Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνήθως κοσμοτε δίνουν και στην έξοδο από την μεριά των τρένων στον σταθμό Λαρίσης στο μετρό. Και στο σύνταγμα μου έχει τύχει 1-2 φορές να δω αλλά συνήθως εκεί δίνουν wind. Όταν πάρεις κάρτα ζητάνε ταυτότητα και κρατάνε τα στοιχεία σου από κει. Σε μένα που είχα πάρει παλαιότερα μια κάρτα wind φοιτητική χωρίς να είμαι φοιτήτρια ζητήσατε μόνο την ταυτότητα μου και τίποτα παραπάνω και την τράβηξαν φωτογραφία με μια μικρή φωτογραφική μηχανή για να έχουν τα στοιχεία. Έτσι κάνανε σε όλους!!! Επίσης μου έδωσαν την κάρτα δωρεάν αλλά πριν την δώσουν με στειλανε στο περίπτερο να αγοράσω μια κάρτα ανανέωσης των 10€ και την πέρασα μπροστά τους για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός και τράβηξαν φωτο και το χαρτάκι της κάρτας που πέρασα. Αυτα.

 

Να σημειώσω ότι τα 10€ που έβαλα στον αριθμό έμειναν κανονικά!! Δεν πήραν κάτι. Απλά θέλανε να ενεργοποιήσω τον αριθμό μπροστά τους και να μην πάρω απλά την κάρτα δωρεάν και να μην χρησιμοποιηθεί ο αριθμός. Θέλουνε ενεργους συνδρομητές κ όχι να παίρνουν τις κάρτες δωρεάν και να μένουν ανενεργες στο συρτάρι. Λογικά έτσι κάνει και η κοσμοτε.

 

Στο τέλος κάθε ημέρας δίνουν τα στοιχεία των ανθρώπων που αγόρασαν κάρτες στην κοσμοτε κ έτσι περνάνε τα στοιχεία μας και τα έχουν. Έτσι τα καταχωρουν. Έχει καιρό που πήρα όμως κ δεν ξέρω αν έχει αλλάξει τώρα κάτι.

 

Τώρα το που και πότε θα τους πετύχεις... Είναι και λίγο τύχη!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως κοσμοτε δίνουν και στην έξοδο από την μεριά των τρένων στον σταθμό Λαρίσης στο μετρό. Και στο σύνταγμα μου έχει τύχει 1-2 φορές να δω αλλά συνήθως εκεί δίνουν wind. Όταν πάρεις κάρτα ζητάνε ταυτότητα και κρατάνε τα στοιχεία σου από κει. Σε μένα που είχα πάρει παλαιότερα μια κάρτα wind φοιτητική χωρίς να είμαι φοιτήτρια ζητήσατε μόνο την ταυτότητα μου και τίποτα παραπάνω και την τράβηξαν φωτογραφία με μια μικρή φωτογραφική μηχανή για να έχουν τα στοιχεία. Έτσι κάνανε σε όλους!!! Επίσης μου έδωσαν την κάρτα δωρεάν αλλά πριν την δώσουν με στειλανε στο περίπτερο να αγοράσω μια κάρτα ανανέωσης των 10€ και την πέρασα μπροστά τους για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός και τράβηξαν φωτο και το χαρτάκι της κάρτας που πέρασα. Αυτα.

 

Να σημειώσω ότι τα 10€ που έβαλα στον αριθμό έμειναν κανονικά!! Δεν πήραν κάτι. Απλά θέλανε να ενεργοποιήσω τον αριθμό μπροστά τους και να μην πάρω απλά την κάρτα δωρεάν και να μην χρησιμοποιηθεί ο αριθμός. Θέλουνε ενεργους συνδρομητές κ όχι να παίρνουν τις κάρτες δωρεάν και να μένουν ανενεργες στο συρτάρι. Λογικά έτσι κάνει και η κοσμοτε.

 

Στο τέλος κάθε ημέρας δίνουν τα στοιχεία των ανθρώπων που αγόρασαν κάρτες στην κοσμοτε κ έτσι περνάνε τα στοιχεία μας και τα έχουν. Έτσι τα καταχωρουν. Έχει καιρό που πήρα όμως κ δεν ξέρω αν έχει αλλάξει τώρα κάτι.

 

Τώρα το που και πότε θα τους πετύχεις... Είναι και λίγο τύχη!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

"Τα παιδιά της μπλε" ΝΑΙ ζητάνε 10€.

"Τα παιδιά της πράσινης" δίνουν όλες τις sim καρτοκινητής (αυτή την περίοδο) με 6€, όπου έχουν ενεργοποιημένα πακέτα και μένουν 5,40€ στην κάρτα.

Συγκεκριμένα, στο frog διαλέγεις αριθμό {δίνοντας την ταυτότητα σου για φωτο} και 6€ και έχει 500ΜΒ, 100΄προς όλους και 600΄προς άλλα frog και τα 5,40€ στο υπόλοιπο.

 

Σε σχέση με τα 5€ από κατάστημα Cosmote,

όπου πρέπει να βάλεις 1 "κάρτα", έστω 5€ {έξτρα} προκειμένου να μπαίνουν 1,24€ για 4 μήνες (τους επόμενους και το μήνα που έβαλες την κάρτα) και να έχεις 100΄προς όλους και 600΄προς άλλα frog!

Link to comment
Share on other sites

"Τα παιδιά της μπλε" ΝΑΙ ζητάνε 10€.

"Τα παιδιά της πράσινης" δίνουν όλες τις sim καρτοκινητής (αυτή την περίοδο) με 6€, όπου έχουν ενεργοποιημένα πακέτα και μένουν 5,40€ στην κάρτα.

Συγκεκριμένα, στο frog διαλέγεις αριθμό {δίνοντας την ταυτότητα σου για φωτο} και 6€ και έχει 500ΜΒ, 100΄προς όλους και 600΄προς άλλα frog και τα 5,40€ στο υπόλοιπο.

 

Σε σχέση με τα 5€ από κατάστημα Cosmote,

όπου πρέπει να βάλεις 1 "κάρτα", έστω 5€ {έξτρα} προκειμένου να μπαίνουν 1,24€ για 4 μήνες (τους επόμενους και το μήνα που έβαλες την κάρτα) και να έχεις 100΄προς όλους και 600΄προς άλλα frog!

Υπέθεσα πως λειτουργούν όλοι με τον ίδιο τρόπο!! Εντάξει τότε

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της κοσμοτέ για android mycosmote app δουλεύει για την κοσμοκάρτα ή είναι μόνο για συμβόλαια;

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της κοσμοτέ για android mycosmote app δουλεύει για την κοσμοκάρτα ή είναι μόνο για συμβόλαια;

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι για όλα. Σου δείχνει τα πάντα και σε γουατσαπ και κοσμοκάρτα και σε συμβόλαια και σε καρτοσυμβολαια. Το μόνο που δεν λειτουργεί (σε μάνα τουλαχιστον) είναι η ανανέωση πακέτων που έχει μέσα. Αυτό το κάνω πλέον με το app του γουατσαπ

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα δεν γινόταν

Τώρα αποτελεί ποινικό αδίκημα να μην δεχτούν κάρτα

Τουλάχιστον όσο διαρκούν τα κάπιταλ κοντρόλ

Αλλά παρόλα αυτά δεν είμαι σίγουρος αν θα το δεχτούν

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χρεωστική πάντως, μπορείς πανεύκολα να ανανεώσεις ηλεκτρονικά.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Γινεται ανανεωση χρονου ομιλιας σε Γερμανος με χρεωστικη καρτα;

 

Το καλοκαίρι είχα κάνει κανονικά, πριν κανένα μήνα περίπου πήγα σε άλλο κατάστημα και μου είπε δε γίνεται, δεν ασχολήθηκα έδωσα το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χρεωστική πάντως, μπορείς πανεύκολα να ανανεώσεις ηλεκτρονικά.

 

Sent from my XT1562

 

Και με paypal να παρη το εξτρα 20% σε χρημα.

Link to comment
Share on other sites

δύο γρήγορες, ερωτήσεις, κοσμοκάρτας

αν θεωρείται κατάχρηση να μην απαντήστε, δε μπορώ να κάνω σερτς στο κινητό,

1. βάζω 10/μηνα, που δωρο/συμφέρει να τα βάζω, περίπτερο/Γερμανο/πεηπαλ/πειραιως?

2. [ μετα απο περιπου 7 χρονια] θελω να αλλάξω το ενα νουμερο στο 1 λεπτο το λεπτο,

πως? / τι θα μου κοστίσει?

 

ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

1. Paypal διότι δίνει 20% και παίρνεις και τα online δωρα 1GB Internet

2. κάλεσε 1330 και θα σου κοστίσει μηδέν ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

δύο γρήγορες, ερωτήσεις, κοσμοκάρτας

 

 

αν θεωρείται κατάχρηση να μην απαντήστε, δε μπορώ να κάνω σερτς στο κινητό,

 

 

1. βάζω 10/μηνα, που δωρο/συμφέρει να τα βάζω, περίπτερο/Γερμανο/πεηπαλ/πειραιως?

 

 

2. [ μετα απο περιπου 7 χρονια] θελω να αλλάξω το ενα νουμερο στο 1 λεπτο το λεπτο,

 

 

πως? / τι θα μου κοστίσει?

 

 

 

 

 

ευχαριστώ,

 

 

 

Για το 1ο συμφερει ηλεκτρονικα ή απο Γερμανο...Για το 2ο δεν γνωριζω καθως εχω Whats Up.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω μία ερώτηση; Έχω κοσμοκάρτα και εχω ανανεώσει αρκετές φορές στο παρελθόν μέσω της εφαρμογής, με τη χρήση χρεωστικής κάρτας. Δεν ανανεώνω συχνά, γιατί το νούμερο που έχω, δεν είναι το κύριο νούμερο μου επικοινωνίας, αλλά κάνω ανανέωση οπότε πλησιάζει η λήξη του τριμήνου. Πάω σήμερα να κάνω ανανέωση από την εφαρμογή και μου ζητάει user name και password, ενώ στο παρελθόν έκανα ανανέωση χωρίς login. Βάζω τους κωδικούς μου, μου δείχνει τις υπηρεσίες σταθερής και τηλεόρασης, αλλά δεν μπορώ να βρω κάπου επιλογή για ανανέωση καρτοκινητής. Έχει αλλάξει κάτι, ή υπάρχει κάποια άλλη android εφαρμογή για ανανέωση κοσμοκάρτας;
Link to comment
Share on other sites

κλείσε το Wi-Fi για να συνδεθείς μέσω δικτύου κινητής χωρίς username .
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει καποιος προσφατα πακετο συνδεσης απο καταστημα cosmote;

Θελω να ρωτησω αν επιμενουν σε αυτη την ελλεινη πολιτικη του να πουλανε το πακετο για 5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει καποιος προσφατα πακετο συνδεσης απο καταστημα cosmote;

Θελω να ρωτησω αν επιμενουν σε αυτη την ελλεινη πολιτικη του να πουλανε το πακετο για 5 ευρω

 

5€ ακατεβατα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει καποιος προσφατα πακετο συνδεσης απο καταστημα cosmote;

Θελω να ρωτησω αν επιμενουν σε αυτη την ελλεινη πολιτικη του να πουλανε το πακετο για 5 ευρω

5€ είναι....

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

κλείσε το Wi-Fi για να συνδεθείς μέσω δικτύου κινητής χωρίς username .

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Μέχρι τώρα, όσες φορές είχα ανανεώσει, χρησιμοποιούσα wifi μιας και δεν έχω πακέτο internet. Θα πάω σε κάποιο κατάστημα Γερμανός, απλώς ήθελα να εκμεταλλευτώ την προσφορά του PayPal, αλλά δεν πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει καποιος προσφατα πακετο συνδεσης απο καταστημα cosmote;

Θελω να ρωτησω αν επιμενουν σε αυτη την ελλεινη πολιτικη του να πουλανε το πακετο για 5 ευρω

 

Συμφωνώ και γω με τα παιδια παραπάνω.. πρόσφατα πήρα ένα WU για συγγενή και πλήρωσα 5€

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και γω με τα παιδια παραπάνω.. πρόσφατα πήρα ένα WU για συγγενή και πλήρωσα 5€

 

5€ είναι....

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

5€ ακατεβατα.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις..

Δηλαδη χρεωνουν 5 ευρω κατι που οι ιδοι μοιραζουν δωρεαν στο δρομο, κοσμοταρα ειναι αυτη:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις..

Δηλαδη χρεωνουν 5 ευρω κατι που οι ιδοι μοιραζουν δωρεαν στο δρομο, κοσμοταρα ειναι αυτη:X:X:X

Ούτε στον δρόμο είναι δωρεάν!!!! Διάβασε λίγο τα σχόλια παραπισω :)

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Πριν 4-5 μηνες που πηρα μια καρτα whatsup απο γερμανο και πληρωνοντας 10€ για χρονο ομιλιας δεν πληρωσα επιπλεον για την sim

 

Στάλθηκε από το Lenovo A1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

;-)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις..

Δηλαδη χρεωνουν 5 ευρω κατι που οι ιδοι μοιραζουν δωρεαν στο δρομο, κοσμοταρα ειναι αυτη:X:X:X

 

Στο δρόμο μοιράζουν και δωρεάν αναψυκτικά για σκοπούς προώθησης . Επίσης Δίνουν δωρεάν τσιγάρα. Αλλά στο περίπτερο τα πληρώνεις και τα αναψυκτικά και τα τσιγάρα. Η διαφορά είναι στην λέξη προώθηση. Η προωθήτρια πληρώνεται για να σου δώσει μία κάρτα SIM . Ο Γερμανός δεν πληρώνεται.

Εγώ βέβαια αγοράζω από τον δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...