Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν έχεις android κινητό μπορείς να τα δεις αυτά και από την επίσημη εφαρμογή της Cosmote

 

Αν το καταλαβα καλα αυτο αφορα τα συμβολαια.Δεν λεει κατι για κατροκινητα

Link to comment
Share on other sites

Αν το καταλαβα καλα αυτο αφορα τα συμβολαια.Δεν λεει κατι για κατροκινητα

 

Δουλεύει μια χαρά η ανανέωση χρόνου/sms/mb και έχω cosmoκάρτα (θέλει σύνδεση στο internet για την ενημέρωση)

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα την εφαρμογη αλλα λεει μονο για νουμερα συμβολαιου...:confused:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα την εφαρμογη αλλα λεει μονο για νουμερα συμβολαιου...:confused:

 

Φιλε καλημερα κ εγω κοσμοκαρτα εχω αλλα τα εμφανιζει κανονικα παρολο που λεει για συμβολαιο.Δοκιμασε το:)

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα σήμερα τα μηνύματα και είδα αυτό εδώ! Γύρω στα 30 μηνύματα που τα έχω στείλει εγώ(από ότι λέει) μέσα σε 2 μέρες σε έναν 5ψηφίο αριθμό που ούτε που τον ξέρω! Έχεις κάνεις το ίδιο πρόβλημα;;Επίσης δεν ξέρω αν με χρεώνει,τώρα που το είδα θα το παρακολουθήσω για να δω.
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα σήμερα τα μηνύματα και είδα αυτό εδώ! Γύρω στα 30 μηνύματα που τα έχω στείλει εγώ(από ότι λέει) μέσα σε 2 μέρες σε έναν 5ψηφίο αριθμό που ούτε που τον ξέρω! Έχεις κάνεις το ίδιο πρόβλημα;;Επίσης δεν ξέρω αν με χρεώνει,τώρα που το είδα θα το παρακολουθήσω για να δω.

Όπως έχει αναφερθεί αυτά τα μηνύματα τα στέλνει το APP της Cosmote, και είναι δωρεάν από καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει αναφερθεί αυτά τα μηνύματα τα στέλνει το APP της Cosmote, και είναι δωρεάν από καρτοκινητό.

 

Το έψαξα στο Google και κάποιοι λένε στο Facebook ότι τότε χρέωσε,εμένα πάλι όχι...Άρα το αφήνω άφοβα;

Link to comment
Share on other sites

Μιλα με εξυπηρέτηση κοσμοτε καλού κακού....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα στο Google και κάποιοι λένε στο Facebook ότι τότε χρέωσε,εμένα πάλι όχι...Άρα το αφήνω άφοβα;

 

καρτοκινητό έχεις , μπορείς αμέσως να δεις αν μειώνεται το υπόλοιπο σου . Εξάλου είπα ότι σε καρτοκινητά δεν χρεώνει .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα στο Google και κάποιοι λένε στο Facebook ότι τότε χρέωσε,εμένα πάλι όχι...Άρα το αφήνω άφοβα;

Είναι από την εφαρμογή του what's up, το επιβεβαιωτικό μήνυμα που στέλνει ότι είσαι εσύ που ζητάς να ενημερωθείς για το υπόλοιπό σου. Το ίδιο κάνει και σε μένα. Παρατήρησέ το. Κάθε φοράς που πατάς ενημέρωση στέλνει μήνυμα. Δε χρεώνει!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, πού στέλνουμε μήνυμα για να μπορέσουμε να ενεργοποιήσουμε το 4G σε what's up; Έχει κόστος; Και αν ενεργοποιηθείς, έχει ημερομηνία που αποενεργοποιήσε αν δε χρησιμοποιείς το δίκτυο;
Link to comment
Share on other sites

Με την φοιτητική προσφορά ξέρετε τι γίνεται; την εχω ακόμα παρόλο που δεν εχω κάνει ανανέωση στοιχείων. Θα είναι ενεργοποιημένη μέχρι το τέλος του μήνα; γνωρίζει κανείς;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Με την φοιτητική προσφορά ξέρετε τι γίνεται; την εχω ακόμα παρόλο που δεν εχω κάνει ανανέωση στοιχείων. Θα είναι ενεργοποιημένη μέχρι το τέλος του μήνα; γνωρίζει κανείς;

 

τώρα είναι να καταργηθεί σε μας που δεν ανανεώσαμε;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αναρωτιέμαι. στην ιστοσελίδα έλεγε για μέχρι 15 του μήνα. Έχουμε 21 και τουλάχιστον εγώ, τα πακέτα μπορώ να τα ενεργοποιήσω
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

να ρωτήσω γιατί στην Κοσμοκάρτα της μάνας μου δεν της βγάζει την επιλογή για 200 λεπτά με 5 ευρώ ;

Έχει την επιλογή να εγγραφείς για την αυτόματη ανανέωση στα 200 λεπτά με 5 ευρώ και τα 80 λεπτά με 7 ευρώ.

Δεν μπορεί κανείς να ανανεώνει κατά βούληση (όποτε θέλει) τα 200 λεπτά με 5 ευρώ ; Πρέπει να τα έχει μόνιμα και αυτόματα ενεργοποιημένο ;

Σας ευχαριστώ και συγνώμη αν η ερώτηση είναι αστεία, δεν είχα ποτέ κοσμοκάρτα και δεν ξέρω τι παίζει.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

να ρωτήσω γιατί στην Κοσμοκάρτα της μάνας μου δεν της βγάζει την επιλογή για 200 λεπτά με 5 ευρώ ;

Έχει την επιλογή να εγγραφείς για την αυτόματη ανανέωση στα 200 λεπτά με 5 ευρώ και τα 80 λεπτά με 7 ευρώ.

Δεν μπορεί κανείς να ανανεώνει κατά βούληση (όποτε θέλει) τα 200 λεπτά με 5 ευρώ ; Πρέπει να τα έχει μόνιμα και αυτόματα ενεργοποιημένο ;

Σας ευχαριστώ και συγνώμη αν η ερώτηση είναι αστεία, δεν είχα ποτέ κοσμοκάρτα και δεν ξέρω τι παίζει.

 

Η μητέρα σου προφανώς έχει την προσφορά 300 λεπτών , με την ανανέωση. Πρέπει να φύγει από αυτην την προσφορά για να έχει τα 200 λεπτά με 5 ευρώ. ( Δεν νομίζω όμως να την συμφέρει )

Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα σου προφανώς έχει την προσφορά 300 λεπτών , με την ανανέωση. Πρέπει να φύγει από αυτην την προσφορά για να έχει τα 200 λεπτά με 5 ευρώ. ( Δεν νομίζω όμως να την συμφέρει )

 

ΟΚ, αυτό είναι. Απλά δεν γνώριζε την προσφορά για τα 300 και ανανέωνε με 5 ευρώ κι όχι με 10... Ευχαριστώ.

Edited by Nikko_
Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

να ρωτήσω γιατί στην Κοσμοκάρτα της μάνας μου δεν της βγάζει την επιλογή για 200 λεπτά με 5 ευρώ ;

Έχει την επιλογή να εγγραφείς για την αυτόματη ανανέωση στα 200 λεπτά με 5 ευρώ και τα 80 λεπτά με 7 ευρώ.

Δεν μπορεί κανείς να ανανεώνει κατά βούληση (όποτε θέλει) τα 200 λεπτά με 5 ευρώ ; Πρέπει να τα έχει μόνιμα και αυτόματα ενεργοποιημένο ;

Σας ευχαριστώ και συγνώμη αν η ερώτηση είναι αστεία, δεν είχα ποτέ κοσμοκάρτα και δεν ξέρω τι παίζει.

 

Mήπως η μητέρα σου έχει την προσφορά bonus 300 λεπτά προς όλους με ανανέωση 10 ευρώ? Αν ναι τότε αν ενεργοποιήσεις το πακέτο 200 λεπτά με 5 ευρώ χάνεις το bonus. Aν δεν σου βγάζει επιλογή, ενεργοποίησε το αυτόματο, πάρε τα 200 λεπτά και απενεργοποίησε το. :lol: :lol: :lol:

Edit: Γράψαμε ταυτόχρονα πολλοί!

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Εάν αλλάξω το πακέτο cosmocarta σε what's up. Χάνω τα ενεργοποιημένα πακέτα που έχω;

Συγκεκριμένα έχω ενεργοποιημένο το πακέτο για ιντερνετ.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εάν αλλάξω το πακέτο cosmocarta σε what's up. Χάνω τα ενεργοποιημένα πακέτα που έχω;

Συγκεκριμένα έχω ενεργοποιημένο το πακέτο για ιντερνετ.

 

Το πακέτο ίντερνετ δεν το χάνεις...!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, μια γρήγορη απάντηση αν έχει ξαναρωτηθεί. Τα πακετάκια με τα 300mb ίντερνετ τώρα με τα δώρα, αν βάλω κάποιο πακέτο με 500mb υπάρχει περίπτωση να αναεώνονται;; Να μαζέψω από τα φιλαράκια αν είναι. :lol: Πάντως πήγα σήμερα και ενεργοποίησα το 4g, ενεργοποιήθηκε σε καμιά ώρα, και πάει σφαίρα το άτιμο, σε συνδυασμό με την τηλεόραση, εμ την τεράστια οθόνη του μέγκα είναι άλλη εμπειρία στο σερφάρισμα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι, μια γρήγορη απάντηση αν έχει ξαναρωτηθεί. Τα πακετάκια με τα 300mb ίντερνετ τώρα με τα δώρα, αν βάλω κάποιο πακέτο με 500mb υπάρχει περίπτωση να αναεώνονται;; Να μαζέψω από τα φιλαράκια αν είναι. :lol: Πάντως πήγα σήμερα και ενεργοποίησα το 4g, ενεργοποιήθηκε σε καμιά ώρα, και πάει σφαίρα το άτιμο, σε συνδυασμό με την τηλεόραση, εμ την τεράστια οθόνη του μέγκα είναι άλλη εμπειρία στο σερφάρισμα.

 

Όχι, δυστυχώς. Τα δωρεάν mb είναι σαν αυτά του reload it κι έχουν διάρκεια 7 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

αν περισσεύει σε κανένα το δώρο με τα 200' σε όλους, παρακαλώ ας μου στείλει pm να του δώσω αριθμό.

 

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς. Τα δωρεάν mb είναι σαν αυτά του reload it κι έχουν διάρκεια 7 ημέρες.

Με τη διαφορά ότι αν μετά το reloadit βάλεις κάποιο πακέτο ΜΒ, μεταφέρονται όλα στη νέα ημερομονία λήξης.

Τα γιορτινά ΜΒ δε μεταφέρονται ό,τι πακέτο κι αν βάλεις.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά και επειδή ήρθε και στη γυναίκα μου ένα όμοιο με το παρακάτω μήνυμα, παραθέτω ανάρτηση της Cosmote στο Facebook:

Έχοντας ως πρώτη προτεραιότητα την ασφάλειά σας και την ασφάλεια των συναλλαγών σας, θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι το ακόλουθο μήνυμα δεν έχει καμία σχέση με το What’s Up της COSMOTE: "ΣΗΜΕΡΑ Η WHAT'S UP ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΤΗΝ ΙΔΡΥΣΗ ΤΗΣ.ΣΤΕΙΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΕ ΔΕΚΑ.ΧΡΗΣΤΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟΜΑΤΑ 20 ΕΥΡΩ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΟΥ." Σε περίπτωση που έχετε λάβει αυτό το μήνυμα θα θέλαμε να σας ζητήσουμε να το διαγράψετε.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...