Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το φοιτητικό πακέτο με τα 3GB έναντι 3 ευρω προστίθεται στα υπάρχοντα ΜΒ με ανανέωση της ημερομηνίας λήξης ή είναι ξεχωριστό πακέτο και θα λήξει 30 μέρες από την ενεργοποίησή του;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εεε; μεταφορα εννοεις φορητοτητα; οχι, καμια σχεση,

απλα επειδη αργησες λιγο θα πρεπει να πληρωσεις τα 15 για την διακοπη του μηδενικου,

μετα θα στο γυρισουν κοσμοκαρτα και δωρεαν (την 1η φορα μονο) θα το κανεις whatsup

 

Ναι, φορητότητα ήθελα να πω.

Δηλαδή δεν μπορώ να κάνω κάποια αίτηση μέσω ίντερνετ για να γλιτώσω 15αρι; Κρίμα...

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία!

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε άλλον με κοσμοκάρτα;

"2GB ΓIA ENA MHNA MONO ME 7€! ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA EΣENA ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ AΣTAMATHTA. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE A(KENO)12 ΣTO 1256.H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI MEXPI 02/10/2017"

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε άλλον με κοσμοκάρτα;

"2GB ΓIA ENA MHNA MONO ME 7€! ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA EΣENA ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ AΣTAMATHTA. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE A(KENO)12 ΣTO 1256.H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI MEXPI 02/10/2017"

Το countdown τις q τα δίνει με 2€.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου ηρθε αυτο ενω δεν ειναι φοιτητης:

TΩPA ΦOITHTOΠPOΣΦOPA! 3GB ΓIA 1 MHNA MONO ME 3€ ΓIA NA ΞEKINHΣEIΣ KAΛA TH NEA ΦOITHTIKH XPONIA. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE 3 ΣTO 1330 EΩΣ 22/10

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Το countdown τις q τα δίνει με 2€.

Offtopic ναι αλλα είναι για 15 μέρες. Λίγο ακριβό μου φαίνεται πάντως του wu με 7€.

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό πακέτο με τα 3GB έναντι 3 ευρω προστίθεται στα υπάρχοντα ΜΒ με ανανέωση της ημερομηνίας λήξης ή είναι ξεχωριστό πακέτο και θα λήξει 30 μέρες από την ενεργοποίησή του;

 

Δεν προστίθεται και ούτε καταναλώνεται κατά προτεραιότητα! Εάν έχεις ΜΒ που λήγουν νωρίτερα, καταναλώνονται αυτά και τα 3GB μένουν άθικτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν προστίθεται και ούτε καταναλώνεται κατά προτεραιότητα! Εάν έχεις ΜΒ που λήγουν νωρίτερα, καταναλώνονται αυτά και τα 3GB μένουν άθικτα.

Άρα δεν μπορούμε να τα πάρουμε μαζί μας με τα υπόλοιπα πακέτα που έχουν προστεθεί εδώ και χρόνια :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο δεύτερο τηλέφωνό μου what's up και το χρησιμοποιώ μόνο για ιντερνέτ. Έχω υπόλοιπο 5 ευρώ και λήγει 1 Οκτωβρίου. Για να ανανεωθεί πόσα ευρώ το λιγότερο μπορώ να βάλω είτε σου κατάστημα είτε από Paypal;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έχω στο δεύτερο τηλέφωνό μου what's up και το χρησιμοποιώ μόνο για ιντερνέτ. Έχω υπόλοιπο 5 ευρώ και λήγει 1 Οκτωβρίου. Για να ανανεωθεί πόσα ευρώ το λιγότερο μπορώ να βάλω είτε σου κατάστημα είτε από Paypal;

5 ευρώ.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο δεύτερο τηλέφωνό μου what's up και το χρησιμοποιώ μόνο για ιντερνέτ. Έχω υπόλοιπο 5 ευρώ και λήγει 1 Οκτωβρίου. Για να ανανεωθεί πόσα ευρώ το λιγότερο μπορώ να βάλω είτε σου κατάστημα είτε από Paypal;

 

5€ και είσαι οκ από paypal

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε άλλον με κοσμοκάρτα;

"2GB ΓIA ENA MHNA MONO ME 7€! ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA EΣENA ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ AΣTAMATHTA. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE A(KENO)12 ΣTO 1256.H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI MEXPI 02/10/201

 

 

Ναι φιλε με το εστειλα σε εμενα το μυνημα αυτο. Αξιζει απο το 6ευρω με 600mb για ενα μηνα

Edited by Ntonis
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε άλλον με κοσμοκάρτα;

"2GB ΓIA ENA MHNA MONO ME 7€! ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA EΣENA ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ AΣTAMATHTA. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE A(KENO)12 ΣTO 1256.H ΠPOΣΦOPA IΣXYEI MEXPI 02/10/201

 

 

Ναι φιλε με το εστειλα σε εμενα το μυνημα αυτο. Αξιζει απο το 6ευρω με 600mb για ενα μηνα

 

Προστίθονται στα προηγούμενα MB ή το πάει ανεξαρτητα;;

Link to comment
Share on other sites

 

Προστίθονται στα προηγούμενα MB ή το πάει ανεξαρτητα;;

 

Μάλλον σίγουρα προστίθενται: ΝΑΙ.

 

Στην Α 13 προσφορά (500΄όλους + 1GB για ενεργοποίηση ως σήμερα 26/9) :

Μου προστέθηκαν τα ΜΒ data στα προηγούμενα και λήγουν όλα τα ΜΒ στις 26/10.

Τα λεπτά ομιλίας ΔΕΝ προστέθηκαν στα προηγούμενα (Αλλά δεν αφορά αυτή την Α 12 προσφορά).

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα ξανά με την εξυπηρέτηση πελατών.

Αυτό που μου είπαν αυτή τη φορά είναι ότι ο χρόνος ομιλίας που έχουν τα 2 νούμερα αυτή τη στιγμή (1009 λεπτά προς what's up το ένα, και 898 λεπτά το άλλο) είναι χρόνος που έχει προστεθεί από τις 2 τελευταίες αγορές του πακέτου.

 

Επειδή τώρα, ΔΕΝ έχει καταναλωθεί έστω και 1 λεπτό από τον χρόνο του τελευταίου πακέτου που έχει αγοραστεί, ΔΕΝ μπορώ να αγοράσω ξανά το πακέτο.

Θα πρέπει να περιμένω αύριο μέχρι τις 12:00 που θα λήξει το πακέτο (άρα θα χάσω τον χρόνο ομιλίας, σωστά?) και τότε θα μ' αφήσει να αγοράσω το πακέτο.

 

 

Έτσι όμως δεν κάνουμε τίποτα. Πάει περίπατο το όλο θέμα "το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας σου προστίθεται αν κάνεις ανανέωση του ίδιου πακέτου εντός μήνα"!!!!!

 

 

 

Κάνω κάποιο λάθος;

Το έχω καταλάβει καλά;

Συμβαίνει μόνο σ' εμένα αυτό; Ή έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

update...

 

Σήμερα στις 12 το μεσημέρι πέρασε ο μήνας από την τελευταία ανανέωση, και έτσι έληξε ο χρόνος ομιλίας που είχε το κινητό (έβλεπα στην εφαρμογή ότι τα λεπτά προς what's up είναι 0), οπότε δοκίμασα να αγοράσω το 600i.

 

Αυτή τη φορά το sms έλεγε ότι η αγορά ήταν επιτυχής και όταν μπήκα στην εφαρμογή είδα ότι δεν είχε 600 λεπτά προς what's up αλλά 1.598.

Αυτό σημαίνει ότι τελικά πρόσθεσε τον χρόνο ομιλίας που είχε μέσα, και δεν χάθηκε, απλά δεν μ' άφηνε να αγοράσω το πακέτο πριν πέρας του 1 μήνα.

 

Θέλει να το ξανακοιτάξω στην επόμενη ανανέωση.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Γύρνα το εννοείτε. Δεν κοστίζει τίποτα. Αλπακ στο 1314 και θα σου έρθει μήνυμα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Μεσα εχω 5,50ευρω αν το γυρισω θα τα χασω τα χρηματα??

Link to comment
Share on other sites

update...

 

Σήμερα στις 12 το μεσημέρι πέρασε ο μήνας από την τελευταία ανανέωση, και έτσι έληξε ο χρόνος ομιλίας που είχε το κινητό (έβλεπα στην εφαρμογή ότι τα λεπτά προς what's up είναι 0), οπότε δοκίμασα να αγοράσω το 600i.

 

Αυτή τη φορά το sms έλεγε ότι η αγορά ήταν επιτυχής και όταν μπήκα στην εφαρμογή είδα ότι δεν είχε 600 λεπτά προς what's up αλλά 1.598.

Αυτό σημαίνει ότι τελικά πρόσθεσε τον χρόνο ομιλίας που είχε μέσα, και δεν χάθηκε, απλά δεν μ' άφηνε να αγοράσω το πακέτο πριν πέρας του 1 μήνα.

 

Θέλει να το ξανακοιτάξω στην επόμενη ανανέωση.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Φίλε πάνω σε αυτό που λες να σου πω το εξής: Ενεργοποίησα μέσα Σεπτεμβρίου σε συγγενικό πρόσωπο Combo Call Them All, τη μέρα που έληξε και παρά τη λήξη, τα λεπτά προστέθηκαν στον επόμενο μήνα. Άρα ίσως με το που λήξουν να μπορείς να βάλεις πακέτο. Το καλό είναι ότι ούτε στη δική σου, αλλά ούτε στη δική μου περίπτωση δεν χάθηκαν, παρά το πέρας της ημερομηνίας.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Και σε κοσμοκαρτα στα πακέτα με την αυτόματη ενεργοποίηση γίνεται κατι παρομοιο. Λήγουν τα λεπτά υποτίθεται π.χ. στις 13.00,ενεργοποιείται το νέο πακέτο ενα λεπτό αργότερα αλλά τα παλιά λεπτά παραμένουν και προστίθεται στα νέα με την νέα ημερομηνία λήξης.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν είστε απόλυτα σίγουροι. Αυτή τη στιγμή σε ένα κινητό που έχω ενεργοποιημενο πακέτο combo them all με τα 7.06 έχει υπόλοιπο 300 λεπτά προς what's up και 220 προς όλους που λείγουν στις 28/9 μεθαύριο δηλαδή. Αν βάλω το πακέτο με τα 6 ευρώ με 100 προς όλους και 400 προς what's up για 1 μηνα θα τα ανανεώσει? Η θέλει πάλι αυτό με τα 7.06? Μόνο σίγουρη απάντηση μην πάει χαμένος τόσος χρόνος.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν είστε απόλυτα σίγουροι. Αυτή τη στιγμή σε ένα κινητό που έχω ενεργοποιημενο πακέτο combo them all με τα 7.06 έχει υπόλοιπο 300 λεπτά προς what's up και 220 προς όλους που λείγουν στις 28/9 μεθαύριο δηλαδή. Αν βάλω το πακέτο με τα 6 ευρώ με 100 προς όλους και 400 προς what's up για 1 μηνα θα τα ανανεώσει? Η θέλει πάλι αυτό με τα 7.06? Μόνο σίγουρη απάντηση μην πάει χαμένος τόσος χρόνος.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δε θα τα μαζέψει όλα. Κάπου λέει αν θυμάμαι καλά, ότι για να μεταφερθούν τα λεπτά, θέλει το ίδιο πακέτο.

Έτσι την έπαθα κι εγώ κι έβαλα 200' προς όλους αφότου είχα βάλει το συνδυαστικό πακέτο με τα 8€. Τώρα έχουν ξεχωριστή ημερομηνία λήξης. Όποιο δεν ανανεώσεις, χάνεις τα αντίστοιχα λεπτά.

Μόνο τα MB μεταφέρονται ανεξαρτήτως πακέτου που θα βάλεις.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δε θα τα μαζέψει όλα. Κάπου λέει αν θυμάμαι καλά, ότι για να μεταφερθούν τα λεπτά, θέλει το ίδιο πακέτο.

Έτσι την έπαθα κι εγώ κι έβαλα 200' προς όλους αφότου είχα βάλει το συνδυαστικό πακέτο με τα 8€. Τώρα έχουν ξεχωριστή ημερομηνία λήξης. Όποιο δεν ανανεώσεις, χάνεις τα αντίστοιχα λεπτά.

Μόνο τα MB μεταφέρονται ανεξαρτήτως πακέτου που θα βάλεις.

Οπότε μονόδρομος το combo them all που δεν χρειάζεται αλλά για να μην χαθούν τα άλλα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πάνω σε αυτό που λες να σου πω το εξής: Ενεργοποίησα μέσα Σεπτεμβρίου σε συγγενικό πρόσωπο Combo Call Them All, τη μέρα που έληξε και παρά τη λήξη, τα λεπτά προστέθηκαν στον επόμενο μήνα. Άρα ίσως με το που λήξουν να μπορείς να βάλεις πακέτο. Το καλό είναι ότι ούτε στη δική σου, αλλά ούτε στη δική μου περίπτωση δεν χάθηκαν, παρά το πέρας της ημερομηνίας.

Ναι, έτσι φαίνεται.

Θα δείξει βέβαια και στην επόμενη ανανέωση. Αν πριν το πέρας του μήνα δεν αφήνει να κάνω ανανέωση, και μόλις παύσει ο μήνας βάλω το ίδιο πακέτο και προσθέσει το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας, όλα καλά.

 

Η μόνη μακακία είναι, ότι κανείς από τους υπαλλήλους της Cosmote που μίλησα χτες (και ήταν τρεις διαφορετικοί αυτοί, όχι ένας) δεν μου είπε να μην ανησυχώ και ότι ο χρόνος δεν θα χαθεί, απλά έτσι γίνεται η ανανέωση. Ο.ο

Και σε κοσμοκαρτα στα πακέτα με την αυτόματη ενεργοποίηση γίνεται κατι παρομοιο. Λήγουν τα λεπτά υποτίθεται π.χ. στις 13.00,ενεργοποιείται το νέο πακέτο ενα λεπτό αργότερα αλλά τα παλιά λεπτά παραμένουν και προστίθεται στα νέα με την νέα ημερομηνία λήξης.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά ΔΕΝ έχω αυτόματη ανάγνωση, πρέπει να πάω και να αγοράσω το πακέτο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα Γερμανός για να παραγγείλω κάτι προϊόντα από κάποιες προσφορές του whats up student. Επειδή δεν είχε ιδέα κάνεις και τους αναστάτωσα περίμενα πολύ ώρα και άκουσα έναν υπάλληλο να ρωτάει τι προσφέρει το προνομιακό whats up για να ενημερώνει πελάτες. Αφού άκουσα αυτό ρωτάω αν έχουν προνομιακά what s up και γυρνάει και μου λέει ότι αυτό είναι προσφορά που θα ισχύει για περιορισμένο χρονικό διάστημα και δεν θα Ναι εφόρου ζωής και να κοιτάξουμε κάτι σε καρτοσυμβολαιο (για να πιάσει τη πωληση). Του λέω ότι ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο και όσο διαρκέσει. Λέει μισό λεπτό να πάω να ρωτήσω αν έχουμε γιατί δεν έχω κάποια ενημέρωση. Πάει ρωτάει και μου λέει δεν γνωρίζουμε κάτι. Και του λέω αφού πριν λιγο ένας συνάδελφος σας ρώτησε τον ίδιο κύριο που ρωτήσατε και σεις τι προσφέρει το προνομιακό για να ενημερώνει τους πελάτες. Όταν του λέω αυτό μένει σαν χανος να με κοιτάζει και δεν ήξερε τι να πει....δεν ήθελα να τσακωθω αλλά όλο αυτό είναι γελοίο που γίνεται. Γιατί απλά δεν το δίνουν σε όποιον θέλει να τελειώνουμε? Το έχουν για συγκεκριμένο πελατολόγιο? Και πιο είναι αυτό το πελατολόγιο?

Απλά απογοητευτικό να κάθεσαι να ψάχνεις πλανόδιο για ένα τέτοιο νούμερο όταν στη τελική η κόσμοτε πάλι λεφτά θα πάρει από τον καθένα υποψήφιο πελάτη. Το αν θα πάρει 10€ ή 15€ δεν την καιει και τόσο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δε θα τα μαζέψει όλα. Κάπου λέει αν θυμάμαι καλά, ότι για να μεταφερθούν τα λεπτά, θέλει το ίδιο πακέτο.

Έτσι την έπαθα κι εγώ κι έβαλα 200' προς όλους αφότου είχα βάλει το συνδυαστικό πακέτο με τα 8€. Τώρα έχουν ξεχωριστή ημερομηνία λήξης. Όποιο δεν ανανεώσεις, χάνεις τα αντίστοιχα λεπτά.

Μόνο τα MB μεταφέρονται ανεξαρτήτως πακέτου που θα βάλεις.

Ούτε κι αυτό δεν πρέπει να ισχύει πια. Είχα την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου των 600ΜΒ με 6€ (το οποίο δίνει 1200ΜΒ). Μετά από ερώτησή μου στο whatsup, αν μεταφέρονται αυτόματα τα υπόλοιπα (και αρνητική δική τους απάντηση), ζήτησα με μήνυμα να διακοπεί η αυτόματη ενεργοποίηση. Μία μέρα πριν λήξουν τα ΜΒ έβαλα το πακέτο των 600ΜΒ με 6€ πάλι, αλλά τα υπόποιπα δε μεταφέρθηκαν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...