάτια του κόσμου...δεν δίνει την παραμικρή πληροφορία,μην σας πω παραπλανεί κιόλας.Και το κορυφαίο είναι ότι οι ίδιοι υπάλληλοι είναι στο 13888 που σε παραπέμπει το τσατ,απλά και μόνο για να χρεωθείς.Προ ολίγου ενώ ήμουν στην αναμονή για το 13888 μου σκάει το εξής" Παρακαλώ γιατί δική σας καλύτερη εξυπηρέτηση καλέστε αργότερα"και κλακ μου το κλείνει.Μου αρέσει που σκεφτόμουν να ξαναφερω το σταθερό.Ουτε για αστείο.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Το τσατ είναι για τα μάτια του κόσμου...δεν δίνει την παραμικρή πληροφορία,μην σας πω παραπλανεί κιόλας.Και το κορυφαίο είναι ότι οι ίδιοι υπάλληλοι είναι στο 13888 που σε παραπέμπει το τσατ,απλά και μόνο για να χρεωθείς.Προ ολίγου ενώ ήμουν στην αναμονή για το 13888 μου σκάει το εξής" Παρακαλώ γιατί δική σας καλύτερη εξυπηρέτηση καλέστε αργότερα"και κλακ μου το κλείνει.Μου αρέσει που σκεφτόμουν να ξαναφερω το σταθερό.Ουτε για αστείο.

δοκιμασε το callback απο το site,αν δουλευει ακομα,δεν θα χρεωθεις κιολας

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιηθεί το COMBO CALL THEM ALL και φυσικά να πάρω το bonus των 100' προς όλους από απλό (feature) τηλέφωνο.

 

Προσπαθώ να μπω από το laptop στο https://www.whatsup.gr αλλά δε βρίσκω πού να κάνω login :(

 

Διαβάζω τώρα στις οδηγίες ενεργοποίησης: " Μπες στο mobile site του WHAT’S UP m.whatsup.gr, με δωρεάν πλοήγηση από το κινητό σου "

 

Αυτό είναι σίγουρο; Θ'ανοίξω το browser και δε θα χρεωθώ;

Δεν έχω ενεργοποιημένο πακέτο data

θα στειλεις πρωτα MI στο 1333 (υπηρεσια myinternet) οποτε δεν θα χρεωνεσαι εφοσον δεν εχεις πακετο ιντερνετ. Αν οι ρυθμισεις ιντερνετ ειναι οκ,θα μπεις στο browser του κινητου στο

m.whatsup.gr και θα ανοιξει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Το κόλπο με 2 πενταευρες με πιστωτική γίνεται??Με πόση διαφορα ώρας μπορω να τις βαλω???
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τούτα; aa72d0b55f13f43dceb7c6a7984dc72a.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...