Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημερωτικά και επειδή ήρθε και στη γυναίκα μου ένα όμοιο με το παρακάτω μήνυμα, παραθέτω ανάρτηση της Cosmote στο Facebook:

Έχοντας ως πρώτη προτεραιότητα την ασφάλειά σας και την ασφάλεια των συναλλαγών σας, θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι το ακόλουθο μήνυμα δεν έχει καμία σχέση με το What’s Up της COSMOTE: "ΣΗΜΕΡΑ Η WHAT'S UP ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΤΗΝ ΙΔΡΥΣΗ ΤΗΣ.ΣΤΕΙΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΕ ΔΕΚΑ.ΧΡΗΣΤΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟΜΑΤΑ 20 ΕΥΡΩ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΟΥ." Σε περίπτωση που έχετε λάβει αυτό το μήνυμα θα θέλαμε να σας ζητήσουμε να το διαγράψετε.

Κλασσικά spam sms...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά και επειδή ήρθε και στη γυναίκα μου ένα όμοιο με το παρακάτω μήνυμα, παραθέτω ανάρτηση της Cosmote στο Facebook:

Έχοντας ως πρώτη προτεραιότητα την ασφάλειά σας και την ασφάλεια των συναλλαγών σας, θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι το ακόλουθο μήνυμα δεν έχει καμία σχέση με το What’s Up της COSMOTE: "ΣΗΜΕΡΑ Η WHAT'S UP ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΤΗΝ ΙΔΡΥΣΗ ΤΗΣ.ΣΤΕΙΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΕ ΔΕΚΑ.ΧΡΗΣΤΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟΜΑΤΑ 20 ΕΥΡΩ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΟΥ." Σε περίπτωση που έχετε λάβει αυτό το μήνυμα θα θέλαμε να σας ζητήσουμε να το διαγράψετε.

 

Και σε εμένα! Φυσικά και ναι, spam SMS τραγικό εντελώς όμως!

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να μη μπορείς να επιλέξεις το δώρο του Reload It;;;

Σήμερα έκανα μία ανανέωση με 5άρα κάρτα και μόλις έβαλα τον κωδικό Reload It, μου έβαλε από μόνο του ότι κέρδισα δώρο κατηγορίας silver και επέλεξε μόνο του 100sms προς όλους για 1 μήνα, ενώ σκόπευα να επιλέξω 60' ομιλία προς What's up. :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να μη μπορείς να επιλέξεις το δώρο του Reload It;;;

Σήμερα έκανα μία ανανέωση με 5άρα κάρτα και μόλις έβαλα τον κωδικό Reload It, μου έβαλε από μόνο του ότι κέρδισα δώρο κατηγορίας silver και επέλεξε μόνο του 100sms προς όλους για 1 μήνα, ενώ σκόπευα να επιλέξω 60' ομιλία προς What's up. :wacko:

 

Απο οτι κατάλαβα επειδή και γω το έπαθα πρόσφατα που κέρδισα 300' δωρο,οτι σου δινουν για 1 μήνα μάλλον ειναι αυτόματο.Επιλογη εχει για τα εβδομαδιαία.Δεν ξέρω αν όντως ισχύει αλλα αυτο βλεπω να γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να μη μπορείς να επιλέξεις το δώρο του Reload It;;;

Σήμερα έκανα μία ανανέωση με 5άρα κάρτα και μόλις έβαλα τον κωδικό Reload It, μου έβαλε από μόνο του ότι κέρδισα δώρο κατηγορίας silver και επέλεξε μόνο του 100sms προς όλους για 1 μήνα, ενώ σκόπευα να επιλέξω 60' ομιλία προς What's up. :wacko:

 

Μου συνέβη πριν 3 ανανεώσεις όταν έκανα reload it μέσω υπολογιστή. Τις τελευταίες φορές μέσω της εφαρμογής, μου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξω.

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη πριν 3 ανανεώσεις όταν έκανα reload it μέσω υπολογιστή. Τις τελευταίες φορές μέσω της εφαρμογής, μου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξω.

 

Εγω παντως τελευταια φορα μεσω της εφαρμογης δ επελεξα. Μονο του επιλεχθηκε το δωρο..πριν μισο μηνα περιπου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά καθε φορα που στέλνω μήνυμα για το calling tunes με λέει οτι ο κωδικός δεν είναι σωστός θα την αρχίσω στα καντήλια την κοσμοτε να ουμε....

Πρέπει να κάνω κάτι αλλο πρώτα?!

What's up εχω.....

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις..αν θελω να βγαλω τον ηχο που ακουνε οι αλλοι οταν με παιρνουν τηλεφωνο , ξερετε που στελνω μηνυμα?

 

Εχει πολλα χρονια που το εβαλα..εχω wu..:)

Link to comment
Share on other sites

καλες οι πολλαπλες sim,

http://cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=HMS&catName=Internetwith_mobile_tablet_pc_prs&cat=Personal

αλλα που μπορω να βρω το usb stick που τις βαζουμε μεσα κ το συνδεουμε σε laptop;

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τις πολλαπλες σιμ ειναι προσθετη υπηρεσια σε συμβολαια,δεν ισχυει για καρτοκινητα.
Link to comment
Share on other sites

οκ, αστο αυτο, εχω υπολοιπο καμια 500αρια mb στην κοσμοκαρτα μου κ δεν νομιζω να τα καταναλωσω απ το κινητο κ

ηθελα να τα χρησιμοποιησω μεσω laptop, ο αδερφος μου π.χ. εχει ενα τετοιο στικακι, που του το καναν δωρο,

με αγορα notebook ηταν τωρα; δεν θυμαμαι καλα..

μπορω να βαλω την καρτα μου σ' αυτο; ή μπορω να αγορασω αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά, σήμερα έβαλα το πακέτο 600 plus 120mb. Θελω να ρωτησω πως να ενεργοποιησω τα 120mb γιατι ειναι η πρωτη φορα. Θα πρεπει να παρω τηλ απο το κινητο μου στο 13838? Και τι στοιχεια χρειάζεται να τους δωσω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά, σήμερα έβαλα το πακέτο 600 plus 120mb. Θελω να ρωτησω πως να ενεργοποιησω τα 120mb γιατι ειναι η πρωτη φορα. Θα πρεπει να παρω τηλ απο το κινητο μου στο 13838? Και τι στοιχεια χρειάζεται να τους δωσω?

 

Άμα δεις το υπόλοιπο σου θα σου έχουν μπει κανονικά! Στείλε Υ στο 1330.

Link to comment
Share on other sites

καλες οι πολλαπλες sim,

http://cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=HMS&catName=Internetwith_mobile_tablet_pc_prs&cat=Personal

αλλα που μπορω να βρω το usb stick που τις βαζουμε μεσα κ το συνδεουμε σε laptop;

 

αυτο με τις πολλαπλες σιμ ειναι προσθετη υπηρεσια σε συμβολαια,δεν ισχυει για καρτοκινητα.

 

οκ, αστο αυτο, εχω υπολοιπο καμια 500αρια mb στην κοσμοκαρτα μου κ δεν νομιζω να τα καταναλωσω απ το κινητο κ

ηθελα να τα χρησιμοποιησω μεσω laptop, ο αδερφος μου π.χ. εχει ενα τετοιο στικακι, που του το καναν δωρο,

με αγορα notebook ηταν τωρα; δεν θυμαμαι καλα..

μπορω να βαλω την καρτα μου σ' αυτο; ή μπορω να αγορασω αλλο;

 

 

 

για την ακριβεια για το twin sim ρωτουσα, μπορω να παρω ετσι; εχω καρτοκινητο κοσμοτε φυσικα και την παλια καρτα,

μπορω να παρω αλλη μια ιδια; 5 ευρω νομιζω διαβασα εχει; κ πας σε ενα γερμανο ή καταστημα κοσμοτε κ στην φτιαχνουν;

Link to comment
Share on other sites

για την ακριβεια για το twin sim ρωτουσα, μπορω να παρω ετσι; εχω καρτοκινητο κοσμοτε φυσικα και την παλια καρτα,

μπορω να παρω αλλη μια ιδια; 5 ευρω νομιζω διαβασα εχει; κ πας σε ενα γερμανο ή καταστημα κοσμοτε κ στην φτιαχνουν;

 

Πας σε καταστημα και την περνεις, 10ευρω κοστιζει.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω αλλά δε βρισκω σε ποιό νουμερο πρέπει να στείλω μηνυμα για να ζητήσω να ενημερώνομαι με sms για τις κλήσεις που γίναν προς εμένα όταν είχα κλειστο το κινητό.

Έχω whatsup και Q,αν ξέρετε και για τις δυό εταιρίες θα σας είμαι υποχρεωμένος.

ΤΗΧ

Link to comment
Share on other sites

για την ακριβεια για το twin sim ρωτουσα, μπορω να παρω ετσι; εχω καρτοκινητο κοσμοτε φυσικα και την παλια καρτα,

μπορω να παρω αλλη μια ιδια; 5 ευρω νομιζω διαβασα εχει; κ πας σε ενα γερμανο ή καταστημα κοσμοτε κ στην φτιαχνουν;

 

ρωτα αν δουλεύει γι'αυτό που θες να κάνεις,έχω την εντύπωση οτι οι twin δεν δουλεύουν ταυτόχρονα,μια είναι κάθε φορά ενεργή.

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__serviceTwinSim/section/Postpaid_Packs_Additional_Prs

 

Επίσης για το στικάκι που έλεγες πιο πάνω,αν είναι της κοσμοτέ λογικά αν βάλεις την κάρτα μέσα θα παίζει.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

δεν έκανα ανανέωση στοιχείων στη φοιτητική προσφορά μέχρι τις 15/12 και με κάλεσαν προχθές να με ενημερώσουν και μου έκαναν ανανέωση τηλεφωνικά! Απλά μου ζήτησαν την ημερομηνία λήξης του πάσο (δηλαδή τη λήξη των εισιτηρίων), τον αριθμό της αστυνομικής ταυτότητας και για επιβεβαίωση, το πανεπιστήμιο και το τμήμα στο οποίο σπουδάζω. Μάλιστα, με κάλεσαν και την επομένη, αλλά μόλις μου είπε ο υπάλληλος να την ανανεώσουμε, αμέσως μου είπε ότι έχει ήδη καταχωρηθεί η ανανέωση και το έκλεισε.

 

επίσης, για όσους ενδιαφέρονται να αλλάξουν αριθμό και να κρατήσουν τη φοιτητική προσφορά, ρώτησα και μου είπαν ότι γίνεται μέσω της εξυπηρέτησης πελατών. Μετά τις γιορτές, θα το επιχειρήσω, αλλά αν το έκανε/κάνει κάποιος, ας ενημερώσει κι εμάς. :)

Link to comment
Share on other sites

δεν έκανα ανανέωση στοιχείων στη φοιτητική προσφορά μέχρι τις 15/12 και με κάλεσαν προχθές να με ενημερώσουν και μου έκαναν ανανέωση τηλεφωνικά! Απλά μου ζήτησαν την ημερομηνία λήξης του πάσο (δηλαδή τη λήξη των εισιτηρίων), τον αριθμό της αστυνομικής ταυτότητας και για επιβεβαίωση, το πανεπιστήμιο και το τμήμα στο οποίο σπουδάζω. Μάλιστα, με κάλεσαν και την επομένη, αλλά μόλις μου είπε ο υπάλληλος να την ανανεώσουμε, αμέσως μου είπε ότι έχει ήδη καταχωρηθεί η ανανέωση και το έκλεισε.

 

επίσης, για όσους ενδιαφέρονται να αλλάξουν αριθμό και να κρατήσουν τη φοιτητική προσφορά, ρώτησα και μου είπαν ότι γίνεται μέσω της εξυπηρέτησης πελατών. Μετά τις γιορτές, θα το επιχειρήσω, αλλά αν το έκανε/κάνει κάποιος, ας ενημερώσει κι εμάς. :)

Μήπως έτυχε να σου πουν πότε θα σταματήσουμε κι εμείς που δεν έχουμε κάνει την ανανέωση να έχουμε τα πακέτα;;

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω αλλά δε βρισκω σε ποιό νουμερο πρέπει να στείλω μηνυμα για να ζητήσω να ενημερώνομαι με sms για τις κλήσεις που γίναν προς εμένα όταν είχα κλειστο το κινητό.

Έχω whatsup και Q,αν ξέρετε και για τις δυό εταιρίες θα σας είμαι υποχρεωμένος.

ΤΗΧ

 

για την q είναι εδώ

 

για το whatsup είναι εδώ

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση?επειδη θα ξαναβαλω αναγκαστικα whatsup μετα απο τρια χρονια θυμαμαι τοτε εαν ειχες ενεργοποιησει πακετο μηνυματων η λεπτων ομιλιας και ενεργοποιουσες ξανα το πακετο πριν την ληξη του προστιθονταν το υπολοιπο και εληγε την ημερομηνια που ληγει το νεο πακετο που ενεργοποιουσες.ισχυει ακομα?στο cu απ οσο ξερω ισχυει.αν ξερει καποιος ας μου απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω πλεον να ενεργοποιησω τα 300' προς ολους με ανανεοση 10€?

Μιλαω για καινουργιο αριθμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...